střešní nosič Thule na FFII (kombi s pevnými body)

Odpovědět
Uživatelský avatar
Radegast
Junior
Junior
Příspěvky: 294
Registrován: 10.03.2008 22:37
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: střešní nosič Thule na FFII (kombi s pevnými body)

Příspěvek od Radegast » 25.05.2011 01:15

Tak mi to nedalo a změřil jsem rozměr mých AERO tyčí Thule 861. Mají cca. - 56x29 mm.
Takže pokud se ti na to vleze ta tvá objímka, tak by jsi byl u těchto tyčí OK.
Máš na zvážení pokud se ti to tam vleze koupit tyhle Aero, protože pokud budeš kupovat nové nosiče kol ( a prakticky všechny lepší již jdou montovat na T-šroub) nebo nějaké jiné příslušenství, tak již to pak můžeš vše montovat na T-šroub. Zatímco pokud koupíš ty železné tyče bez drážky, tak budeš vše pořád montovat na tu objímku.
FoFo II Combi Ghia 1,6 TDCi 80kW Dark Grey 05/2005
Obrázek

svjera
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 02.09.2010 15:08

Re: střešní nosič Thule na FFII (kombi s pevnými body)

Příspěvek od svjera » 25.05.2011 09:52

Radegast píše:Tak mi to nedalo a změřil jsem rozměr mých AERO tyčí Thule 861. Mají cca. - 56x29 mm.
Takže pokud se ti na to vleze ta tvá objímka, tak by jsi byl u těchto tyčí OK.
Máš na zvážení pokud se ti to tam vleze koupit tyhle Aero, protože pokud budeš kupovat nové nosiče kol ( a prakticky všechny lepší již jdou montovat na T-šroub) nebo nějaké jiné příslušenství, tak již to pak můžeš vše montovat na T-šroub. Zatímco pokud koupíš ty železné tyče bez drážky, tak budeš vše pořád montovat na tu objímku.
Já vím, jak to myslíš, ale jelikož mam ty nosiče kol na objímku a používat to budu jen minimálně, tak se mi nové na T-šroub už kupovat nechce. Děkuju moc za pomoc a přeměření.

Uživatelský avatar
postak
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2143
Registrován: 22.11.2008 15:55
Bydliště: Třinec

Re: střešní nosič Thule na FFII (kombi s pevnými body)

Příspěvek od postak » 26.05.2011 17:09

Něco málo kolem 4 stovek si mohl ušetřit, kdybys koupil tady http://www.sportobchod.cz/nosic-focus-i ... i-body.htm Já tehdy kupoval tam kde ty, protože tehdy byli levnější, ale od jisté doby vládne Thule právě sportobchod.cz

A to jak mi vyšli vstříc to se nedá ani popsat. :dih:

p.pobrislo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: 18.12.2009 20:07
Bydliště: Lomnice nad Lužnicí

Re: střešní nosič Thule na FFII (kombi s pevnými body)

Příspěvek od p.pobrislo » 02.06.2011 09:48

Vážení mám na FF2 ty černý lišty ,nešly by do nich namontovat normální hágusy a pak teprve nosiče? Mě ty nosiče zůstaly z předešlého auta tak bych je rád využil.

Uživatelský avatar
postak
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2143
Registrován: 22.11.2008 15:55
Bydliště: Třinec

Re: střešní nosič Thule na FFII (kombi s pevnými body)

Příspěvek od postak » 02.06.2011 15:28

p.pobrislo píše:Vážení mám na FF2 ty černý lišty ,nešly by do nich namontovat normální hágusy a pak teprve nosiče? Mě ty nosiče zůstaly z předešlého auta tak bych je rád využil.
Tak to zkus :bebng:

Kombíka nemám, ale vím jak se věc má a můžu ti napsat, že nešlo. Do těch držáků příjdou úplně jiné nosiče, fungují na T-drážku. Takže buď ty černé ližiny co tam máš demontuješ a necháš si namontovat hagusy a pak bys mohl použít ty příčníky co ti zůstaly z předešlého auta, což je ale dost finančně náročné, nicméně pokusy už o to byly a úspěšné :idea:

Nebo koupíš nové příčníky a tím je otázka vyřešena :palec_nahoru:

LudowitKypanr
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 12.08.2010 14:19

Re: střešní nosič Thule na FFII (kombi s pevnými body)

Příspěvek od LudowitKypanr » 05.06.2011 15:15

Ahoj všem. vím, že toto je téma o příčnících na fofo kombi, ale mohl by mi někdo doporučit levné a dobré příčníky na fofo r.v. 2010 hatchback? Případně hodit odkaz na vlákno kde se to probíralo nemůžu nic najít díky.
potřebuji jen příčníky a nosiče na kola použiju z felicie. :shocked:

Uživatelský avatar
postak
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2143
Registrován: 22.11.2008 15:55
Bydliště: Třinec

Re: střešní nosič Thule na FFII (kombi s pevnými body)

Příspěvek od postak » 05.06.2011 17:57

Zkus http://www.sportobchod.cz, ale nevím, zda např. Thule už má ve výrobě nosiče na ff3

vladacr
Nováček
Nováček
Příspěvky: 79
Registrován: 30.07.2009 19:05
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: střešní nosič Thule na FFII (kombi s pevnými body)

Příspěvek od vladacr » 05.06.2011 21:54

p.pobrislo píše:Vážení mám na FF2 ty černý lišty ,nešly by do nich namontovat normální hágusy a pak teprve nosiče? Mě ty nosiče zůstaly z předešlého auta tak bych je rád využil.
Nosiče do T-drážky jsme řešili tady http://www.ford-focus.cz/forum/viewtopi ... 7&start=75. Jestli máš nosiče s oddělitelnými patkami, tak IMHO stačí vyměnit jen ty patky. Já kupoval tady http://www.thule-obchod.eu/ a spokojenost s cenou i jednáním.
Ford Focus II Style Combi, Stríbrná Moondust, 1.6/74kW, 11/2007
Obrázek
Obrázek

p.pobrislo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: 18.12.2009 20:07
Bydliště: Lomnice nad Lužnicí

Re: střešní nosič Thule na FFII (kombi s pevnými body)

Příspěvek od p.pobrislo » 05.06.2011 22:40

já ti stěma patkama dost dobře nerozumím.Aty patky se dají koupit samostatně?

vladacr
Nováček
Nováček
Příspěvky: 79
Registrován: 30.07.2009 19:05
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: střešní nosič Thule na FFII (kombi s pevnými body)

Příspěvek od vladacr » 06.06.2011 08:11

Na Thule určitě, pokud máš nosníky od jiného výrobce, tak to nevím.
Ford Focus II Style Combi, Stríbrná Moondust, 1.6/74kW, 11/2007
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Radegast
Junior
Junior
Příspěvky: 294
Registrován: 10.03.2008 22:37
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: střešní nosič Thule na FFII (kombi s pevnými body)

Příspěvek od Radegast » 06.06.2011 08:25

To p.pobrislo: vladacr tě zřejmě nepochopil co jsi potřeboval, takže to neber v úvahu.
Je to jak ti to napsal Postak. Již to tu někdo myslím realizoval, ale je to drahé (myslím, že uváděl cenu přes 11000,-Kč) a udělají ti to zřejmě jen v Origo servisu. Normálně se to vůbec nenabízí, protože se musí zasahovat do střechy, aby ti tam ty nové hagusy dobře ukotvili a měl jsi na to záruku. ( Není to tak, že by se do T-drážky nějak uchytily ty hagusy, ale musí se nějak ty lyžiny které tam máš odstranit a pak se musí do nových kotvících bodů ve střeše upevnit ty nové hagusy).
Pokud máš dobré nosiče od Thule, u kterých se dá měnit patka podle uchycení, tak máš vyhráno a koupíš si jen nové patky. Pokud máš nějaké obyčejné nosiče u kterých se patka vyměnit nedá, tak máš smůlu a budeš si muset koupit nové, které ti půjdou namontovat do té T-drážky co máš na střeše, ale ikdyž si koupíš ty nejdražší, tak to bude pořád podstatně levnější, než se tam snažit dát ty hagusy.
FoFo II Combi Ghia 1,6 TDCi 80kW Dark Grey 05/2005
Obrázek

Uživatelský avatar
postak
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2143
Registrován: 22.11.2008 15:55
Bydliště: Třinec

Re: střešní nosič Thule na FFII (kombi s pevnými body)

Příspěvek od postak » 06.06.2011 15:08

Radegast to zvládnul na jedno nadechnutí a víc k tomu netřeba. Je to přesně tak, ale kdybys chtěl odkaz na člověka, který na FF2 má hagusy, tak tuhle montáž prováděl zde a je tady k tomu něco napsáno :arrow: http://www.ford-focus.cz/forum/viewtopi ... 65&t=11490

jan.novak2
Nováček
Nováček
Příspěvky: 81
Registrován: 14.02.2011 17:41

Re: střešní nosič Thule na FFII (kombi s pevnými body)

Příspěvek od jan.novak2 » 18.06.2011 20:46

Nepůjčuje vzde nědo nosič ?? na fofo II ?
Klidně i zapoplatek. Nejlépe Jihomoravský kraj (Brno-Znojmo)
Pořebuji ho půjčit jen na 14 dní. Z toho důvodu nechci kupovat nový..
Ford focus II , 2008 , 1,8tdci , hatchback. Elektronická cigareta
Gumové Kachničky Avalon, with fix-point

Uživatelský avatar
postak
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2143
Registrován: 22.11.2008 15:55
Bydliště: Třinec

Re: střešní nosič Thule na FFII (kombi s pevnými body)

Příspěvek od postak » 20.06.2011 19:24

Hele psal jsem ti SZ, ale jelikož si z Jižní Moravy, zkus možná tohle http://www.sportobchod.cz/prodejny/s/pu ... -thule-884, možná ti vyjdou vstříc

Já kupoval všechno dá se říct u nich, kromě příčníků :idea:

Uživatelský avatar
postak
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2143
Registrován: 22.11.2008 15:55
Bydliště: Třinec

Re: střešní nosič Thule na FFII (kombi s pevnými body)

Příspěvek od postak » 20.06.2011 19:28

Teď jsem trochu broudal a našel jsem tohle http://www.sportobchod.cz/vysuvne-tyce- ... 127-cm.htm


Mít hagusy a kombajna tak do toho jdu :palec_nahoru: Tomu říkám výrobek :cooler:

edit:
Tak jsem po detailnějším zkoumání a čtení zjistil, že jdou i na patky co mám, tzn.753 :idea: tedy i do fixu

Ale ta cena je masitá, jen za tyče 6tis, ale za kvalitu a nápad se bohužel platí :bravo22:

Odpovědět

Zpět na „Focus - karoserie 2004 - 2011“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host