Cinkání od zadní kola

Nápravy, řízení ...
Moderátor:miki21
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vendys
Nováček
Nováček
Příspěvky: 83
Registrován: 01.02.2010 12:04
Bydliště: Ústí nad Labem

Cinkání od zadní kola

Příspěvek od Vendys » 17.06.2012 11:01

Ahoj kluci, mám problém, pokud vjedu na nejakou nerovnost nebo když jedu po kočičích hrbech tak mi vylozene cinká zadní kolo. Někdo mi říká, že to je prasklá pružina, někdo zase destičky. Vůbec nevím. Prosím o radu, díky moc :wink:

Uživatelský avatar
miki21
Test driver
Test driver
Příspěvky: 13084
Registrován: 01.04.2009 18:21
Bydliště: Třinec

Re: Cinkání od zadní kola

Příspěvek od miki21 » 17.06.2012 11:50

Dokud neshodíš kolo a neomrkneš to tam, tak takhle od kompu Ti asi nikdo diagnózu nesdělí. :nixw:
Fofo II 1,8 16v modrá combi
Funguje zde funkce HLEDAT Prosím,používejte ji před založením nového tématu.

Uživatelský avatar
Vendys
Nováček
Nováček
Příspěvky: 83
Registrován: 01.02.2010 12:04
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Cinkání od zadní kola

Příspěvek od Vendys » 19.06.2012 00:18

Tak po sundani obou zadni kol jsem zjistil jen to, ze pruziny jsou v poradku, tak nevim. :nixw:

Uživatelský avatar
Sokolda
Nováček
Nováček
Příspěvky: 93
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Cinkání od zadní kola

Příspěvek od Sokolda » 19.06.2012 08:08

Nevím jestli přesně toto jsem řešil poslední dva měsíce. Po výměně tyček stále nic. Nakonec to byly ty drátky na zadní destičce, na pohled i na omak v pořádku. Mechanik ten drát ohnul v ruce aby víc pružil a přestalo to. Po výměně za nový cca 300,-kč vše OK. :wallbash:

Vždy přes nerovnost to tak cvakalo, že se i lidi otáčely. Velmi nepříjemný zvuk. Brzdiče i desky vše originál a ty desky v tom prostě z nějákýho důvodu mají nepatrnou vůly a za jízdy to tak cvakalo jako kráva. Možná zkus na nerovnosti, prostě když to cvaká jen nepatrně zatáhnout ruční brzdu, pokud to přestane, zkusil bych toto.
Ford C-Max 2,0TDCI - Titanium - 125kW/170HP

Uživatelský avatar
Špíz
Junior
Junior
Příspěvky: 396
Registrován: 19.02.2009 12:59
Bydliště: Českobudějovicko

Re: Cinkání od zadní kola

Příspěvek od Špíz » 19.06.2012 09:24

Mám podobný problém, ale dělá to jen někdy. Nedělá to, když je auto plně zatíženo osobami. Kontrola zadní nápravy ve dvou servisech (jeden origoš Ford) - vše v pořádku. Už jsem přeskládal kufr, hever, rezervu a pořád nic. Jo a vzadu mám bubny!
Ford Focus II. HB 2005 1.6 16V 74kW blue aquarius
Galerie: https://www.ford-focus.cz/forum/viewtopi ... 95&t=19792

Uživatelský avatar
Vendys
Nováček
Nováček
Příspěvky: 83
Registrován: 01.02.2010 12:04
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Cinkání od zadní kola

Příspěvek od Vendys » 20.06.2012 20:43

Sokolda: tak pri lehkem zatahnuti rucni brzdy je cinkani pryc, takze ted o vikendu ten drat od brzdove desticky ohnu aby vic pruzil a pak dam vedet, dekuju moc :perfect: :Dancer:

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19272
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Cinkání od zadní kola

Příspěvek od foki » 22.06.2012 23:37

Sokolda píše:Nevím jestli přesně toto jsem řešil poslední dva měsíce. Po výměně tyček stále nic. Nakonec to byly ty drátky na zadní destičce, na pohled i na omak v pořádku. Mechanik ten drát ohnul v ruce aby víc pružil a přestalo to. Po výměně za nový cca 300,-kč vše OK. :wallbash:

Vždy přes nerovnost to tak cvakalo, že se i lidi otáčely. Velmi nepříjemný zvuk. Brzdiče i desky vše originál a ty desky v tom prostě z nějákýho důvodu mají nepatrnou vůly a za jízdy to tak cvakalo jako kráva. Možná zkus na nerovnosti, prostě když to cvaká jen nepatrně zatáhnout ruční brzdu, pokud to přestane, zkusil bych toto.
delal jsem uz dve auta kdy si mechanik nepamatoval , jak tam desticky byly a jeden dal desku s pruzinou ven a druhy dal na jednu stranu desky pruzinou a na druhou obe bez pruzin . spravne to ma byt ze desticka s pruzinou je uvnitr a bez pruziny vně .
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

Odpovědět

Zpět na „Podvozek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host