Nepravidelne vynechavanie blinkru

Odpovědět
okibobo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 20.05.2017 18:14

Nepravidelne vynechavanie blinkru

Příspěvek od okibobo » 10.10.2017 20:34

Zdravim tu vsetkych a chcel by som poprosit o radu. Na Focus II sa mi stava, ze ked stojim dlhsie na krizovatke a mam zaply lavy blinker, tak po case prestane ist zadny a automaticky sa zrychli samozrejme frekvencia ostatnych. Pak blinker vypnem a po chvili zase funguje normalne, niekedy to trva dlhsie, kym zacne zase blikat, niekedy to je hned. Zadne svetlo som uz mal rozmontovane a ziarovka je ok. Rovnako tak poistky. Neviem si to vysvetlit, najhorsie je na tom, ze to robi naozaj nepravidelne, ale vacsinou sa to stane, pokial mam ten blinker dlho zapnuty, pri kratkych casoch to moc nerobi.
Mali ste tu uz niekto skusenost s niecim podobnym?
Budem moc rad, pokial mi napise niekto nazor, v com by mohol byt problem, pretoze budem o chvilu z toho zufaly :)
Dakujem dopredu za vsetky rady a tipy, cim by to mohlo byt sposobene.

Uživatelský avatar
ScorpionSX
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1726
Registrován: 29.01.2011 18:05
Bydliště: Trenčín, SR

Re: Nepravidelne vynechavanie blinkru

Příspěvek od ScorpionSX » 10.10.2017 20:49

Kontakt na pätici žiarovky. Skús zameniť lavú za pravú či to bude stále robiť na tej istej strane. Ak to "prejde" na opačnú stranu, tak buď rovno vymeniť päticu žiarovky, alebo skús skontrolovať kontakty vnútri. Sem tam sa mi stalo, že sa mi kontakt pod žiarovkou zohol akosi až moc a potom žiarovka ani nesvietila. Jednalo sa síce o zadné pozičné/brzdové svetlo, ale princíp je tam rovnaký.
:arrow: Roman_Ko211
Ford Focus MK2 2005 1.8TDCi - GALLERY

okibobo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 20.05.2017 18:14

Re: Nepravidelne vynechavanie blinkru

Příspěvek od okibobo » 16.10.2017 18:26

Diky moc za radu, skusal som to. Vymenil som tie patice, ale aj ta funkcna z pravej strany na tej lavej nejde. Skusal som este kable prejst, hybat s nimi, ci niekde nie su zlomene, ale nic. Stale to nemozem rozchodit. Patica je teda v poriadku, este ma napada to ukoncenie, kde sa nasadzuje, ci tam nemoze byt problem. Ale neviem ci je mozne odtial nejak tie kable vyndat alebo sa musi vymenit cely kabel, pokial by bol spatny.
Mate prosim nejaku radu este?

Uživatelský avatar
Jemar
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1659
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: čáslavsko

Re: Nepravidelne vynechavanie blinkru

Příspěvek od Jemar » 16.10.2017 20:18

Máš tažné zařízení? Pokud tam je originální kabeláž s relátky, je zřejmě problém tam. Alespoň já to tak měl.
konkurence ... 54#p840954

okibobo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 20.05.2017 18:14

Re: Nepravidelne vynechavanie blinkru

Příspěvek od okibobo » 16.10.2017 20:31

Ano, tazne mam, takze by to mohlo byt ono. Momentalne mi ten blinker prestal ist uz uplne, takze ani nezacne blikat, predtym len vynechaval.
A kde najdem ten konektor a rele na tazne? Je to niekde v zadnej casi kufru? Pretoze by si mi moc usetril cas pri jeho hladani. Dakujem.

Uživatelský avatar
Jemar
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1659
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: čáslavsko

Re: Nepravidelne vynechavanie blinkru

Příspěvek od Jemar » 16.10.2017 20:52

Ještě něco jsem k tomu spatlal, je to zde

okibobo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 20.05.2017 18:14

Re: Nepravidelne vynechavanie blinkru

Příspěvek od okibobo » 16.10.2017 21:06

Super, diky moc. Takze ak to spravne chapem, tak ked odpojim konektor od toho cerveneho rele, tak zistim, ci to je sposobene nim? Pokial ano, tak po odpojeni by mal blinker fungovat. Je to tak?

Uživatelský avatar
Jemar
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1659
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: čáslavsko

Re: Nepravidelne vynechavanie blinkru

Příspěvek od Jemar » 16.10.2017 21:26

Musí se vzájemně přehodit konektory na tomto obrázku, tím se odpojí celá kabeláž k tažnému zařízení. Kabeláž v tom polyuretanu vede ke světlu a její konektor se musí propojit s konektorem jehož dráty (modrý, oranžovo bílý a tuším červeno zelený - jsou obalené černou páskou). Pasují do sebe.

Obrázek

Jsou to konektory k zadním světlům a tedy jsou na obou stranách auta. Pokud si dobře pamatuji, stačí to pro zkoušku udělat jen na té problémové straně.
Naposledy upravil(a) Jemar dne 16.10.2017 21:36, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ZaQik
Admin
Admin
Příspěvky: 23373
Registrován: 30.05.2010 17:33
Bydliště: exit 82 na D0

Re: Nepravidelne vynechavanie blinkru

Příspěvek od ZaQik » 16.10.2017 21:34

u kombi vypadaji jinak :wink:
Ford Focus mk3 combi 1.6 Ti-VCT, r.v.2018 + Ford Fiesta mk7 3D 1.25, r.v.2014
byl Ford Focus mk2 combi 1.6, r.v.2009 + Ford Fiesta mk6 1.4 TDCi r.v. 2004
Nejsem poradna, encyklopedie ani hotline spolecnosti Ford - ptejte se na foru, od toho je.

Uživatelský avatar
Jemar
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1659
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: čáslavsko

Re: Nepravidelne vynechavanie blinkru

Příspěvek od Jemar » 16.10.2017 21:38

To samozřejmě nevím. V katalogu ale pokud se nepletu je jen jeden typ kabeláže k zásuvce, tak by to mělo fungovat i tak, ne?

edit, beru zpět kombi to má zřejmě jinak, ale princip by měl zůstat stejný. Třeba někdo dodá obrázek jak to mají kombíky.

okibobo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 20.05.2017 18:14

Re: Nepravidelne vynechavanie blinkru

Příspěvek od okibobo » 17.10.2017 19:20

Takze este raz diky za radu, skusal som to a je to naozaj tou elektroinstalaciou pre tazne. Sice som mal trosku rozdielne to zapojenie oproti obrazku, ale jak som to dal napriamo mimo tu cervenu krabicku, tak blinker pekne funguje. Akurat som nemohol cele povodne zapojenie dat na svetla, lebo mam to zapojenie vyvedene osobitne pre blinker a osobitne pre zadne svetlo a povodne zapojenie na zadne svetlo vyustuje do dvojkolikoveho konektoru a nove zapojenie kvoli taznemu do trojkolikoveho. Takze som musel nechat nove zapojenia na zadne svetlo a povodne pouzit na ten blinker. Budem sa musiet asi pustit teda tiez do otestovania tej cervenej krabicky, aby som mohol potom zapojenie vratit spat. Sice tazne teraz nevyuzivam, ale clovek nikdy nevie.
Dakujem za pomoc.

Uživatelský avatar
Jemar
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1659
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: čáslavsko

Re: Nepravidelne vynechavanie blinkru

Příspěvek od Jemar » 17.10.2017 20:28

Jsem rád, že to pomohlo.... :palec_nahoru:

okibobo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 20.05.2017 18:14

Re: Nepravidelne vynechavanie blinkru

Příspěvek od okibobo » 21.10.2017 18:26

Este som sa rozhodol napisat ako to nakoniec dopadlo. Kazdopadne este raz dakujem za radu. Bolo to nakoniec naozaj tym rele (cervena krabicka) a po otestovani ten samy problem, spatna dioda. Po prepajkovani a vymeneni diody, ktora stala 2,50 kc, je blinker opat funkcny.
Takze pokial sa niekomu tento problem s vynechavanim blinkra objavi, je vysoka pravdepodobnost, pokial je na aute tazne, ze je problem v cervenej krabicke a sposobuje to spatna dioda.

Odpovědět

Zpět na „Focus - karoserie 2004 - 2011“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů