Nasazení víka olejového filtru Focus 1.6. tdci

Odpovědět
krab007
Příspěvky: 1
Registrován: 10.03.2017 13:25

Nasazení víka olejového filtru Focus 1.6. tdci

Příspěvek od krab007 » 23.04.2018 13:52

Při první domácí výměně oleje na svém Focusu 1.6 tdci r.v. 2010 jsem se zasekl na neskutečné banalitě... :shocked: za žádnou cenu se mi nedaří zavřít kryt olejového filtru. Vyndání šlo ještě v rámci možností dobře, ale zpátky už to víko nenašroubuju. Závit poškozený není, filtr tam dávám správný, velikostí je shodný s tím co tam byl, ale prostě to nezavřu. Je úplně jedno jestli nejdřív nacvaknu filtr do víka a pak se ho snažím našroubovat nebo dám filtr do spodní části a víko šroubuju prázdné nebo jestli tam filtr vůbec nedám. Točím točím a nic. Jak kdyby tam závit nebyl. Z dvaceti pokusů se mi to jednou chytne, ale jen rukou, jak za to vezmu klíčem a začnu dotahovat trochu silou, tak to zase odskočí a jsem tam kde jsem byl. Je tam sice blbě vidět, ale myslím že to snad ani nejde dát špatně. Včera jsem se s tím mořil víc než hodinu a výsledek auto s vyměněným olejem a nenamontovaným filtrem, takže nepojízdné. Je na to nějaký fígl? Měl jste s tím někdo někdy problém?

Uživatelský avatar
TomFocus
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8239
Registrován: 12.05.2013 17:06
Bydliště: Praha

Re: Nasazení víka olejového filtru Focus 1.6. tdci

Příspěvek od TomFocus » 23.04.2018 14:38

Pro správné zavření víka musíš splnit následující :palec_nahoru:

- mít odšroubovanou přilehlou trubku (šroub dole, nahoře)
- správně usazenou vložku ve filtru - nasazen plastový ,,šulínek,,
- až teď nasadit a zašroubovat víko, nezapoň na správné umístění Ó koužku těstnícího.

Po nastartování kontrola těstnosti víka :wink:
FF II meziFL performance1600D upgrade +++ Color blue
Galerie
Obrázek
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Focus - naftové 2004 - 2011“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů