Predni naprava - zvuky, hluk atd.

Odpovědět
Uživatelský avatar
miki21
Test driver
Test driver
Příspěvky: 13029
Registrován: 01.04.2009 18:21
Bydliště: Třinec

Re: Predni naprava - zvuky, hluk atd.

Příspěvek od miki21 » 04.03.2015 20:36

Mám tady spodek motoru 1.6 cena dohodou + hlava po repasu 3000kč 8)
Fofo II 1,8 16v modrá combi
Funguje zde funkce HLEDAT Prosím,používejte ji před založením nového tématu.

Uživatelský avatar
bajeluk
Nováček
Nováček
Příspěvky: 98
Registrován: 01.08.2013 18:23
Bydliště: Liberec, Praha

Re: Predni naprava - zvuky, hluk atd.

Příspěvek od bajeluk » 05.03.2015 15:31

Pridavam se k Johnnymu a dalsim: nechal jsem vymenit se spojkou taky spodni silentblok mezi prevodovkou a napravou (momentova vzpera prevodovky), a auto se ztlumilo ve vsech smerech tak na polovinu! :o A nejen zvuk motoru do kabiny, ale i bouchani predku na dirach! Mazec. Doporucuju, za 700 Kc (Lemforder na cardo) super investice.
FF1 1.8i 16V 2004 LPG stribrna combi
Ex: Felicia Combi 1.3 MPI, 50 kW, 2000

Petas_Fofo
Příspěvky: 1
Registrován: 27.03.2015 21:19

Re: Predni naprava - zvuky, hluk atd.

Příspěvek od Petas_Fofo » 27.03.2015 22:12

Ahoj, mám problém s horním uložením tlumiče přední nápravy, respektive s těmi třemi šrouby, kterými je tlumič s axiálem přitažen v motorovém prostoru. Nedávno jsem měnil tlumiče a dělal brzdy, s tlumičemi jsem měnil i axiální ložiska. Dnes odpoledne jsem cítil, že se předek celkem rozplaval. Zkontroloval jsem proto vše co šlo a došel na to, že na pravé straně nebyly ony zmiňované tři šrouby řádně dotaženy, takže tlumič začal nahoře trochu cestovat. Hned jsem to chtěl napravit, dva byly v pohodě, ale třetí se jak na sv... utrhl. Nechce se mi zas někde na ulici rozhazovat celej předek, tak jsem se chtěl zeptat, jestli někdo neví, zda jsou tam ty šrouby zalisované nebo jak vlastně v tom horním trojúhelníčku drží. Šrouby, respektive nýt je zespoda dostupný a teoreticky je tam prostor pro vytažení. Teď řeším, zda se to pokusit vyklepnout nebo v rámci toho nepos... to to radši zkusit odvrtat. Díky za názory. :)
Focus kombi, 1.8TDDi, 66kW, r.v. 1999, bílá.

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12849
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: Predni naprava - zvuky, hluk atd.

Příspěvek od stano. » 27.03.2015 23:19

Ano je dostupny. Ale s tlmicom v aute... neviem neviem. Bude tam asi naklepany, mozno za tepla natlaceny. Ked aj zacnes do neho zhora tlct, ohnes tie zvysne dva, doseries lozisko a bude ti to pruzit v pruzine. Takze podla mna tak ci tak musi tlmic z auta von...
A nejako do bokov by to nemalo lietat. To vrchne ulozenie by malo zapadnut do vylisov v hornom domceku blatnika. Aspon teda Fordacke, ktore som tam mal stare a aj nove po vymene. Tam to nema nejaku volu do bokov. Sroby to tam drzia skor na to, ze ked sa odlahci koleso na jame, aby to nevyskakovalo smerom dole.

Uživatelský avatar
Peto02
Nováček
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 12.03.2009 17:21

Re: Predni naprava - zvuky, hluk atd.

Příspěvek od Peto02 » 02.03.2016 17:53

Zdravim. Uz asi pol roka mi nieco buchalo v pravom prednom kolese pri prechadzani nerovnosti. Pruziny a tlmice boli menene pred 2 rokmi, takze som tomu nevenoval pozornost. Az do dnes, kedy sa po prejdeni zel.priecestnia ozvala velka rana a zrazu to od kolesa zacalo buchat ovela viac po prejdeni nerovnosti. Ked som odparkoval auto pravou castou na chodnik, tak mi prave koleso ostalo ako keby visiet vo zvislej osi (vid foto z firemneho mobilu), vobec sa nenaklonilo vlavo ku ceste ako to zadne, praktricky cast kolesa trcala von z blatnika. Ked sa pozriem zo spodu tak nic nevidim, viete co by to mohlo byt? Cap riadenia, tycka stabilizatora? Naposledy boli tycky stabilizatora menene pri 70.000km podla servisnej knizky... Auto je pojazdne, ide pekne rovno, len riadenie je nejake volnejsie a od kolesa to strasne bucha po prechode nerovnosti. Dakujem.

EDIT: pricinou bolo uchytenie tlmica! Po zdvihnuti predneho kolesa na zdihak sa tlmic uplne uvoilnil a pod kapotou ostala len diera. Postupne som tak s kamaraton dali tlmic tam kde ma byt, trafili dieru a nasadili matku. Tu sme nasli na polozenu v motorovom priestore blizko uchytenia :-) takze stastie. Tlmic sme teda priskrutkovali rovnako hlboko ako ten lavy. Pocas kratkej testovacej jazdy po parkovisku a nerovnostiach nepocut ziadne zvuky, takze sa oprava snad podarila. Ako sa vsak mohla skrutka sama odskrutkovat mi nieje jasne. Zrejme zle odvedena praca v servise spred 2 rokov pri vymene tlmicov...
Přílohy
Photo0001.jpg
Ford Focus Sedan 1.6 74kW modra metaliza tmava, GHIA A4, r.v. 2001 - 280.000km Obrázek
https://moje.auto.cz/Peto02/fordik.html

rejsek3
Příspěvky: 1
Registrován: 21.09.2016 13:08

Re: Predni naprava - zvuky, hluk atd.

Příspěvek od rejsek3 » 21.09.2016 13:22

Zdravím pánové,
Mam prosbu, včera mi při rozjezdu začala zlobit spojka, nebo mě napadla poloosa, je to na levé straně pod kapotou,
Po zařazení se začnu rozjíždět a ozve se hrozný zvuk, jako kdyby to šlo přes zuby.
Při řazení vyšších rychlosti to není tak markantní.
Děje se to pouze, když zabírá spojka, řazení a ostatní věci jsou v pořádku.

Občas to přestalo a pak zase a střídá se to, jednou víc jednou míň atd...

Neměl někdo s tímto zkušenost?

Model 2005 , TDCI 1,6 80kw stav 182tis.
Spojka zabírá ve větší polovině až ve třičtvrtní poloze.

Předem děkuji za každou radu.
M.R.

Haygen 23
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 05.10.2016 16:58
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Predni naprava - zvuky, hluk atd.

Příspěvek od Haygen 23 » 21.01.2017 13:47

Zdravím! Mám takovou nemilou příhodu minulý týden jsem zkoušel smýček na sněhu a bohužel nedopadlo to podle představ chytl jsem až moc velký smyk a letěl jsem pravým kolem do obrubníku :oops: :oops: když jsem stím autem jel cuká mi to s volantem a táhne na pravou stranu s autem můžu jet tak 30 max50a to už budu mít bobky jestli dojedu do servisu..Moje otázka zní.Nevíte co to mohlo být popřípadě říct nějakou cenovou relaci? At vím kolik mě ta moje pičovina bude stát :oops: :oops: JInak Je to 2002 ford 3dveřák 1.6..Za každou odpověd a radu budu neskutečně rád!

Uživatelský avatar
robbert
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1077
Registrován: 02.02.2008 03:18

Re: Predni naprava - zvuky, hluk atd.

Příspěvek od robbert » 21.01.2017 14:13

Ford Edge Titanium AWD, 2,0 TDCi r.v. 2018 Black Agate (bílá folie)
Ford Mondeo Titanium AWD, 2,0 TDCi r.v. 2016 Green Guard
Ford Kuga Titanium AWD, 2,0 TDCi r.v. 2011, White Frozen
Ford Mondeo Titanium, TDCi 103 kw, r.v. 2009 Black Panter - prodaný

Haygen 23
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 05.10.2016 16:58
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Predni naprava - zvuky, hluk atd.

Příspěvek od Haygen 23 » 05.03.2017 14:41

Díky :) Nicméně než jsem vydělal na opravu nějaký groš.. Projížděl sem dnes auto znova a pořádně...mlátí v tom jak kurva na pravé straně..Jak kdyby to o něco strhlo...cuká s volantem a když pustím volant jedu pomálu tak si točí sám spíše škube v něm na strany... navíc když jedu rovno nebo chci jet tak volant musí být otočený na levou stranu v normálním případě bych už směřoval do protisměru... Otázka zní.Kolik mě bude stát oprava a jestli to má cenu opravovat...Pripravuju se už i na nejhorší variantu..Problém jsem popsal snad nejlíp jak to šlo

Odpovědět

Zpět na „Focus - podvozek 1998 - 2004“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů