Silné vibrace teplého motoru na volnoběh 1,6 FYDC

Odpovědět
vladimir_sacha
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 14.05.2024 23:10

Silné vibrace teplého motoru na volnoběh 1,6 FYDC

Příspěvek od vladimir_sacha » 14.05.2024 23:29

Zdravím, koupil jsem přítelkyni 1,6 Focuse jakk první auto, byla tam nějaká ta investice ve formě zadní nápravy, opravy výfuku atd...

Auto strašně vibrovalo na volnoběh taky za jízdy.... Pak se stalo že se rozletěla pumpa kterou někdo nevyměnil tak jsem našel pumpu, klínový řemen a když už jsem to měl v tomto stavu, tak že rozhodim dekle a podívám se na rozvody ... Ano byly posunuté ale nepoznám co nicméně tam jedna vačka byla o zub mimo, nešly spojit.... Po otočení na druhou stranu jedna vačka má na konci uštiply ten zobáček kam se strká aretační pasovina....

Koupil se řemen+ kladka + šroub na kliku, rozdělalo se to, opřel jsem kliku o ten trn, dal řemen na kolečko, utáhl trochu, rozšouboval ty vačky, nasadil na to a dotahoval.... Akorát že když kus té výfukové vačky chybí tak se to dělá velice špatně a je to takové..... Napůl protože areták na tu vačku dám akorát z půlky a má vůli, tudíž se může pohnout a tomu přisuzuji ty vibrace volnoběhu, jinak jede hezky, startuje taky a na volnoběh je potichu úplně a nic ale jak se začne zahřívat tak viditelně skáče volant třepe se celé auto motor hází, že to člověk vidí okem jak se třepou hadice.... Spotřeba úměrná, svíčky kabely cívka druhá....

Co obnáší kdybych sehnal vačku na výfuk druhou? Nejde o to přehodit ale co ohledně ventilových vůli? Když bude druhá vačka a nebo měl by někdo za nějakou symbolickou cenu zde? 1,6i FYDC 1999 najeto 247 000

Díky za odpovědi
Přílohy
Messenger_creation_a377b91c-b89c-4eb5-ac82-23f200c6d75d.png

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12946
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: Silné vibrace teplého motoru na volnoběh 1,6 FYDC

Příspěvek od stano. » 15.05.2024 06:19

Ked si to podotahoval, vytiahol si pripravky, pootacal motorom a skusil si ich znovu zalozit?

Kolko su volnobezne otacky?

vladimir_sacha
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 14.05.2024 23:10

Re: Silné vibrace teplého motoru na volnoběh 1,6 FYDC

Příspěvek od vladimir_sacha » 15.05.2024 07:53

Jistě že zkusil, šly tam dostat, volnoběh normální +- 800 a při 2200 otáčkách necuká.

Akorát jak říkám ta výfuková vačka může být +- kus protože tam prostě nesedí dobře když kus chybí... Ten zobáček nikde nebyl a je to už staré zalomené našedlé, takže to někdo ulomil už možná při minulých rozvodech...

Nebo jak se s tím někdo zaobíral dříve, pak auto půl roku stálo.

Tady jsem to pak očistil a natočil video, toto je screen shot z videa jen. Bohužel když nikde ten kousek není tak navařit není jak
Přílohy
Screenshot_20240515-080352.png

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12946
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: Silné vibrace teplého motoru na volnoběh 1,6 FYDC

Příspěvek od stano. » 15.05.2024 08:20

Ak chyba polovica toho obluka, tak podla druhej polovice sa da zasunut pravitko.
Ak je vyfukova vacka o malinky kusok mimo, tak take silne trepanie na volnobeh to urcite nesposobuje. A malinky kusok ani nejako neprekaza.

vladimir_sacha
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 14.05.2024 23:10

Re: Silné vibrace teplého motoru na volnoběh 1,6 FYDC

Příspěvek od vladimir_sacha » 15.05.2024 08:50

Právě proto je to divné já mám podezření že bude podpáleny ventil protože ty rozvody jestli někdo někdy dělal před 15 lety a pak s tím jezdil 6 let někdo kdo to nedělal a nerozumí tomu.....

Budu muset pořídit kompresiometr a změřit tlaky v motoru, protože jak se zahřeje tak začne se třepat ale to duní takovým způsobem že se třepe zadní SPZ

vladimir_sacha
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 14.05.2024 23:10

Re: Silné vibrace teplého motoru na volnoběh 1,6 FYDC

Příspěvek od vladimir_sacha » 19.05.2024 12:14

Tak rozvody když klapnou na vačky tak se zasune kolík taky do bloku, dál nejde, tlaky 13 baru na každém válci +- 1

Pod ventily dám na výfuk asi 0,35mm max všechny stejně a pod sání max 0,2 až 0,3 všude stejně taky.

Takže další řešení? Už nevím


Snímač vačkové hřídele byl od otěru, očištěný, utřený a odpor je 460hm , kolik má být?

Odpovědět

Zpět na „Focus - benzínové 1998 - 2004“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti