Nová PUMA od Forda

Moderátor:phofy
Odpovědět
Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3669
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: Nová PUMA od Forda

Příspěvek od Sentik » 16.11.2020 17:47

Jinak pokud by někdo nechtěl číst, tak tady takovej výběr recenzí, prezentací a videí:

Speed Heads (ger) - tam stojí za to už ten úvod :mrgreen:
https://www.youtube.com/watch?v=FM2jdZZcccw

Autogefuel (ger)
https://www.youtube.com/watch?v=spJtGwrkubw

Autowizja (PL)
https://www.youtube.com/watch?v=tabfUcWJU3g

Motors.co.uk (ENG)
https://www.youtube.com/watch?v=1lCpxunbO_w

CarTests (PL)
https://www.youtube.com/watch?v=vfzvQDZzC3g

a abych splnil kvoty
AutoTrader (ENG)
https://www.youtube.com/watch?v=bZ03LXejLVY

Až na poslední vesměs vše pozitivní, radost z jízdy, zábava - občas s mírnou nespokojeností s cenou :roll: No jo, je to novinka s téměř nulovou konkurencí v daným segmentu..
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

Uživatelský avatar
MIROMEN
Junior
Junior
Příspěvky: 346
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: HAVÍROV

Re: Nová PUMA od Forda

Příspěvek od MIROMEN » 17.11.2020 07:45

Sentik píše: 16.11.2020 09:52 Já jsem na tom pořád stejně, ale věřím, že jednou se tu dočkám majitele třeba právě Pumy ST a řekne mi důvody, proč si jde někdo koupit zrovna tohle auto v týhle úpravě a za tuto cenu...

Věřím, že to auto bude zábavný - zkušenosti testerů už to potvrzujou. :palec_nahoru:
Jen nějak furt nevím, kdo je potenciální kupující - o to mi jde.
Ale na trhu jsou dneska hrůzy typu "sportovní" Kodiak, VW má třeba T-Roc v R ostrý verzi, tak Ford má třeba Pumu.

Zrovna tý Pumě bych odpustil hodně, protože vypadá dobře - on když si člověk pořádně prohlídne rozměry, tak o nějakým "SUV" se vlastně nemůžem bavit, vždyž je to vlastně jen fakt malinko přifouknutej HB. Naživo vypadá fakt dobře.
EDIT:
pro porovnání - cca rozměry Fiesta 404 x 173 x 147 (dxšxv, šířka je bez zrcátek u obou)
a Puma 418 x 180 x 154
Tak si tak říkám, jestli ta Puma je vůbec crossover nebo proste hatchback :mrgreen:
Puma ST ma na vyšku tušim 151,5cm ty cca 2cm navic je vyška včetně anteny. Nevim proč ford začal někde udavat vyšku normalně bez a jinde zase včetně anteny.
FOCUS 3 FL Titanium 1.5EB

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3669
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: Nová PUMA od Forda

Příspěvek od Sentik » 17.11.2020 07:54

Ve všech materiálech Fordu jsem našel vejšku kolem těch 1537mm dle verze .. jestli je to s anténkou nebo bez nepíšou, ale i ta ploutvička by počítám měla víc než 2cm, můžu ji přeměřit až kolem toho půjdu :D

Na každej pád to neni "o tolik" vyšší než Fiesta - o to mi šlo.
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

Uživatelský avatar
MIROMEN
Junior
Junior
Příspěvky: 346
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: HAVÍROV

Re: Nová PUMA od Forda

Příspěvek od MIROMEN » 17.11.2020 08:09

Je mi to jasne. Ale prostě ford teď v těch vyškach děla hokej. Třeba běžny focus jako titanium, trend nebo vignale ma vyšku 1452mm a st-line 1439mm. Někde jsem viděl udaje pravě s i bez anteny u pumy a běžna puma ma tušim i něco pod 153cm na vyšku. Jinak ta antenka bude sice vyšši, ale je vzadu kde se střecha svažuje takže je cca ty 2cm nad max vyškou.
Jinak prostě ta puma je a to už jsem psal vlastně prostorově praktičtějši fiesta. Ma o něco větši podelny prostor v interieru a hlavně větši kufr. A Puma ST ma narozdil od Fiesty ST poloměr otačeni opravdu na urovni B segmetu. Fiesta ST ma dokonce poloměr otačeni o chlup horši než Focus ST. Pro někoho to muže byt zajimavy poznatek.
FOCUS 3 FL Titanium 1.5EB

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3669
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: Nová PUMA od Forda

Příspěvek od Sentik » 17.11.2020 08:44

Jasny, přifouknutá fiesta - to mi na to sedí, vyšší, ale taky širší, takže opticky to vypadá parádně.

V recenzích se často zminovalo slovo SUV, já asi pořád nechápu přesnou definici, ale SUV v Pumě nevidim ani náhodou. (pokud to neni hatchback, tak ja to pořád vidim prostě jako crossover)

K těm rozměrům dodám ještě EcoSport - kterej mi přijde naopak jako klasickej zástupce SUV (i když budu umlácen, páč nemá 4x4, takže to neni SUV, jasný):
410 x 176 x 165(dxšxv, šířka je bez zrcátek, vejška bez ližin)

a to už je na mne právě opticky moc vysoký.
Puma je proti tomu, no prostě přikrčená puma připravená vyrazit :mrgreen:
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

Uživatelský avatar
MIROMEN
Junior
Junior
Příspěvky: 346
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: HAVÍROV

Re: Nová PUMA od Forda

Příspěvek od MIROMEN » 17.11.2020 09:13

Jako pořad je puma o cca 5cm vyšši než dnešni fiesta, ale prostě jsou nějake škatulky a krabice tedy SUV to opravdu neni. Osobně v tom nemam jasno, ale asi by to byl pro mě ještě snesitelny kompromis, jestli se to tak da řict narozdil pravě od těch SUV, ktere bych určitě nesnesl.
FOCUS 3 FL Titanium 1.5EB

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3669
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: Nová PUMA od Forda

Příspěvek od Sentik » 17.11.2020 09:24

Vyšší, ale širší .. proporce určitě OK a přesně jak píšeš, rozhodně to není krabicoidní SUV.

Třeba nastupování/vystupování musí bejt i ve snížený Pumě ST velká pohoda, to hodně lidí ocení. V normální Pumě o to lepší.
Těším se, až začnu Pumu víc potkávat na silnici, bude to zpestření. Jsem taky hodně zvědav na prodeje, jestli to v EU to Fiestu nahradí.
Neuvažuješ o ní? :)
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

Uživatelský avatar
MIROMEN
Junior
Junior
Příspěvky: 346
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: HAVÍROV

Re: Nová PUMA od Forda

Příspěvek od MIROMEN » 17.11.2020 09:44

Ja koukam jak po FOST tak ještě vic po FIST, ale u ni jsem na hraně nebo spiš za co se pravě prostoru a i kufru tyče, ale musel bych si to ověřit a to nejlepe nějakou zkušenosti tzn mit ji na par dni. A to je v součastne době teměř nemožne, slibeno však mam. A i když ta zvětšena podelna delka u pumy neni nějak extra značna tak i těch par cenťaku navic je nebo muže byt pravě rozhodujicich.
Jinak ja, už v běžne pumě jel a to nastupovani/vystupovani je opravdu jasně pohodlnějši. Třeba moje přitelkyně, ktera měři pod 170cm ma u těch vyššich SUV pravě opačny problem, kdy se ji špatně předevšim vystupuje. A jinak při jizdě je znat, že puma neni klasicky HB a minimalně pocit vyššiho auta tam je, alespoň ja to tak zaznamenal či jsem to vnimal. Ale vnimany rozdil je opravdu maly a u ST, ktere je ještě nižši muže byt ten dojem prakticky nulovy, ale to jen hadam.
FOCUS 3 FL Titanium 1.5EB

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3669
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: Nová PUMA od Forda

Příspěvek od Sentik » 17.11.2020 10:15

No tím se dostávám ještě k jedný věci a to ceně.

Puma ST stojí ve verzi ST X a přidání povinnosti pro St v podobě Sady Performance a unikátní barvy ceníkových 869 500,-
(neberu v potaz co si kdo vyjedná za individuální slevu, která u novýho a ještě ST modelu nebude velká) a to je doslova na dostřel od Focusu ST.

Tím se dostávám zpátky k původní otázce, pro koho je? Fiesta ST je pecka, za úplně jiný peníze, větší a troufám si tvrdit ve všem lepší Focus ST je už né o tolik dál, hmm.

I když uznávám, je to "stylovka" a podobný auto v daným segmentu vlastně není..
Chtěl bych Pumu ST na silnici potkávat, ale obávám se, že ji budu potkávat jen v Německu :oops:
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

Uživatelský avatar
MIROMEN
Junior
Junior
Příspěvky: 346
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: HAVÍROV

Re: Nová PUMA od Forda

Příspěvek od MIROMEN » 17.11.2020 10:56

Jo tak s tou cenou mě taky docela zarazili. Ja tak nějak očekaval zaklad minimalně o 50tkč niže. No těžko řict co přesně je za tou cenou. Každopadně, už zakladni vybava je hodně bohata a ja předpokladam, že u nas je Puma ST v nabidce až od vybavoveho stupně ST2. U nas se sice na tyto vybavove stupně nehraje, ale určitě se z nich vychazi. A takova Fiesta ST je u nas od vybavoveho stupně ST1. Samozřejmě muže za tou cenou byt i třidni ojedinělost nebo prostě jednoduše zkouška, kdy ford se pokouši cenu ze startu nastřelit.
Vem si třeba cenu Fiesty ST na slovensku, ktera je určitě dost brutalni, ale je to pravě tim, že u nich je fiesta ST nabizena od nejvyššiho vybavoveho stupně tedy ST3. A tuhle "politiku" vubec nechapu, chapal bych ji někde ve švajcu nebo u němcu, holanďanu atd, ale určitě ne na slovensku.
FOCUS 3 FL Titanium 1.5EB

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3669
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: Nová PUMA od Forda

Příspěvek od Sentik » 17.11.2020 11:17

Jj, i základní Puma ST je vybavena hodně bohatě, nepochopitelně ale nemá třeba automatickou klimatizaci nebo prkotinu jako červeně lakovaný třmeny, bez auto klimy nevím nevím, (doobjednat nejde), proto jsem dával výpočet rovnou na ST X, která to vše má.

Výbava je pak vlastně plná, krom panoramatický střechy toho nejde moc objednat. U takhle drahýho auta taky nechápu, že věcička jako aktivní parkovací asistent a zadní kamera (!) taky není v ceně a příplatek je tam mastnej.

Asi si nechávaj prostor pro přihození nějaký věci kupujícímu "zdarma" nebo to prostě do nabídky v ceně zařadí za půl roku, tak jak je to postavený dnes, to vychází opravdu hodně hodně draho.
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3669
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: Nová PUMA od Forda

Příspěvek od Sentik » 18.11.2020 10:00

Obrázek vydá za tisíc slov, tak když to tu řešíme, tak přihodím pár fotek, to porovnání vedle sebe je pěkný...
Takže jak psal Karel dříve, neměním názor na SUV který zvedne auto a který pak v "sport" edici zas snižujou, to neni případ Pumy jako takový:
(design, tvary a rozměry Fiesty jsou mojemu srdci ale stále blíž)
Puma_vs_Fiesta_1.jpg
Puma_vs_Fiesta_2.jpg
Puma_vs_Fiesta_3.jpg
zdroj:
https://www.se.pl/auto/testy/zwinny-mal ... -aWwE.html
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3669
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: Nová PUMA od Forda

Příspěvek od Sentik » 16.12.2020 09:56

Jak je jich málo mezi lidma zatím .. nemáte ji tu už někdo? Chtěl bych nějaký zkušenosti a info přímo od majitele, začínám o Pumě jako o domácí dvojce hodně uvažovat :roll:

Ale jak je to "novinka", tak to nechci objednat jen mailem jak jsem u Fordu zvyklej :mrgreen: Tzn. sonduju informace a dojedu si ji ještě jednou aspon vyzkoušet ... má to čas, nechvátám.
Stejně nevim jestli brát mHEV nebo klasiku EB a začínám se bát, že v příštím roce tenhle výběr vyřeší Ford za mne 8O :?: :mrgreen:
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

Uživatelský avatar
ZaQik
Admin
Admin
Příspěvky: 23373
Registrován: 30.05.2010 17:33
Bydliště: exit 82 na D0

Re: Nová PUMA od Forda

Příspěvek od ZaQik » 29.01.2021 13:02

Ford Focus mk3 combi 1.6 Ti-VCT, r.v.2018 + Ford Fiesta mk7 3D 1.25, r.v.2014
byl Ford Focus mk2 combi 1.6, r.v.2009 + Ford Fiesta mk6 1.4 TDCi r.v. 2004
Nejsem poradna, encyklopedie ani hotline spolecnosti Ford - ptejte se na foru, od toho je.

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3669
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: Nová PUMA od Forda

Příspěvek od Sentik » 04.02.2021 16:47

https://www.auto.cz/cesky-trh-v-lednu-2 ... ltu-137890
Pumě se v tomhle roce podařil pěknej rozjezd :roll:
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

Odpovědět

Zpět na „Ford“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů