porucha systému dobíjení (S-Max, 2020)

Motor, převodovka, DPF ...
Moderátor:foki
Odpovědět
ttomas
Příspěvky: 1
Registrován: 03.05.2024 10:17

porucha systému dobíjení (S-Max, 2020)

Příspěvek od ttomas » 04.05.2024 11:34

Zdravím,
chtěl bych se poradit ohledně problému s S-Maxem, r. v. 2020, 2.0 EcoBlue 140 kW.

Při delších cestách se objevuje chyba dobíjení -- červená kontrolka baterky na budících a zpráva do aplikace.
Typicky jde o jízdy přes hodinu a půl, někdy i po třech hodinách. Nikdy jsem chybu neviděl při cestě kratší než hodina.
V autě vše funguje (alespoň pocitově) a kontrolka po minutě zhasne.
Při měření v klidu má baterie standardní napětí (13-14 V) -- ačkoliv jsem zatím nevysledoval, jestli dává stejné napětí i při hlášení dané chyby. Ale jak jsem psal, vše v autě funguje standardně dál.
Chyba se objevuje nehledě na počasí, poprvé již minulý podzim při teplejším počasí, ale také při zimních jizdách, nyní opět při cestě při 20 °C.
Jezdím typicky s vypnutým StartStop systémem (nevím, jestli to má dopad na chytré nabíjení?).

Výjimečně se objevila také oranžová kontrolku francouzského klíče (servis), která svítí krátce a někdy ani nezůstane svítit, jen blikne zpráva na budících.

Při servisu u autoelektrikáře (nezávislá akce kvůli kontaktům parkovacích senzorů) na diagnostice prý nic nebylo a při rychlé kontrole vypadá alternátor i řemeny v pořadku.

Chtěl bych se tak poradit, jestli lze identifikovat důvod poruchy, případně jakou další věc zkusit ještě vysledovat.
Díky!
-------------------------------------------
Ford S-Max, 2.0 EcoBlue 140 kW (2021)
(Kralupy nad Vltavou)

Odpovědět

Zpět na „Motor“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host