klíč s dálkovým ovládáním

K EM
Junior
Junior
Příspěvky: 221
Registrován: 01.09.2011 17:22
Bydliště: Nymburk

Re: klíč s dálkovým ovládáním

Příspěvek od K EM » 03.01.2024 20:07

Ještě dodám závěr příběhu. Dostali jsme se tam, ale větší opruz už jsem dlouho nezažil.. První jsem vytáhnul vrták 6mm a projel dovnitř jako by nic. Materiál vložky zámku je celkem měkkej, další přišla na řadu osmička. A tady začaly problémy, první se urval krycí plíšek vložky, a přesto že se protáčel, nedal se nijak moc vylomit. Nakonec se to ale s přispěním poloviny baterie akuvrtačky podařilo, a pak následoval každý kroužek vložky zámku. Pokaždý se do něj zakosnul vrták a kroužek se začal točit s ním. Po další hodině frézování a pálení vrtáku a vylamování kroužků se nám s přispěním druhé akuvrtačky podařilo dostat vrták skrz a hřídelka upadla kamsi. Ale stále nešla otevřít kapota. Přizvali jsme na pomoc desítku vrták, ten urval celou vlozku zámku, která se začala protáčet a posouvat. Nakonec se nám jí podařilo vystrkat dost daleko, aby odpadla dolu a přestala překážet. Objevil se kříž zámku kapoty a v něm akorát zarovnanej zbytek té hřídelky. To už jsme vzdali a pokračovali až dnes s připraveným drátkem s ohnutou špičkou, který šlo zasunout za zbytek hřídelky a vyndat ho ven. S velkou slávou jsem vyměnil baterii nastartoval a po dvou měsících konečně dovezl auto domu.

Kdybych dopředu věděl co mě čeká, tak se snad radši podívám po jiné kapotě na vrakáči a do té staré vyříznu díru :D
Ford Focus HB 2.0i r.v. 2002
Ford S-Max 2.0i r.v. 02/2008
Ford Focus HB 5dv. 1.6 16V r.v. 2001

Odpovědět

Zpět na „Focus - interier - 1998-2004“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host