ABS?

Nápravy, řízení ...
Moderátor:miki21
Uživatelský avatar
martinsk
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 554
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Liesek-Orava-Slovensko

Re: NK

Příspěvek od martinsk » 06.07.2007 12:04

polkiboj píše:nazdar hosi. Viem ze to tu nepatri, ale predsa to tu napisem aby ste mi cimskor poradili. V pondelok si idem dat menit predne kotuce a dosticky. Neidem vsak do originalneho servisu Ford lebo tam po mne chcu za predok aj s pracou 10200SK a to nieje sranda. preto som siel ku znamemu ktory mi to uroby aj s pracou tak okolo 5000Sk+nova brzdova kvapalina. Chcem sa vas opytat ci by ste mi nevedeli poradit ohladom tipu bŕzd. On by mi tam chcel dat brzdy nemeckej znacky NK. neviem vsak ci su dobre a kvalitne. A preto Vas ziadam o pomoc. Mate niekdo s timito brzdami skusenosti?
Tu sa niečo píše o brzdách - kotúčoch : http://www.ford-focus.cz/modules.php?na ... e&start=15
O NK - http://www.calibra.cz/phorum/read.php?f=3&i=290&t=290
Focus combi, TDCi, 6/2004, 85 kW,Ghia, Machine Silver   Obrázek

maverick1
Příspěvky: 1
Registrován: 05.08.2008 19:42

Re: ABS?

Příspěvek od maverick1 » 05.08.2008 20:08

Pro Libaka: Mám stejný problém s focusem jako Vy, jak popisujete, že nad 40km/h je funční ABS. Prosím o radu jak byl problém vyřešen, jestli to bylo čidlem nebo ovládací skříňkou a jaká byla celková cena za opravu. Děkuji

Uživatelský avatar
zewl
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8645
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: NK

Příspěvek od zewl » 06.08.2008 06:50

polkiboj píše:nazdar hosi. Viem ze to tu nepatri, ale predsa to tu napisem aby ste mi cimskor poradili. V pondelok si idem dat menit predne kotuce a dosticky. Neidem vsak do originalneho servisu Ford lebo tam po mne chcu za predok aj s pracou 10200SK a to nieje sranda. preto som siel ku znamemu ktory mi to uroby aj s pracou tak okolo 5000Sk+nova brzdova kvapalina. Chcem sa vas opytat ci by ste mi nevedeli poradit ohladom tipu bŕzd. On by mi tam chcel dat brzdy nemeckej znacky NK. neviem vsak ci su dobre a kvalitne. A preto Vas ziadam o pomoc. Mate niekdo s timito brzdami skusenosti?
:arrow: jake brzdove kotouce
Ford Focus combi 1.8 TDDi, 90 PS, narozen 12/2002
Obrázek

Libak
Nováček
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: ABS?

Příspěvek od Libak » 06.08.2008 22:22

maverick1 píše:Pro Libaka: Mám stejný problém s focusem jako Vy, jak popisujete, že nad 40km/h je funční ABS. Prosím o radu jak byl problém vyřešen, jestli to bylo čidlem nebo ovládací skříňkou a jaká byla celková cena za opravu. Děkuji
Omlouvám se, že jsem nenapsal výsledek návštěvy v servisu, jak jsem slíbil. Diagnostika nic neukázala, tak mi volali jest-li můžu auto postrádat jeden den. Nakonec z toho byly dny tři. Každý den mi volal technik a ptal se mě na různé drobnosti, jak se to auto chovalo před závadou atd., že mu prý přijde hloupé měnit celý systém ABS. Nakonec celý systém ABS prý odpojil a rozebral a pouze mechanicky vyčistili a ono to přestalo dělat. Cena byla 3150,- Kč. (pouze práce 1hod á 450,-Kč). Již jsem od opravy ujel 47 000 km a žádný problém. Přeji úspěch. L.
Libák
FF kombi 1,6 16V, 74kW

ondris
Nováček
Nováček
Příspěvky: 112
Registrován: 27.07.2008 12:06
Bydliště: trnava, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS?

Příspěvek od ondris » 07.08.2008 12:03

otazka.,
ked sa meni lozisko a mam abs, tak ten magneticky kruzok s ktorej strany ma ist??? od kolesa alebo od poloosy??
ford focus 2,0 16V,TREND, LPG BRC. plna vybava okrem koze.
spotreba 10,5l LPG

Foxer
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 24.02.2015 12:28

Re: ABS?

Příspěvek od Foxer » 04.02.2018 17:54

Ahoj, mám pravděpodobně problém s jednotkou ABS. Od minulého týdne mí při jízdě svítí červená kontrolka - vykřičník v ozubením kolečku (dle manuálu KONTROLKA ZÁVADY SYSTÉMŮ MOTORU), po chvíli jízdy se k ní přidají snad všechny zbylé kontrolky (baterka, airbag, olej, motor, brzdy, ABS) a veškeré ručičky sklouznou na nulu. Za chvíli to opět naskočí a svítí už jen kontrolka - vykřičník v ozubením kolečku + kontrolka motoru a takhle se to střídá celou cestu. Na jízdních vlastnostech se to nijak neprojevuje, jen občas když přeřadím, tak je auto jakoby línější (cca 2 sekundy), ale pote opět normálka. Dost mě to vystrašilo a jelikož jsem laik, tak jsem jel hned do servisu než abych něco zkoušel sám. V servisu, v pátek před zavíračkou, mi to napíchli na diagnostiku a řekli že to vypadá, že mi nějaká 4nohá bestie překousala kabely. Řekli že se na to kouknou ve středu a že se nemusím bát s tím jezdit. Ve středu dali opět diagnostiku a zkontrolovali kabely a kostru. Údajně vše ok - nic překousané - ale prý je problém v jednotce ABS. Řekli my, že to chce novou.... ABS funguje, ale údajně posílá kraviny do přístrojovky. No a nová ABS stojí 10k (což je na mě dost peněz) a na netu moc starých kusů není. Mám Ford focus II 1.6 2005 benzín. Nevíte si prosím někdo rady ? Neporadil by někdo ? Nemůže být problém třeba někde jinde ? Například vadná přístrojovka ? Jinak teda stále s autem jezdím. Díky za přečtení :)

Uživatelský avatar
ZaQik
Admin
Admin
Příspěvky: 23373
Registrován: 30.05.2010 17:33
Bydliště: exit 82 na D0

Re: ABS?

Příspěvek od ZaQik » 04.02.2018 18:26

Ford Focus mk3 combi 1.6 Ti-VCT, r.v.2018 + Ford Fiesta mk7 3D 1.25, r.v.2014
byl Ford Focus mk2 combi 1.6, r.v.2009 + Ford Fiesta mk6 1.4 TDCi r.v. 2004
Nejsem poradna, encyklopedie ani hotline spolecnosti Ford - ptejte se na foru, od toho je.

Foxer
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 24.02.2015 12:28

Re: ABS?

Příspěvek od Foxer » 05.02.2018 09:01

Hmm, tak dle přečtení tvého odkazu to asi opravdu vypadá na tu přístrojovku. Zkusím nejdříve tuto alternativu a nechám to v elektroservisu, co mi na to poví. Každopádně moc děkuji

Odpovědět

Zpět na „Podvozek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů