Originál Xenony - nivelace MONDEO

Moderátor:phofy
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony - nivelace MONDEO

Příspěvek od Kóťa » 14.09.2009 12:30

Jak pise maximus.je to on.jinak pises frantiku,ze mas lampy bez konektoru s montazi nivelace za 17000kc.kolik myslis,ze ta nivelace stoji?Ty to mas bez dokladu?
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

frantik.17
.
.
Příspěvky: 8183
Registrován: 26.01.2009 22:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony - nivelace MONDEO

Příspěvek od frantik.17 » 14.09.2009 12:48

No lampy byly za 12500...to ano ale s novýma čočkama, a zárukou na trafa, nebo na celej výrobek jako takovej...on to prodává jakoby svůj produkt, musí na to dát záruku,17000 to je i s nivilací,a papír? ..na co...dostaneš fakturu o provedené práci...ne?...ja nevím jak to dělá, jenom mi řekl že za 3 tis. udělá automat. naklápění světel...ikdyž to si rozmyslím nechám to na kolečko, asi.....a technický mam možnost dělat i bez auta..tak co řešit....svítim a neoslnuju...

..jde o to že na aukru Vám na to nikdo nedá záruku a proč to asi prodává...?..žeby prodal auto bez světel?...nebo jen tak by si koupil jiný, proč asi...?...ja ty světla neviděl nevím jak sou jeté, je to jenom můj názor.....osobně bych takhle přes burzy nic nekupoval...myslím zboží tohodle rázu...

..nevím kolik popřípadně stojí nová čočka, trafa...a pod.

..jak to má BOBAN???
ST 340 by DreamScience ( 343PS 242kW 547Nm )
EX: Mondeo Mk4 Titanium S

m.a.x.i.m.u.s
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1764
Registrován: 05.02.2009 12:30

Re: Xenony - nivelace MONDEO

Příspěvek od m.a.x.i.m.u.s » 14.09.2009 13:38

frantik.17: Ještě jednou a pomalu. Ty světla na aukru prodává ten samý člověk od kterého jsi je kupoval ty. Už? :wink:
Ex ST220 model 2004

m.a.x.i.m.u.s
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1764
Registrován: 05.02.2009 12:30

Re: Xenony - nivelace MONDEO

Příspěvek od m.a.x.i.m.u.s » 14.09.2009 15:42

Teď psal na autohificlub, že je už prodal...
Ex ST220 model 2004

Uživatelský avatar
Boban
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8641
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Havl. Brod (CZ)
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony - nivelace MONDEO

Příspěvek od Boban » 14.09.2009 16:09

já mám svou verzi xenonů :idea: :wink: mám čočky z ochcávky :idea:

frantik.17
.
.
Příspěvky: 8183
Registrován: 26.01.2009 22:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony - nivelace MONDEO

Příspěvek od frantik.17 » 14.09.2009 17:20

...aha :) a rozdíl?..je patrný? :o
ST 340 by DreamScience ( 343PS 242kW 547Nm )
EX: Mondeo Mk4 Titanium S

m.a.x.i.m.u.s
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1764
Registrován: 05.02.2009 12:30

Re: Xenony - nivelace MONDEO

Příspěvek od m.a.x.i.m.u.s » 15.09.2009 10:59

Co si pamatuju z Hustopečí tak mi to světlo přišlo víc ořízle než standartní, ale počkáme ještě na vyjádření Bobana :-)

Já teď řešil výměnu výbojek, protože jsem před cca 10t km kupoval nějaké čínské z Aukra (údajně 4300K) a nebyl jsem moc spokojen tak jsem si našel údajně origa Philips 4300K za nízkou cenu a minulý týden jsem provedl přehození. Opět stejný problém :-( jemný nádech do žluta :x
Jsem chtěl barvu světla jako má třeba OII, ale nemohu toho docílit ani s novýma (údajně originálníma) značkovýma výbojkama.
Každopádně ty staré jsem prodal kamarádovi do OI tak jsem zvědav jak mu to bude svítit tam a podle toho poznám jestli je problém ve výbojkách, nebo světlometu.

Každopádně podle fotek z netu mi to svítí asi správně
Obrázek

Ale já bych si představoval spíše barvu světla nějak takhle, prostě jako třeba ta OII
Obrázek
Ex ST220 model 2004

Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony - nivelace MONDEO

Příspěvek od Kóťa » 15.09.2009 12:47

m.a.x.i.m.u.s píše:Teď psal na autohificlub, že je už prodal...

Tak to sem prosral... :?

maximus:A nemáš zrovna už tu zakalenou čočku?Ale ta by neudělal jinou barvu světla,ale jen snížila intenzitu.Ale souhlasím,že těch 5000K je asi ideál.I když Boban tvrdí,že je to maximum,tak nevím jestli je to tak na hraně.S xenama mám najeto asi 10 minut :mrgreen:
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

m.a.x.i.m.u.s
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1764
Registrován: 05.02.2009 12:30

Re: Xenony - nivelace MONDEO

Příspěvek od m.a.x.i.m.u.s » 15.09.2009 13:22

Čočkou to asi nebude. Jak jsem si vyměňoval výbojky tak jsem tu čočku ze strany od výbojek čistil lihem a pak jsem ji prosvěcoval lampou, abych viděl místa která jsme nepročistil a rozdíl v tom byl značný, protože co jsem nevyčistil bylo takové zakouřené. Čistí se to blbě, protože je tam to kovové stínítko takže jsem si udělal z vaty takový "šulek", který jsem navlhčil lihem a dlouhou pinzetou jsem se snažil tu čočku pročistit nakonec se to povedlo, ale nevím v jakém stavu je ta čočka ze strany paraboly. Rozdělávat světlo se mi opravdu nechtělo :oops:
Jinak ten kluk co ty tvoje vybrané světla prodával tak jsem s ním řešil mou nespokojenost s barvou světla a psal, že by to mělo být výbojkou a ne čočkou... Ale když to neviděl tak 100% nemůže vědět. Psal jsem mu pak i porovnání se světlem u OII a napsal mi, že OII má úplně jinou čočku včetně konstrukce tak se nemám divit, že mi to tak nesvítí.
Ještě si říkám jestli by tam nemohl být problém v elektroinstalaci, že by tam nepřiváděla dostatečné napětí, ale v elektrice se nevyznám tak se do toho ani nijak nepouštím.

Uvidím jak to bude vypadat v té OI, snad dnes by si je měl nechat namontovat.
Je zas pravda, že jsem nebyl spokojený s barvou světla i u Omegy a jakmile se tam daly nové světla tak barva byla už přesně jak jsem si představoval, ale zase to nebyly originály, ale DEPA a ty svítily dost divoce tak jsem je raději vrátil a dal tam staré s nažloutlým světlem.
Tak nevím jestli je ve světlometech s čočkou takový rozdíl, že jdou tak do kytek oproti klasickým, ale xenonovým, protože otec má C5 s origo Philips, nebo Osram výbojkama a svítí mu to přesně jak bych si představoval - modrobíle, ale starší C5 nemá čočku a používá výbojky D2R oproti starším čočkovým výbojkám D2S.

Ještě nakonec upřesním, že spoustu lidí by ty mé světla ani neřešilo a byli by spokojení jak suprově ty xenony svítí. Jsem totiž na světla hrozný detailista od dob co se objevily v autech xenony jsem po nich pídil a hledal o nich nějaké info :D Nakonec je mám v originále už na druhém autě, ale nejsem tak dobře spokojen jak bych s nima chtěl být :oops:
Když jsem v neděli řešil s bratránkem mé starosti se světly tak mi řekl, že svítí krásně bíle když jsem za ním přijel :mrgreen: Ale já spokojený prostě nejsem, protože tam vidím ten nádech do žluta a chtěl bych světlo jako má třeba OII :roll:
Ex ST220 model 2004

Uživatelský avatar
Boban
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8641
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Havl. Brod (CZ)
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony - nivelace MONDEO

Příspěvek od Boban » 15.09.2009 20:10

m.a.x.i.m.u.s píše:......................... Psal jsem mu pak i porovnání se světlem u OII a napsal mi, že OII má úplně jinou čočku včetně konstrukce tak se nemám divit, že mi to tak nesvítí.
Proto sem volil právě čočku z OII :idea: :wink:
za A: dostupnost
za B: svítivost
za C: nejsou to DEPA :wink:

osobně si myslím, že změna barvy je opravdu spůsobená více samotnou výbojkou jak čočkou :idea:

Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony - nivelace MONDEO

Příspěvek od Kóťa » 15.09.2009 21:29

No jo,ale to se nám levákům nepodaří :D
Každopádně svítěj i ty z mondea dobře,ne?
Jak sem prolejzal net,tak jsem našel tyhle fotky z origo xenů mondea.Ale ta dálkový jsou asi HID,ne?
Přílohy
D2S_orig_xenony_mondeo_tlumene.jpg
D2S_a_H1_mondeo_dalkove_4300k.jpg
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

m.a.x.i.m.u.s
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1764
Registrován: 05.02.2009 12:30

Re: Xenony - nivelace MONDEO

Příspěvek od m.a.x.i.m.u.s » 15.09.2009 22:52

Boban: njn, ale zas když jsem to viděl v Hustopečích tak mi nepřišla ta barva stejná jako u OII :( Jen jsem tam viděl ostřejší přechod světlo/tma oproti Fordí čočce...

Kota: Tohle musí být fake, protože dálkové vypadají opravdu na bixenony. I když nejsem spokojený se svou barvou - do těch obrázků to má daleko. Tak při dálkových světlech je krásně vidět kam svítí xenon a jak víc žlutá žárovka, což na tech fotkách není vidět. A to mám jestě v dálkových žárovky s nádechem do bíla...

Jakmile večer někam pojedu tak to nafotím. Jakmile bych vyjel jen kvuli fotkám tak na ulici ztratím místo :roll:
Ex ST220 model 2004

frantik.17
.
.
Příspěvky: 8183
Registrován: 26.01.2009 22:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony - nivelace MONDEO

Příspěvek od frantik.17 » 15.09.2009 22:56

..dálkový jsou hidky, viděl sem přesně tuhle fotku na stránce s hid sadou.... :!:
ST 340 by DreamScience ( 343PS 242kW 547Nm )
EX: Mondeo Mk4 Titanium S

Uživatelský avatar
Boban
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8641
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Havl. Brod (CZ)
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony - nivelace MONDEO

Příspěvek od Boban » 16.09.2009 06:07

maximus pak už asi jen záleží kolik hodin má která výbojka nasvíceno, moje má kulový a je 100% OII D1S

m.a.x.i.m.u.s
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1764
Registrován: 05.02.2009 12:30

Re: Xenony - nivelace MONDEO

Příspěvek od m.a.x.i.m.u.s » 16.09.2009 10:31

Boban: A elektroniku máš Forďáckou, nebo to je kompletní předělávka OII?
Když jsem měl ještě Omegu tak kluci na fóru tvrdili, že světla svítí hůře, protože jsou k nim slabé dráty a po jejich výměně svítí světla více. Ale co je na tom pravdy netuším :?:

Mám tady fotku ještě s těma čínskýma a o víkendu bych snad mohl nafotit fotky s novýma výbojkama a dálkovýma někde na cestě jako je to to na těch 2 fotkách...
Včera jsem potkal 2 Mondea s xenonama a přišlo mi, že svítí stejně jako moje světla tak to bude asi OK.
Přílohy
DSC00004.JPG
Ex ST220 model 2004

Odpovědět

Zpět na „Karoserie - Mondeo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů