Vyhrivani zadniho skla - jdou jenom dve linky

Odpovědět
shrap
Nováček
Nováček
Příspěvky: 32
Registrován: 09.06.2011 10:12
Bydliště: Plzeň

Vyhrivani zadniho skla - jdou jenom dve linky

Příspěvek od shrap » 06.01.2013 11:57

Zdravim,

lonskou zimu mi zadni sklo vyhrivalo naprosto v pohode. Letos to zaclo blbnout, napred to vyhrivalo jenom par linek nahore a dole (cili uprostred, kde je to nejvic potreba, nebylo videt :roll: ) a ted vyhrivaji jen horni dve linky. Zkousel jsem to promerovat, odpor celyho vyhrevu je cca 6 Ohmu, proud pri zapnuti cca 2 A (logicky ze :). Netusim, jestli ty hodnoty odpovidaji, ale tipnul bych, ze jo. Pojistka je tam 7,5A. Zkoumal jsem ty linky, ale nic zajimavyho jsem nenasel (preruseni apod.). A promerit to tak, abych zjistil nakou zavadu, se mi taky nepovedlo (uprimne nevim jak na to. Kdyz bude jedna linka prerusena, tak se mi obvod spoji pres jinou a na meraku poznam prd). Naky napady? :)
.: Můj náklaďáček :. Ford Mondeo Kombi 2.2 TDCi, 2006, Ghia

Uživatelský avatar
RomanW
Nováček
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 24.12.2012 11:01
Bydliště: Vendryně

Re: Vyhrivani zadniho skla - jdou jenom dve linky

Příspěvek od RomanW » 06.01.2013 13:29

Podle všeho bude pojistka OK, protože to alespoň trochu funguje. Spíš bych se ještě jednou mrkl, jestli ty linky nejsou někde přerušeny nebo i poškrábané od zavazadel ... . Vím, že když jsem měl kdysi fabii, tak to taky uprostřed okna nerozmlžovalo. Známý tehdy koupil nějaký přípravek ( měděná tekutá pasta nebo něco podobného v plastové lahvičce ) za cca 450 Kč a lehce to nanesl na spoje linek na okrajích okna. Pak už to fungovalo normálně. Myslím, že v mototechně by to měli znát jako opravnou sadu na vyhřívání zadního skla. Každopádně to vyjde levněji než nové sklo. :)

Tarek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 22
Registrován: 19.11.2012 08:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhrivani zadniho skla - jdou jenom dve linky

Příspěvek od Tarek » 11.02.2013 12:07

Ahoj, jak už tady kolega zmínil přede mnou tak existuje lahvička viz.: http://zbozi.arkov.cz/i/16881-loctite-3 ... ctite.html
Ale napřed bych zkusil proměřit odporová vinutí na skle a popř si je propískl měřákem zda nejsou někde přerušená.
Ford Mondeo MK III kombi r.v. 05
2.0l TDCi 96kW

Odpovědět

Zpět na „karoserie - mondeo mk3“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti