dovoz ze SRN

Pouze rady - žádná inzerce!
Moderátor:ZaQik
Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: dovoz ze SRN

Příspěvek od foki » 27.02.2011 11:06

oni nas stale berou jako export , nehlede na to ze v kazde kupni smlouve stoji unter Ausschluss jeglicher Gewährleistung verkauft, nebo ohne sachmangelhaftung tzn prodavano bez jakekoliv zaruky . pokud si clovek bude diktovat do smlouvy zaruky tak se muze stat ze se prodavajici otoci a auto neproda . jak toto se mi stalo , tak jsem se domahal nejake castky zpet , stani u soudu stalo 400 euro a v rakousku jsem jednou musel zaplatit za jeden dopis a jedno stani 25000ATS (cca 62000kc ) sice jsem to vyhral nicmene soud mi uznal odskodneni cca 1100 euro ( protoze se to prehouplo do eura - v te dobe cca 33000kc ). takze nic levneho a vysledek nejisty . nehlede na to ze je treba mít pravnika zapsaneho u jejich komory tzn najmout si nemeckeho . a soudi se kde vznikla skoda tzn nemecko .
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

Uživatelský avatar
Raada
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2605
Registrován: 07.09.2008 00:35
Bydliště: Exit 10 na D10

Re: dovoz ze SRN

Příspěvek od Raada » 27.02.2011 13:17

Ja si taky auto koupil sam v Nemecku a dostal jsem zlutou prevozni znacku, ktera ma platnost 5 dnu. Mel jsem dojem, ze ty barvy jsou dle doby platnosti - zluta je jen na 5 dni a do tech 5 dni se to musi prihlasit na CR papiry a znacky. Je taky nejlevnejsi. Ta cervena ma dle meho nazoru delsi dobu platnosti - uz si nepamatuji kolik, ale mam zato, ze cca 15dni. Kdyz si spolecne s prevozkou zaplatim i nemecke povinne ruceni tak proc by tato znacka nemela platit pro CR? Me dali vybrat jak dlouhou dobu platnosti chci a take mi rekli kolik to bude stat. Byl jsem si jistej, ze vsechny formality v CR zaridim do tech 5 dnu tak jsem vzal tu nejlevnejsi.

Jinak me zkusenosti s nakupem jsem popsal na http://www.ford-focus.cz/forum/viewtopi ... 13&t=11040.

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: dovoz ze SRN

Příspěvek od foki » 27.02.2011 13:32

jenom dodam , ze jsem taky kupoval ze salonu jako raada , ovsem to auto bylo radove o cca 80000kc drazsi nez bezne v CR , tam jsem podepisoval X papiru , jako prebiraci a predavaci protokoly , smlouvy , doklady o zaplaceni atd atd , ale zase na druhou stranu jsem se setkal s pristupem - vesnicky statek , na dvore par aut , vylezl sedlak , dal mi klice , ja auto prolezl , neco uhandloval , a kdyz melo dojit na smlouvu tak mi dal prazdnou a ze mam jet , kdyz jsem mu rekl ze chci aby ji vyplnil tak mi rekl ze ny to mi nebude davat slevu kdyz to bude prodavat on . nacez jsem rekl ze bez smlouvy nepojedu , tak mi ji sebral , sebral klice a rekl naschle , sel otevrit dvere a cekal az vypadnu . pak je ale cloveku ouvej , kdyz je treba 900km od domova a ceka ho treba dalsich 1500km domu s prejezdem pro druhe .
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

Uživatelský avatar
evulka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 56
Registrován: 24.02.2011 13:07

Re: dovoz ze SRN

Příspěvek od evulka » 27.02.2011 19:27

raada: na dokladu k té převozce (kde byl mimo jiné vyplněn ten kdo má auto řídit při prevozu, platnosti atd.) bylo v kolonce platné v zemích : Italy, Austria a Deutschland. Nevím jak je to s tou délkou platnosti, ale co do území tak stoprocentně neplatila v česku.
Hello Kitty Focus 1.6Tdci 80kw, 2006.

Eidž
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2224
Registrován: 20.02.2010 09:39
Bydliště: Hradec Králové/Pardubice

Re: dovoz ze SRN

Příspěvek od Eidž » 28.02.2011 04:29

Raada: nevím, kdy jsi to kupoval, ale žluté převozní značky rozhodně nemají pojištění na území ČR. Jsou levnější. Před rokem, kdy jsem kupoval auto já, byla žlutá za 90 euro a červená za 150 euro.

Jde jet na žlutou. A buď na území ČR jedeš bez pojištění nebo si na hranicích koupíš naše pojištění (nebo si jej vyřídíš do předu, ALE musíš znát SPZ(tu neznáš, tu Ti vyrobí) nebo VIN).

Já šel do červené i z toho důvodu, že naši úředníci mají 30 dní na vyřízení nového techničáku, tj. s autem jsem normálně jezdil a modlil se, aby to stihli dřív. Trvalo jim to 3 dny.

Seat Altea XL-prodáno
Ford Focus kombi, 1,8 TDCi, 85 kW, Ghia(+tempomat,+DRL), RV 05/2002-prodáno
Honda Jazz, 1,4 GD1 61 kW, automat(+DRL), RV 03/2003
Škoda Forman 135, LPG, 43 kW, GLX, RV 12/1992, model 1993-prodáno


Uživatelský avatar
Skodax
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 542
Registrován: 02.12.2012 22:01
Bydliště: Plzeň

Re: dovoz ze SRN

Příspěvek od Skodax » 13.11.2013 20:26

Nenašel jsem vhodnější téma, tak snad někdo poradí:
Mám vyhlídnuté auto v DE kousek od hranic s ČR u soukromníka, který má stále přihlášené auto na sebe. A chci se zeptat, je možné odvezt si do ČR koupené auto přihlášené na něj a počkat až ho odhlásí on v DE a následně mi pošle techničák do ČR a tím se vlastně vyhnout kupování převozek, nebo je v tom problém při převozu či následné registraci? Díky za odpovědi
Obrázek
Je: Ford B-Max 1.4 66kW
Byl: Ford Ka 1.2 2013 51kW
Byl: Ford Focus Bordeaux 2.0 16V Duratec HE 107kW

Uživatelský avatar
zdenyvm
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 583
Registrován: 09.03.2010 15:29
Bydliště: Zlínský kraj

Re: dovoz ze SRN

Příspěvek od zdenyvm » 13.11.2013 22:21

Pokud s tím bude němec souhlasit, tak proč ne. Ale je to risk pro něho, kdyby se něco stalo ještě na jeho značkách...
Ford Focus IV 1,0 Ecoboost (155HP Bluefin)
Obrázek

Ford Focus III 1,0 Ecoboost (150HP Bluefin) - prodáno
Obrázek

Ford Focus II 1,6 TDCi (80kw) - prodáno
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Rady prodej - nákup“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: karolkopictures a 5 hostů