Zvuky při podřazování a zatáčení doprava

Odpovědět
Uživatelský avatar
pajke
Nováček
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 05.04.2014 16:55

Zvuky při podřazování a zatáčení doprava

Příspěvek od pajke » 21.11.2018 09:48

Zdravím,

V posledních týdnech se potýkám s menším problémem. Vlastním Ford Focus MK3 2011 1.6 EcoBoost 110kw a při podřazování v pravotočivé zatáčce se z prostoru motoru (asi?) ozývá nepříjemný zvuk, jak kdyby něco opakovaně drhnulo. Jedná se o zvuk, který se projeví několikrát (třeba čtyřikrát v periodách) do té doby, dokud se otáčky “nesrovnají”.

Moje otazka zní, jestli se někdo z vás nepotýkal se stejným problémem a popřípadě o co se jedná. Do volantu nic nekope, vše je ok, pouze zvuk, nezní to vůbec zdravě.

Předem děkuji za pomoc.
Ford Focus MK3.5 ST 2017 - 2.0 EcoBoost

58mirek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 95
Registrován: 22.03.2015 21:45

Re: Zvuky při podřazování a zatáčení doprava

Příspěvek od 58mirek » 21.11.2018 20:21

Před asi měsícem a půl jsem jel a najednou mi z prostoru motoru bulo slabě slyšet klepání při zatáčení doprava. Chvíli jsem tak jel a poslouchal, jestli se mi to nezdá, až se mě synovec zeptal, jestli slyším to klepání. Přitakal jsem, zastavil jsme a udělali vizuální prohlídku. Nic jsme nenašli a zvláštní bylo, že po nastartování již nic slyšet při jízdě nebylo. Následně jsem měl roční prohlídku v servisu. Upozornil jsem na to, ale nic nezjistili. Ne, že by mi to na klidu přidalo, jen stále přemýšlím, co to mohlo být stále poslouchám, kdy se to ozve znovu. Asi už paranoia. Dokonce jsem se přistihl při myšlence, že mi nechali v motoru úlomek pístu po minuloročním rupnutí motoru.
Ford Focus Titanium 1.6 EB 110 kW, 06/2013

Odpovědět

Zpět na „Focus - benzínové 2011 - 2018“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti