Rozmery Grand Cmax vs. Smax

Karoserie, světla, lak ...
Moderátor:miki21
Odpovědět
stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12848
Registrován: 18.07.2011 19:55

Rozmery Grand Cmax vs. Smax

Příspěvek od stano. » 11.02.2018 11:44

Ak by niekoho zaujimal rozdiel vo vnutornych rozmeroch medzi 7 miestnym Grand Cmax a 7 miestnym Smaxom:

Meral som auta rocnik 2012 a 2013, postavene vedla seba na parkovisku. Vytahovaci meter, snazil som sa odmerat to iste. Niekedy je to tazke, napriklad sirka medzi dverami, kvoli rozdielne tvarovanemu tapaciru.

Budem pisat vo formate Grand Cmax//Smax

kufor sirka 108//120
hlbka 95//100

sirka 1.rad 134//140
2.rad 141//145
3.rad zhodny so sirkou kufra

vzdialenost od volantu po koniec 3.radu 240//240

sedacky som nastavil cca na moju vysku tak, aby sa do 3. radu dalo posadit
1->2 rad 75//80
2->3 rad 56//52
1->3 rad 156//158

Ano, rozmery prekvapivo podobne.
Pocity:
v Smaxe je pocitovo za volantom viacej miesta. Robi to par centi na lakte, inak tvarovana stredova konzola a palubna doska je asi viac dvihnuta hore a dlhsia smerom dopredu.
2. rad ma v Smaxe 3 rovnake sedacky. V GCmaxe je stredna sedacka len nudzova. Vo vysledku to znamena, ze pokym v GCmaxe krajni pasazieri sedia rovno za vodicom/spolujazdcom, v Smaxe su vytlaceni do bokov a sedia tesne na dverach. Vysoki ludia mozu mat problem s miestom medzi hlavou a ohybom strechy. V Smaxe sa opieraju kolena o dvere. Kedze na rozdiel od GCmaxu je sedacka vyosena od tej vpredu, chodidla sa nedaju dat rovno pod prednu sedacku. Takisto Smax ma kvoli tomu tensie dvere a vypln vo dverach je vybrana tak, aby krajni pasazieri mali miesto. V GCmaxe su dvere masivnejsie a sedi sa od nich dobrych 8-10cm. Bocny naraz by som vzadu absolvoval radsej asi v GCmaxe. 2 pasazieri vzadu sa lepsie odvezu v GCmaxe.
V 3. rade vitazi Smax vdaka sirsiemu kufru. V GCmaxe som mal pocit, ze mam zadov vyssie nad podlahou. Mozno je to kvoli tomu, ze pokym v Smaxe sa podsedaky len otocenim vytiahnu z kufra, v GCmaxe sa vyklapa cela sedacka a pri tomto manevri sa sedak dvihne o par centi vyssie.

Po vyklopeni 3. radu zostane v GCmaxe kufor maximalne na maly ruksak a vetrovky. V Smaxe sa za sedacky moze vliezt aj skladaci kocik.

Grand Cmax ma vybratie na rezervu. Da sa tam napchat dojazdovka. Smax ma sice vanu, ktora sa zda, ze moze byt na rezervu. Bohuzial, nema okruhly tvar, ale smerom dopredu je skosena. Takze koleso tam nevojde.

Odpovědět

Zpět na „Karoserie“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů