Prosím o názory: Koupili byste toto auto? Focus -> Passat

Pouze rady - žádná inzerce!
Moderátor:ZaQik
fordavid
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1097
Registrován: 25.02.2014 21:11
Bydliště: Letovice

Prosím o názory: Koupili byste toto auto? Focus -> Passat

Příspěvek od fordavid » 18.10.2015 10:41

Zdravím,

momentálně řeším výměnu auta. Pořád ale váhám, jestli do toho jít - proto by mě zajímaly názory jiných. Osobně jsem zatím nahlodanej k tomu, že to vezmu - vypadá to dobře a prodávající se jeví velmi solidně. Trošku se bojím nafty, protože jezdím spíše krátké trasy, ale co jsem tak četl, tak se stačí chovat k turbu a ono to i krátký trasy zvládne - i když za cenu vyšší spotřeby.

Prosím o nestranné a neprofordí názory, děkuji.

Jedná se o toto auto: http://www.sbazar.cz/slal/detail/129305 ... rok-vyroby

Výššího nájezdu se nebojím - z důvodu proběhlých výměn a oprav v motoru. Ještě jsem se ptal, jak je na tom převodovka a synchrony po tom nájezdu a poptal jsem se na podrobněji na podvozek (tlumiče, výfuk, ....) - teď čekám na odpověď.

Mail od prodejce:

Dobrý den,
k vašim dotazům :-):
vysoký nájezd je zapříčiněn tím, že předchozí majitel (rodina - znali jsme minulost auta a nájezd byl cca 228 000 km) jej používal jako služební auto a jezdil s ním do zahraničních nemocnic (Comesa, spol. s r.o.).
1) olej měním raději co 15 000 km a ke konci toho cyklu to chce vždy dolít zhruba 0,5 litru
2) Na podvozku se nic nedělalo, auto máme od roku 2010 a všechny základní věci, které se dělaly jsou uvedeny v inzerátu (turbo, vstřiky, rozvody, dvouhmota, hřídelka olejového čerpadla, ...), dále se průběžně také měnily ložiska kol, spínač elektronické parkovací brzdy a klapka regulátoru
3) rez se objevila vloni a letos pouze na předních blatnících, cca dva cm, vždy v nejvyšší části blatníku a bylo opraveno a blatníky přelakovány v Autodružstvu Frýdek-Místek
4) Důvod prodeje - od stejného člověka jako dřív Passata jsme koupili Volvo V70 (identická historie používání auta) a v současnosti nabízíme k prodeji buď předmětného Passata nebo manželčinu Fabii, tři auta nám jsou doma moc :-).



Jak to vidíte? Nebo byste se o to vůbec nezajímali?

:beer:
Je: Ford Focus III, 1.0 Ecoboost, 92 kw, r.v. září 2013, Stříbrná Moondust
Bylo: Ford Focus II, 1.6 benzín, 74 kw, r.v. 2006, Red Rango

Uživatelský avatar
viduka55
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1985
Registrován: 17.03.2013 13:38
Bydliště: Plzeň

Re: Prosím o názory: Koupili byste toto auto? Focus -> Passat

Příspěvek od viduka55 » 18.10.2015 11:11

A duvod proc chces jit do vymeny???
“If everything seems under control, you're not going fast enough.”

Viduka55 - Ford Focus II Duratec HE 2.0, r.v. 2006, 107 KW, GHIA - Galerie
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
jarod72pm
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2220
Registrován: 18.05.2012 21:51
Bydliště: Otrokovice

Re: Prosím o názory: Koupili byste toto auto? Focus -> Passat

Příspěvek od jarod72pm » 18.10.2015 11:23

Jednoho Passata jsme kdysi měli kdybych se měl Já rozhodnout , ten nájezd za tu cenu a stav auta/stáří(do toho nevidíme) za ty prachy koupíš Focus II kombíka ještě v dobrém stavu s polovičním nájezdem km.U Mě nafta patří do kamen ,ale to je každého vkus či potřeba.
Kia Carens 2014 1.6 GDI 99kW Exclusive +winter packet +bufík
Ford Focus 2006 1.6 Ti-VCT Kombi Trend Plus - prodáno 24.8.2020
Byl - Opel Astra Kombi 1.4 16V
Byl - Škoda Forman 1.3i

fordavid
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1097
Registrován: 25.02.2014 21:11
Bydliště: Letovice

Re: Prosím o názory: Koupili byste toto auto? Focus -> Passat

Příspěvek od fordavid » 18.10.2015 11:28

Dobrý den,
vždy při servisu mi měnili co bylo potřeba, nejsem v tom tak znalý, ale vím, že měnili silentbloky, i nějakou tyč stabilizátoru, tlumiče určitě neměnili, těsně před našim nákupem (rok 2010, 228000 km) tam měnili ve VW nové brzdové kotouče. Vždy když byl problém, např. spojka nebo klapka regulátoru, turbo, ložiska se uvedené opravovalo. Podvozek určitě není zralý na generálku a velkou investici. Určitě bychom neprodávali auto, kde něco klepe, bouchá, atd. Nikde není vůle. Nevím o ničem, co by bylo na okamžitou výměnu, pokud bych o tom věděl, tak by to bylo při servisu vyměněno a určitě bych s tím nejezdil. Passata jsme prodávat nechtěli, ale nabídka na Volvo byla rychlá. Passata jsme měli jako rodinné auto. Výfuk je také v pořádku. Motor má průměrnou spotřebu mimo dálnici 5,4. Motor určitě není vylágrovaný. Nevím co jsou synchrony a v 250 000 km byla měněna spojková sada (dvouhmota - investice 20 000 Kč) a to poté co při řazení jedničky začala trochu prokluzovat, od té doby samozřejmě bez problémů, vše včetně zpátečky řadí výborně. Samozřejmě nic nejde přes zuby. Lak je v pořádku, lehce bílé tečky na přední kapotě od kamínků. Lak se nikde neloupe. Do myčky nejezdím, myl jsem si vždy doma na zahradě. Turbo je nové od těch 250 000 km, před výměnou při rozjezdu pískalo. Turbo jsem nechával dojet na neutrál a to jak před dojezdem na pumpu na dálnici, tak i před dojezdem po delší trase domů.
Dotazům rozumím a o žádných vadách nevím, pokud bych věděl, tak bych je nechal opravit, protože ještě před měsícem jsme o prodeji Passata neuvažovali, od té doby jsme na něm najeli tak cca 50 km. Rozumím dotazům ve vazbě na vzdálenost, ale skutečně si musíte udělat obrázek sám a podívat se, projet se
Je: Ford Focus III, 1.0 Ecoboost, 92 kw, r.v. září 2013, Stříbrná Moondust
Bylo: Ford Focus II, 1.6 benzín, 74 kw, r.v. 2006, Red Rango

fordavid
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1097
Registrován: 25.02.2014 21:11
Bydliště: Letovice

Re: Prosím o názory: Koupili byste toto auto? Focus -> Passat

Příspěvek od fordavid » 18.10.2015 12:42

Poslední protokoly
Přílohy
IMGP7814.JPG
Je: Ford Focus III, 1.0 Ecoboost, 92 kw, r.v. září 2013, Stříbrná Moondust
Bylo: Ford Focus II, 1.6 benzín, 74 kw, r.v. 2006, Red Rango

Uživatelský avatar
enjoy
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5329
Registrován: 05.02.2013 18:38
Bydliště: Praha

Re: Prosím o názory: Koupili byste toto auto? Focus -> Passat

Příspěvek od enjoy » 18.10.2015 13:16

To auto takhle z fotek opravdu vypadá vzhledem k nájezdu, že je ve velmi dobrém stavu, to ano.
volant je řádně dodrbaný a všechna tlačítka, opěrky rukou atd. budou taky. Jak je u koncernu dobrým zvykem.
Já měl k Mondeu v hledáčku i přesně takové Passaty, ale nakonec jsem se dočetl takové katastrofické scénáře ohledně 2.0 TDi (určitý kód motoru měl problémy. Asi jako fordí 1.6 TDCi), že jsem od něj nakonec ustoupil a šel směrem Mondeo. Osobně bych doporučil spíš nějaké vyšperkované Mondeo MK3, i když je fakt, že generačně je už malinko starší než ten Passat.
Jestli chceš takto velké auto, nemáš jednoduchý výběr.
Tento Passat vypadá vizuálně dobře, na ty kilometry. Ale bude mít spoustu malých či větších problémů, které bych osobně očekával a asi bych do toho nešel.
Ford Mondeo MK4 Kombi 2008, 2.0i
Ford Ranger, 2008, 2.5 TDCi

fordavid
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1097
Registrován: 25.02.2014 21:11
Bydliště: Letovice

Re: Prosím o názory: Koupili byste toto auto? Focus -> Passat

Příspěvek od fordavid » 18.10.2015 13:20

No, největší problémy, který ty motory mají, se řešily na svolávačkách a spousta věci, co je u dieslů problematických, jsou již vyměněny.. Ten člověk nevypadá, že se snažil střelit herku.. Mluví rozumně a hlavně to je typ, co když je potřeba, tak to hned dá spravit.. Působí fakt solidně

"Motor je typ BKP, kde byly nejčastější závady právě vstřikovače a hřídelka olejového čerpadla, což bylo vyměněno ve VW v rámci svolávacích akcí. Případně spínač elektronické brzdy, klapka regulátoru, silentbloky, které byly měněny"
Je: Ford Focus III, 1.0 Ecoboost, 92 kw, r.v. září 2013, Stříbrná Moondust
Bylo: Ford Focus II, 1.6 benzín, 74 kw, r.v. 2006, Red Rango

Uživatelský avatar
TomFocus
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8239
Registrován: 12.05.2013 17:06
Bydliště: Praha

Re: Prosím o názory: Koupili byste toto auto? Focus -> Passat

Příspěvek od TomFocus » 18.10.2015 14:07

Za kilo bych do toho šel. Lepší tohle s historií než Mondeo mk3 vyšperkovaný. Podle psaní víš co tě čeká, tak uvidíš jestli normál nebo pokladnice.
FF II meziFL performance1600D upgrade +++ Color blue
Galerie
Obrázek
Obrázek

fordavid
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1097
Registrován: 25.02.2014 21:11
Bydliště: Letovice

Re: Prosím o názory: Koupili byste toto auto? Focus -> Passat

Příspěvek od fordavid » 18.10.2015 14:39

Na netu jsem zjistil, že tento typ motoru nemá DPF.. Navíc když ten člověk píše "Auto vám můžu rezervovat, nicméně chceme prodat buď zmíněnou Fabii nebo Passata a pokud by se v průběhu týdne objevil zájemce na Fabii, tak vám dám vědět." tak to ve mně prostě budí dojem, že to auto není vrak..
Je: Ford Focus III, 1.0 Ecoboost, 92 kw, r.v. září 2013, Stříbrná Moondust
Bylo: Ford Focus II, 1.6 benzín, 74 kw, r.v. 2006, Red Rango

Uživatelský avatar
TomFocus
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8239
Registrován: 12.05.2013 17:06
Bydliště: Praha

Re: Prosím o názory: Koupili byste toto auto? Focus -> Passat

Příspěvek od TomFocus » 18.10.2015 14:46

Protáhl bych ho autorizákem a uvidíš co ti řeknou. Třeba se ti ten majitel ani autorizák nepovolí a bude se vymlouvat. Tak bych postupoval já. Těch několik stovek bych dal za poradní hlas :palec_nahoru:
FF II meziFL performance1600D upgrade +++ Color blue
Galerie
Obrázek
Obrázek

fofok
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4802
Registrován: 16.10.2009 19:27
Bydliště: střední čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o názory: Koupili byste toto auto? Focus -> Passat

Příspěvek od fofok » 18.10.2015 15:35

Můj názor.Radši bych fabii HTP než B6 2,0 TDI.Pokud jezdíš krátký,tak ti to nebude ani topit.V práci nám to topí až po cca 15 min a ohřeje se to na provozní teplotu až po 20 min,když je kolem nuly.Je to dělaný na dálky a krátkejma trasama to bude trpět.Htp topí hned a do města ideál :palec_nahoru: Nevím asi bych s benzínovýho fofo na tohle nepřecházel.O tomhle motoru jsou na internetu kvanta recenzí a ne moc kladnejch,ale je to tvoje volba.
Byl Focus II kombi 2011 1,6 16v
Obrázek
Je VW Golf VII ME 1,0 TSI 2019

Uživatelský avatar
TomFocus
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8239
Registrován: 12.05.2013 17:06
Bydliště: Praha

Re: Prosím o názory: Koupili byste toto auto? Focus -> Passat

Příspěvek od TomFocus » 18.10.2015 15:50

mám 1,6d a od 10 stupnů mě to topí nejdříve po po 5km čím menší teplota tím později! A to proto, že se ke studenýmu motoru chovám kamarádsky :mrgreen: Pokud se k tomu bude patřičně chovat, bude často měnit olej at jezdí jen 6km tam a 6km zpět...o víkendu vejlet a vydrží mu to :mrgreen:
Raději B6 ve slušným stavu než Fábii I za stejný peníze :mrgreen:
FF II meziFL performance1600D upgrade +++ Color blue
Galerie
Obrázek
Obrázek

fordavid
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1097
Registrován: 25.02.2014 21:11
Bydliště: Letovice

Re: Prosím o názory: Koupili byste toto auto? Focus -> Passat

Příspěvek od fordavid » 18.10.2015 15:53

Mě do toho motivuje, že spojka, turbo, dvouhmota, vstřiky... byly dělaný a je na nich najeto třeba jen 70 tkm
Je: Ford Focus III, 1.0 Ecoboost, 92 kw, r.v. září 2013, Stříbrná Moondust
Bylo: Ford Focus II, 1.6 benzín, 74 kw, r.v. 2006, Red Rango

Uživatelský avatar
viduka55
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1985
Registrován: 17.03.2013 13:38
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od viduka55 » 18.10.2015 16:02

Jsou lidi hlavne zensky co dokazou odrovnat spojku i za min nez 70 000km, takze to ze to ze neco bylo delany pred takovou dobou bych nevidel jako rozhodujici. Dulezity je aktualni stav.
“If everything seems under control, you're not going fast enough.”

Viduka55 - Ford Focus II Duratec HE 2.0, r.v. 2006, 107 KW, GHIA - Galerie
Obrázek Obrázek

fordavid
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1097
Registrován: 25.02.2014 21:11
Bydliště: Letovice

Re: Prosím o názory: Koupili byste toto auto? Focus -> Passat

Příspěvek od fordavid » 18.10.2015 16:04

A proto už se snažím najít někoho z okolí, kdo by to omrknul za tisícovku.. Snažím se zlanařit romika, ten to má kousek..

A vůbec - nemáte tip na někoho okolí Nový Jičín? Havířov, Frýdek Místek.............
Je: Ford Focus III, 1.0 Ecoboost, 92 kw, r.v. září 2013, Stříbrná Moondust
Bylo: Ford Focus II, 1.6 benzín, 74 kw, r.v. 2006, Red Rango

Odpovědět

Zpět na „Rady prodej - nákup“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů