Alarm

Chcete s něčím poradit nebo se podělit o radu s ostatními?
Moderátor:foki
Odpovědět
Uživatelský avatar
Boban
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8641
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Havl. Brod (CZ)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký alarm do Focusu?

Příspěvek od Boban » 04.03.2008 21:17

teď už jo :lol: :lol: :idea:

Uživatelský avatar
Pirmin
Nováček
Nováček
Příspěvky: 89
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Varnsdorf

Re: Jaký alarm do Focusu?

Příspěvek od Pirmin » 04.03.2008 21:43

Teda jenom napsat ten návod Ti muselo dát zabrat 8O 8O .Dobrej nápad.
Ford Focus combi 1.0 92 kw 2021

Uživatelský avatar
pelen
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9259
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký alarm do Focusu?

Příspěvek od pelen » 04.03.2008 23:04

Vsak jsem napsal, ze je to super, jen upresnuji informace o moznostech dohledani.
Ford Mondeo Combi 2.0 TDCi 12/2005, 85kW, Diamond White
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
bluetoooth
Junior
Junior
Příspěvky: 274
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: BA, DK
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký alarm do Focusu?

Příspěvek od bluetoooth » 22.07.2008 11:13

Zdravim bratia
Takze nasemu navstevnikovi sa nasa ulica zalubila a uz rozmlatil 3 auta - takze

1. Kde v BA na predajni kupim ultrazvukove senzory?
2. Alebo rovno Magicar alarm

Nejaky kameny shop - jedno co to stoji hlavne ze to vecer bude v aute.

Pre zamykacov - cele vlakno alarm som presiel a nenasiel som to. A mam este jeden dotaz - naozaj je dobre mat jedno vlakno s 300 prispevkami ktore clovek musi prejst aj ked chce vediet iba jednu vec a to ci ma niekto najnovsi Magicar a ako je s tym spokojny - lebo v povodnom vlakne to nikto nepisal a po uzamknui vlakna som sa k odpovedi nedostanem.

Vdaka.
Sobi20 > BMX20 > MHD > Ford Focus Combi, 2002, TDCi 115k, cervena
Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
zewl
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8645
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký alarm do Focusu?

Příspěvek od zewl » 22.07.2008 18:34

presun :arrow:
davor píše:Nazdarek
Muže mě někdo poradit.
Montuji autoalarm Jablotron CA320-Akcent.Nemůžu najít drát na automatický dojezd el.oken :cry:
Mám Ford Focus combi r.v.09/04 výbava ghia,4x el.okna s automatickým dojezdem na originálním dálkovém ovladači.
Díky moc
Wolf2 píše:máš v autě automatický dojezd ,do horní polohy ,nebo jen na spouštění směrem dolů ?????
davor píše:Zdar
Mám nahoru aji dolů
Don píše:U alarmu Jablotron CA 320 si proud na automatické zavírání oken vezmi z bíločerného vodiče, který by měl vést k centrálnímu zamykání (povel zamknout).
Je to čtvrtý vodič zleva při pohledu zhora na řídící jednotku alarmu. V nastavení parametrů alarmu si potom musíš nastavit "prodloužený impuls zamkni". To bys měl mít v návodu. Pokud bys měl problémy napiš e-mail.
Ještě upozornění !!! Prodloužený impuls zamkni trvá 60 sekund! Nelze ho tedy použit bez automatického dojezdu při zavírání oken!!!
Damon píše:
davor píše:Zdar
Mám nahoru aji dolů
Jedno OT, koukám další REDS tak koukni sem:
http://www.ford-focus.cz/modules.php?na ... &start=375
davor píše:Vodič z alarmu na zamčení je bíločerný a je možné impulz prodloužit na 60s, to vím ale kam ho zapojit v autě? Při zkoušce delšího impulzu na zamykací vodič v autě okna nedojedou(jako např. u Škoda, VW), potřebuju poradit kde najdu v autě vodič(barvu, místo) na kterém po připojení impulzu(krátkého, dlouhého) dojedou okna.
Don píše:Někde musí být řídící jednotka dojezdů. Tam musíš dát povel zamknutím auta. Bohužel jsem jen amatér. Akcent jako takový znám, do Feldy jsem si ho montoval sám, ale tady už bych si netroufl. Ale rozhodím sítě a tady ti taky určitě někdo poradí.
Don píše:Jestli rozumíš elektrickým schematům, tak tady je na Focuse.www.fordfocus.hostuju.cz/
davor píše:Díky moc
davor píše:Moc prosím o pomoc :cry:
Nemůžu s tím hnout
bluetoooth píše:No tak to ani ja neviem pohnut - a to mam aj schemu ale nesedia mi farby - zrejme po FL sa farby vodicov zmenili - alebo to len neviem najst?
Ford Focus combi 1.8 TDDi, 90 PS, narozen 12/2002
Obrázek

Uživatelský avatar
zewl
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8645
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký alarm do Focusu?

Příspěvek od zewl » 22.07.2008 18:38

presun :arrow:
radek-18 píše:potřeboval bych poradit se zapojením alarmu na ford focus ghia limusína r.v.99 1.8tddi. mám dvojkrokové odemikání dveří schéma vozu i alarmu zašlu na email potřebuji pouze poradit stím jak zapojit vodiče na dvojkrové odemikání
radek-18 píše:to tu nikdo neporadí
Tad píše:no můžeš mi to zkusit poslat, číhnu na to a když budu moct tak poradim, já si ho taky sám zapojoval ale mám jednokrokový zamykání. Pošli to na tadeas.ulrich@gmail.com a uvidíme co se s tim dá dělat
speedy píše:Potřeboval bych se s někým tady na foru poradit ohledně alarmu a připojení do FoFo s centrálním ovládáním na dálku a dvojitým odemykáním. Firmy mi jen doporučují Busový alarm GT902, tak nevím proč a čeho se bojí s jednoduchými alarmy jako například Portman Key a nebo Jablotron Fox. Nevím zda se tento typ povedl někomu na foru zapojit. Zatím to řeším teoreticky podle schemat, ale jablotron si žádá navíc při odemykání potvrzení blinkry, což FoFo nedělá a navíc by mohl být problém s tím když se odjistí jen dveře řidiče, tak aby to nebral jako vkradení.
Budu vděčen za jakýkoliv přízpěvek či připomínku...nebo rovnou řešení :P
Don píše:Zkus se zeptat přímo v montážním středisku Jablotronu v Jablonci. Pokud vím, tak alarm Akcent, nebo Athos montují do všeho co má kola. Telefon, nebo e- mail si najdi na jejich stránkách. Já mám Akcenta CA 320 a montoval mi ho jeden borec, který tam kdysi pracoval. Já měl ale jen centrál na klíč, takže mám přívěsek ke klíči s dálkovým ovládáním. Jablotron je v česku dost nedoceněný, skoro všechnu výrobu vyváží.
speedy píše:Jo ale to by bylo dobrý, pokud kdybych neměl dálkové ovládání, tak to bych ani nepřemýšlel...nevím, slyšel jsem že se dá nějak zresetovat ovladač, a pak fungují všechny dveře na otevření najednou...ale nevím jak, teda jestli to vůbec jde.
Zkusím písnout do Jablotronu, za to nic nedám, třeba poradí... Prodejci a montážní místa poradí raději už odskoušené alarmy a na ktrých vydělají. :roll:
speedy píše:Tak jsem napsal do Jablotronu a zde odpověď :
Bohužel musím zkonstatovat, že pro Váš vůz se nehodí autoalatm, který se ovládá ovladačem původního centrálního zamykání. Řešení je pouze ovládání ovladačem autoalarmu, např. CA-11 REX

Zbývá pak jedině od nich Rexík s dalším dálkovým ovladačem a nebo od jiné firmy již zmíněný GT902...asi nemůže být nic jednoduchého :roll:
Don píše:Dnes jse zavolal tomu chlapíkovi, co mi namontoval alarm a ten mi potvrdil, že Akcent z Jablotronu nejde ovládat původním dálkovým ovládáním, ale Athos ano. Tam je ale cena s montáží někde okolo 15000Kč. Pak ti zbývá jedině ten Rex, anebo italská Cobra. Tam že je prý možnost používat stávající dálkové ovládání. Najdi si to na netu. Ještě je tu jedna možnost, že oželíš dálkové ovládání v klíči a budeš mít obyč klíč a přívěsek z dálkovým ovládáním alarmu.
chmelko píše:speedy:ale fofo sa da prednastavit,aby sa ti všetky dvere otvarali naraz
speedy píše:To chmelko: Jak ? byl bych vděčen
No ono ten alarm by se ovládal jen od řidičových dveří...
odjištění a zajištění alarmu.
Jen je problém s tím signálem od směrových světel, jedině najít při zamčení auta kde chvilkově naběhne nějaké napětí, taky řešení...leda dát pomocné silové relé, které by bylo ovládané signálem od zamčeno a převedlo to na blikny a od výstupu vzít signál na potvrzeno pro alarm.
8)
bluetoooth píše:Nainstaluj si Magicar ....

ten je programovatelny a uplne bez problemov.
Jiri02 píše:
chmelko píše:speedy:ale fofo sa da prednastavit,aby sa ti všetky dvere otvarali naraz
Jak? Jednoduse:
Podrzis na dalkovem ovladaci najednou zamykaci i odemykaci knofliky asi pres 5 s. Auto blikne a je to! Naopak to jse uplne stejne. (Ale pozor, musis byt u auta! :wink: )
speedy píše:No to jsem zkoušel...jak píšeš, radil mi to kolega co má mondeo, ale možná to není na starého focuse. Volali mi i z fordu, prý jestli mám manuál od vozu, že to tam je a že to jde.... 8)
Ještě budu zkoušet kombinace... :wink:
Jiri02 píše:
speedy píše:No to jsem zkoušel..., ale možná to není na starého focuse.
Na jare v Postupicich se to Alonso68-vi na FoFo I podarilo, tak nevim, zda se to nejak lisi ve verzich. Konecne, navod pokud nemas, je na http://www.fordfocus.hostuju.cz/download/manual.pdf .
Don píše:
speedy píše: No ono ten alarm by se ovládal jen od řidičových dveří...
odjištění a zajištění alarmu.
K čemu by ti potom byl alarm, když by se aktivoval klíčkem od dveří!
speedy píše:Dík, manuál mám origo i německý.... :lol:
Ve fordu ti to neřeknou, leda by to za bakšiš udělali sami....

No a stím klíčkem...já mám záslepky, tak klíč nepoužívám na otevírání. Myslel jsem odjištění alarmu tím, že odemkneš dálkou přední dveře řidiče...to by bylo vyřešeno, jen jak udělat to potvrzení od blikačů... :? Leda pomocné relé pro blikače ovladané od signálu odemčeno a výstup použít i pro alarm...
jimi-m píše:Kdyby měl někdo zájem, návod na montáž alarmu nebo centrálu na DO je ke stažení zde:
http://jimi.vbrne.net

:mrgreen:
Ford Focus combi 1.8 TDDi, 90 PS, narozen 12/2002
Obrázek

Uživatelský avatar
zewl
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8645
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký alarm do Focusu?

Příspěvek od zewl » 22.07.2008 18:39

presun :arrow:
matusu píše:Ahoj. Mam FF 2003 TDDI, nedavno se mi ho pokusili ukrast, tak jsem si pro jistotu koupil alarm Magicar 9300. Skoro vse mam zapojeno, ale nemuzu najit draty, na ktere pripojit odemykaci a zamykaci impuls z alarmu. Nevite nekdo kde je najit prosim, pripadne jejich barvu?
Diky za kazdou radu.
Matous
Ahmed píše:Najdes je na modulu centralniho zamykani za kaslikem u spolujezdce.
pelen píše:A stahni si take elektricka schemata.
matusu píše:Aha, v montazni prirucce bylo ze je najdu na levem prednim prahu.. :o/ smejdi.
matusu píše:koukal jsem na schema, a z jednotky centralu by mely vest pouze 2 draty, jeden odemykaci, druhy zamykaci.. a ty jsou pak pres svorkovnici vedeny do dveri..?
Ford Focus combi 1.8 TDDi, 90 PS, narozen 12/2002
Obrázek

Uživatelský avatar
zewl
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8645
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký alarm do Focusu?

Příspěvek od zewl » 22.07.2008 18:40

presun :arrow:
pavelk píše:Ahoj chlapi,
tak jsme zakoupili FF 1,8 16V, r.v.99

Jedná se mi o to jak se pozná že je v autě alarm - dle manuálu jsem to nějak nepochopil.

Ve sloupkách nemáme žádné čidla takže alarm se snímačem pohybu v interiéru tam určitě nebude. Ale ještě v manuálu píšou o alarmu po otevření haupny a zadních dveří. - ale to nevím jak otestovat
- když zamknu auto dálkou a pak otevřu haupnu klčkem tak to nic nedělá.

Taky ještě nechápu čemu v manuálu říkaj dvojité uzamykání.

Tak čau Pavel.
pelen píše:O způsobu zamykání se tu už psalo, dej si to do vyhledávače "hledat".
Ahmed píše:
pavelk píše:Ahoj chlapi,
tak jsme zakoupili FF 1,8 16V, r.v.99

Jedná se mi o to jak se pozná že je v autě alarm - dle manuálu jsem to nějak nepochopil.

Ve sloupkách nemáme žádné čidla takže alarm se snímačem pohybu v interiéru tam určitě nebude. Ale ještě v manuálu píšou o alarmu po otevření haupny a zadních dveří. - ale to nevím jak otestovat
- když zamknu auto dálkou a pak otevřu haupnu klčkem tak to nic nedělá.

Taky ještě nechápu čemu v manuálu říkaj dvojité uzamykání.

Tak čau Pavel.
Pokud otevres kapotu a kufr klicem a nic to neudela, tak alarm nemas. Pokud ve dverich ridice otocis klickem doleva a zamkne se ti a pak doprava a zamkne se znova, tak mas dvojite zamykani. Nebo kdyz na dalkaci zamknes a pak zmacknes a podrzis tlacitko pro zamceni jeste jednou.
pavelk píše:Dík za rady, zátra to vyzkoušim.

Jde mi o to proto že v bazaru psali že to má alarm, ale v tý eufórii z koupě jsem si zapomněl říct o ukázku.
hide píše:No zamkni to nadvakrát a otevri motor a bude to jecet. Ale Do 5 sekund po zamceni to nedela nic. Az po aktivaci.
pavelk píše:Tak jsem dneska zkoušel zamykat, zamykat nadvakrát a prd.

Takže z toho vyplývá že alarm nemáme... hmm tak nic.

Díky všem za rady.

P.
Ford Focus combi 1.8 TDDi, 90 PS, narozen 12/2002
Obrázek

Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký alarm do Focusu?

Příspěvek od Kóťa » 24.08.2008 19:41

Přemýšlím také nad alarmem,ale moc se v tom nevyznám....Pochopil jsem,že takový top(cena/výkon)jsou magiccar a nebo kopel...Automatický start nepotřebuji.Jen nerozumím těm různým snímačům atd.navíc...Jaké můžou být?A jaké doporučujete?
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

Uživatelský avatar
Compressor
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 773
Registrován: 08.03.2008 18:02
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Alarm

Příspěvek od Compressor » 04.09.2008 12:28

Koukám,že nikdo nereaguje. Já bych měl taky zájem o nějaký alarm do auta,ale vůbec nevím co by to mělo mít. Něco tak do 4 litrů,ale aby to fakt fungovalo,ne aby se to dalo obejít za pár vteřin.Co jsem četl,tak hlavně nějakou piezovku do interieru,ať případnému šmejdovi prasknou bubínky :lol:
Ford Focus Kombi 1,6 16V,Ghia,r.v.2000,tmavě modrá metalíza
ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Alarm

Příspěvek od Kóťa » 04.09.2008 13:44

Nikomu se do toho nechce :D Já co sem koukal tak ten kopel je pěknej,ale myslím,že s montáží(sám bych to nedělal)tak kolem 6000...
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

Uživatelský avatar
Compressor
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 773
Registrován: 08.03.2008 18:02
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Alarm

Příspěvek od Compressor » 04.09.2008 15:30

To Kota:Jak to tak vidím,budu muset o tom něco přečíst na netu.Snad najdu nějakou recenzi nebo něco.
Ford Focus Kombi 1,6 16V,Ghia,r.v.2000,tmavě modrá metalíza
ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Peters56
Junior
Junior
Příspěvky: 498
Registrován: 10.08.2008 12:53
Bydliště: Meziboří u Litvínova
Kontaktovat uživatele:

Re: Alarm

Příspěvek od Peters56 » 04.09.2008 17:24

Jestli hledáte alarmy tak si projděte toto :http://www.9000.cz/oddeleni/1-autoalarmy
Co neubrzdíš, to neukecáš Ford C-Max 1.8 16V 2008 Šedá AVALON GALERIE-heslo Peters56

Uživatelský avatar
CODY
Junior
Junior
Příspěvky: 364
Registrován: 24.08.2008 19:58
Bydliště: Prostějov

Re: Alarm

Příspěvek od CODY » 09.10.2008 11:40

Zdarec. Jestli máte někdo ten Kopel 8000, připojovali jsem k nemu ještě něco? Myslím ByPass modul, Mikrovlnný senzor vnitřní, popřípadě Náklonový senzor? Jo, a jak jste s alarmem spokojení. A pokud ho máte ve voze TDCI, chci vědět úplně všechno :D Snad i co bylo dnes na oběd :D
Ford Focus 1.8 TDCI Combi 74kW, vyr. 10/2004 prov. 1/2005, modrá-metal
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Stela
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2754
Registrován: 02.02.2008 03:18

Re: Alarm

Příspěvek od Stela » 10.10.2008 07:00

mam a sem spokojen . Zatim u nej mam jen zaklad (dveře a otřes. čidlo) připojení vnitř. senzoru je asi za 300. jo a mam ByPass taky .
S-Max - 2.0 Duratorq TDCi 140 k, Titánium - 7 míst černá Panther
Na blbnutí a do práce: SMART FORTWO
Obrázek
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Rady, nápady a dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů