Zederlock (FoFo II)

Chcete s něčím poradit nebo se podělit o radu s ostatními?
Moderátor:foki
Uživatelský avatar
victor
Junior
Junior
Příspěvky: 293
Registrován: 24.02.2008 22:13
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Zederlock (FoFo II)

Příspěvek od victor » 29.02.2008 15:12

Prikladam photos ako vyzera zederlock vo fofovi tak ako som slubil, ale zatial iba nejake fotky z montaze aj ked nekvalitne (fotil som mobilom) ale nieco tam je vidiet. Hned ako bude trochu casu nafotim aj interier detailne fotakom.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Ford Focus II | 1.6 74kW | 5dv. | ChampionX | Panther Black (F3) | KN
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
misoo
Test driver
Test driver
Příspěvky: 14839
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Bratislava SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Zederlock (FoFo II)

Příspěvek od misoo » 29.02.2008 20:00

o zederi uz mnohi vieme, co a ako funguje a vyzera to na zatial neprekonatelnu prekazku pre zlodejov. okrem odtiahnutia samozrejme. (osobne zeder planujem v dohladnej dobe)
celkom by ma ale zaujimali dve veci :
1. je to nejako citit pri soferovani ?
2. ako sa to pouziva ? je to tak isto ako mechanicke zabezpecenie riadiacej paky len v dalsom kluci od auta ? treba pred zamknutim a odomknutim spravit este nieco ine ako len odomknut/zamknut ?
dik

Uživatelský avatar
victor
Junior
Junior
Příspěvky: 293
Registrován: 24.02.2008 22:13
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zederlock (FoFo II)

Příspěvek od victor » 29.02.2008 20:50

misoo píše:o zederi uz mnohi vieme, co a ako funguje a vyzera to na zatial neprekonatelnu prekazku pre zlodejov. okrem odtiahnutia samozrejme. (osobne zeder planujem v dohladnej dobe)
celkom by ma ale zaujimali dve veci :
1. je to nejako citit pri soferovani ?
2. ako sa to pouziva ? je to tak isto ako mechanicke zabezpecenie riadiacej paky len v dalsom kluci od auta ? treba pred zamknutim a odomknutim spravit este nieco ine ako len odomknut/zamknut ?
dik
Odpoved na tvoju prvu otazku ... ano aj nie, vo focuse je totiz zeder velmi nizko nad pedalmi ako vidis z obrazku a ja som mal taky blby zvyk mat nohu trosku vyssie a vtedy sa mozes dotknut nohou zederu, ked mas 11 nohy ako ja ... ale vysvetlili mi ze to neni spravne a na pedal sa slape len prednou castou nohy a odvtedy nemam problem, raz som sa on suchol ked som mal take velke "lodicky" s tou obrovskou podrazkou, ale aj to som mal zase nohu moc vysoko, takze asi tak, uz je to v pohode aj ked mam tieto boty.
Co sa riadenia tyka, ani som si nevsimol ze je tam.

druha otazka: ano treba. je potrebne vytocit volant, co sa moze zdat niekomu ako trivialne ale take easy to zase nebolo, nakolko mas teraz vlastne 2 kombinovane zamky volantu, musis sa naucit v ktorej polohe sa volant zamkne zamkom z fabriky, lebo ak sa ti zamkne najprv zamkom od forda, nemusi sa ti podarit zamknut zeder, nakolko netrafis zapadku. Uprimne povedane zo zaciatku som mal pocit ze by som ten fordacky najradsej zrusil :)
Teraz uz mam ten cit (asi po 4 dnoch) viem, ze vytocim este pred vypnutim motora, vypnem motor, drzim jemne volant aby neskocil do inej polohy a nezamkol sa a zamknes rychlo zeder. Cela tato tortura mi uz trva max. 4-5 sekund, odomykanie zvladnem do 2-3 sek.

Samotne zamykanie bolo peklo ked mi to ukazovali, ale bud mi to zle vysvetlili, alebo som ja zle pocuval :mrgreen: ked som si precital prirucku, je to easy.

1. zasunies kluc, tocis kym nenajdes zapadku
2. vzdy otocis dolava potom vysunies zamok/zasunies zamok t.j. odomknes/zamknes
3. a zase otocis klucom doprava na zaistenie polohy

Ked mas zeder odomknuty mozes auto veselo pouzivat aj bez toho, cize dat do servisu a pod. sam od seba sa nezamkne, koli bodu 3

asi som to popisal trochu negativne, ale v skutocnosti je to velmi pozitivne, len sa to treba naucit :D

edited: zabudol som jedno velke +, tym ze je to vo focuse tak nizko, netreba rezat ziadne plasty, co na vacsine aut treba :P
edited opat: upravujem casy smerom nadol, stopoval som si to pred chvilou :)
Naposledy upravil(a) victor dne 29.02.2008 22:13, celkem upraveno 2 x.
Ford Focus II | 1.6 74kW | 5dv. | ChampionX | Panther Black (F3) | KN
Obrázek
Obrázek

TripleJay
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4196
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Levice (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zederlock (FoFo II)

Příspěvek od TripleJay » 29.02.2008 21:10

Hmm, celkom ma to zaujalo... A kolko to asi kostuje? A robili ti to kde? Ked je auto v zaruke ako to je? Musi sa to zorganizovat cez Ford nejak?

Uživatelský avatar
victor
Junior
Junior
Příspěvky: 293
Registrován: 24.02.2008 22:13
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zederlock (FoFo II)

Příspěvek od victor » 29.02.2008 21:30

Vo fordovi to este nemontuju, vraj o tom poculi, ale nemaju potrebne skolenia, bla bla.
Takze zaruka na dotknute casti mi padla (montovali to v zederlocku BA), ale zase za tie casti prevzal zaruku zeder, cize teoreticky som chraneny na 100%, ale prakticky keby sa naozaj nieco vazne stalo, neviem ako by to dopadlo, kazdopadne rozhodoval som sa medzi padnutim zaruky/moznostou nechat si ukradnut auto, kedze svojho fofika som si zamiloval, rozhodnutie bolo jasne :P cena bola 8500,-
Ford Focus II | 1.6 74kW | 5dv. | ChampionX | Panther Black (F3) | KN
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
misoo
Test driver
Test driver
Příspěvky: 14839
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Bratislava SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Zederlock (FoFo II)

Příspěvek od misoo » 29.02.2008 21:38


Uživatelský avatar
victor
Junior
Junior
Příspěvky: 293
Registrován: 24.02.2008 22:13
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zederlock (FoFo II)

Příspěvek od victor » 14.03.2008 21:25

konecne som si nasiel trosku casu, tak takto to vyzera z blizka vo fofovi:
http://ivasys.com/pub/fofo/zeder/zeder_5.jpg
Ford Focus II | 1.6 74kW | 5dv. | ChampionX | Panther Black (F3) | KN
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
brava
Junior
Junior
Příspěvky: 366
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Vysočina - Novoměstsko

Re: Zederlock (FoFo II)

Příspěvek od brava » 15.03.2008 07:39

Tak, by mě zajímalo, kde to montují v ČR.
A přístup k zámku mi přijde trošku krkolomnější, ale to by zase až tak nevadilo.Jinak to vypadá (alespoň podle té reklamy) docela dobře.
Ford Focus II 1.6i (74kW) hatchback 5/2007, modrá Tonic
Obrázek

Uživatelský avatar
victor
Junior
Junior
Příspěvky: 293
Registrován: 24.02.2008 22:13
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zederlock (FoFo II)

Příspěvek od victor » 15.03.2008 17:58

no co si pamatam tak nemontuju, ludia z CR si to chodia dat montovat k nam :)

Inak od vcerajska mi zacal vrzgat volant pri kruteni, neviem ci to to je zederom, celkom o tom pochybujem, robi to odvtedy ako som si prestavil volant do najvrchnejsej polohy, teraz som ho dal asi o 2 mm nizsie a uz sa mi zda ze to prestalo tak neviem ...
Ford Focus II | 1.6 74kW | 5dv. | ChampionX | Panther Black (F3) | KN
Obrázek
Obrázek

KUTY

Re: Zederlock (FoFo II)

Příspěvek od KUTY » 19.04.2008 22:00

Ja som pocul (priamo od zdroja) ze zaruka na auto nepada, ze to ma ZEDER osetrene licenciou resp. zmluvou, takze v pripade, ze sa predajca ohradi tym, ze bol zasah do casti auta, kludne to oznam ZEDER-u a ti sa o to postaraju.

Uživatelský avatar
killerhammer
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5140
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Banská Bystrica / Slovensko

Re: Zederlock (FoFo II)

Příspěvek od killerhammer » 20.04.2008 08:45

preboha, nexcem nikoho urazit ale toto by som si do auta nikdy namontovat nedal :!: :!: :!: :mrgreen:
to radsej nech ho ukradnu :twisted:
ale je to asi len tym velkym detailom na fotke, v skutocnosti to tak otrasne dufam nevyzera :D
Ford S-Max 2.0 TDCi, LimitedX 2014, 120kW, Frozen White Obrázek
bolo: Ford Mondeo Wagon MK4 2.5T BusinessX 2009, 162kW, Hypnotic Silver Obrázek
bolo: Ford Focus II 1.6 Ti-VCT GhiaX 2007, 85kW, Ocean Blue Obrázek

Uživatelský avatar
Twisster
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 640
Registrován: 22.03.2008 15:19
Bydliště: Myjava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zederlock (FoFo II)

Příspěvek od Twisster » 20.04.2008 10:14

Montuje sa to aj do fofoI?
Focus 1.6 16v 2008 hatchback Panter black
Obrázek

Uživatelský avatar
victor
Junior
Junior
Příspěvky: 293
Registrován: 24.02.2008 22:13
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zederlock (FoFo II)

Příspěvek od victor » 20.04.2008 16:33

to killerhammer: ved ta nikto nenuti, ja to beriem tak, ze cim menej ludi to ma tym lepsie pre mna :lol: okrem ineho ono to neni vidiet, leda, ze sa plazis pod volantom :roll: :mrgreen: podla mna to vyzera uplne normalne ...

to Twisster: urcite, ale nevidel som to este nazivo.

to brava: pristup bol zly prve dva dni, dobre som nadaval, ale zistil som, ze som iba captavy :lol: treba sa to len naucit

PS: na zraze som zistil, ze uz sme traja co mame ZR, tak mozno aj dalsi by sa mohli podelit o pocity :idea:
Ford Focus II | 1.6 74kW | 5dv. | ChampionX | Panther Black (F3) | KN
Obrázek
Obrázek

dpet
Příspěvky: 1
Registrován: 11.05.2008 16:18
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Zederlock (FoFo II)

Příspěvek od dpet » 25.07.2008 16:25

Mám Zederlock namontovaný na mojom Focuse C-Max od februára 2007, zatiaľ maximálna spokojnosť. Odomknutie a zamknutie mi trvá cca 2-3 s., pri jazde nepociťujem žiadne zmeny pri točení volantom.

Uživatelský avatar
risomas
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 703
Registrován: 21.05.2008 14:14
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Re: Zederlock (FoFo II)

Příspěvek od risomas » 25.07.2008 16:41

Ja mam zeder asi 2 tyzdne vo FOFO I. Zospodu mi trci asi pol centimetra tesne pred tou priehradkou ce je pri nohach takze vobec nezavadza. Ak nevies ze tam je tak to nenajdes resp si toho nevsimnes. Volantom tocit netreba aspom ja som nim nikdy netocil. Akurat sa mi stava ze ho zabudnem odomknut a potom idem nastartovat a nic.Pri troche cviku je zamknutie asi za 3 sekundy odomknutie za 2.
Inak ta dielna v BA je dost uboha. Takisto pristup do arealu ziadna sipka nic chvilu som to tam hladal hlavne ked dievcina na infolinke to mala stale obsadene. Kto chce moze sa prist pozret.
Honda Shadow 130dB
toto uz len odpociva pred barakom - FoFo Combi 1,8Tddi 2003, strieborna Trend, kupene v 53t km. Teraz 98 000 km
Foto https://forum.ford-focus.cz/viewtopic.php?f=96&t=10373
ObrázekObrázek

Odpovědět

Zpět na „Rady, nápady a dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů