FF3 1.6 na LPG ???

Pouze rady - žádná inzerce!
Moderátor:ZaQik
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mira
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2618
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Třebichovice
Kontaktovat uživatele:

FF3 1.6 na LPG ???

Příspěvek od Mira » 15.09.2023 12:56

Mám v plánu omladit vozový park. Jezdím Ford Focus II, 1.6 Ti-VCT 85kW na LPG již 13let a najeto mám 325tis. km na LPG. Celkový stav tacho 339tis. aktuálně a denně přiskakuje cca 70km :D Zaklepal jsem vyfukove ventily a od posledního vymezení ventilů mám najeto více než 80tis. km. Jediná "prevence" je, že jezdím v průměru 3,5tis. otáček max :lol: Jestli to má logiku a efekt neřešte - nejsem žádnej pirát silnic :mrgreen:

Ale to hlavní ... chci nechat Focuse odejít do důchodu, resp. za rok už s ním nechci na STK. Má už nějaký šrámy a nechce se mi investovat.

Nevim zda Fordy (tuším 2014-2018) 1.6 Ti-VCT 77kW motor IQDC resp. 92kW motor PNDD (vyčteno na webu) jsou pro LPG vhodné s ohledem na servis a prevenci - ventilové vůle. Má to hydroštely, nebo ty "hrníčky"? Sorry za laické vyjadřování.

Můj původní plán, kterého se zatím držím je zběhnutí k Toyotě pro Aurise/Corollu 1.6 Valvematic 97kW. V porovnání těchto dvou značek, co vidíte jako plusy/mínusy?

Toyota má 6ti kvalt, Auris v combi je menší než focus
Ford je o dost levnější v porovnání rv./nájezd km ...

Je tu někdo s tímto novějším fordem přestavěným do LPG? Mých 13let zkušeností s LPG mě nedonutí změnit myšlení. Prostě tankovat za 14,- nebo za 40,- je sakra velkej rozdíl .... 8)
Byl: FFI 11/2002 Galerie Byl: FFII 12/2008 LPG Galerie - prodán s 340tis. km na tachu
Je FFIII 9/2017 Galeriea opět jedeme na LPG

Odpovědět

Zpět na „Rady prodej - nákup“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů