Pol roka s Focusom 2008 - moje dojmy

Moderátor:phofy
Odpovědět
Uživatelský avatar
stary_pes
Nováček
Nováček
Příspěvky: 126
Registrován: 28.03.2008 23:01
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Pol roka s Focusom 2008 - moje dojmy

Příspěvek od stary_pes » 21.09.2008 21:29

Uz preslo pol roka, co som si domov doviezol noveho fofika 2008. Chcel by som sa s vami podelit o niekolko mojich dojmov. Nechcem to brat ako recenziu, skor iba zhrnut niekolko faktov, ktore sa mi velmi pacia a za ktore by som najradsej strielal.

1) absolutne excelentny podvozok, ktory mi zachranil zivot. V noci na okreske mi vyskocil do cesty jelen, ale obehol som ho po prakticky idealnej stope asi v stovke. V inom aute by som skoncil v lesiku... Navyse som si uvedomil, ze dalsieho jelena nemilosrdne zrazim.
2) odkladacie puzdro na okuliare nad vodicom je na nezaplatenie
3) na predne sklo sa velmi dobre montuje navigacia tak, ze ani nezavadza pri soferovani
4) samostmievacie spatne zrkadlo je vyborne, naozaj ucinne
5) priplatkove sportove sedacky sa naozaj vydarili. Pohodlie za kazdych podmienok
6) motor sa zahrieva prekvapivo rychlo. Uz som si vyskusal aj mraz (predvcerom nadranom bola rano na teplomery nula) a kym som stihol prejst na koniec ulice, uz bol v ideale. Cize tak dve minuty.
7) mam ho pol roka a este stale mam pocit, ze to je najkrajsie auto na ulici.
8) priplatkove SONY radio skutocne stoji za priplatok. CD nacitava okamzite a dokaze prehravat MP3 odtial kde skoncila. Pre mna neuveritelny zazrak vedy a techniky
9) klimatizovana skrinka na rukavice je bohovky napad - doteraz som to v ziadnom aute nemal a konecne sa nemusim bat, ze sa mi parenice pokiazia, kym ich doveziem na chatu :D :D




10) predne sklo sa neustale zahmlieva. Este ze mam vykurovanie aj predneho okna, lebo inak by sa v tom aute nedalo jazdit. Mozem mat nastavene fukace ako chcem, klimatizaciu, proste cokolvek, stale sa zahmlieva. Horsie to uz bolo iba Favorite, kde neboli okenne fukace...
11) zadne okno je viac vysmech, ako okno. Ako dlhorocny pouzivatel sedanov si stale neviem zvyknut, ze sa podla zadneho okna neda parkovat a stale je spinave.
12) toto auto by som si uz druhykrat nekupil bez xenonov. Nemozem si pomoct, ale mam pocit, ze stare Daewoo Nexia svietilo vyrazne lepsie, videl som na ceste viac. Samozrejme som skusal vsetky mozne nastavenia, nesvietim do nebies, ani do zeme... V noci na okreskach sa citim ako tankista (a ano, viem co to su dialkove svetla :) :) :)
13) automaticky dazdovy senzor je uplne, ale uplne na hovno. Navyse v aute nie je cyklovac s nastavovanim. Este pred niekolkymi rokmi som urcity cas jazdil na mercedese, ktory mal senzor a uz tam bol na hovno. Hovoril som si, ze technika za ten cas pokrocila, ale chyba lavky, je to stale rovnake. Stiera ked nema a naopak, cez sklo nie je vidiet ani prd a on nic. Reakcna doba je tiez katastroficka, ked vas nieco ospliecha, trva mu to asi tri sekundy kym sa zobudi.
14) tato bezinova 1,6 je na moj vkus prilis hlucna. V 140 na dialnici treba mat radio vypeckovane, aby som prehlusil motor... Navyse vykon tejto stokonovky veru nie je nic moc. Mal som vypocut rady znamych a kupit 1,8...
15) Nerozumiem preco nie je mozne nastavit automaticke permanentne zapinanie svetiel. Svietenie parkovaciek po vypnuti motora je podla mna uplne nelogicke.

Proste som si iba potreboval trosku vyliat svedomie :)
Ford Focus 2008 Titanium X, 5dv. Hatchback, 1,6 Duratec 16V DOHC
Obrázek

Fofan stareho psa

Uživatelský avatar
mehturt
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2708
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: SC
Kontaktovat uživatele:

Re: Pol roka s Focusom 2008 - moje dojmy

Příspěvek od mehturt » 22.09.2008 06:53

som rad ze sa ti Focus v podstate paci :)
k tym nedostatkom
10) toto ja vobec nepozorujem na mojom aute, staci ze nemam nastaveny vnutorny okruh
11) isty cas som jazdil s feliciou pickup a zvykol som si cuvat podla spetakov.. takze mne to zadne okno nevadi
15) toto sa myslim da nastavit.. aj je to tu na fore popisane.. skusal si?
2013 Focus kombi
bolo: 2007 Focus kombi 1.6 Ti-VCT Ghia-X
Obrázek

zirafak
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8973
Registrován: 02.02.2008 03:18

Re: Pol roka s Focusom 2008 - moje dojmy

Příspěvek od zirafak » 22.09.2008 07:09

12.sice zdialam opacny nazor,ako ty,ale investovanim do kvalitnejsich ziaroviek je mozne tento nedostatok odstranit/odporucam nieco z produkcie Philips/Extreme power,Night Guide,Vision+,alebo Osram/Silverstar,Night Breaker/Ved co by si cakal od standartneho Osramu,ktory sa tam dava z vyroby.
15.Nadstavit sa to neda,ale osadenim rele sa dociely neustale svietenie prednych stretavacich svetiel/predpriprava je hotova priamo od Forda/.

Uživatelský avatar
mehturt
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2708
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: SC
Kontaktovat uživatele:

Re: Pol roka s Focusom 2008 - moje dojmy

Příspěvek od mehturt » 22.09.2008 07:19

15. ano tym rele som to myslel
2013 Focus kombi
bolo: 2007 Focus kombi 1.6 Ti-VCT Ghia-X
Obrázek

Uživatelský avatar
panther7
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2265
Registrován: 15.04.2008 20:50
Bydliště: PRAHA

Re: Pol roka s Focusom 2008 - moje dojmy

Příspěvek od panther7 » 22.09.2008 07:22

10) když je náznak zamlžení okna-zmáčknu odmlžení předního okna a je to OK
11) dříve sem měl Fiestu-couvání v poho, ted combi tak podle zrcátek a zvykl sem si (nebo si dokup parkovací sensory)
15)z důvodu, že na SR není potřeba svítít celý den tak tam není toto celodenní svícení(v ČR u nových FoFoII už je) dokup si relé a bude to v poho už je tady řešeno
Jinak mám FoFoII 2008 3 měsíce najeto cca 8000km a vesměs zkušenosti dobré-jediné co mě hodně štve je otevírání nádrže-bezzátková, lze otevřít i u zamčeného auta.
Ford Focus 1,8TDCi 85kW, Trend Celebration 6/2008 Combi
Obrázek fotogalerie
Obrázek

Uživatelský avatar
panther7
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2265
Registrován: 15.04.2008 20:50
Bydliště: PRAHA

Re: Pol roka s Focusom 2008 - moje dojmy

Příspěvek od panther7 » 22.09.2008 07:30

Tady máš odkaz-kde už to bylo/je řešeno - relé denní svícení http://forum.ford-focus.cz/viewtopic.ph ... &sk=t&sd=a
Ford Focus 1,8TDCi 85kW, Trend Celebration 6/2008 Combi
Obrázek fotogalerie
Obrázek

Uživatelský avatar
Gromik
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 930
Registrován: 22.07.2008 08:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Pol roka s Focusom 2008 - moje dojmy

Příspěvek od Gromik » 22.09.2008 07:53

Já mám sice FoFo II 1.6 2007 a jen tři měsíce, ale taky se přidám.

1. 100% souhlas. Sedi jako (_!_) na hrnci :-)
6. jo, je to super, za 2-3 min. má optimální teplotu a po dalších 3 minutách mám v autě sauničku :-)
10. pokud se začne mlžit, přepnu na ofuk předního skla - automaticky se zapne klima a než bys řekl švec, je odmlženo. S voličem teploty nemanipuluji (tzn. i když topím naplno, začne se mlžit sklo, jen přepnu na ofuk předního skla a je to :-) ).
11. jezdil jsem s předtím s Feldou kombi a je fakt, že poprvé jsem byl nemile překvapen, když jsem chtěl couvat postaru (tzn. pěkně otočit hlavu a dívat se přes zadní okno) a velice nic jsem neviděl. Tak jsem se naučil přes zrcátka a teď nemám problém. Senzory by se na sídlišti, kde parkuji, občas hodily, ale když už je to někdy hodně natěsno, tak si vylezu nebo vystrčím hlavu z okýnka/dvěří :-)
14. hlučnost? mám rád řev motoru, takže tady jsem spokojen :-) a výkon? no, trhač asfaltu a sprinter to není, ale táhne slušně - navíc, síla Focusu je v něčem jiném ;-)
Ford Focus II 1.6 (74kW) Trend, 5dv.hatchback, 03/2007, Fotogalerie.
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
madbugie
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1637
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: SK - Trnava

Re: Pol roka s Focusom 2008 - moje dojmy

Příspěvek od madbugie » 22.09.2008 08:34

ad 4) samostmievanie je fajn ale ja ako vyššia osoba 1,88 m aj ked dam sedadlo do najnizsej polohy tak mi zrkadielko zavadzia vo výhlade a to najme na prechodoch pre chodcov vidim akurat tak nohy od kolena ak nesklopim hlavu nižšie, pri kruhovych objazdoch, pri prudšich pravych zakrutak kua nic nevidim toto budem musiet dako vyriešiť...
------ ===== < as mad as possible > ===== ------
modrá je dobrá ale iba ako farba auta :-) + 100 fordích koníkov
Obrázek
Obrázek

TripleJay
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4196
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Levice (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Pol roka s Focusom 2008 - moje dojmy

Příspěvek od TripleJay » 22.09.2008 12:37

Suhlas, mne tiez dost zavadzia, ale skoro v kazdom aute na ktorom som jazdil :roll:
Okno sa mi nezahmlieva, asi vela "funis" :oops: :wink: :lol:

Odpovědět

Zpět na „Ford“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů