Zatékáni do kufru.

Moderátor:phofy
Odpovědět
Bibol
Příspěvky: 1
Registrován: 05.05.2011 12:34
Bydliště: Frýdek - Místek
Kontaktovat uživatele:

Zatékáni do kufru.

Příspěvek od Bibol » 08.05.2011 10:36

Koupil jsem letos v lednu Mondeo 1,8 kombi Ghia benzín ročník 2002. Měl najeto dle tachometru cca 121 000. V zimě se neprojevila tato závada ale na jaře jak jsem se konečně dostal ke kontrole co budu na voze měnit tak jsem zjistil , že zatéká do kufru. Na všemožných diskuzích jsem našel jen tip , že to teče kolem zadních světel. Tak jsem se vybavil silikonovým tmelem a zajel k seniorovi to dělat ke garáži. Nejdříve jsem ale si chtěl potvrdit, kde to skutečně teče. A po naletí jednoho kybliku vody se udělala loužička pod pravým oknem kufru. Sundal jsem tapiserung a pokračoval s vodou. Ukázalo se , že voda se dostává přes zalepené sklo. Zjistil jsem , kde přesně to teče a skutečně v dutině karoserie pod sklem kde jsou zbodované plechy se voda dostavala a to dost. Zřejmě od výroby bylo sklo nedokonale slepené a vytvořila se vlasová skulina , která se vlivem mrazu zvětšovala. Zalepit to zevniř tmelem přes pokus bylo marné. Jediné řešení amatéra bylo zalepit dírku z venku. Vzal jsem do stříkačky rezistin a polével jsem sklo tak aby stékal za hranou mezi sklem a karoserii, jako předtím voda. Ze začátku se udělala loužička rezistinu v kufru ale po několika aplikacích se dírka zatáhla . Po zatvrdnutí rezistínu jsem opakoval kontrolu vodou a už to neteklo. :hhura:
Časem se ukáže zda tato oprava zabrala , poslední možnost je se obrátit na profesionálního lepiče autoskel.
Ford Mondeo kombi 1.8 16V 92kW/125HP 2002

Odpovědět

Zpět na „Karoserie - Mondeo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti