Parkovací systém - MONDEO

Moderátor:phofy
Odpovědět
Uživatelský avatar
Boban
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8641
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Havl. Brod (CZ)
Kontaktovat uživatele:

Parkovací systém - MONDEO

Příspěvek od Boban » 20.01.2009 19:50

mohl bych poprosit někoho kdo má parkovacího pomocníka na mondeu nejlépe kombi jak asi sou rozmístěný čidla na nárazníku, kdyby byla fotka s náměrem bylo by to moc fajn a prosil bych také o eventuelně foto kde je umístěný to kolečko s diodaba a pípákem, díky moc všem.

Edit: základní info díky za něj klukům z FordClub.sk

Treba pohladat, niekde tu ale na 100% na FordClub.sk je postup ako diagnostikovat pakovacie senzory.


Takze som sa v tom pohrabal a nech sa paci, krasny navod, ako na to:

Postup resetování modulu parkovacího systému - vozidla s odporovou zástrčkou parkovacího systému

1. Otočte spínač zapalování do polohy 0.

2. Odpojte odporovou zástrčku parkovacího systému.

3. Otočte klíček zapalování do polohy II.

4. Zařaďte zpátečku a potom ji vyřaďte.

5. Otočte spínač zapalování do polohy 0.

6. Připojte odporovou zástrčku parkovacího systému.

7. VYZKOUŠEJTE, zda systém funguje normálně. Pokud závada přetrvává, viz Režim vlastní diagnostiky - vozidla s odporovou zástrčkou parkovacího systému.

Režim vlastní diagnostiky - vozidla s odporovou zástrčkou parkovacího systému

1. Chcete-li vstoupit do režimu vlastní diagnostiky modulu parkovacího systému, otočte klíč zapalování do polohy 0, demontujte odporovou zástrčku parkovacího systému a zkontrolujte, zda je zařazen neutrál.

2. Přesvědčete se, že za vozidlem není ve vzdálenosti 2 metry žádná překážka.

3. Otočte klíčem zapalování do polohy II a zařaďte zpátečku.

4. Režim vlastní diagnostiky bude indikován zvukovým tónem z reproduktoru parkovacího systému po dobu tří sekund s jednosekundovou pauzou.

5. Pokud je detekována závada snímače parkovacího systému, modul parkovacího systému to bude signalizovat vysíláním zvukové sekvence z reproduktoru parkovacího systému.

6. Pokud je závada z více jak jednoho snímače parkovacího systému, po první sekvenci bude vysílána druhá sekvence.

7. Chcete-li ukončit režim vlastní diagnostiky, zařaďte neutrál, přepněte spínač zapalování do polohy 0 a nasaďte odporovou zástrčku parkovacího systému.

Režim vlastní diagnostiky - vozidla bez odporové zástrčky parkovacího systému

1. Než přejdete do režimu vlastní diagnostiky modulu parkovacího systému ujistěte se, že ve vzdálenosti 2 m od zadní části vozidla nejsou žádné překážky, otočte klíčem zapalování do polohy II a zařaďte zpátečku.

2. Režim vlastní diagnostiky se spustí automaticky vždy, když je aktivován parkovací systém a je signalizován slyšitelným tří sekundovým tónem z reproduktoru parkovacího systému s jednosekundovým přerušením.

3. Pokud je detekována závada snímače parkovacího systému, modul parkovacího systému to bude signalizovat vysíláním zvukové sekvence z reproduktoru parkovacího systému.

4. Pokud je závada z více jak jednoho snímače parkovacího systému, po první sekvenci bude vysílána druhá sekvence.

5. Pro opuštění režimu vlastní diagnostiky zařaďte neutrál a otočte klíčkem zapalování do polohy 0.

Zvuková sekvence tónů

Zvuková sekvence tónů Popis Nápravná opatření
Tři sekundy ZAPNUTO, pauza jednu sekundu Úvodní sekvence pro diagnostiku závad -
ZAPNUTO a VYPNUTO jedenkrát, pauza jednu sekundu Závada vnějšího pravého snímače Viz test dílů v tomto postupu.
ZAPNUTO a VYPNUTO dvakrát, pauza jednu sekundu Závada pravého vnitřního snímače Viz test dílů v tomto postupu.
ZAPNUTO a VYPNUTO třikrát, pauza jednu sekundu Závada levého vnitřního snímače Viz test dílů v tomto postupu.
ZAPNUTO a VYPNUTO čtyřikrát, pauza jednu sekundu Závada levého vnějšího snímače Viz test dílů v tomto postupu.
ZAPNUTO po dobu sedmdesáti pěti milisekund, pauza po dobu sedmdesáti pěti milisekund Závada modulu. Nízké napětí autobaterie. Zkrat v obvodu odporové zástrčky parkovacího systému. PŘEJĎETE k vyhledávacímu testu A.

Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovací systém - MONDEO

Příspěvek od Kóťa » 20.01.2009 20:27

Zítra Ti to změřím a pofotím,jo?Jinak kolco s diodama já nemám.Nebo jsem je nenašel.Jen to pípne,když dám zpátečku a pak už je jen akustická signalizace.Ale funguje to suprově.Na sebemenší hovadinu to upozorní.I vyšší obrubník atd. :wink: Budeš dávat origo nárazník nebo dodělávku od sokoldy?
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

Uživatelský avatar
Boban
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8641
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Havl. Brod (CZ)
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovací systém - MONDEO

Příspěvek od Boban » 20.01.2009 20:30

dnes sem dostal parkovacího asistenta co se dával origo do mondea 2000 je to BOSCH má už sem to viděl kdysi i ve focusu ten to měl vzádu na sloupku jako uplně v zádu za spolujezdcem.
Má to už i výhodu je to v mojí barvě :idea: :mrgreen:

pava
Junior
Junior
Příspěvky: 413
Registrován: 17.10.2008 22:29
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovací systém - MONDEO

Příspěvek od pava » 20.01.2009 21:12

Je to dobře vidět tady na mé fotce: http://forum.ford-focus.cz/download/fil ... &mode=view Mám to samé co Kóťa bez diod jen pípak, který je schovaný v pravém zadním sloupku. Na můj vkus byl moc hlasitý, ta pomohlo přelepení izolepou, teď je to akorát. Jinak jsem někde četl, že by to snad mělo být Valeo, ale jistě to nevím.

Uživatelský avatar
ghostx5844
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 867
Registrován: 30.10.2008 22:34
Bydliště: Trenčianske Teplice, okr.TN

Re: Parkovací systém - MONDEO

Příspěvek od ghostx5844 » 21.01.2009 00:20

Do fordov sa davali len pipaky, nikde ti neukazuju diody ako si daleko. Len to pipa, a mne to staci. A mal by tom byt valoe, ale davali sa aj bosch.
Ford Mondeo, 2.0TDCi 85kW, M6, 2004, Liftback, Magnum Grey, Titanium S Limited Edition 1/1

Uživatelský avatar
Boban
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8641
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Havl. Brod (CZ)
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovací systém - MONDEO

Příspěvek od Boban » 21.01.2009 06:00

ghost a seš si stopro jistý, že nikdy ? nesouhlasím, protože sem to z toho auta včera vyndaval a bylo to originál, žádná dobastlená věc, to mondeo bylo Ghia X a nevím co to auto nemělo. A já sem to už myslím v jednom mondeu 2002 viděl. jde spíš jen o tři páry diod a mám takový tušení, že do focusu se to dávalo taky, opravdu bych se asi zdržel slova nikdy, to že už se to nedává je možný, že to už ty diody nemá taky, ale rozhodně sem to z forda vyndaval a sto pro sem to už v nějakým fordím autě viděl.
vypadá to takhle takhle
Přílohy
Bosch_parkpilot_anzeige2.jpg
focus parkpilot.JPG

Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovací systém - MONDEO

Příspěvek od Kóťa » 21.01.2009 07:01

Tohle měl můj otec na dvojkovym mondeu!
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

Uživatelský avatar
Boban
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8641
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Havl. Brod (CZ)
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovací systém - MONDEO

Příspěvek od Boban » 21.01.2009 07:07

no vidíš, že se to dávalo do fordů :idea: :mrgreen: no já to mám z 2000 to byla taková ta bublina, to auto mělo snad uplně vše, origo alarm přes gsm, kůži, tempomat, nezávislý topení, motor V6, hifi s changerem, fakt bomba auto :idea: :mrgreen:

Uživatelský avatar
Rumcajs1
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5882
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Jihlava

Re: Parkovací systém - MONDEO

Příspěvek od Rumcajs1 » 21.01.2009 09:41

přesně tak jak je to v té příručce to má moje polovička ve fofanu, i ty diodky a pípák. Je to origo!
Mondeo MK4 .. 2009, Titanium S, 2.2 TDCi, 129 kw, kombi
Focus MK2 ...... 2005, 1.6i 85 kw, kombi

Uživatelský avatar
ghostx5844
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 867
Registrován: 30.10.2008 22:34
Bydliště: Trenčianske Teplice, okr.TN

Re: Parkovací systém - MONDEO

Příspěvek od ghostx5844 » 21.01.2009 12:25

No neviem Boban, ale na ziadnom mk3 som to este nevidel, takze to netvrdim na 100%.
Ford Mondeo, 2.0TDCi 85kW, M6, 2004, Liftback, Magnum Grey, Titanium S Limited Edition 1/1

Uživatelský avatar
Boban
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8641
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Havl. Brod (CZ)
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovací systém - MONDEO

Příspěvek od Boban » 21.01.2009 12:26

no ono je možný, že už dávali fakt jen pípák a hele ten pípák máte kde umístěný na tom sloupku v zádu ? jak píše Pava ?

Uživatelský avatar
Boban
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8641
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Havl. Brod (CZ)
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovací systém - MONDEO

Příspěvek od Boban » 21.01.2009 12:32

Tak teď tedy už jen rozměření a provést montáž. Na tý fotce od pava je vidět že je to tak asi 7cm od hrany a cca 40cm od sebe, tak schválně jaká je skutečnost

Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovací systém - MONDEO

Příspěvek od Kóťa » 21.01.2009 17:21

Tak jsem byl v garáži,ale zjistil jsem,že tam nemám dvě zásadní věci.Kladivo a bohužel metr... :oops: Tak jsem si to změřil na délky drátku a zamaloval jsem to do obrázku,který by Ti mohl taky pomoct...Hodnoty sedí +-1cm...
Přílohy
cidla boban.jpg
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

pava
Junior
Junior
Příspěvky: 413
Registrován: 17.10.2008 22:29
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovací systém - MONDEO

Příspěvek od pava » 21.01.2009 17:27

Pípák je v pravém zadním sloupku pod děrovanou krytkou. Ty krytky jsou na obou stranách, vypadá to jakoby příprava na další pár repro. Pípák vypadá jako vnitřnosti telefonního sluchátka.

Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovací systém - MONDEO

Příspěvek od Kóťa » 21.01.2009 17:44

Taky tam nemáš repro?Já myslel,že tam u toho densa je,ale nic z toho nehraje :-)
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

Odpovědět

Zpět na „Karoserie - Mondeo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů