Autobazar Auta24

Uživatelský avatar
The_Gladiator
Nováček
Nováček
Příspěvky: 62
Registrován: 15.01.2009 10:23
Bydliště: Brno

Autobazar Auta24

Příspěvek od The_Gladiator » 07.02.2009 16:05

Založím zde s dovolením nové téma o tomto bazaru, který najdete zde:
http://www.auta24.cz/

Čím mě tento bazar přijde vyjímečný (nebo mě zaujal) a proč si myslím, že stojí za samostatné vlákno, je garance na ujetý počet kilometrů, kterou slibují na svých stránkách.

- Co vy na to?
- Nabízí to také nějaký jiný bazar?
- Má někdo zkušenost s takovouto garancí, případně konkrétně s tímto bazarem?

Podělte se o názory, díky! :wink:

Uživatelský avatar
KubaU
Junior
Junior
Příspěvky: 200
Registrován: 19.10.2008 13:21

Re: Autobazar Auta24

Příspěvek od KubaU » 07.02.2009 20:33

Předpokládám, že v praxi to realizují tak, že kupec vrátí auto a oni mu vrátí peníze... Vypadá to spíš jako marketingové lákadlo než co jiného.

Taková "garance" je prakticky jen další papír, podobné váhy jako servisní knížka - tj nevalné. Klidně mohou spoléhat na to, že stočení km prakticky moc dokázat nelze (de facto jen ve výjimečných případech z databáze výrobce - podle záručních oprav - nebo od leasingovky), a i kdyby, nejhorší co se jim může stát, je, že auto budou muset prodat znova - a ještě se budou moct chlubit "hele, jak úžasná ta naše garance je, a funguje, vrátili jsme prachy!".

Čili asi jistá minimální výhoda to je... Ale nějak odvázanej bych z toho nebyl.

Je to tak podobné, spíš horší, než ta "3 roky záruka na naše ojetá auta" u ALD Automotive - která je taky nazvaná dost nešťastně...

Jó, kdyby vrátili prachy a kupec si mohl auto nechat, tak bych do toho šel hned a rád :mrgreen:
FoFo II Trend 5dv. hatchback, 1,6 TDCi 80kW, 2005, stříbrná

Obrázek

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobazar Auta24

Příspěvek od foki » 08.02.2009 09:09

no nechtel jsem reagovat jako prvni ale vzhledem k tomu ze jsou vsechny auta francie a holandsko tak si myslim to same co kuba .

a myslim kdyz bys prisel na to treba po roce , tak nevim jestli by ti nevratili trzni hodnotu v dane dobe . ale to je jen dokazovani atd atd .
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

Uživatelský avatar
The_Gladiator
Nováček
Nováček
Příspěvky: 62
Registrován: 15.01.2009 10:23
Bydliště: Brno

Re: Autobazar Auta24

Příspěvek od The_Gladiator » 08.02.2009 10:22

Pánové, vám se koukám člověk ničím nezavděčí!! :mrgreen:
Ani záruka ujetých km pro vás není dostatečná ... snobové!! :mrgreen: :mrgreen:

Ne jasný, chápu. Rozhodně je to marketing jak sviňa z jejich strany. Ale když už to dají na papíře, tak buď to mají opravdu "posichrované" a ví, že to není stočené nebo si ověřili, že skutečný nájezd nelze u tohoto konkrétního vozu dokázat :)

Jak to tady tak čtu, tak mě připadá, že ať přijde kdokoliv s jakýmkoliv bazarem, nenecháte na něm nit suchou :( Možná jsem to přehlídnul, ale ještě jsem neviděl, že by někdo řekl: "jo, vypadá to dobře" nebo "jel bych tam, jsou dobří" ... nebo možná je to opravdu tak, že všechny bazáče stojej za starou belu ... :roll:

Uživatelský avatar
HORST
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3678
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Nový Jičín

Re: Autobazar Auta24

Příspěvek od HORST » 08.02.2009 10:31

Pokud tady proctes par vlaken, tak zjistis, ze jsou tu i kladne ohlasy na nektere bazary, ale je pravda, ze je jich podstatne mene, nez tech "horsich". :cry:
Uz 100x se tu psalo, ze pokud chces mit jistotu, kontaktuj Fokiho, to neber jako dohazovani kseftu Fokimu, ale jako fakt a konstatovani skutecnosti. :wink:
Muzes opravdu narazit na "slusne" a ferove jednani i v nejakem bazaru, ale hodne se jich tvari mile, jen do te doby nez koupis. Pak uz ale po nich nesmis nic chtit :evil:
byl Ford Focus-sedan, 1,6 - Ghia, 11/1999
Obrázek
je FoFu (Ford Fusion) cervena colorado 11/2008, 1,4 benzin

Uživatelský avatar
The_Gladiator
Nováček
Nováček
Příspěvky: 62
Registrován: 15.01.2009 10:23
Bydliště: Brno

Re: Autobazar Auta24

Příspěvek od The_Gladiator » 08.02.2009 10:50

HORST píše:Uz 100x se tu psalo, ze pokud chces mit jistotu, kontaktuj Fokiho ...
Ale však ano, ja vím :) Už jsme si psali SZ a v průběhu měsíce tam přijedem "na čumendu" - poznat se, pokecat, poradit a dohodnout postup :)
Byl bych ale bláhový, kdybych se také nekouknul jinde. Myslím, že je to normální zjišťovat situaci na trhu a porovnávat - však mám ještě 2-3 měsíce čas. A další věc je, že se může klidně stát, že Foki nesežene přesně to, co bychom chtěli - což je pochopitelné.

Ale samozřejmě, že až to bude aktuální a zapojím do toho aktivně Fokiho (jestli bude tak hodný :) ), tak už budu shánět jenom s ním a ne někde jinde ...

Uživatelský avatar
KubaU
Junior
Junior
Příspěvky: 200
Registrován: 19.10.2008 13:21

Re: Autobazar Auta24

Příspěvek od KubaU » 10.02.2009 00:05

No, tak teoreticky je možné všechno, třeba jsou to poctivci a stočené to nemají... Některé nájezdy tam vypadají i docela realisticky :) Na rozdíl od bazarníků, kterým chbyí kreativita a tak mají všechny auta mezi 80 a 90 tisíci.

Optimismus musí být, byť u nákupu ojetin u nás je většinou nepodložený :P

Shodou okolností jsem se dneska bavil o nákupech ojetých aut se známým z Francie, který u nás delší dobu žije a pracuje; když jsme se dostali k tomu, že u nás stočení tachometru není trestné a běžně se dělá, tak skoro omdlel a absolutně to nechápal :| Tak mě napadá, kdo je vlastně "můj" poslanec? ;) Že by se ověřilo, jak mocnou lobby bazarníci mají?
FoFo II Trend 5dv. hatchback, 1,6 TDCi 80kW, 2005, stříbrná

Obrázek

Uživatelský avatar
Jozkablack
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2851
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobazar Auta24

Příspěvek od Jozkablack » 10.02.2009 00:39

Tvrdí mi nejeden mechanik že když se stočí kilometry, tak v 90% jen na tachu, ale v počítači auta se to už neupravuje. Pak prej skutečnej stav vyleze po připojení k počítači. Nevim jestli to je u všech aut, ale u Forda je to prej složitější. Naopak u koncernovejch aut je to prej hračka.
Ford Focus combi, 1.8TDDI, 66KW, 03, červená sériovka kromě alu kol a folií 35%-15%-5%
Renault Megane 1.6 benál, 5dv, 1996

Nálevna U Velasů: https://www.restauraceuvelasu.freepage.cz/onas/

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobazar Auta24

Příspěvek od foki » 10.02.2009 10:43

Jozkablack píše:Tvrdí mi nejeden mechanik že když se stočí kilometry, tak v 90% jen na tachu, ale v počítači auta se to už neupravuje. Pak prej skutečnej stav vyleze po připojení k počítači. Nevim jestli to je u všech aut, ale u Forda je to prej složitější. Naopak u koncernovejch aut je to prej hračka.
co vím tak se to uklada jeste jinam u luxusnejsích - BMW , mercedes a nektere koncerny , ale jsou uz firmy co to dokazou prehrat ve vsech pametech .

a zkousel jsem to u manzelky BMW , najete byly podle servisky , melo to nejakých 150t km , pri koupi v CH cca 110t km , a kdyz jsem to podle navodu vyvolal tak mi tam vypadlo nejakých 760000 ale prave nevim jestli to byly km nebo nejake impulsy . tak bud jsem vyvolal neco jineho nebo to neslo ale kazdopadne to byl nesmysl .
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

Uživatelský avatar
killerhammer
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5140
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Banská Bystrica / Slovensko

Re: Autobazar Auta24

Příspěvek od killerhammer » 10.02.2009 10:56

preco? :wink:
760t km sa da odjazdit na motore. ja som cital uz aj o stocenych 900t km benzinoch :mrgreen:
Ford S-Max 2.0 TDCi, LimitedX 2014, 120kW, Frozen White Obrázek
bolo: Ford Mondeo Wagon MK4 2.5T BusinessX 2009, 162kW, Hypnotic Silver Obrázek
bolo: Ford Focus II 1.6 Ti-VCT GhiaX 2007, 85kW, Ocean Blue Obrázek

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobazar Auta24

Příspěvek od foki » 10.02.2009 11:55

to jo ale ona to koupila po trech letech a 4 jezdila tady
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

Uživatelský avatar
Jozkablack
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2851
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobazar Auta24

Příspěvek od Jozkablack » 10.02.2009 12:06

Tak na vlastní oči jsem to viděl u Seatu 1.9TDi. Člověk co má servis přijal do opravy Toledo s nějakym problémem co neni zrovna běžnej. Páč prej ta součástka jen tak neodejde. Když to vrznuli na počítač ukázalo jim to nějakou chybu při 760t.km. On měl na tachu 190t. Auto vipadalo fakt slušně. Od tý doby vim že skutečnej stav se dá u některejch aut takhle zjistit. Prej koncernový, taky Fiati a řada dalších. Přijímací technik ze Škodovky mi to potvrdil. Naopak u Forda je s tim prej problem.
Ford Focus combi, 1.8TDDI, 66KW, 03, červená sériovka kromě alu kol a folií 35%-15%-5%
Renault Megane 1.6 benál, 5dv, 1996

Nálevna U Velasů: https://www.restauraceuvelasu.freepage.cz/onas/

Uživatelský avatar
killerhammer
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5140
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Banská Bystrica / Slovensko

Re: Autobazar Auta24

Příspěvek od killerhammer » 10.02.2009 12:13

za 3 roky sa da 760t km urobit, nejaky obchodny cestujuci po europe :mrgreen:

ale nie foki, pisal som to len zo srandy, ty sa v autach vyznas, cize je jasne ze si manzelke kupil
kvalitnu jazdenku :idea:
Ford S-Max 2.0 TDCi, LimitedX 2014, 120kW, Frozen White Obrázek
bolo: Ford Mondeo Wagon MK4 2.5T BusinessX 2009, 162kW, Hypnotic Silver Obrázek
bolo: Ford Focus II 1.6 Ti-VCT GhiaX 2007, 85kW, Ocean Blue Obrázek

Uživatelský avatar
Prazan
Nováček
Nováček
Příspěvky: 62
Registrován: 21.03.2013 12:15
Bydliště: Praha 9

Re: Autobazar Auta24

Příspěvek od Prazan » 02.04.2013 12:10

Je to sice staré téma, ale na tomto fóru jsem nováčkem, tak sem svou zkušenost s tímto bazarem napíšu. Kupoval jsem tam v r. 2007 Opel Vectra B r.v. 98. Podle slov prodejce byl vůz v naprostém pořádku a kontrola v autorizovaném servise před nákupem nic nezjistila. Prodejce tvrdil, že s tím autem jel z Německa sám. Po podpisu smlouvy a ujetí cca 50 km z Liberce ku Praze se rozsvítila kontrolka motoru a motor zhasnul. Telefonát do bazaru byl jednoznačný ... udivené řeči a na přímou otázku, jak se k tomu hodlají postavit se mi dostalo vyhýbavé odpovědi, ze které jsem pochopil, na čem jsem. Zkrátím to. Byl to vadný EGR ventril, se kterým nikdo po dálnici z Německa bez projevení této poruchy dojet nemohl - podle mých zkušeností s projevem této závady. Závadu jsem odstranil za pomoci mechanika vyčištěním ventilu a jeho zaslepením. Že na vozidle byly další menší závady, které jsem průběžně odstrňoval asi 2 roky (a na které mne samozřejmě nikdo neupozornil), než začalo vozidlo konečně sloužit a ne mě tížit, o tom se rozepisovat nebudu. Na druhou stranu mě prodejce donutil to auto tak trochu víc poznat na úrověň řekněmež obeznámeného uživatele. S Auta24 už nikdy nechci nic mít a vlastně s žádným bazarem.
Vectra už každopádně dosluhuje a v mém hledáčku je Ford Focus. V sobotu možná zažiju setkání s fokim a podle zkušeností zdejších uživatelů se docela těším :-)
byl: Ford Focus II kombi r.v. 2006 - 1.8L Duratec HE
je: Toyota Avensis Verso 2.0i

Uživatelský avatar
tomy21
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 08.09.2013 21:41
Bydliště: Kolín

Re: Autobazar Auta24

Příspěvek od tomy21 » 09.01.2014 21:23

Prazane kdy si to prosím kupoval u těch Auto24? Chlápek v práci mi o nic totiž letos říkal, jak jsou skvělý a jak by do jinýho bazaru nešel... :D

Ale vlastní zkušenost nemá, jen takový ty chytrý kecy... :)

Jinak jsem tu novej, mám FFI sedan ´99, ale cca za rok bych chtěl aspoň o 10 let omladit, tak to tu musím pročíst na najít toho fokiho, kterýho tu tak vychvalujete :)
Ford Focus combi 1,6 Ti-VCT 77kW 2011
ex: Ford Focus 1,6 74kW 1999

Odpovědět

Zpět na „recenze prodejců a autobazarů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů