Pravidla silnicniho provozu - zmeny/nazory

Moderátor:phofy
Odpovědět
Uživatelský avatar
robbert
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1077
Registrován: 02.02.2008 03:18

Re: Pravidla silnicniho provozu - zmeny/nazory

Příspěvek od robbert » 21.03.2019 13:47

Kolegovi se stalo minulý týden:

YouTube Video


A pak, že chyby dělají jen řidiči. Problém je v tom, že nedat přednost on, už by ho zastavili. Takto jeli dál bez mrknutí oka. neměří se stejným metrem a to je přesně to, co je špatně. Pokud se nebudou řešit přestupky ihned a na místě, nemá to žádný výchovný význam pro řidiče.

Takže zvyšování pokut a zvyšování počtu bodů nemůže logicky mít žádný významný přínos.
Ford Edge Titanium AWD, 2,0 TDCi r.v. 2018 Black Agate (bílá folie)
Ford Mondeo Titanium AWD, 2,0 TDCi r.v. 2016 Green Guard
Ford Kuga Titanium AWD, 2,0 TDCi r.v. 2011, White Frozen
Ford Mondeo Titanium, TDCi 103 kw, r.v. 2009 Black Panter - prodaný

Uživatelský avatar
finsa
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 655
Registrován: 22.01.2013 13:58
Bydliště: KönigGratz

Re: Pravidla silnicniho provozu - zmeny/nazory

Příspěvek od finsa » 21.03.2019 14:37

Pěkné video :roll: minulý pátek jsem viděl policajty jak na čtyřproudovce na výpadovce z HK na Liberec nezastavili na červené na přechodu a projeli přes něj jako hitler polskem. V ten moment jsem si říkal že to prostě vyignorujou ale ten blb když si toho všimnul (nebo ho upozornil vedlesedící příslušník) ještě pár metrů za přechodem zastavil a začal couvat zpátky.
Být to normální řidič tak to má za 2,5 litru, 5 bodů a při recidivě papíry v čistírně. On si po padnutí zelené odjel jako pán. Škoda že tam zrovna nestáli dopraváci v civilním jako velmi rádi dělají (před Vocelovkou pro zajímavost). Zajímalo by mě jak by se zachovali.
FF II FL 1.6 16V kombi Panther Black
Fiesta MK5 1.4 16V Ghia nebo také nákupní taška na kolečkách.

Obrázek

Uživatelský avatar
robbert
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1077
Registrován: 02.02.2008 03:18

Re: Pravidla silnicniho provozu - zmeny/nazory

Příspěvek od robbert » 21.03.2019 14:40

A další zajímavé video resp článek:
https://www.garaz.cz/clanek/jak-by-rozh ... a-21001392

A jsme opět u toho. Pokud se policie nebude chovat v souladu se zákonem, jak by to měla chtít po jiných účastnících provozu? Myšlenka bylo možná dobrá, ale tím to končí.

Závěr: Zpřísníme systém...
Ford Edge Titanium AWD, 2,0 TDCi r.v. 2018 Black Agate (bílá folie)
Ford Mondeo Titanium AWD, 2,0 TDCi r.v. 2016 Green Guard
Ford Kuga Titanium AWD, 2,0 TDCi r.v. 2011, White Frozen
Ford Mondeo Titanium, TDCi 103 kw, r.v. 2009 Black Panter - prodaný

Uživatelský avatar
jarod72pm
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 2220
Registrován: 18.05.2012 21:51
Bydliště: Otrokovice

Re: Pravidla silnicniho provozu - zmeny/nazory

Příspěvek od jarod72pm » 21.03.2019 14:46

Mno když se nic nezmění tak lepší to nebude. To že výjimka potvrzuje pravidlo platí snad všude.I soudce odsoudí nevinného a to může být docela i průser na sebevraždu že. To že si svobody nevážíme a vyjebáváme se zákony,vyhláškou atd jen podporuje další omezování svobody. Hold když je někdo nepoučitelný tak ho po zásluze odmění. + díky takovým kteří to okecají že to nejde a kašlou na to pak doplácí i ti slušní řidiči kteří občas nechca udělají nějakou botu a systém je pak sežere. Ano systém má málo policajtů ,ale když budou na každém druhém rohu ,zase si sprostý český člověk bude stěžovat na šikanu,policejní stát že ho furt někdo hlídá atd ,no bodejť když sám neumí dodržovat pravidla.
Kia Carens 2014 1.6 GDI 99kW Exclusive +winter packet +bufík
Ford Focus 2006 1.6 Ti-VCT Kombi Trend Plus - prodáno 24.8.2020
Byl - Opel Astra Kombi 1.4 16V
Byl - Škoda Forman 1.3i

Uživatelský avatar
robbert
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1077
Registrován: 02.02.2008 03:18

Re: Pravidla silnicniho provozu - zmeny/nazory

Příspěvek od robbert » 21.03.2019 15:03

jarod72pm píše: To že si svobody nevážíme a vyjebáváme se zákony,vyhláškou atd jen podporuje další omezování svobody.
Počkej, počkej. Co považuješ za takové vyjebávání se zákony?

Jakékoli porušení zákona musí policie prokázat. Jak ho prokáže je opět dáno zákonem.
Příkladem může být třeba použití radaru, který měří rychlost. Proškolená obsluha radaru ví, že ten nesmí být umístěn výše nebo níže než je cíl měření. Tedy není možno měřit rychlost na silnici třeba z přilehlého náspu. Bohužel, obsluha poruší ono nařízení a z onoho náspu měří.
A teď nastává otázka: Vyjebává řidič, kterého změří v rozporu s návodem k obsluze, s certifikací a dokumentací, se zákonem, když chce, aby byl jeho přestupek zadokumentován tak, aby dodržel zákon? nebo jde o to, že pokud někdo bude po mě chtít, abych něco dodržoval, sám to musí nejdříve dodržet?
Ford Edge Titanium AWD, 2,0 TDCi r.v. 2018 Black Agate (bílá folie)
Ford Mondeo Titanium AWD, 2,0 TDCi r.v. 2016 Green Guard
Ford Kuga Titanium AWD, 2,0 TDCi r.v. 2011, White Frozen
Ford Mondeo Titanium, TDCi 103 kw, r.v. 2009 Black Panter - prodaný

Uživatelský avatar
Stastlivec
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1195
Registrován: 19.05.2016 12:40
Bydliště: Jesenice

Re: Pravidla silnicniho provozu - zmeny/nazory

Příspěvek od Stastlivec » 21.03.2019 15:59

robberte, vykašli se na to, to nemá cenu :) zbytečně se dozvíš že seš mladej, nevyježděnej, drzej a ojebávač :)

Uživatelský avatar
robbert
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1077
Registrován: 02.02.2008 03:18

Re: Pravidla silnicniho provozu - zmeny/nazory

Příspěvek od robbert » 21.03.2019 16:05

Já obecně nemám rád, pokud někdo řekne A a pak už nevidí, že existuje také B.
Mrzí mě, že jsou lidé, kteří při diskusi o zákonech vidí jen své povinnosti a nikoli práva. A co hůře, pokud někdo využívá svých práv, je nazýván vychcánkem a ojebávačem. Bohužel se ještě nenašel nikdo, kdo by mi vysvětlil, jak se práva znalý člověk stane oním ojebávačem, když chce, aby zákony dodržovala i druhá strana.

PS: kéž bych byl mladý :lol:
Ford Edge Titanium AWD, 2,0 TDCi r.v. 2018 Black Agate (bílá folie)
Ford Mondeo Titanium AWD, 2,0 TDCi r.v. 2016 Green Guard
Ford Kuga Titanium AWD, 2,0 TDCi r.v. 2011, White Frozen
Ford Mondeo Titanium, TDCi 103 kw, r.v. 2009 Black Panter - prodaný

Uživatelský avatar
Stastlivec
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1195
Registrován: 19.05.2016 12:40
Bydliště: Jesenice

Pravidla silnicniho provozu - zmeny/nazory

Příspěvek od Stastlivec » 21.03.2019 16:12

vidime to stejne a jsem rad ze nejsem na foru uplne sam :-)

Uživatelský avatar
petulak
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5653
Registrován: 06.02.2010 15:45
Bydliště: Liberec

Re: Pravidla silnicniho provozu - zmeny/nazory

Příspěvek od petulak » 21.03.2019 16:40

PS: kéž bych byl mladý :lol:[/quote]

už jsi taky v důchodce?? :mrgreen: :mrgreen:
FF-1.8-16V-ZETEC-E, SPORT-hatchback

Uživatelský avatar
enjoy
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5329
Registrován: 05.02.2013 18:38
Bydliště: Praha

Re: Pravidla silnicniho provozu - zmeny/nazory

Příspěvek od enjoy » 21.03.2019 16:41

Robbert:
Vyjebávač a ochcávač je ten, který si ty svoje práva nastudoval právě proto, aby mohl vyjebávat a ochcávat. Úmyslně se dopouští "špatností" atd...
Asi nikdo nic nemá proti člověku, který se brání například, když radarem změří dvě auta jednoucí vedle sebe, ale jako toho kdo překročil rychlost určí toho nesprávného. Atd...
Ford Mondeo MK4 Kombi 2008, 2.0i
Ford Ranger, 2008, 2.5 TDCi

Uživatelský avatar
Stastlivec
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1195
Registrován: 19.05.2016 12:40
Bydliště: Jesenice

Pravidla silnicniho provozu - zmeny/nazory

Příspěvek od Stastlivec » 21.03.2019 16:47

enjoy - to by ses divil

Uživatelský avatar
jarod72pm
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 2220
Registrován: 18.05.2012 21:51
Bydliště: Otrokovice

Re: Pravidla silnicniho provozu - zmeny/nazory

Příspěvek od jarod72pm » 21.03.2019 17:13

Hele petuláku děcka tu brečí že jim někdo vzal hračku :mrgreen: . Mám dost.
já za 30 let šoférování platil dvě pokuty - 1. jako 20letý jsem jel o deset kiláků rychleji ve městě když jsem jel od frajerky a myslel na buhví co :mrgreen: a druhá když mě ráno do práce zastavili policajti kteří chrápali na kruháči a prej jsem nebyl připoután i když bunda s nevhodně posazeným černým pruhem je mohla zmást -připoutaný jsem byl ale přes stížnost stejně zaplatil. A nevyšiluji že mě mohl na červenou už někdo několikrát zabít , nebo se někdo neumí podívat vedle sebe a najížděl na mě a tak by se dalo pokračovat. Jen bych rád aby se to nějak řešilo k lepšímu včetně těch vychcánků. :wink:
Kia Carens 2014 1.6 GDI 99kW Exclusive +winter packet +bufík
Ford Focus 2006 1.6 Ti-VCT Kombi Trend Plus - prodáno 24.8.2020
Byl - Opel Astra Kombi 1.4 16V
Byl - Škoda Forman 1.3i

Uživatelský avatar
robbert
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1077
Registrován: 02.02.2008 03:18

Re: Pravidla silnicniho provozu - zmeny/nazory

Příspěvek od robbert » 21.03.2019 17:57

Enjoy: povím ti to asi takto. Já chci znát to, co můžu v životě potřebovat a mohu použít. Takže podle tebe jsem ojebavac a vychcanek. Studuji daňové zákony, abych nemusel platit více než je nutné. Obdobně studuji správní řád, protože ho úředníci často porušují.
Jinými slovy podle tebe je každý, kdo chce využívat svých práv je ojebavac a vyjebavac.
Uvedu priklad: úřad mě chtěl pokutovat proto, že jsem mu ne předložil dokumenty, které požadoval. Dokonce už vydal i rozhodnutí proti kterému jsem psal odpor. Na ústním jednání nebyli schopni doložit na základě čeho chtěli některé dokumenty, když dostali dokumenty, které vyžadoval zákon. Nevím, jak přišli na to, co chtěli, ale dle stejného zákona na to neměli právo. Kdybych zákon neznal, zaplatil bych pokutu. Podle tebe jsem vychcavac.

Co třeba řekneš na situaci, kdy mě zastavili příslušníci MP, že zaplatím pokutu, protože jsem nezastavil na stopce. Ha nebyl ochoten ustoupit, protože vím, že jsem zastavil. Vyhrožovali správním řízením, že přijdu o řidičák atd. Když jsem tedy řekl, že trvám na správním řízení, že mám v autě kameru s GPS, kterou v tom správním řízení použiji, odešli se poradit a závěr byl, že příště tedy mám zůstat stát déle. Kdo tady byl vyvhcankem? Já sám nebo oni dva? Kdybych se nebránil platil bych jako mourovaty a za co?

Jarod: at si policie zamete před vlastním prahem. Ať k nim může mít obyčejný člověk určitou uctu a respekt. Tohle si jakýmkoli zpřísněním zákonů ne získají.
A přesně o tom to je. Chybí vzory, které budou schopny přitáhnout lidi k tomu, co by mělo být.
Ford Edge Titanium AWD, 2,0 TDCi r.v. 2018 Black Agate (bílá folie)
Ford Mondeo Titanium AWD, 2,0 TDCi r.v. 2016 Green Guard
Ford Kuga Titanium AWD, 2,0 TDCi r.v. 2011, White Frozen
Ford Mondeo Titanium, TDCi 103 kw, r.v. 2009 Black Panter - prodaný

Uživatelský avatar
petulak
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5653
Registrován: 06.02.2010 15:45
Bydliště: Liberec

Re: Pravidla silnicniho provozu - zmeny/nazory

Příspěvek od petulak » 21.03.2019 18:00

já, za 50 let ježděním cca se vším, a 3,6 mega km. už mlčím. :mrgreen: :mrgreen:

první pokutu jsem platil v 1968, za to,že jsem něměl upnutou helmu, dostal jsem 10kčs!!

a druhou, před 8mi lety, když jsem se otáčel s autobusem, a strčil zadek do jednosměrky, to bylo za 200kč. :mrgreen: :mrgreen:
Jinak s SNB + policijí vždy koretně. :mrgreen:
FF-1.8-16V-ZETEC-E, SPORT-hatchback

Uživatelský avatar
petulak
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5653
Registrován: 06.02.2010 15:45
Bydliště: Liberec

Re: Pravidla silnicniho provozu - zmeny/nazory

Příspěvek od petulak » 21.03.2019 18:07

TO. robbert, ty jsi byl zavřenej?? Že jsi tu 11 let, a tak málo příspěvků?? A ted jsi se " rozjel "?

Nic ve zlém, jen dotaz. :)
FF-1.8-16V-ZETEC-E, SPORT-hatchback

Odpovědět

Zpět na „Pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů