svítící kontrolky abs a brzd

Nápravy, řízení ...
Moderátor:miki21
Uživatelský avatar
Meda
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 557
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: svítící kontrolky abs a brzd

Příspěvek od Meda » 27.01.2010 22:11

latis píše:Zdravím tak já mám takový menší problém,vadné ložisko mi poškodilo kroužek ABs v náboji zadního bubnu a proto mi svítí kontrolka ABS a protiprokluzu.Měl s tím někdo problém?S poškozeným ložiskem jsem nejezdil ale stejně to mělo hroznou vůli a kroužek se podřel o snímač,a proto někdy svítí a někdy ne.Akorát že ve Fordu tvrdí že to jako samotný díl ten kroužek není a chtěli mě přesvědčit na nový náboj.Ale mě by měl ten kroužek stačit si myslím.Co říkáte??
Co že to nejde sehnat samostatně? To co jsem zakroužkoval na obr.?
Přílohy

[Přípona doc byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Ford Focus II kombi r.v. 2004 1.6 100PS Obrázek

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: svítící kontrolky abs a brzd

Příspěvek od foki » 28.01.2010 14:57

Perna_81 píše:Tak mám vyměněný ABS-ESP modul za zakoupený starší (funkční) a "System Fault" je pryč. Bohužel to tím ještě nekončí, protože proběhla jen strohá výměna a odvzdušnění systému a teď to po nás chce něco jako aktualizaci (kalibraci) - pravděpodobně nutné vyřešit připojením k jednotce a za použití vhodného softwaru. :?: :?:
a co to pise za chybu ? protoze nedavno jsem to delal , vymenil jsem modul odvzdusnil a hotovo . nic jineho to po me nechtelo .
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

Uživatelský avatar
Perna_81
Nováček
Nováček
Příspěvky: 112
Registrován: 02.02.2008 03:18
Kontaktovat uživatele:

Re: svítící kontrolky abs a brzd

Příspěvek od Perna_81 » 29.01.2010 00:10

No chce to teď jakousi konfiguraci modulu ABS. Nevím přesně, u výměny jsem nebyl, dělal mi to mechanik u nás v jedné dílně, dělá všechny auta a značky, ale ne až takhle. Diagnostiku má jen nějakou základní.. Proto mi jen vyměnil modul a čekali jsme "co to bude chtít".., tak se ptám :idea: :?:

Ale zase když říkáš, že jsi modul odpojil a vyměnil za jiný a nechtělo to po tobě kongfiguraci, tak se divím.. Pokud by to bylo špatně odvzdušněný, nehlásilo by to spíš jinou chybu, třeba co se tlaku týká??
Perňa#81
FORD FOCUS II 2.0 TDCi Sport S 113kW (06/2007) - DPF off Galerie Obrázek
FORD FOCUS II 1.6 TiVCT Sport 85kW (11/2004) - byl Galerie
KTM RC8-R (2009) 128kW - závodní pro třídu Superbike Galerie

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: svítící kontrolky abs a brzd

Příspěvek od foki » 29.01.2010 02:15

a co to dela ? kontrolka zhasne ?
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

Uživatelský avatar
Perna_81
Nováček
Nováček
Příspěvky: 112
Registrován: 02.02.2008 03:18
Kontaktovat uživatele:

Re: svítící kontrolky abs a brzd

Příspěvek od Perna_81 » 02.02.2010 23:00

Kontrolka bohužel nezhasne a stále trvá chyby (na displeji) "ESP SYSTEM FAULT". Nicméně přes tu diagnostiku to předtím zobrazovalo jakousi vnitřní chybu tlakového čidla v modulu ABS-ESP. V DE, když jsem chtěl zjistit závadu říkali, že modul je vadný, neopravitelný a je nutná výměna. Na nový jsem neměl, takže za 220Euro jsem šel do funkčního jetého.
Ten jsme tam dali a tváří se to dobře, ale žádá právě konfiguraci.. Dnes jsem to tedy dal do servisu FORD v Zittau v DE (kousek, kde bydlím v ČR) a tam to snad udělají a nemělo by mě to stát více, než 16euro. Byli tam ochotní, tak uvidíme, až se pro to v pátek vrátím :roll:

Doufám, že to už bude OK.. Nevím, že když Ford ví, že se tam kazí tato součástka, neposkytnou na ní delší záruku, případně výměnu zdarma! :!: Přeci jen je to bezpečnostní prvek a ten by měl fungovat po celou životnost auta spolehlivě.. :idea:
Perňa#81
FORD FOCUS II 2.0 TDCi Sport S 113kW (06/2007) - DPF off Galerie Obrázek
FORD FOCUS II 1.6 TiVCT Sport 85kW (11/2004) - byl Galerie
KTM RC8-R (2009) 128kW - závodní pro třídu Superbike Galerie

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: svítící kontrolky abs a brzd

Příspěvek od foki » 03.02.2010 01:13

to jsem taky zvedav . me to zhaslo i kdyz jsem to jen pripojil .
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

Uživatelský avatar
Perna_81
Nováček
Nováček
Příspěvky: 112
Registrován: 02.02.2008 03:18
Kontaktovat uživatele:

Re: svítící kontrolky abs a brzd

Příspěvek od Perna_81 » 03.02.2010 10:51

Teď mi volali z Německa a mám problém. Tento modul z jiného auta prý nejde nakonfigurovat k mému autu. Jde jen úplně nový a to jen jednou.
Tak už nevím, co mám dělat :cry:
Vypadá, že jsem vyhodil 6.000,-Kč a stejně budu muset přistoupit na opravu a výměnu za nový, takže 25tis. minimálně :|

Starý modul, co byl vadný, má nějaký problém s tlakovým snímačem a není to opravitelné. Musí se dát nový, protože snímač je součástí modulu a výměna není možná.

Takže System Fault mám pořád i s dobrým, ale špatně nakonfigurovaným modulem.
Ty myslíš, že stačí na konektor přicvaknout jiný modul (dobrý, funkční, třeba i z jinýho auta) a musí chyba zmizet?
Mě zaráží, že si s tím v Německu ve Fordu neporadí anebo to opravdu nejde.

Je někdo, komu se tento modul z jiného Focuse II podařilo rozchodit na svém FFII?? Má mi na auto přijít v neděli kupec a jsem teď slušně namydlenej :(
Perňa#81
FORD FOCUS II 2.0 TDCi Sport S 113kW (06/2007) - DPF off Galerie Obrázek
FORD FOCUS II 1.6 TiVCT Sport 85kW (11/2004) - byl Galerie
KTM RC8-R (2009) 128kW - závodní pro třídu Superbike Galerie

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: svítící kontrolky abs a brzd

Příspěvek od foki » 03.02.2010 12:06

tak tohle jsem cekal i kdyz nechtel jsem ti brat nadeje , ja ti taky prodam modul i za 5000 je "dobrej " ale kontrolka bude svitit , :lol: , ale pak tady mam jeden na kterej ti zhasne ale ten stoji 13000 . nebo repas za 19000 . nebo novy za 32000 . tak mas v podstate 4 moznosti .
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

Uživatelský avatar
aamoto
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 176
Registrován: 16.09.2014 20:49
Bydliště: Vysočina, Brno

Re: svítící kontrolky abs a brzd

Příspěvek od aamoto » 26.01.2016 17:02

Zdar chlapi, prosím jednu rychlou radu. Včera při cestě do práce po D1 se mě rozsvítila kontrolka ruční brzdy, jakmile sem mákl na ručku tak zhasla, ale po chvíli se rozsvítila zase, stačilo ťuknout do brzdovýho pedálu a zase zhasla(ale ne uplně, pořád trochu svítí v noci to je sotva vidět a přes den vůbec). Každopádně pořád se rozsvěcuje co cca 3km, ale jakmile se dotknu kterýkoliv brzdy zhasne a po chvíli zase svítí, napadlo mě zkontrolovat hladinu brzdovky a ta je na max. konektor na nádobce sem odpojil a kontakty prostříkl kontaktolem a dělá to pořád a spínač na ručce se zdá bejt taky v pořádku. Co mě trochu zarazilo, tak po odpojení konektoru z nádobky na brzdovku a nastartování auta kontrolka nesvítí a to ani když zatáhnu ručku(to je to nějak propojený všechno dohromady??). A poslední dotaz nevíte někdo jak funguje plovák v nádobce?? Sou tam tři kontakty, když plovák vytáhnu, tak sou všechny tři ve zkratu a když ho zašroubuju do nádobky tak dva vpravo se mezi sebou "rozepnou" a ve zkratu zůstanou krajní. Předpokládám, že to celý bude nějaká banalita, (zoxidovanej konektor, špatně uzemněnej drátek..) ale než se pustím do rozdělávání všeho, chcu se zeptat, jestli ste někdo něco podobnýho neřešily. Nejhorší je, že se do plna rozsvítí až po nějaký době jízdy aniž bych šlápl na brzdu a to se testuje pokus omyl dost blbě.

Díky všem.

EDIT: Tak asi vyřešeno, ještě jednou sem rozdělal nádobku brzdovky prošťouchl plovák a pořádně prostříkl konektor kontaktolem a zatím to vypadá, že je po problému, ještě uvidím v sobotu, až ho vytáhnu na D1.
Ford Focus I HB 1.6 Zetec 2004
Vojtův Focus I 1.6 Zetec Modrá ink.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti