"Rozptylka" (??) předního světlometu - upadená

Odpovědět
Ludwa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 16.07.2014 07:17
Bydliště: Brno

"Rozptylka" (??) předního světlometu - upadená

Příspěvek od Ludwa » 24.05.2018 11:07

Zdravím, nevím jakým způsobem ale upadla mi v předním světlometu jedna část, kterou jsem si interně nazval rozptylkou. Je to jakási krytka žárovky, na obrázku zakroužkováno žlutě.

Předpokládám, že se jen vyviklal šroubek, kterým je to připevněno (je uvnitř světla, kde to má být připevněno, vidět závit), a nakonec upadl.

A teď mi tam poletuje a předpokládám, že dřív nebo později mi odejde i žárovka. Potřeboval bych vědět, čím je to přišroubováno (velikost), abych si dotyčný šroubek sehnal a přišrouboval si to sám.

Nevíte někdo? A nevíte, jaký je odborný název té rozptylky?
PS - na světlo šroub je potřeba torx č.??

Děkuji mnohokrát.
Přílohy
svetlo.png
Ford Focus II combi 1,6 (74kW) 2007 aus Deutschland

Uživatelský avatar
ScorpionSX
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1734
Registrován: 29.01.2011 18:05
Bydliště: Trenčín, SR

Re: "Rozptylka" (??) předního světlometu - upadená

Příspěvek od ScorpionSX » 24.05.2018 12:15

Svetlo (celé) je T30, tá rozptylka neviem, ale zober druhé svetlo a opatrne to skús vybrať odtial a premerať..."vysypať" zo svetla to odpadnuté by sa malo dať, žiarovka ti neodíde, len budeš pod určitým uhlom oslňovať oporoti idúce autá (v tomto prípade vlastne už skoro "vedla idúce" autá).
:arrow: Roman_Ko211
Ford Focus MK2 2005 1.8TDCi - GALLERY

Ludwa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 16.07.2014 07:17
Bydliště: Brno

Re: "Rozptylka" (??) předního světlometu - upadená

Příspěvek od Ludwa » 24.05.2018 12:19

No, když už to otevřu, chci to rovnou spravit, páč nevím, jestli najdu odvahu to rozdělávat podruhé :-)

Tu rozbitou žárovku jsem myslel tak, že mi do ní ten uvolněný kus bude mlátit a ona praskne.

Jedná se o pravé světlo, tak snad to oslňování nebude vážné (obrázek je ilustrační).
Ford Focus II combi 1,6 (74kW) 2007 aus Deutschland

Odpovědět

Zpět na „Focus - karoserie 2004 - 2011“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů