zatékání vody

Karoserie, světla, lak ...
Moderátor:miki21
Uživatelský avatar
vysky
Nováček
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 01.06.2009 09:59
Bydliště: Jaroměřice n. Rok., okr. Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: zatékání vody

Příspěvek od vysky » 10.07.2009 20:11

ondraFOCUS píše:
Stehnak píše:Ta klapka je to bile - cerne oramovane vedle toho cerveneho "obdelniku" LINK. Tam by mel proudit ven v interieru "přebytečný" vzduch.
Me se voda obevuje / vyteka prave v tom cervenem ramecku, ale teda v daleko mensim mnozstvim - nikdy sem nemel u rezervy vodu, voda ni nedotece k zadnim sedadlum - vsechnu ji "pochyta" koberec co kryje blatnik.
Snazil jsem se prijit kudy to tam vali, svetlo mam take pretesnene silikonem, ale ani ho*no. Ja myslim ze to tam musi tect nekudy za naraznikem. Voda co steka po patejch dverich do toho zlabku a snad tama nekudy... Vic nevim - ja osobne na to uz se*u.
mě už to pěkně štve právě se žene pěkná bouřka a manželka zaparkovala čumákem dolů jdu to přeparkovat bo jinak mám zase vodu až u spolujezdce,není nejaký borec "karosář" který zná slabé místo v tom sloupku protože ta voda přichází odtud dneska ráno jsem vymačkal čtaři hadry vody fakt už nevím,tam navrtám dírky ať ta voda sama vytéká a nejde do auta nebo já už nevím co :evil: :evil: :evil:
Tak já mám úplně stejnej problém, voda v kufru a pod sedačkama spolujezdce(a to i když jsem stál po kopcu), tak jsem se nechal zavřít do kufru a polejvat, teklo to u toho vejfuku na přebytečenej luft, sundal jsem nárazník a doufám, že jsem to našel
nedolejhalo tam těsnění a crčelo to tam tudy, silikon to spravil
Přílohy
P4140537.JPG
problém.JPG
Ford Focus 1,6 16v ZETEC-S hatchback 5 dv. r.v.98 Ghia

Uživatelský avatar
ondraFOCUS
Nováček
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 30.04.2008 17:36
Bydliště: okr.Frýdek-Místek

Re: zatékání vody

Příspěvek od ondraFOCUS » 10.07.2009 21:25

díky kámo já věděl že to přichází z toho otvoru,ale nemohl jsem na to přijít kudy přesně hned jak mi to vyjde sundám nárazník a omrknu to 8O
Ford focus r.v.02 1.6 16V Zetec 74kw Obrázek

Uživatelský avatar
vysky
Nováček
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 01.06.2009 09:59
Bydliště: Jaroměřice n. Rok., okr. Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: zatékání vody

Příspěvek od vysky » 11.07.2009 09:38

ondraFOCUS píše:díky kámo já věděl že to přichází z toho otvoru,ale nemohl jsem na to přijít kudy přesně hned jak mi to vyjde sundám nárazník a omrknu to 8O
jj, doufám, že to bude ono, na 99% jsem přesvědčenej že jo, tak hodně štěstí :P , dej pak vědět
Ford Focus 1,6 16v ZETEC-S hatchback 5 dv. r.v.98 Ghia

Uživatelský avatar
Wincenzou
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 768
Registrován: 29.05.2009 13:38
Bydliště: Trutnov

Re: zatékání vody

Příspěvek od Wincenzou » 11.07.2009 22:21

Zrovna včera večer se mi tam octla voda.... k tomu čichám co je to za sajrajt a kde se to vzalo a dneska večer narazím na toto vláknu, takže bych všem co teče do auta, chtěl poděkovat, jinak bych asi na to nepřišel,,, děkujůůůůůůůůůůůů :mrgreen:
Ford Focus I kombi, 1.8TDDI, 66kW, r.v. 2002, pastelově modrá

Obrázek

Obrázek

Galerie

Uživatelský avatar
Wincenzou
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 768
Registrován: 29.05.2009 13:38
Bydliště: Trutnov

Re: zatékání vody

Příspěvek od Wincenzou » 14.07.2009 07:28

Takže vše je přiděláno a téměř utěsněno, do auta už voda neteče. Použil jsem jakousi tmelovou gumu. Sice to schne 2 hodiny :| ... ale výsledek za to stojí.
Ford Focus I kombi, 1.8TDDI, 66kW, r.v. 2002, pastelově modrá

Obrázek

Obrázek

Galerie

Uživatelský avatar
vysky
Nováček
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 01.06.2009 09:59
Bydliště: Jaroměřice n. Rok., okr. Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: zatékání vody

Příspěvek od vysky » 14.07.2009 09:21

Wincenzou píše:Takže vše je přiděláno a téměř utěsněno, do auta už voda neteče. Použil jsem jakousi tmelovou gumu. Sice to schne 2 hodiny :| ... ale výsledek za to stojí.
hoj a kudy tam teklo tobě :?:
Ford Focus 1,6 16v ZETEC-S hatchback 5 dv. r.v.98 Ghia

Uživatelský avatar
Wincenzou
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 768
Registrován: 29.05.2009 13:38
Bydliště: Trutnov

Re: zatékání vody

Příspěvek od Wincenzou » 14.07.2009 12:06

vysky píše:
Wincenzou píše:Takže vše je přiděláno a téměř utěsněno, do auta už voda neteče. Použil jsem jakousi tmelovou gumu. Sice to schne 2 hodiny :| ... ale výsledek za to stojí.
hoj a kudy tam teklo tobě :?:



[ Někdo předemnou měnil sklo a ta guma dole (torpédo) byla utržená na dvou místech, to je ta po celé šířce skla u stěračů...tak tam u strany spolujezdce mi tekla voda výdechama na kobereček, pár lidí to tady také psalo, že s tim měli problémy]
Ford Focus I kombi, 1.8TDDI, 66kW, r.v. 2002, pastelově modrá

Obrázek

Obrázek

Galerie

Uživatelský avatar
Wagner
Nováček
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 09.03.2009 18:39

Re: zatékání vody

Příspěvek od Wagner » 14.07.2009 15:04

Tak mnou zmíněnej silikonovej tmel (odkaz o pár příspěvků dřív) taky problém vyřešil... 8)

Uživatelský avatar
vysky
Nováček
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 01.06.2009 09:59
Bydliště: Jaroměřice n. Rok., okr. Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: zatékání vody

Příspěvek od vysky » 14.07.2009 19:15

Wincenzou píše:
vysky píše:
Wincenzou píše:Takže vše je přiděláno a téměř utěsněno, do auta už voda neteče. Použil jsem jakousi tmelovou gumu. Sice to schne 2 hodiny :| ... ale výsledek za to stojí.
hoj a kudy tam teklo tobě :?:



[ Někdo předemnou měnil sklo a ta guma dole (torpédo) byla utržená na dvou místech, to je ta po celé šířce skla u stěračů...tak tam u strany spolujezdce mi tekla voda výdechama na kobereček, pár lidí to tady také psalo, že s tim měli problémy]
jj, právě asi teda jsou jen dvě možnosti, chtělo by to nějak rozdělit ať v tom nevzniká guláš, ale co potom ti co jim tam teče jak ze předu tak ze zadu :roll: :P :D
Ford Focus 1,6 16v ZETEC-S hatchback 5 dv. r.v.98 Ghia

Uživatelský avatar
Wincenzou
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 768
Registrován: 29.05.2009 13:38
Bydliště: Trutnov

Re: zatékání vody

Příspěvek od Wincenzou » 15.07.2009 07:14

No tak jsem se včera na to koukl zblízka zjistil jsem, že se mi to odlepilo :/ :? asi jsem to málo odmastil anebo jsem použil špatnej tmel, takže bych se chtěl zeptat na přesnou značku toho tmelu a nějaký postup, který mám striktně dodržovat. Díky!
Ford Focus I kombi, 1.8TDDI, 66kW, r.v. 2002, pastelově modrá

Obrázek

Obrázek

Galerie

Uživatelský avatar
Wagner
Nováček
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 09.03.2009 18:39

Re: zatékání vody

Příspěvek od Wagner » 15.07.2009 09:52

Jak už jsem psal, já jsem použil WEICON Black Seal. Mezi torpédo a sklo jsem nanesl dostatečnou vrstvu, pak přitisknul, zatížil a nechal vyschnout na slunci. Tmel má černou barvu, takže pokud se člověk snaží, tento zákrok nemusí být na oko znatelný (což se mi zas tak nepodařilo, pač jsem "operoval" za dosti bojových podmínek :) ). Určitě ale existuje levnější alternativa (např. ona housenka), mnou požitý přípravek totiž vyjde na cca 350 Kč (ale na druhou stranu je jeho použití univerzální a obsah tuby (tuším 250 ml) vydrží taky docela dost dlouho...

Uživatelský avatar
vysky
Nováček
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 01.06.2009 09:59
Bydliště: Jaroměřice n. Rok., okr. Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: zatékání vody

Příspěvek od vysky » 16.07.2009 12:16

vysky píše:
ondraFOCUS píše:díky kámo já věděl že to přichází z toho otvoru,ale nemohl jsem na to přijít kudy přesně hned jak mi to vyjde sundám nárazník a omrknu to 8O
jj, doufám, že to bude ono, na 99% jsem přesvědčenej že jo, tak hodně štěstí :P , dej pak vědět
Takže včerejší průtrž potvrdila mou doměnku, v kufru ani kapka, jupííííííííííí :lol:
Ford Focus 1,6 16v ZETEC-S hatchback 5 dv. r.v.98 Ghia

Uživatelský avatar
ondraFOCUS
Nováček
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 30.04.2008 17:36
Bydliště: okr.Frýdek-Místek

Re: zatékání vody

Příspěvek od ondraFOCUS » 02.08.2009 20:16

vysky píše:
ondraFOCUS píše:
Stehnak píše:Ta klapka je to bile - cerne oramovane vedle toho cerveneho "obdelniku" LINK. Tam by mel proudit ven v interieru "přebytečný" vzduch.
Me se voda obevuje / vyteka prave v tom cervenem ramecku, ale teda v daleko mensim mnozstvim - nikdy sem nemel u rezervy vodu, voda ni nedotece k zadnim sedadlum - vsechnu ji "pochyta" koberec co kryje blatnik.
Snazil jsem se prijit kudy to tam vali, svetlo mam take pretesnene silikonem, ale ani ho*no. Ja myslim ze to tam musi tect nekudy za naraznikem. Voda co steka po patejch dverich do toho zlabku a snad tama nekudy... Vic nevim - ja osobne na to uz se*u.
mě už to pěkně štve právě se žene pěkná bouřka a manželka zaparkovala čumákem dolů jdu to přeparkovat bo jinak mám zase vodu až u spolujezdce,není nejaký borec "karosář" který zná slabé místo v tom sloupku protože ta voda přichází odtud dneska ráno jsem vymačkal čtaři hadry vody fakt už nevím,tam navrtám dírky ať ta voda sama vytéká a nejde do auta nebo já už nevím co :evil: :evil: :evil:
Tak já mám úplně stejnej problém, voda v kufru a pod sedačkama spolujezdce(a to i když jsem stál po kopcu), tak jsem se nechal zavřít do kufru a polejvat, teklo to u toho vejfuku na přebytečenej luft, sundal jsem nárazník a doufám, že jsem to našel
nedolejhalo tam těsnění a crčelo to tam tudy, silikon to spravil

tak jsem se k tomu dneska konečně dostal,sundal jsem nárazník utěsnil to kolem toho vzduchového otvoru,ale nepomohlo to.zavřel jsem synovce do kufru ať se dívá kudy to teče stríkal jsem hadicí a furt to teče zjistil jsem že to přichází ze spoje karoserie.bude to zřejmě už od výroby buď to ošulil automat nebo někdo v práci chlastal asi :lol: je to u toho otvoru kde se spojuje zadní kufrový plech s blatníkem je to asi lisovaný spoj si myslím svařováné to nebude a dole v tom spoji je takový "snopel" bych to nazval kde se ty dva plech secvakly a zbytek je zakipaný nějakým tmelem je tam ale dírka kterou voda solidně fičí.snažil jsem se to ucpat také silikonem,ale ten se plně nespojí s kastlí,a pod ním v tom lisovaném spoji šplhá voda ven.zkusím přinést ještě z práce loctite a ucpat to tím.musím to sakra nějak ucpat :evil:
Obraz031.jpg
Obraz030.jpg
Obraz029.jpg
Obraz028.jpg
Obraz027.jpg
Ford focus r.v.02 1.6 16V Zetec 74kw Obrázek

Uživatelský avatar
ondraFOCUS
Nováček
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 30.04.2008 17:36
Bydliště: okr.Frýdek-Místek

Re: zatékání vody

Příspěvek od ondraFOCUS » 02.08.2009 20:21

ještě dvě fotky :wink:
Obraz032.jpg
Obraz033.jpg
Ford focus r.v.02 1.6 16V Zetec 74kw Obrázek

ChickenPower
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 30.12.2014 15:44

Re: zatékání vody

Příspěvek od ChickenPower » 26.01.2015 17:11

Ahojte, tak... do mého "nového" Fofa taky teče, a to teda do kufru... prolezl jsem tu snad všechny příspěvky co obsahují slovo voda a problém stále přetrvává...

1. Voda po jízdě po mokré silnici: stejně jako některým, zatékalo mi do kufru průduchy na odfuk po stranách, ty jsou vyměněné a zatěsněné. Voda v kufru byla předtím i celkem plná bordelu, takže to byla víceméně první volba. Teď už mám kufr plný jen čisté vody :perfect:

2. Voda při stání v dešti: Tady už je problém složitější, v kapse u levého průduchu bylo stále dost vody i po výměně, tak jsem sundal levé světlo a chyběla tam úplně taková ta plastová hmoždinka do které zapadnou kolíčky na světle a celé to pak drží na místě. Byla tam tedy díra přímo dovnitř a tudy nejspíš zatékalo k levému průduchu. Šroub a ten druhý závit s plastovou matkou jsem taky zatěsnil, ale tudy nejspíš neteklo...
Na pravé straně mám problém horší, voda se vyskytuje před "kapsou" průduchu přesně tady - žlutý rámeček (obrázek jsem si drze půjčil od někoho zde na fóru a děkuji mu za něj :gott: )
Obrázek
Původně jsem si myslel, že sem zatéká právě od šroubu držícího světlo nebo od té plastové matky, obojí jsou nejspíš přesně nad tímto místem a voda pak stéká tím sloupkem přímo sem a dál k rezervě... Bohužel po zatěsnění se zde po dešti stále voda vyskytuje. Těsnil jsem nějakým neutrálním silikonem...

Nemáte někdo nápad, kudy by sem voda ještě mohla stékat? U Fofa 2 psali, že může být dírka i pod těmi plastovými lištami na střeše, myslíte že to může být problém i u jedničky? Nebo nějak kolem pravého pantu kufru? To se mi zdá celkem nepravděpodobné...
Ten můj zázrak je Ford Focus 1.6 74kw 2002 5dv :-)

Odpovědět

Zpět na „Karoserie“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů