Pochvala pre môj Focus / Mondeo

Moderátor:phofy
Uživatelský avatar
Wolodyjowsski
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1257
Registrován: 29.10.2010 20:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Pochvala pre môj Focus / Mondeo

Příspěvek od Wolodyjowsski » 21.02.2011 14:27

Focus kombík 1,6/74 kW mé dcery (2007 Collection, Frozen White) - včera mladá hlásí "Fifinka má slepý jedno voko" :irre: = spálená žárovka, potkávačka. V mínus pěti stupních jsem dnesky měnil obě dvě H7 (jedna shořelá, jedna ještě funkční) za "Ultra -life" H 7 Osram.
Za deset minut vyřešeno i se zmrzlými prsty u obou reflektorů.
Chválím Forda i sám sebe :huraa:

Uživatelský avatar
smoula
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4355
Registrován: 21.06.2012 15:24
Bydliště: Klecany

Jste spokojeni se svým autem?

Příspěvek od smoula » 28.01.2015 09:14

Pánové,

občas když si po náročném a stresovém dnu v práci, večer ubalím brčko, dostanu náhle přemýšlivou. Posledně mě napadla tato otázka, nad kterou jsem dokázal přemýšlet snad 2 hodiny v kuse, abych dospěl k závěru, že s autem spokojený sem a nevyměnil bych ho za nic na světě.

Ano, má i nějaké své stinné stránky, jako například již starší dvoulitrový motor, který se v případě nutnosti výkonu musí točit a s tím souvisí i vyšší spotřeba, občas mi klepe něco na podvozku a nikdo neví co to je, ale to je asi tak vše.

Ale ten zvuk a zátah, ten mě dokáže dostat i po více než roku co to auto mám. A co se týče jízdních vlastností, tak ty jsou neskutečné a auto drží v zatáčkách za každou cenu. Líbí se mi jeho interiér, který má v sobě prvky modernosti, spolu s ergonomí. A také vzdušností, neboť člověk má pocit, že skutečně dýchá a není ve stísněném prostoru.

Vím, že sem se v poslední době k němu nechoval moc pěkně, olej jsem měnil až po 12tis km, občas si v něm zapálil a všude je prach a bordel. Ale byl jsem osvícen, a slibuju svému auto, že už nikdy se k němu ošklivě chovat nebudu a již dneska ho vypulíruji, at opět krásné jako dřív.

A jak to máte Vy? Jste spokojeni se svým autem? :)

st260
Nováček
Nováček
Příspěvky: 105
Registrován: 02.01.2016 20:31

Re: Pochvala pre môj Focus / Mondeo

Příspěvek od st260 » 06.01.2016 14:36

vidim ze sa peclivo starate o svoje auta ...mate moc pekne auticka udrziavane

gubajs
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 14.09.2010 09:11
Bydliště: CHlumec u Ústí nad Labem

Pohled na Forda

Příspěvek od gubajs » 18.08.2016 21:47

Zdravím všechny,

Po delší době mám chvilku a náladu, tak bych se rád s Vámi podělil o zkušenosti s autem Ford Focus a nově s mondeem.
Již dříve jsem sem napsal pár příspěvků o mém focusu, který jsem si pořídil v 2009. Zde je jeho resumé. Doufám, že mne neutlučete jak jsem se k němu choval do dnešní doby.

Ford Focus r.v. 2003 1.8 TDCi 74Kw
koupeno od kamaráda , který jej kupoval jako nové v ČR.
koupeno s nájezdem 250 000 km.
opravy, které byli provedeny před mou koupí:
spojka a dvouhmota.
po půl roce používání se mi přetrhl rozvodový řemen. Tuto kauzu jsem zde na foru popisoval a tím i začalo moje nové hoby, opravy motorů (většinou ford), samozřejmě v rámci mých možností.
Pak již jen výměna oleje a vzduchového filtru vžy po dvou letech bez ohledu na ujeté km
jednou výměna čidla na vačce.
jednou výměna přetrženého klínového řemene a gufera na klice pod řemenicí.
abych nezapoměl ještě jsem opravil podtlakovou pumpu na brzdy, kvůli prosakování oleje.
to je vše k opravám na mém focusu.

A teď to zajímavé:
K dnešnímu dni auto stále jezdí, je hrozně špinavé jak z venku tak i ze vnitř.
má najeto poctivých 385 000 km.
čerpadlo nafty Common Rail od Delphi dává stále tlak 250 Bar
vstřiky jsou původní
žhaviče původní
motor jako takový původní (až na pár ventilů a vačkový hřídel)
Teď se Vám i fordovi omlouvám, ale palivový filtr 6 let starý
Tankuji stále jen na ONO
nedávám aditiva

Výsledek:
Trochu víc unavené turbo. Auto už nemá takový tah jako zpočátku. Nikde nic neklepe. Je hlasitější, ale startuje na otočení na brnknutí a jede v pohodě.

Proč se o tom takto zmiňuji? nikdy jsem ho prodat nechtěl, protože nebyl důvod. Tento týden jsem od rodičů po dohodě odkoupil Ford mondeo r.v. 2003 2.0 TDCi 96Kw na opravu za 12 tis. Prý vadné vstřiky. Byl jsem se na něj podívat a výsledek je tento:

Forda jsem si odvezl se špatných chodem motoru domů do garáže (jelo to na tři Válce chvilkama)
Po ohledání auta dle mého úsudku a toho co jsem zjistil na autě, jsem si sehnal 2 repasované vstřiky s protokolem a novým kódem pro ně za 2000kč/kus
vyměnil jsem za vadné, na třetí pokus nakódoval a auto jezdí jako drak.
Ford Mondeo 2.0 TDCi 96Kw r.v. 2003:
před mou koupí museli během 3 let udělat tyto opravy v servisu (já jsem o těch závadách věděl ale rodiče strašně spěchali na opravy)
výměna startéru
výměna alternátoru
nová spojka a dvouhmota
stabilizační tyčky
tlumiče

A tedy když jim začlo auto opět zlobit tak ho radělli už nechtěli.
Takže si nyní nechám mondeo s nájezdem 230 000 km a uvidím jak mi bude sloužit a bohužel mého focuse zkusím někomu prodat za rozumný peniz, protože již je unavený ale spolehlivý.

A poslední věc, jak je možné že mi stále focus jezdí s tímto nájezdem km a původními vstřiky a čerpadlem? Sám tomu neruzumím, když pak pročítám fora jak všichni na fordy klejí právě kvůli Common RAilu

přeji Vám hezký večer a s pozdravem

Gubajs
Ford Focus 1.8 Tdci 26.12.2003 Combi 74 Kw

Odpovědět

Zpět na „Ford“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti