Zástěrky, lapače nečistot

Karoserie, světla, lak ...
Moderátor:miki21
Odpovědět
Uživatelský avatar
fofo-Mirec
Nováček
Nováček
Příspěvky: 120
Registrován: 01.07.2010 11:46
Bydliště: Brezno SK

Re: Zásterky / zasterky / Lapače nečistot - zbytečnost?

Příspěvek od fofo-Mirec » 16.02.2012 17:37

tak tak tiez mam uz druhu zimu na fofovi predne zasterky sice len uni ale vypada to celkom fajn a hlavne plnia ucel ,a hlavne teraz v zime..som rad ze som ich tam dal :D

JSP070
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 24.03.2012 12:25

Re: Zásterky / zasterky / Lapače nečistot - zbytečnost?

Příspěvek od JSP070 » 26.03.2012 12:36

Práve som ich z Mondea zhodil. Kúpil som ich hneď keď som objednal auto z praktických dôvodov, ale sú tam viacmenej zbytočné. Hlavne tie predné. Blato to strieka na dvere akoby tam zásterky ani neboli. Rovnako som dal hneď pri kúpe nalepiť lišty na dvere a takisto je to absolútne zbytočné. Zadné dvere mám oťukané akoby tam lišty neboli. Ani lišty ani zásterky navyše na aute nie su pekné, tak teraz na staré kolená som urobil facelift a všetko išlo dolu.
Zmysel majú iba zadné zásterky, tam sa trochu menej špiní nárazník, ale to je jedno, keď mám zaprasené dvere. Čo to robí za mnou mi je jedno, keďže väčšina nových áut zásterky takisto nemá.
Mondeo 1,8 92kW HB 12/2005

Eidž
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2224
Registrován: 20.02.2010 09:39
Bydliště: Hradec Králové/Pardubice

Re: Zásterky / zasterky / Lapače nečistot - zbytečnost?

Příspěvek od Eidž » 26.03.2012 16:29

A rezne to pod tím nebo ne?

Seat Altea XL-prodáno
Ford Focus kombi, 1,8 TDCi, 85 kW, Ghia(+tempomat,+DRL), RV 05/2002-prodáno
Honda Jazz, 1,4 GD1 61 kW, automat(+DRL), RV 03/2003
Škoda Forman 135, LPG, 43 kW, GLX, RV 12/1992, model 1993-prodáno


Uživatelský avatar
KASHA
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 972
Registrován: 02.02.2008 03:18

Re: Zásterky / zasterky / Lapače nečistot - zbytečnost?

Příspěvek od KASHA » 26.03.2012 16:48

Chlapy kdyby někdo chtěl plastový chránič místo předních zástěrek na Focusa II. generace, doma se mi dva fungl nový origo ford válí... :mrgreen:
FORD FOCUS C-MAX, 2,0 TDci, r.v. 2006, titanová šedá, Kola hnusný plechový 16ky od JUNIORA :o), GHIA...kůže, navi...bla bla bla

JSP070
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 24.03.2012 12:25

Re: Zásterky / zasterky / Lapače nečistot - zbytečnost?

Příspěvek od JSP070 » 26.03.2012 20:00

Eidž píše:A rezne to pod tím nebo ne?
Mne nič nehrdzavie. Vpredu bola pod zásterkami nejaká priehľadná páska, vzadu nič. Niekde som čítal, že je tam aby kamienky nepoškodili lak ak sa dostanú pod zásterku. Ale ani vzadu nie je na laku ani škrabanec.
Mondeo 1,8 92kW HB 12/2005

Uživatelský avatar
ybuba
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 560
Registrován: 31.01.2009 00:39

Re: Zásterky / zasterky / Lapače nečistot - zbytečnost?

Příspěvek od ybuba » 26.03.2012 23:30

JSP070 píše:... ale sú tam viacmenej zbytočné. Hlavne tie predné. Blato to strieka na dvere akoby tam zásterky ani neboli. ... lišty na dvere a takisto je to absolútne zbytočné. ... Ani lišty ani zásterky navyše na aute nie su pekné, ... Zmysel majú iba zadné zásterky
Je to Tvé rozhodnutí, ale téměř s veškerým Tvým tvrzením nesouhlasím, jelikož z mého pohledu:

1) přední zástěrky tam přece nejsou kvůli tomu, aby se Ti nešpinily dveře/boky auta - to by jsi musel defakto jezdit stále rovně :totlsmile: , ale hlavně Ti chrání nábehovou část a začátek prahů od poškození kamínky a jiným abrazivem :gott: ;
2) origo zástěrky jsou pěkné a vypadají na autě zcela přirozeně - jasně, věc vkusu, ale mně tedy nevadí a navíc se mi líbí :nazdravi:
3) zadní zástěrky naopak pro auto, na kterém jsou namontovány, smysl téměř nemají, protože namáhaná část auta je pouze plast nárazníku, takže žádná rez apod. - samozřejmě velmi zásadně ovlivňuješ ty, co jedou za Tebou, ale zase si mohou zvolit řádný odstup, že :ble2:

Lišty nehodnotím, jejich význam je z mého pohledu opravdu bezvýznamný.
Neber to prosím jako kritiku Tebe samotného, je to pouze můj názor :nazdravi:
Ford Focus Combi II, 1,6 benzín + LPG (74 kW), 6/2006, Blue Tonic
Obrázek

Uživatelský avatar
Shotas
Junior
Junior
Příspěvky: 265
Registrován: 02.04.2008 07:50
Bydliště: Pardubice / Rajecké Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zásterky / zasterky / Lapače nečistot - zbytečnost?

Příspěvek od Shotas » 27.03.2012 08:28

Mame predni i zadni zasterky namontovane od koupe auta. Opticky vubec nevadi. Zadni jsou opravdu jenom o ohleduplnosti k ostatnim, proti spineni zadku nijak nepomuzou, ten bordel se usadi spise diky turbulencim. Na to mozna pomuze u kombiku velky spoler.

Predni zasterky take nijak nechrani spodni lem zadnich dveri a blatnik, tam to mame od sutru pekne podobane.

jinak jsem dostal do celniho skla uz nekolik sutraku a pokazde to bylo od oktavky bez zasterek. :-)
Focus Combi 2008 Celebration (Trend), 1,6 Duratec 74kW/100k, Tango Red - Galerie
Dlouhodobá spotřeba se drží na 8,1l/100km (jezdime ted hodne mesto). Najeto 90 000 km
Obrázek

Uživatelský avatar
ybuba
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 560
Registrován: 31.01.2009 00:39

Re: Zásterky / zasterky / Lapače nečistot - zbytečnost?

Příspěvek od ybuba » 27.03.2012 09:14

Shotas píše:... Na to mozna pomuze u kombiku velky spoler....
Bohužel ani zadní spojler nepomůže, leda že by byl velký jako kráva ... :wallbash:
Ford Focus Combi II, 1,6 benzín + LPG (74 kW), 6/2006, Blue Tonic
Obrázek

leshij
Nováček
Nováček
Příspěvky: 54
Registrován: 03.07.2011 02:17

Re: Zásterky / zasterky / Lapače nečistot - zbytečnost?

Příspěvek od leshij » 09.04.2012 06:05

Zvlastni, jak se vsichni shodli, ze zadni zasterky jsou jen o ohleduplnosti k ostatnim ridicum.

Subjektivne bych rekl, ze od te doby, co mam zadni zasterky, mam cistejsi zadni okno. Mokre je stale stejne, v tom rozdil neni, ale je na nem mene prachu/pisku/jineho bor..... Zejmena pri stirani je videt velky rozdil. Protoze jezdim stale stejne trasy, myslim, ze se to da tezko pripsat necemu jinemu nez prave zasterkam.
Ford Focus Estate, 1.6 Zetec, Durashift, 2008

Uživatelský avatar
ybuba
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 560
Registrován: 31.01.2009 00:39

Re: Zásterky / zasterky / Lapače nečistot - zbytečnost?

Příspěvek od ybuba » 09.04.2012 08:46

leshij píše:... od te doby, co mam zadni zasterky, mam cistejsi zadni okno. ... je videt velky rozdil. ...
Toto je asi opravdu jen pouze subjektivní pocit :nixw:
Já jsem jistou dobu jezdil bez zástěrek a pak s nimi a nějaký zásadní "měřitelný/rozpoznatelný" rozdíl tedy nevidím, spíše díky nim nemám tak otřískaný spodek nárazníku, nic víc :nnou:

Ale pozor, já mám kombíka, u hatchbacku to naopak může mít zcela opačný efekt díky krátké kastli vzadu, toto si zase dovedu docela dost dobře představit :gott:
Ford Focus Combi II, 1,6 benzín + LPG (74 kW), 6/2006, Blue Tonic
Obrázek

Eidž
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2224
Registrován: 20.02.2010 09:39
Bydliště: Hradec Králové/Pardubice

Re: Zásterky / zasterky / Lapače nečistot - zbytečnost?

Příspěvek od Eidž » 10.04.2012 07:35

Jenže čím kolmější záď, tím víc turbulentního proudění, tím víc sajratu či vody na zadním skle. Ideální tvar má dešťová kapka, za ní není žádné turbulentního proudění.

Seat Altea XL-prodáno
Ford Focus kombi, 1,8 TDCi, 85 kW, Ghia(+tempomat,+DRL), RV 05/2002-prodáno
Honda Jazz, 1,4 GD1 61 kW, automat(+DRL), RV 03/2003
Škoda Forman 135, LPG, 43 kW, GLX, RV 12/1992, model 1993-prodáno


Robo-ZA
Nováček
Nováček
Příspěvky: 32
Registrován: 11.12.2011 20:38
Bydliště: Žilina

Re: Zásterky / zasterky / Lapače nečistot - zbytečnost?

Příspěvek od Robo-ZA » 09.10.2012 15:46

dával som to aj do inzerátov, ale nikto sa nechytil. Ak by sa niekto chcel zbaviť originál zadných zásteriek na FFII htb. , za "neoriginálnu" cenu, tak by som ich rád kúpil.

Mám len predné a bez tých zadných sa mi to zdá nekompletné.
Ford Focus IV, r.v. 2022, 1.0 Ecoboost 92kW mHEV
Focus Focus II, r.v. 2011, 1.6 Duratec 74 kW / 100 k

watchtower
Nováček
Nováček
Příspěvky: 66
Registrován: 22.04.2008 10:37
Bydliště: Havířov

Re: Zásterky / zasterky / Lapače nečistot - zbytečnost?

Příspěvek od watchtower » 15.10.2012 10:04

Zkoušel jsem namontovat neorigo co sedí jak prdel na hrnec na skorotchánově VW Jetta, ale u FoFo je umístění natolik specifické, že se tam nedaly chytnout. Má je totiž ještě dané pod podběhem, takže se mu za nimi logicky ani neusazuje bordel. Vypadá to naprosto přirozeně. Narozdíl od origi, které se mně zadjí příliš nápadné. Žel Focus nemá podběhy z pořádného plastu, zvláště ty "papírové" zadní a taky by si člověk mohl způsobit pěknou škodu až by to urval. poté co jsem viděl Focuse co měl od novoty přední origo zástěrky a přesto měl na plech obitou hranu u zadních dveří jsem od nich upustil. Zadní část je trochu opískovaná, ale hlavně mám na plech obitou náběhovou hranu prahu, u 4-letého auta. Rozhodl jsem se to opravit korekčním origo lakem a přelepit prahy a dveře až po spodní prolis ochrannou folií CarShield. To by mohlo ochránit auto dostatečně. Jestli s tím máte někdo zkušenost napište, na fóru jsem tuhle praktiku použití v těchto místech nenašel.
Jinak na ťukance od kamínků je nejlepší párátkem (s ulomenou špičkou?) naťapkat barvu? Krapánek mi též lišta nad zadní SPZ odírá barvu na dveřích :cry: To bude asi chronický problém. Navíc lišta je asi konstrukčně na tuhle bolístku horší u kombíku než u hatcbacku, kde je jinak zkosená a netlačí tak do laku dveří (asi to nejvíc trpí při zavírání kufru tlačením za lištu-lépe tedy zavírat za dveře, a možná to prostě trpí (odírá) bouchnutím dveři při zavření ....). U FoFo III se už poučili, zrušili ji a udělali to jak např. u všech nových Škodovek.
Nepodlepovali jste třeba tu lištu taky někdo fólií? A oddělat se dá asi až po sundání obložení zadních výklopných dveří, co? Díky
Don´t follow me! I don´t know where I´m going!
Ford Focus Combi FL 1,8 TDCi 2008 Grey Wolf

Obrázek

Uživatelský avatar
Cowley
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1145
Registrován: 15.09.2008 11:44
Bydliště: Praha

Re: Zásterky / zasterky / Lapače nečistot - zbytečnost?

Příspěvek od Cowley » 15.10.2012 10:28

Nerozumim, jak muze lista nad zadni SPZ odirat barvu na dverich - nebyl by obrazek?
Jinak ja nejspis pujdu do zasterek co nevidet, takhle je kazdy bahno hned videt na podbehu a dverich...
FoFo II Colection 1.6 74kW Turnier 2007 Obrázek
FoFo III Titanium 1.5 110kW 2017 Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Quickie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7223
Registrován: 10.03.2008 21:18
Bydliště: Revúca, Trnava

Re: Zásterky / zasterky / Lapače nečistot - zbytečnost?

Příspěvek od Quickie » 15.10.2012 12:10

watchtower píše:Zadní část je trochu opískovaná, ale hlavně mám na plech obitou náběhovou hranu prahu, u 4-letého auta. Rozhodl jsem se to opravit korekčním origo lakem a přelepit prahy a dveře až po spodní prolis ochrannou folií CarShield. To by mohlo ochránit auto dostatečně. Jestli s tím máte někdo zkušenost napište, na fóru jsem tuhle praktiku použití v těchto místech nenašel.
skus prečitať toto, asi sa tam niečo písalo ale nie som si istý
http://www.ford-focus.cz/forum/viewtopi ... =65&t=9305

Odpovědět

Zpět na „Karoserie“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů