střešní nosič Thule na FFII (kombi s pevnými body)

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sobull
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1393
Registrován: 24.08.2009 18:09
Bydliště: Polička

Re: střešní nosič Thule na FFII (kombi s pevnými body)

Příspěvek od Sobull » 06.03.2011 09:12

Radegast: Tak jsem kvůli tobě překonal svoji vrozenou lenost :D . Když zprůchodním ten konec krytky a seženu si delší tyč, tak nevím proč by to nemělo jít. Tím nechci říct, že je to ideální řešení nebo, že bych se na to chystal (vozím dvě kola, nepotřebuju to). Ale s trochou šikovnosti to musí jít.
Přílohy
příčník.JPG
FFII kombi 2,0TDCI, 2006

Uživatelský avatar
Radegast
Junior
Junior
Příspěvky: 294
Registrován: 10.03.2008 22:37
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: střešní nosič Thule na FFII (kombi s pevnými body)

Příspěvek od Radegast » 06.03.2011 10:24

To Sobull: a na tom tvém obrázku, to jsou origo Ford nosiče do pevných bodů ?
Protože, když jsem se kdysi dávno o ně zajímal a byl se na ně do Fordu podívat, tak mi tam ukazovali takové, na které jsem dával odkaz a říkali mi, že ty patky jsou tvarově stejné jak na T-drážku tak do Pevných bodů.
Takže někde musí být chybička a proto se nemůžem pochopit.
FoFo II Combi Ghia 1,6 TDCi 80kW Dark Grey 05/2005
Obrázek

Uživatelský avatar
Sobull
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1393
Registrován: 24.08.2009 18:09
Bydliště: Polička

Re: střešní nosič Thule na FFII (kombi s pevnými body)

Příspěvek od Sobull » 06.03.2011 10:32

Tak to bysme se mohli dohadovat do velikonoc :mrgreen: . Jojo, tohle je origo do pevných bodů.
FFII kombi 2,0TDCI, 2006

Uživatelský avatar
postak
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2143
Registrován: 22.11.2008 15:55
Bydliště: Třinec

Re: střešní nosič Thule na FFII (kombi s pevnými body)

Příspěvek od postak » 06.03.2011 13:53

Sobull má pravdu, tohle jsou jaksi origo nosiče na Forda od Thule, ale má pravdu i Radegast. Starší model byl ten, na který dával odkaz s tím nosičem na kola. :idea:

Jestli můžu mít poznámku, tak kupovat origo nosiče ty které má Sobull a dělat něco ve stylu, co má na mysli Sobull, postrádá veškerou logiku. :!: :idea: Tím nechci říct, že by to nešlo. Šlo. :!:

Vypilníkuješ otvor, protáhneš 120 cm dlouhou tyč a můžeš mít délku jak u Thule, ale má to podle mě jeden háček. Vypilníkovat otvor by nestačilo. :| Musel by se uříznout celý ten konec krytu patky. Udělat díru by nestačilo, protože tím by veškerá úprava ztrácela smysl, poněvadž bys musel vždycky odemknout kryt patky při použití T-drážky. U Thule je patka zespodu, takže i když je nosič na střeše zamčený dá se použít T-drážka bez jakékoli demontáže čehokoliv. Vlastně jen krytky konce tyče, která je na zámek. :!: 8)

A pokud by se někdo rozhodl pro tuto úpravu, musel by být blázen. Thule s aero tyčema stojí 4300 kč. Origo kolem 3tis. Kč a kdyby někdo chtěl koupit 2ks aero tyčí aby je měl delší, tak 120 cm které mám já od Thule, tak ty stojí minimálně 1500 Kč + 4 ks zámků na uzamknutí tj. dalších 600 Kč.

Proto tvrdím, že taková úprava nemá absolutně logiku. Proto tvrdím, že Thule se vyplatí ať si říká kdo chce, co chce. Nevydělávám sice moc peněz, ale v tomhle jsem měl jasno hned. :cooler:
Né něco koupit a pak uvažovat, jak by šlo udělat něco, co nabízí defacto, už vyřešené konkurence.

Uživatelský avatar
Radegast
Junior
Junior
Příspěvky: 294
Registrován: 10.03.2008 22:37
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: střešní nosič Thule na FFII (kombi s pevnými body)

Příspěvek od Radegast » 06.03.2011 14:13

To Postak: dík za upřesnění, tak už víme kde je chybička :gott:
Já pořád dumal nad tím jak by Sobull chtěl udělat tu úpravu, protože na tom starém modelu by to určitě nešlo.
Tohle řešení od Sobulla by možná bylo dobré pro někoho, kdo už ty nosiče má a zjistí, že ty nosiče na kola bude najednou potřebovat čtyři. Pak by možná mělo smysl než kupovat úplně nové nosiče jen koupit deší tyč a udělat tuhle úpravu pokud by to teda šlo nějak rozumně udělat :cooler:
FoFo II Combi Ghia 1,6 TDCi 80kW Dark Grey 05/2005
Obrázek

Uživatelský avatar
Sobull
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1393
Registrován: 24.08.2009 18:09
Bydliště: Polička

Re: střešní nosič Thule na FFII (kombi s pevnými body)

Příspěvek od Sobull » 06.03.2011 15:27

postak píše:A pokud by se někdo rozhodl pro tuto úpravu, musel by být blázen. Thule s aero tyčema stojí 4300 kč. Origo kolem 3tis. Kč a kdyby někdo chtěl koupit 2ks aero tyčí aby je měl delší, tak 120 cm které mám já od Thule, tak ty stojí minimálně 1500 Kč + 4 ks zámků na uzamknutí tj. dalších 600 Kč.

Proto tvrdím, že taková úprava nemá absolutně logiku. Proto tvrdím, že Thule se vyplatí ať si říká kdo chce, co chce. Nevydělávám sice moc peněz, ale v tomhle jsem měl jasno hned. :cooler:
Né něco koupit a pak uvažovat, jak by šlo udělat něco, co nabízí defacto, už vyřešené konkurence.
Jasně, já to taky nemám v plánu, jen píšu, že by to šlo. A origo příčníky sem koupil za necelých 15 stováků, tak to už je cena jinde.
Oddělávat by se to nemuselo, v podstatě celej vršek tý patky je tam na nic, tak by se uřízl a fertig :mrgreen: .

S thule máš pravdu a navíc jsou i vzhlednější podle mě. Já tyhle vzal kvůli ceně a tomu, že víc než dvě kola mi netřeba.
FFII kombi 2,0TDCI, 2006

Uživatelský avatar
postak
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2143
Registrován: 22.11.2008 15:55
Bydliště: Třinec

Re: střešní nosič Thule na FFII (kombi s pevnými body)

Příspěvek od postak » 06.03.2011 21:21

Já jsem ale psal Sobull, že vlastně vypilníkovávat ten otvor by se nemusel, že by se mohlo uřezat. Docela jsem si to představil, jak je to asi zkonstruované :idea: :roll: , že ten vršek tam je úplně zbytečný, jen zakrývá tyč, tím pádem by byla T-drážka volná, bez toho aniž by se musel oddělávat kryt patky. Ale říkám, značně by se to prodražilo. :palec_dolu:

Jediná věc, která mě u Thule úplně na začátku vadila, byla ta, že bylo poměrně těžké vychytat, aby ty přesahy konců aero tyče přes patky byly stejné. Prostě chytnout tu rozteč, kdežto u "origo Ford Thule" tím že nikde nic nepřečnívá, je přesně na míru. :idea:

Teď už se tím netrápím, ale když si vzpomenu, kolikrát jsem oběhl auto s metrem :mrgreen:

svjera
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 02.09.2010 15:08

Re: střešní nosič Thule na FFII (kombi s pevnými body)

Příspěvek od svjera » 23.05.2011 12:49

Tak jsem si pročetl komplet diskuzi o střešních nosičích na FF II Combi, ale stále nejsem moudrý z tohoto :
Pokud koupím Thule : http://www.stresni-nosice.cz/eshop-cz/s ... izz[2]=857
Bude mi na to pasovat jen tento držák kola Thule? http://www.stresni-nosice.cz/eshop-cz/n ... ice-kol-cz
Nebo si tam můžu dát obyč držák kola např. z Tesca za 200,- ? .... mám totiž držáky kol z doby, kdy jsem je měl ještě na nosiči na Renaulta a jde mi tedy o to, zda si je můžu namontovat na nosič Thule (ať už aero ALU nebo černou hranatou tyč). Díky za odpověď.
P.S.: nemá někdo zkušenost s nosiči české značky Böhm ? http://www.stresninosice.cz/stresni-nos ... em-h-1592/

Uživatelský avatar
Radegast
Junior
Junior
Příspěvky: 294
Registrován: 10.03.2008 22:37
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: střešní nosič Thule na FFII (kombi s pevnými body)

Příspěvek od Radegast » 23.05.2011 13:35

Měl by ti na to pasovat každý držák. Je to prakticky standartní tyč na kterou má pasovat jakýkoliv držák. Předpokládám, že máš uchycení držáků kol na objímky, takže tam by neměl být vůbec žáden problém. Snad jedině pokud již máš uchycení držáku kol do T-drážky, tak by snad teoreticky ten rozměr toho T-šroubu co se dává do té drážky v tyči nemusel rozměrově pasovat , ale myslím, že i každý držák který má uchycení do T-drážky má i jako příbal ještě uchycení na objímky.
FoFo II Combi Ghia 1,6 TDCi 80kW Dark Grey 05/2005
Obrázek

svjera
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 02.09.2010 15:08

Re: střešní nosič Thule na FFII (kombi s pevnými body)

Příspěvek od svjera » 23.05.2011 15:44

Díky za rychlou odpověď. Mám klasické uchycení držáků kol na objímku, nebo jak to říct, takové účko "U" přičemž na obou koncích je závit. Účko protahnu držákem na kola, posadím na tyč nosiče, zespodu dam dlouhej protikus s dírama na obou koních a na to podložky s matkama :) V podstatě toto:
http://aukro.cz/4x-stresni-nosic-kol-ha ... 32568.html

Uživatelský avatar
Nepér
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1500
Registrován: 09.12.2009 08:35
Bydliště: Praha 8

Re: střešní nosič Thule na FFII (kombi s pevnými body)

Příspěvek od Nepér » 24.05.2011 14:26

Nojo, jenže toto nebude na hliníkové Ford příčníky pasovat, protože jsou moc široké a nevejdou se mezi ty dva šrouby "U" objímky. Nevím, jak u THULE, možná nejsou tak široké. Já to u těchto starých nosičů vyřešil vyvrtáním třetí dirky doprostřed a nakupem oněch "T" šroubků. Když se navíc dá mezi matku a provrtaný plech nosiče podložka s větší plochou, drží to dostatečně.
Mondeo mk4, 2.0i, 2010

Uživatelský avatar
Radegast
Junior
Junior
Příspěvky: 294
Registrován: 10.03.2008 22:37
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: střešní nosič Thule na FFII (kombi s pevnými body)

Příspěvek od Radegast » 24.05.2011 14:42

To Nepér: ale on nepíše, že chce origo tyče od Forda, ale chce tyče od THULE a ty jsou v pohodě
(Mám je a ty jsou standartní šířky, takže se na ně každá objímka v pohodě namontuje) :nazdravi:
FoFo II Combi Ghia 1,6 TDCi 80kW Dark Grey 05/2005
Obrázek

RRoman
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 18.01.2011 17:30
Bydliště: kroměřížsko

Re: střešní nosič Thule na FFII (kombi s pevnými body)

Příspěvek od RRoman » 24.05.2011 16:43

Nepér má pravdu, minulý týden mě došly THULE aero hlinikové, a jsou moc široké. Leda musí koupit železné, ty jsou užší.
FFII combi 1.6 74kw r.v.2007

Uživatelský avatar
postak
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2143
Registrován: 22.11.2008 15:55
Bydliště: Třinec

Re: střešní nosič Thule na FFII (kombi s pevnými body)

Příspěvek od postak » 24.05.2011 21:23

Nemusí kupovat železné, stačí když si místo úček sežene T-profily a seshora je přišroubuje k nosičům na kola. :idea:

Ale přes U profily je podle mě (stejně jako Radegast si to myslím taky) na Aerotyče od Thule nedá. :!:

Navíc Aero tyče nejsou primárně na takovou montáž určeny, tudíž pokud chce někdo aero tyče od Thule, tak si na ně nebude montovat Hakry s U-profilem. Já bych to třeba neudělal. Aero tyče jsou primárně na T-profily :!:

svjera
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 02.09.2010 15:08

Re: střešní nosič Thule na FFII (kombi s pevnými body)

Příspěvek od svjera » 24.05.2011 22:48

Tak jsem se nakonec rozhodl pro tyhle hranaté Thule:
http://www.stresni-nosice.cz/eshop-cz/s ... izz[2]=857
Jelikož na starém nosiči na Renaultu mám v podstatě uplně stejné hranaté tyče potažené plastem a na nich mam držáky kol s "U" objímkou.
Je pravda, že na ALU aero by bylo blbé dávat obyč držáky na kola s "U" objímkou :)

Odpovědět

Zpět na „Focus - karoserie 2004 - 2011“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů