Zabezpeční proti krádeži - prý se nekrade

Moderátor:phofy
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mysak
Nováček
Nováček
Příspěvky: 107
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Brno

zabezpečení

Příspěvek od Mysak » 19.04.2006 16:42

Zdarec.
Tož dlouho tu nikdo nic nenapsal a to měl Focusini ze začátku radost, že se to tak rozjelo. Mám FF cca 2 měsíce a hned co jsem tam udělal byl skrytý vypínač co mě blukuje přívod paliva až za řídící jednotkou. To je známá věc a mnoho vypínačů se dá najít. Proto budu instalovat ještě jeden nebo dva vypínače, které možná nezapojím nebo přeruším další obvod a budou na zamatení zloděje a umístěny tak aby byly lépe vidět. Zloděj si tak vypínač zapne a když nenastartuje tak asi další hledat nabude(doufám).
A co takhle bezpečnostní fólie na okna proti vykradení? Máte s tím někdo skušenosti? Dá se pak okno rozbít nebo ne?

Tož jsem si říkal udělat to jako Mr. Bean.- petlici na dveře a volant sebou do kufru :lol:
zatím čus
FF 1,616V GHIA 100PS 00 SILVER COMBI

Obrázek

Uživatelský avatar
Ahmed
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3751
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Ahmed » 19.04.2006 18:24

Jasne, ze to okno rozbijes. Ale zustane ti pohromade, takze to musis vymlatit komplet cele, je to taky kvuli bezpecnosti. Zabere to celkem dost casu to vyhodit ven.
Obrázek
Ford Focus II Combi, Gold Collection 1,6 TDCi, 66kW, 22/08/2007, panther black
Obrázek
Byl: Ford Focus Combi 1,8 TDDi, 2001, panther black

Uživatelský avatar
Forfoc
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 771
Registrován: 02.02.2008 03:18

Příspěvek od Forfoc » 20.04.2006 09:35

Podle mě je nejlepší proti krádeži auto pojistit. Ročně je to kolem 5000,-Kč a když vám auto ukradnou tak aspoň něco zpátky dostanete.
Ke krádežím mám jeden příběh co zažil kámoš na vlastní oči. Byl v Chebu a viděl jak ukradli Octavii. majitel jí viděl akorát odjíždět tak ten kámoš dotyčnýho naložil a vydali se kradenou Octávku stíhat. Jeli za ní a asi po 20 km byl u silnice plácek, něco jako odpočívadlo. Na něm byl připravenej náklaďák na kterej Oktávka najela. Dál už stíhali náklaďák. Mezi tím volali policajty a vylíčili jim co se s autem děje a kam směřuje. Policajti řekli ať sami nic nedělaj a z dálky je sledujou , že se k nim policajti v civilu připojí. Auto (náklaďák) dojelo až k jednomu nejmenovanému autorizovanému prodejci Škoda. A když náklaďák zastavil tak už vynášeli rozebrané díly. Policajti je sice chytli , ale auto už bylo ze 60% rozebrané. Celá akce trvala asi 2,5 hodiny. Náklaďák byl něco jako servisní vozidlo co doprovází auta na závody.
Tím chci říct, že když auto ukradnou profíci, tak během 3 hodin z něj nic není.

Uživatelský avatar
speedy
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 831
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Slánsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od speedy » 20.04.2006 12:56

To je jak příbeh vystřižený z nějakého fimu, aspoň je vidět jak jsou lidé šikovní když chtějí... :roll:
Karel FoFo 3 combi 2015 1.5 TDCi Black Shadow
malá FoFi 1.4i 71kW 2009 titanium violet
historie FoFo2 combi 2006 1.6TDCi Tonic blue
hitorie FoFo1 HB5 1.8 85kwi 1999 green metallic
historie FoFo1 HB5 1.6 74kwi 1999 silver

Uživatelský avatar
pepson
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 638
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pepson » 20.04.2006 12:58

Tak to je dobrej vykon 8O , ale tak nejak jsem si to myslel ze se to dela... Vezmou auto, nalozi za rohem do kamionu a uz si to stradujou kam je potreba!
A s ukradenim nemaji vubec zadnej problem. Jeden clovek mel nejakej soft v notebooku udelanej pro zlodeje na miru, zaparkoval asi dva metry od auta a rika: Ted chvilku pockej a uvidis jak se to auto otevre... No a stalo se! Oni uz si jen vybiraji jaky auta se jim hodi, protoze se krade na objednavku.
Ja mam Defend Lock, ale nejak moc ho nezamykam. Ale urcite zacnu, jak to tady ctu :roll: ...
Obrázek
Ford Focus 1.6 16V 74kW, hatchback, 2001/05

Uživatelský avatar
omer
Nováček
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 02.02.2008 03:18

Příspěvek od omer » 24.04.2006 21:17

ja mam od constructu elektromechanicke zamykani safetronic.mam k tomu cip ktery pri odemceni i uzamceni musim prilozit na urcene misto.mechanicky se to odemkne a zapipa ze muzu jet.stalo me to sice pred rokem 14 tacu ale co by jeden pro sveho mazla neudelal,že?
Ford focus 99,3dv,cerna metla

Uživatelský avatar
Cybe
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 02.02.2008 03:18
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cybe » 25.04.2006 08:04

Focusy se dostavaji do kurzu... hlavne TDCi jsou oblibene. Kamosovi ukradli v Praze pred barakem na sidlisti krasnyho TDCi kombika. Nejspis si ho nekdo "objednal" :( Mel alarm, defendlock, imobilizer... k prdu. Navic stal v rade dost huste zaparkovanych aut, takze nejspis prijeli s odtahovkou a proste si to auto z ty rady vytahli, nalozili a odjeli. Klidne by to mohli udelat za bilyho dne... a pokud by zrovna nesel kolem nekdo znamej, nikoho to netrkne. Reknou si, proste dalsi chudak, kterej neplatil leasing, napriklad.... Nejlepsi ochrana proti kradezi mi prijde pojisteni. V aute muzete mit cokoliv a stejne si ho vezmou.
Czech Focus Club (https://cfc.fordclubs.org)

Uživatelský avatar
Michal_Ford
Junior
Junior
Příspěvky: 202
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od Michal_Ford » 22.05.2006 16:28

Tohle kdyz clovek slysi (nebo cte), tak mu vstavaji hruzou vlasy na hlave (no moc jich tam nemam) :)

Ihned po koupi jsem si koupil bezpecnostni matky na kola (cca 500 ), nechal pojistit (cca 3-4 tis) a nechal namontovat alarm ( 5 tis) Je to sice vetsi pocatecni investice, ale spi se mi klidneji, nez kdyby tam nebylo nic (ale uznavam,ze jde jen o pocit) Jak se asi vsichni shodnem, ukrast jde vsechno.
Ford Focus 1.6 16V Trend
Obrázek

Uživatelský avatar
Frankie
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Beroun

Příspěvek od Frankie » 25.05.2006 21:47

Hodně doporučujete pojistit, kolem 5000 za rok, jak to bude s placenim od pojištovny až auto někdo ukradne? Jsou tam nějaké limity, spoluúčasti, podmínky na stáří auta, zabezpečení nebo něco pod?
Ford Mondeo Combi Titanium 2009
2.0 TDCI 103 kW, Machine Silver

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: zabezpečení

Příspěvek od foki » 25.05.2006 22:05

Mysak píše:Zdarec.
Tož dlouho tu nikdo nic nenapsal a to měl Focusini ze začátku radost, že se to tak rozjelo. Mám FF cca 2 měsíce a hned co jsem tam udělal byl skrytý vypínač co mě blukuje přívod paliva až za řídící jednotkou. To je známá věc a mnoho vypínačů se dá najít. Proto budu instalovat ještě jeden nebo dva vypínače, které možná nezapojím nebo přeruším další obvod a budou na zamatení zloděje a umístěny tak aby byly lépe vidět. Zloděj si tak vypínač zapne a když nenastartuje tak asi další hledat nabude(doufám).
A co takhle bezpečnostní fólie na okna proti vykradení? Máte s tím někdo skušenosti? Dá se pak okno rozbít nebo ne?

Tož jsem si říkal udělat to jako Mr. Bean.- petlici na dveře a volant sebou do kufru :lol:
zatím čus
tak na ten viditelnejsi dej elektroventil s vyvodem od peproveho spraye . aby vedel ze to nema priste mackat a ten vedle dej na central aby kdyz si bude mnout oci a snazit se najit ten druhej tak se to zamkne
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od foki » 25.05.2006 22:15

Frankie píše:Hodně doporučujete pojistit, kolem 5000 za rok, jak to bude s placenim od pojištovny až auto někdo ukradne? Jsou tam nějaké limity, spoluúčasti, podmínky na stáří auta, zabezpečení nebo něco pod?

pojistka na TDCI 2003 , spoluucast 5% cena auta 250000kc cena 14000
10% 12000
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

Uživatelský avatar
Ahmed
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3751
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Ahmed » 28.05.2006 19:54

Ja mam Allrisk + pojisteni vsech skel na 10 000,- a urazove pojisteni osob od Generali na TDDi r.v. 2000, cenu auta odhadli na 218 500,- (me stalo 217 000,-) za 12 500,- rocne, spoluucast 5%. Ta cena hlavne zavisi na obsahu a na tom, jestli je to diesel, neco malo na vybave a taky asi celkem dost berou najete km. Ale kdyz kazdy rok uzavres novou smlouvu, tak to bude rok co rok levnejsi. Pokud ti to auto ukradnou, tak zaplatis zrejme tu spoluucast a oni ti daji aktualni vypocitanou trzni cenu vozidla = ty platis pojistku na cenu 218 500,- ale oni ti treba po pul roce daji 199 500,-
Obrázek
Ford Focus II Combi, Gold Collection 1,6 TDCi, 66kW, 22/08/2007, panther black
Obrázek
Byl: Ford Focus Combi 1,8 TDDi, 2001, panther black

FrnaK
Nováček
Nováček
Příspěvky: 38
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FrnaK » 28.05.2006 22:09

Cetl jsem rozhovor s profesionalnim zlodejem aut. Budte v klidu, protoze jak uz bylo X krat receno, pokud si nejake auto vyberou, ukradou ho, kdybyste tam meli ja nevim co.
Mechanicke zabezpeceni resi Dusik a fyzicka sila, elektroniku resi prenosne pocitace, skenery frekvenci dalkovych otevirani, atd.

Jedine co je mirne odradi je fakt, ze pokud krade auto a stoji vedle sebe dve, jedno ma vypiskovane skla, Defend, ci neco podobneho a treba paku na volantu a druhe nic a nebo mene prvku zabezpeceni, pak si vybere jasne to hure zabezpecene. Uz jen kvuli casu, ktery potrebuje k prekonani zabran ..

Poznamka mimo tema, sekal bych jim ruce a po case by uz nemel kdo krast :x

Doplneno, nasel jsem ten clanek : http://magazin.autoimage.cz/clanky/2005-001-kradeze.htm
Ford Focus 1.6 16V Zetec, Ghia r.v. 99

Obrázek

satan
Junior
Junior
Příspěvky: 207
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od satan » 07.06.2006 16:46

tuhle jsem nekde na netu cetl, ze v nemecku typek co pojistoval auta proti kradeži daval rovnou tipy zlodejum. prochazelo mu to skoro dva roky, prave diky tomu ze pojistenci dostaly peníze. na neho dosly protože zacal byt prilis nenasytnej a a v poslední dobe takhle okradl kazdyho ctvrtyho zakaznika od te pojistovny. coz uz asi trklo i ty policajty. :lol:
F.F.kombi 1.8 16 V GIA Black metal [img:2ro1ll6e]https://www.focus.kvalitne.cz/black_group.gif[/img:2ro1ll6e]

Uživatelský avatar
pelen
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9259
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pelen » 11.06.2006 22:55

Všechno záleží na tom, jak zloděj moc auto chce, kolik času na ukradení má.
Kdysi v rádiu hlásili, že do Prahy přijel nějaký americký turista s hodně drahým autem a s nejmodernějším zabezpečovacím zařízením aběhem několika hodin, myslím, že to byly 2, už bylo ukradené. Někteří ho snad ukradli jen proto, že jim šlo o prestiž mezi zloději.
Jednou jsem viděl u nás ve městě žigulíka s ukrajinskou značkou, ten měl několika metrový řetěz 8 možná spíše 10 mm propletený volantem a všemi čtyřmi klikami dveří, konce byly spojeny visacím zámkem. Nepochopil jsem ale, jak se po uzamčení dostal z auta ven.
Ford Mondeo Combi 2.0 TDCi 12/2005, 85kW, Diamond White
Obrázek
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: phromcik a 20 hostů