P0420 - Účinnost katalyzátoru pod prahem...

Uživatelský avatar
lewis
Junior
Junior
Příspěvky: 252
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: P0420 - Účinnost katalyzátoru pod prahem...

Příspěvek od lewis » 19.02.2024 18:53

Hmm...zkusím vypozorovat...možná ten vlnovec... :nixw: , zřejmě se někdy motor pořádně zatřásl...mám u šroubků popraskané plechové kryty turba a katíku :nunu:
Ford Focus 1.0 ecoboost ActiveX, 114kW, kombi, 2023, červená Fantastic
Ford Focus 1.0 ecoboost Trend Plus, 92 kW, kombi, 2017, Candy Red

Byl: Ford Focus 1.8 TDCi, 74 kW, kombi, 2004, modrá met.

Uživatelský avatar
gordon7
Nováček
Nováček
Příspěvky: 151
Registrován: 18.04.2008 13:24

Re: P0420 - Účinnost katalyzátoru pod prahem...

Příspěvek od gordon7 » 24.03.2024 11:54

Ahojte, moja skúsenosť s KAT a lambdami. Mám C max 1.0, 92kw, rv.2015, najazdené cca 106 000km. Jazdím prevažne okres, snažím sa nie krátke jazdy. Olej mením každý rok origo Ford.
September 2022 svieti kontrolka motora, diagnostika ukazuje na zníženú účinnosť KAT a zlý priebeh lambdy. Vymenil som napokon obe. Kontroka zhasla a po 120km svieti znova. Diagnostika ukazuje to isté. Do nádrže som vlial aditívum na prečistenie KAT. Kontrolka zhasla ale po cca 100km svieti znova. Kašlem na to a jazdím. V marci 2023 zisťujem, že mi pribúda olej a vymením vysokotlak.čerpadlo paliva. KAT musel dostať zabrať. Kontrolka zhasne, vymením olej, urobím STK a EK bez problémov, ale po 30km sa rozsvieti znova. Diagnostika ukazuje vždy to isté - zlý KAT a lambda.
Jazdím ale pred 3 týždňami už teplý motor nenaštartujem. Všetky iné potrebné hodnoty sú ok. Znovu diagnostika a výsledok ten istý, bohatá zmes, nefukčný KAT a lambda. Objednávam nový KAT a medzitým mi v dielni vymazali "adaptívne" hodnoty a resetli interval výmeny oleja. Kontrolka zhasla, spotreba klesla o cca 1-2 deci, prešiel som už cca 250km a kontrolka nesvieti ....... čo teraz, kde je problém? Len v resetovaní? Možno sa kontrolka rozsvieti neskôr. Výmena KAT iba originál ak treba, iné by som ani neskúšal.

Takže po pár týždnoch je problém vo vysokotlakovom čerpadle. Auto mi už skočilo do núdzoveho režimu. Ostatné hodnoty sú podla diagnostiky ok. Čerpadlo nemá taký tlak pri štartovaní ako by mal mať. Čerpadlo bolo menené pred rokom za originál diel.
Grand C max 92 kw 2015

Odpovědět

Zpět na „Focus - benzínové 2011 - 2018“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti