Prodejce - Auto Re - stočené vozy (některé) :-)

Odpovědět
adamd
Nováček
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 24.11.2008 12:26
Bydliště: Stará Boleslav - Praha východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodejce - Auto Re

Příspěvek od adamd » 25.11.2008 13:52

tomason píše:... PS:pak je u nás zlevnil o až 50000kč nemohl je prodat a vim ,že všechny skoro byli ťuklé :twisted:
Tak to je pech. Mám vyhlídnutej ještě jeden kousek v Hraci u Charouze, tak to asi vemu při jednom ať když už pojedu tím směrem to mám při jednom a můžu porovnávat. Nijak na to nespěchám a navíc to budou první kousky co bych viděl, tak si od toho moc neslibuju. Spíš to beru jako zkušenost jak se věci vlastně maj a ať mám později srovnání.
_________________________________
Ford Focus 1,8 TDCi Sport kombi 85 kW

Ma.rt
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2851
Registrován: 25.04.2008 19:25
Bydliště: Praha

Re: Prodejce - Auto Re

Příspěvek od Ma.rt » 25.11.2008 16:42

Kupoval jsem letos. Ta smlouva nic moc. Jen garance, ze auto bylo dovezeno nehavarovane. Garance na km ve smlouve neni. Ony ty smlouvy,to je asi obecne problem. Kdyz jsme kupoval minule auto a to bylo od cloveka, ktery taky vozi auta z venku a na ktereho jsem mel vyborne recenze, tak smlouva byla taky trochu problem, ten tam km vyslovene nechtel. Asi se vsichni sichrujou pro pripad, ze by to bylo stoceny uz z Nemecka? Nevim.. Fakt je, ze kdyz si to vezmu, tak bych taky nechtel garantovat km, kdyz privezu auto z Nemecka, ktere uz tam jezdilo treba 7 let, byt bych si myslel, ze to nikdo nestocil, protoze to jezdilo celou dobu udajne do znackoveho servisu.
Nejlepsi je asi jet do tech Nemec sam, ale na to ja nemel cas... ani jsem nevedel kam.
Ford Mondeo Turnier, 2.0 107kW, 2010 FL
no start&stop, no TPMS, no shift advisor, no FAP, no turbo, no direct injection, no intelligent charging = no features getting you down

Dříve: Ford Mondeo Turnier, 1.8 92kW, 2001

adamd
Nováček
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 24.11.2008 12:26
Bydliště: Stará Boleslav - Praha východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodejce - Auto Re

Příspěvek od adamd » 25.11.2008 17:41

Ma.rt píše:... Nejlepsi je asi jet do tech Nemec sam, ale na to ja nemel cas... ani jsem nevedel kam.
Hmm tak to neni tak jak jsem si predstavoval. Jeste mu brnknu a poradne se zeptam, jak to s tema garancema vubec mysli. U Charouze mi rekli, ze to davaj do smlouvy, puvod urcite a km podle toho odkud auto je.
_________________________________
Ford Focus 1,8 TDCi Sport kombi 85 kW

Uživatelský avatar
The_Gladiator
Nováček
Nováček
Příspěvky: 62
Registrován: 15.01.2009 10:23
Bydliště: Brno

Re: Prodejce - Auto Re

Příspěvek od The_Gladiator » 12.02.2009 22:09

Já bych to tu trochu oživil ... :)
Můžete napsat nějaké podrobnější informace z tohoto bazaru, kdo má zkušenosti?
Jak dopadla koupě a tak ...

adamd
Nováček
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 24.11.2008 12:26
Bydliště: Stará Boleslav - Praha východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodejce - Auto Re

Příspěvek od adamd » 13.02.2009 07:16

The_Gladiator píše:Já bych to tu trochu oživil ... :)
Můžete napsat nějaké podrobnější informace z tohoto bazaru, kdo má zkušenosti?
Jak dopadla koupě a tak ...
Ahoj, tak ja jsem nakonec koupil Focuse 1,8 TDCi. Byl jsem se podivat jeste asi na dalsich 3 kusech jinde po republice a vubec se nedalo srovnavat. Auto od AutoRE vypada presne jak je na fotkach. Nechal jsem si ho jeste pred koupi proverit od spolecnosti Cebia. Tato spolecnost se zabyva overovanim puvodu, pravosti identifikatoru atd. Moje auto proverili v nemecku a jestli nedoslo k zasahu na identifikatorech vozu (VIN). Vse bylo v naprostem poradku a udelili auto nejvyssi znamku s tim, ze garantuji 100% aktualni ceny vozu v pripade, ze tomu tak neni. Stalo to 6500,- Kc, ale myslim, ze pro klid se to vyplati.

Jinak jsem absolvoval cca 2000 km a hned po koupi slo auto do servisu na rozvody, naplne, filtry (preventivne) a celkova kontrola (vule, geometrie, diagnostika a prohlidka po 130 000km). Servis probehl v poradku a krome mirneho serizeni geometrie a mnou pozadovanych vymen se nic dalsiho neobjevilo.

Takze dle mých zkusenosti muzu vrele doporucit.
_________________________________
Ford Focus 1,8 TDCi Sport kombi 85 kW

Uživatelský avatar
The_Gladiator
Nováček
Nováček
Příspěvky: 62
Registrován: 15.01.2009 10:23
Bydliště: Brno

Re: Prodejce - Auto Re

Příspěvek od The_Gladiator » 13.02.2009 10:12

Super, díky za info. Rozhodně se hodí. Já jsem na tento bazar zatím našel jen pozitivní reference a mě se taky líbí z několika důvodů:

Fotky
- obyč. bazar vám udělá max. 5-10 fotek. S tím, že často jsou fotky opravdu jen ilustrační a nejsou to fotky auta, které ve skutečnosti stojí na place nebo schválně nevyfotí "choulostivé partie". Dělají to proto, že jim je u p*dele jestli to prodají 1. blbcovi nebo až 48. blbcovi. Mnohdy jsem někam přijel a auto vypadalo úplně jinak než na fotkách.
- kdežto tento bazar má nafoceno vše! Auto ze všech úhlú včetně interiéru a detailů (až mě ty fotky někdy nudí :) ) Čili bych řekl, že nemá co skrývat

VIN
- ještě jsem neviděl bazar, který by dal VIN přímo na svoje stránky hned k autu, aby si ho uživatel již před vlastní prohlídkou mohl "prolustrovat" - mnohdy nejsou ochotni dát VIN ani když tam přímo jste.

Stav auta
- Ještě jsem to neviděl na vlastní oči, ale z toho, co vidím a lidé říkají, je vidět, že tenhle pán do toho auta, které prodává, "dá kus sebe". Dá do toho energii/čas/peníze a ostará se o to, aby to na prodej bylo vzorně připravené, umyté, v čistém stavu, s komplet literaturou, klíčema apod. Čili žádné "omylem ztracené servisky" nebo "zrovna ty druhé klíče nemůžeme najít" nebo "to auto je špinavé, protože je zima" atd. :)

E-mail
- světe div se, ale jako jeden zmála bazarů odpovídá na maily a nevěší vám tam bulíky na nos. Odpoví přesně na to, na co se zeptáte.

Rozhodně je to jeden z bazarů, který mám při svém předběžném průzkumu trhu v hledáčku. Jezdíme často Brno-Liberec, takže si tam asi někdy zajedem :) Pak podám hlášení zase já.
Ježiš já jsem ukecanej :)

adamd
Nováček
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 24.11.2008 12:26
Bydliště: Stará Boleslav - Praha východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodejce - Auto Re

Příspěvek od adamd » 13.02.2009 10:38

Tak drzim palce at dobre poridis 8)
_________________________________
Ford Focus 1,8 TDCi Sport kombi 85 kW

Uživatelský avatar
Cuba
Nováček
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 28.05.2009 08:15
Bydliště: Brno

Re: Prodejce - Auto Re

Příspěvek od Cuba » 28.05.2009 23:36

Ahoj, před necelým 3 týdny jsem v Auto RE zakoupil Mondeo, takže se mohu podělit o čerstvé informace z první ruky. Rozdělím to na klady a zápory.
Klady:
* firma se specializuje na dovoz opticky pěkných, podle všeho nebouraných vozů.
* snaží se působit férově, na webu spousta fotek, uvedené VIN.
* auta stojí u rodinného domu, zjevná známka toho, že se prodejce nemá co stydět.
* všechny prodávané vozy jsou čisté, umyté, voňavé.
* prodejce je komunikativní, ochotně pošle mailem údaje o vozidle, scan servisní knížky
* po předchozí domluvě neměl problém s mou návštěvou v neděli, zajistil mi dokonce zdarma dílnu ze zvedákem a nechal mého mechanika prolézt auto do mrtě (zkuste toto požadovat v běžném autobazaru) a provést zkušební jízdu.
* vůz je opravdu krásný - zvenku bez škrábance, interiér opravdu jak nový, prostoupený vůní kůže, nikde jsem nenašel sebemenší známku opotřebení či poškození, podle interiéru by člověk hádal sotva 20 tis. najetých km. Motor, podvozek, brzdy - to vše bylo neskutečně zachovalé. První majitel byla firma, jedná se evidentně o manažerský vůz, se kterým se jezdily jen německé dálnice. To můžou dosvědčit lehoučce oleštěná tlačítka tempomatu.
* podařilo se mi na základě jednoho níže uvedeného záporu dohodnout na trošku nižší ceně.
* prodej a vyřízení formalit proběhlo během 15ti minut.
* i pár dní po prodeji prodejce ochotně zvedá mobil a je ochoten řešit dodatečně vzniknuvší formality.

Zápory:
* vůz byl vyroben v 09/2005, modelová řada 06. Nechápu, proč prodejce trpí obvyklým nešvarem uvádět rok 2006. Jednou byl vůz vyroben 2005, tak proč ta komedie s 2006.
* kilometry byly stáhnuté minimálně o 40.000. Prodejce nepočítal s mou vazbou na obchodního ředitele CARentu a jeho přístupem do centrálni databáze Fordu, kde jsem vůz proklepl a zjistil stav km při poslední prohlídce (záruční opravě), která nebyla zapsána do servisní knížky. Jeho pohádka o tom, že vůz od posledního záznamu v SK nebyl 3/4 roku téměř vůbec v provozu a najezdil pouhých 7000 km, když před tím najezdil ročně 50.000 km na mě působila rozpačitě. Jakmile jsem na něj vybalil skutečný stav km, dušoval se, že on v tom prsty nemá. No, že by stahovali km při prodeji v Německu ? To spíš uvěřím, že náš příští prezident bude Fantomas.
Stahování kilometrů je s nástupem nového Mondea odzvoněno, tam se elektronika už obelstít nenechá. U starších modelů je nám souzeno čelit tomuto nešvaru nejen u autobazarů, ale i přímo u dealerů Ford, prodávajících tzv. předváděčky. Ano, i tam se stahuje. Vítejte v České Republice.
Obecně by najeté kilometry neměly být hlavním měřítkem, nejdůležitější jsou reference vozu a záznamy v databázi a hlavně celkový stav. Až na ty km byl stav a vzhled vozu excelentní, těžko bych našel lepší, zvláště když mezi benzíny je u nás tristní výběr. Tak jsem do něj šel a nelituji toho.
* smlouva je velmi strohá a v podstatě jsem měl pocit, že kupuji opotřebovaný vůz olakován v neznačkovém servisu. Zvláštní způsob jištění, ale zřejmě pramení také z nějaké zkušenosti prodejce.
* něco za něco. Díky dohodnuté slevě byla do smlouvy napsaná finální částka podstatně nižší, než bylo skutečně zaplaceno. Daně jsou holt svině a já to auto nekupoval do firmy, ale pro rodinu, tak mi to v daný okamžik bylo jedno. Bohužel mi toto pak dělalo problém při uzavírání havarijní pojistky a vůz jsem mohl nechat pojistit jen na pouhou tabulkovou cenu, která byla vyšší, než cifra na smlouvě.
* nějakým způsobem se jim podařilo rozhasit DVD rádio Denso, údajně při párování s telefonem Ericson. Zapřísahal se, že je to banalita, opravitelná během 10ti minut u Fordu. Už to tady řeším na fóru, uvítám každou radu jak zběsile blikající rádio dát do kupy.

Klady však v této transakci výrazně převyšovaly, auto RE mohu doporučit, asi neexistuje 100% prodejce s poctivým přístupem (dávno by už zkrachoval) a klidně bych u tohoto prodejce koupil další auto i pro tchána, který se do mého Titania na první pohled zamiloval a chtěl by jej také.
2005 Ford Mondeo 2.0i Titanium
1982 Ford Capri 3.1V6 X-Pack
Obrázek

Uživatelský avatar
Stehnak
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2227
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Modřice@JM@CZ

Re: Prodejce - Auto Re

Příspěvek od Stehnak » 29.05.2009 08:31

Supr, diky za infa :wink:
Ford Mondeo ST 220 2006 / Nissan Leaf 24 kWh 2012 / byl Ford Focus 1.6 16V 1999

Libak
Nováček
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Prodejce - Auto Re

Příspěvek od Libak » 07.06.2009 01:13

Zdravím,
já také napíši svoje zkušenosti s tímto prodejcem. Asi před 14 dny jsme tam koupili C-Maxe. Na tohoto prodejce jsem se obrátil proto, že jsem na něj dostal samé kladné reference. Ale já to také jako Cuba musím rozdělit na klady a zápory.

Ještě před koupí jsem byl ve Fordu, jest-li mi podle VINka nezjistí servisní historii. To se bohužel nepodařilo, protože nejsou napojeni na centrální záznamy. Zjistili mi pouze jakou to auto mělo výbavu při uvedení do provozu. Tak jsem se domluvili, že mi ho po koupi prolezou.

Klady:
Naprosto souhlasím s tím co napsal Cuba. Vstřícné jednání, auto čisté, všechny dokumenty k dispozici vč. možnoti poskytnutí kopií atd.

Zápory:
- Výroba 05.2004 se ukázala být rokem uvedenní do provozu. Ale jelikož jsem si toto zjistil podle VINka jěště před koupí, a že byl vyroben 12.2003, tak jsem to považoval za nedůležité.
- Ve smlouvě je věta o tom, že vůz je po opravě laku v neautorizovaném servisu. Prý se tím jistěj, že by třeba byly prováděny opravy rejpanců na zrcátkách a náraznících atd. :|
- Po dvou dnech jsme zjistili, že vůz je po opravě laku na pátých dveřích a pravý zadní bok je také přestříkán. Jelikož mi němčina nečinní problém, tak jsem se rozhodl, že se spojím s posledním servisním místem dle servisní knížky. A ono ejhle, vůbec se nejednalo o seris Ford. V inzerátu ale stojí, že vůz je servisován pouze v servisech Ford. Byl to ale obyčejný servis a informace mi stejně žádné nedali. Tak jsem přišel o záruku na prorezivění. No a vzhledem k tomu, že je ve smlouvě věta o opravě laku v neautorizovaném servise tak i o možnost reklamace :x
- Auto šlo na prohlídku do Fordu a naštěstí prošlo více méně dobře. Ale perfektní stav udávaný v inzerátu to ale také není. Bylo zjištěno: teče gufero pravé poloosy, drobná netěsnost serva, koroze výfuku a výfuk po opravě svařováním, pak již výše uvedená oprava laku a že byla prováděna výměna předního skla. Auto ale určitě nemělo žádnou velkou havárii. Vše byly opravdu pouze kosmetické úpravy a najeté km by měli odpovídat.

Po prohlídce ve Fordu jsem se s ním spojil, protože mě ten lak opravdu hodně naštval. K mému překvapení mě bez problému přijal a dokonce mi ukázal všechny papíry jak a kdy ten vůz koupil. Nakonec jsem i upustil od požadaku dodatečné slevy. Dokonce mi i nabídl, abych se ho v případě, že by se něco na autě vyskytlo, neváhal kontaktovat.

Závěrem bych napsal:
Dle mého názoru se nejedná o podvodníka, ale byl bych při koupi auta u něj teďka určitě opatrnější a daleko lépe bych využil možností si prostudovat nejenom důkladněji všechny papíry, ale i auto samotné.

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodejce - Auto Re

Příspěvek od foki » 07.06.2009 10:23

to jde o to ze i v nemecku se stane ze neco opravujou , pak to prodaji , samozrejme nereknou co s tim bylo , protoze to davaji levnejsi nez podobne kusy , a samozrejme cech musi koupit to nejlevnejsi co se objevi protoze to same treba o 2000euro drazsi by v cechach neprodal . nechci se ho tim zastavat ale vim jak to chodi . a kdyz nevim co kdy kdo s tim delal , tak samozrejme nebudu brat zaruku za nekho a neco co jsem nejezdil od noveho a proto ta veta o oprave nebo laku v neatorizovanem servisu .
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

Libak
Nováček
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Prodejce - Auto Re

Příspěvek od Libak » 08.06.2009 14:02

Díky za reakci Foki. S tím co jsi napsal já plně souhlasím a kdybych byl prodejce ojetých aut, tak bych asi taky moc nechtěl brát záruky za auto, který jsem nejezdil. Jenom mě to při podpisu smlouvy trochu zarazilo. A hlavně když jsem zjistil to stříkání já (uplný laik) po dvou dnech, tak prostě mám určité podezření, že si toho člověk, který vozí auta musel také všimnout. Nota bene v momentě, když to auto leštili (to auto bylo čistý jak když sjede právě z linky), tak si toho pravděpodobně musel někdo všimnout. A vzhledem k tomu, že já jsem měl za posledních pět let s mojim Focusem již tři havárky (vždy šlo pouze o plechy a nárazníky) a více méně je tři čtvrtě kastle nová nebo opravovaná a stříkaná, tak bych neměl problém ani s touto opravou, protože je téměř úplně vyloučený kupovat ojetinu a mít požadavky jako na nové auto a nějaký ten škrábanec nebo rejha se prostě stanou. Stačilo to jen říci a bylo by vše v poho. Jsem přesvědčenej o tom, že kdyby jsi prodával auto, který je po opravě laku, tak to určitě řekneš. Dle mého názoru auto nejezdí proto, že má nádherný lak. Já potřebuju auto hlavně spolehlivý a bezpečný a né "voňavku", který upadle v druhý zatáčce kolo. To že v servise zjistili, že rosí gufero pravé polosy a servo mě nijak zvlášť nevzrušuje, vždyť to auto je pětiletý.

Jinak ta cena auta nebyla nijak nízká. Myslím si, že ta cena odpovídala průměrný ceně za takové auto v jiných bazarech.

Určitě jsem ho svým příspěvkem nechtěl nějak pomlouvat nebo dokonce poškodit, dokonce kdyby se mě někdo zeptal jest-li bych ho doporučil tak klidně řeknu že ano, ale zároveň bych jedním dechem dodal, "ale využij všech možností si auto prověřit" (viz jeho nabídka možnosti udělání kopií servisky, původního techničáku, zpráv z STKá v Německu atd. atd.) a byl bych trochu důslednější.

Jelikož již vím, kde to je stříkaný, tak pro zajímavost přikládám fotku, na který je docela zřetelně vidět přechod barvy - svislá linka těsně před klikou (od kliky zadních dveří až dozadu je to stříkané)
Snimek.jpg

Uživatelský avatar
tomason
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4248
Registrován: 02.03.2008 13:00
Bydliště: Praha na půl

Re: Prodejce - Auto Re

Příspěvek od tomason » 08.06.2009 15:20

já to vidím he a to nebylo vidět už tam :?:
byl focus 2005 1.8TDCI
je Focus 2008 1.8TDCI

Libak
Nováček
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Prodejce - Auto Re

Příspěvek od Libak » 08.06.2009 15:45

Co myslíš. Při vší úctě, jak ti mám na to odpovědět. :lol:
Libák
FF kombi 1,6 16V, 74kW

Uživatelský avatar
tomason
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4248
Registrován: 02.03.2008 13:00
Bydliště: Praha na půl

Re: Prodejce - Auto Re

Příspěvek od tomason » 08.06.2009 16:12

Libak píše:Co myslíš. Při vší úctě, jak ti mám na to odpovědět. :lol:
Po dvou dnech jsme zjistili, že vůz je po opravě laku na pátých dveřích a pravý zadní bok je také přestříkántodle
byl focus 2005 1.8TDCI
je Focus 2008 1.8TDCI

Odpovědět

Zpět na „recenze prodejců a autobazarů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů