Vývýjač vodíku

Moderátor:phofy
Uživatelský avatar
hamer
Nováček
Nováček
Příspěvky: 63
Registrován: 22.11.2009 17:40
Bydliště: Dechtice

Vývýjač vodíku

Příspěvek od hamer » 29.01.2010 18:43

Kúpil som Focusa, no pôvodný majiteľ mi povedal, že je tam namontované zariadenie na úsporu paliva a že funguje na princípe vyvýjača vodíka z destilovanej vody, ktorý je následne zavedený do sacieho potrubia za škrtiacou klapkou. Navyše je tam elektronicky upravovaný signál z lambda sondy. V blízkosti chladiča je primontovaná nádržka na spomínanú destilovanú vodu. Tá voda následne cez hadičku putuje do vyvýjača, čo je dosť zvláštne zariadenie.
Vlastne je to nádoba s elektrodami, do ktorej sa dostáva spomínaná destilovaná voda. Výstup z tohoto vyvíjača je zavedený do sacieho potrubia za skrtiacou klapkou.
Po zapnutí svetiel, ak je v nádobka voda a zap. vypínač, vo vyvýjači to začne bublať a spomínaný vodík vystupuje cez hadičku do sania. Bežne teraz v zime má spotrebu môj focus 1.4 bez vyvýjača vodíka okolo 6.7 - 6.9 l/100 km, no ak zapnem spomínaný vyvýjač pred jazdou, priemerná spotreba klesne na 5.5 - 5,7l/100km, pritom stále jazdím na tej istej trase.
Akcelerácia je omnoha lepšia, je to jak keby som vymenil povôdný motor 1.4, za 1.6 .
Len mám obavy, nemáte niekto s týmto skúsenosti, nestane sa nič s motorom ?
Spotreba destilovanej vody je pritom asi tak 1l na 350 km, čo tiež nie až tak moc. Taktiež mám obavy či spolu s vodíkom tam neprisávam aj vodu. Ale motor netrhá, skôr naopak, chod je tichší a kľudnejší hlavne pri otáčkach, ale je to poznať i na volnobehu. Skúste poradiť, nerád by som odpálil dobrý motor.
Ford Focus 1.4 combi

Uživatelský avatar
Fako sk
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1124
Registrován: 31.07.2008 16:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Vývýjač vodíku

Příspěvek od Fako sk » 29.01.2010 19:17

zaujímavé 8O . o tom som v živote nepočul
Obrázek
Ford Focus Hatchback 1.8 TDDi Trend, 66 kW, r.v. 2001, Made in Germany
Fooookus
..lešti focusa kým sa dá lebo nikdy nevieš čo sa ti môže stať a potom ho nebude mať kto leštiť..

Uživatelský avatar
Rendy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 169
Registrován: 09.12.2009 18:52
Bydliště: střed moravy

Re: Vývýjač vodíku

Příspěvek od Rendy » 29.01.2010 19:23

No abys někde nevybuchl,víš jak dopadl Hindenburg!!!
ford focus 1,8i/2002/st křídlo/panther-schwarz met./folie bruxafol/trend.

https://imageshack.us/

Uživatelský avatar
canndale
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1573
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: BA

Re: Vývýjač vodíku

Příspěvek od canndale » 29.01.2010 19:39

to sa mi nejak nezda pravdupovediac, nemas nejaku foto, alebo dokumentaciu? keby to bolo take dobre, uz by to davno nahradilo alternativy ako LPG apod :)
kazdopadne co mam informacie o elektrolyze vody a nasledneho zuzitkovania vodika, tak na elektrolyzu je potreba cca 2x tolko energie ako dokaze vodik dodat, preto sa mi to celkom nezda
Toyota Highlander 2.5h
Small CX3
Ford Focus 2010, 1.6i 74kW

Uživatelský avatar
Nicco
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1961
Registrován: 16.06.2009 21:42
Bydliště: CZ-SK

Re: Vývýjač vodíku

Příspěvek od Nicco » 29.01.2010 23:55

odstránená zbytočná citácia. Quickie


Clovece, to bude asi ten vynalez :idea: od toho chlapika, co bol v investoroch na CT1 asi pre 1-2 tyzdnami. Tam ho vysmiali, lebo to od neho nekupila Skodovka a on to chcel pradavat iba pre jednotlivych motoristov a nie pre automobilky. Tvrdil, ze to ma na svojom aute a ze to uz aj predal priemyselnym firmam. Tiez som mu velmi neveril.
Ak je to to, tak s tym vela skusenosti nie je. Ktovie, co to spravi s motorom.
Nemozes ziskat viac info od povodneho majitela?
Opel Astra J ST 2011, 1.4T/103kw,
ex: Ford Focus II Trend 1.6i/74kw, 2007, 100tkm, spotreba: 2010=6.65, 2011=6.44, 2012=6.23, 2013=5.94, 2014=~5.84~

PeS
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 836
Registrován: 01.08.2008 20:07

Re: Vývýjač vodíku

Příspěvek od PeS » 30.01.2010 00:09

odstránená zbytočná citácia. Quickie

To je vážně zajímavý. Když si vezmeš tak je to vlastně něco jako perpeetum mobile ale poněkud
obrácené. Elektrikou z alternátoru vyrobíš vodík a kyslík s účinností cca 50% . Ten pak spálíš v motoru s účinností 15% a získáš elektriku. Takže to funguje akorát jako brzda, ale protože je to naprosto bezvýznamné množství není to poznat.

To že reportuješ snížení spotřeby je na tom to nejzajímavější - já si myslím že je to placebo efekt, prostě to zapneš a myslíš na to jak ti to šetří palivo a podvědomě jedeš ekonomicky.

Chtělo by to slepý test - mít za mech. spínačem ještě další elektronický spínač který by to někdy opravdu zapnul a někdy ne a zalogoval to. Myslím si že by ti klesla spotřeba vždy bez ohledu na to jestli to pracuje nebo ne.

Uživatelský avatar
hamer
Nováček
Nováček
Příspěvky: 63
Registrován: 22.11.2009 17:40
Bydliště: Dechtice

Re: Vývýjač vodíku

Příspěvek od hamer » 30.01.2010 06:32

V prvom rade chcem povedať, že ja tu nič nepropagujem, len sa pýtam, tak ako ďalších 100 ludí na tomto fóre. Viem asi toľko, auto je pôvodne dovezene z USA. Vraj je to tam namontované 2 roky. Na tom vyvýjači je akurát napísané "water based fuel saver" Made in USA. Ja neviem ako to presne funguje a ani nechcem tvrdit nič proti nikomu oproti, ale tá spotreba je skutočne taká ako som písal. Placebo efekt to nebude. Denne chodím tú istú trasu dlhú 25 km tam a poobede z práce zas naspäť. Počas tých 25 km sú tam 3 dediny a koncové okresné mesto, ktoré vždy musím prejsť z jedného konca až na druhý. Cesta trvá cca 30 -35 minút. Nie som žiaden drak na cestách, hlavne teraz v zime, málokedy presiahnem rýchlosť 80 a 5. rýchlostný stupeň je zaradený zriedka. Tá spotreba je meraná a potvrdená asi 5 meraniami z plnej nádrže po opäť natankovanie plnej nádrže a asi 7x od zasvietenia kontrolky po dalšie zasvietenie. Cez víkend spravím foto a pošlem.
Ford Focus 1.4 combi

Uživatelský avatar
Nicco
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1961
Registrován: 16.06.2009 21:42
Bydliště: CZ-SK

Re: Vývýjač vodíku

Příspěvek od Nicco » 30.01.2010 16:23

odstránená zbytočná citácia. Quickie

Nafot to, uz netrpezlivo cakam. Dam si to ked tak doviezt z USA.
Opel Astra J ST 2011, 1.4T/103kw,
ex: Ford Focus II Trend 1.6i/74kw, 2007, 100tkm, spotreba: 2010=6.65, 2011=6.44, 2012=6.23, 2013=5.94, 2014=~5.84~

Uživatelský avatar
hamer
Nováček
Nováček
Příspěvky: 63
Registrován: 22.11.2009 17:40
Bydliště: Dechtice

Vývýjač vodíku

Příspěvek od hamer » 30.01.2010 18:51

Posielam nejaké 2 fotky, musel som to zdemontovať, lebo je to namontované na ľavom nosníku od spodu a prśtup tam je na dve veci. V motorovom priestore je už len asi 2 l PVC nádobka na destilku, pravdepodobne pôvodne určená na chladiacu kvapalinu z nejakého auta.
Riadiaca jednotka je malá čierna krabička pripojená na lambdu sondu.
Přílohy
snímka1.jpg
Ford Focus 1.4 combi

Uživatelský avatar
hamer
Nováček
Nováček
Příspěvky: 63
Registrován: 22.11.2009 17:40
Bydliště: Dechtice

Vývýjač vodíku

Příspěvek od hamer » 30.01.2010 19:18

Druhé foto pošlem asi v pondelok, vypína mi internet keď priložím súbor.
Ford Focus 1.4 combi

Uživatelský avatar
Nicco
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1961
Registrován: 16.06.2009 21:42
Bydliště: CZ-SK

Re: Vývýjač vodíku

Příspěvek od Nicco » 30.01.2010 22:01

OK, takze jedna sa o HHO, v USA pomerne popularne, podla poctu materialov na nete.

Ale aj v nasich koncinach sa da k tomu dopracovat:
Predam HHO Vodikovy generator - Nabídka - [ 8.1.2010 ] - Části motoru 1399 x
Bratislava
neuvedena
Stiepenim vody a zavedenim plynu do sania znizuje spotrebu o cca 50% Vhodne pre benzinove aj dieselove motory. Samozrejmostou je navod na instalaciu. viac info na waslab.host.sk
Rok výroby: 2010
http://auta.inzeraty.cz/inzerce/4921737 ... rator.aspx
http://autobazar.hyperinzerce.cz/auto-t ... -vysocina/

Tu na fore si asi jediny, co to ma. Tvoja otazka o spolahlivosti je namieste a cosi sa da uz vytusit z toho, preco to automobilky nemontuju seriovo. Ale pravda moze byt aj uplne inde.

Kolko mas najazdene km? Skus odfotit aj tu nadrzku na vodu.

Vodu do motora urcite nenasava, lebo to funguje nie na nasavanie, ale na principe, ze H2 je lahsi ako O2 a tak stupa hadickou do sania.

Kazdy uz pocol o Nitro boostoch / dusiku. Ten bude mat ale ine vlastnosti a tak dlhodobe spalovanie nie je asi mozne, ale trocha vodka, by nemalo vadit :wink: Potom uz ide iba o to, aby ti ten vodik neunikal a nechitol niekde iskru, lebo ako pisal Rendy, napodobis Hindenburg. A to bude asi ten dovod, ze to nie je seriove
Opel Astra J ST 2011, 1.4T/103kw,
ex: Ford Focus II Trend 1.6i/74kw, 2007, 100tkm, spotreba: 2010=6.65, 2011=6.44, 2012=6.23, 2013=5.94, 2014=~5.84~

Uživatelský avatar
canndale
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1573
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: BA

Re: Vývýjač vodíku

Příspěvek od canndale » 31.01.2010 10:09

suvislost medzi oxidom dusika a vodikom je asi len na zaklade umiestnenia vstrekovania..
pretoze oxid dusika (nitro boost) sluzi na ochladenie vhananeho vzduchu, cim umozni nasat vacsie mnozstvo kyslika a tym vacsiu exploziu vo valci. Samotny oxid dusika je nehorlavy. a netreba zabudat aj na to, ze sa privadza pod vysokym tlakom a rozprasuje sa do nasavania.

vodik ktory je tu spominany nieje ani pod tlakom, ani neznizuje teplotu, ani nieje v dostatocnom mnozstve..

a dalsia vec, ako tu bolo uz velakrat spomunane, vodik je vo vzduchu vysoko vybusny, ja by som to v aute nechcel mat.. ale ja som aj proti LPG nadrziam v kufri :D
Toyota Highlander 2.5h
Small CX3
Ford Focus 2010, 1.6i 74kW

Uživatelský avatar
hamer
Nováček
Nováček
Příspěvky: 63
Registrován: 22.11.2009 17:40
Bydliště: Dechtice

Re: Vývýjač vodíku

Příspěvek od hamer » 31.01.2010 10:28

Hej, v USA je to dosť rozšírené, čo som zistil, samozrejme, lebo u nich keď je objem pod 3000 cm3, tak to je nič, a keď je aj majú ten objem váčší, tak aspoň trochu chcú šetriť tie pohonné hmoty. Sériovo sa to nemontuje aj preto, lebo ropné rafinérie by sa vzbúrili, lebo by im klesali zisky a to by sa im veľmi nepáčilo.
Mne sa akurát páči na tom to, že ten vodík sa nikde neskladuje, v danom okamžiku je vyrobené pomerne malé množstvo, čo by určite nemalo až tak veľké deštruktívne vlastnosti. Ale samozrejme, bezpečnosť je prvoradá a prekontrolujem všetky výustky z hadíc a nádržiek.
Druhá vec je zas tá, že pred STK, resp. EK to bude treba odpojiť. Ale celá montáž - demontážje pomerne jednoduchá trvá tak odhadom 30 minút. Prevedenie je pomerne precízne spravené, hadičky sú chránené v trubke, prívodné vodiče taktiež, istené je to 25A poistkou.
Akurát som dnes meral odber zariadenia, je okolo 11.5 -12A, ale pre alternátor si myslím že to nie až tak veľký záber, určite pri jazde nepostrehnuteľný, alebo porovnateľný ako keď zapnem vyhrievanie zadného okna. V pondelok odfotím aj tú nadržku a aj riadiacu jednotku, ktorá upravuje signál z labda sondy.
Ford Focus 1.4 combi

Uživatelský avatar
hamer
Nováček
Nováček
Příspěvky: 63
Registrován: 22.11.2009 17:40
Bydliště: Dechtice

Auto na vodu

Příspěvek od hamer » 31.01.2010 10:48

Našiel som video jedného kutila, ktorý si to postavil. No v tomto prípade ako som videl ako použité materiály - zaváraninové poháre, tak to je skutočný sebevrah..
http://tn.nova.cz/zpravy/regionalni/kut ... kojen.html
Ford Focus 1.4 combi

Uživatelský avatar
canndale
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1573
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: BA

Re: Vývýjač vodíku

Příspěvek od canndale » 31.01.2010 11:20

chcel by som vidiet vykonove udaje na brzde a dosledky dlhodobeho pouzivania.. vzhladom na to ze nafta sama o sebe je mastna a doplnuje premazavanie motora.. a funguje to aj na benzin aj na naftu :) - uzasne :)


neviem ale keby to bolo take genialne, uz by to davno bolo patentovane, aj keby sa to nevyuzivalo a neslo do vyroby. A lobbing ropnych spolocnosti v posednych 5tich rokoch nieje taky aby dokazali dobre napady az tak rusit.. podobne ako je rozvoj malych elektromobilov v mestach a hybridnych technologii ;)

keby bola na to enjaka oficialna recenzia, alebo nieco take, ale to ze nejaky kutil z hornej dolnej povie ze "joo mne to ted jezdi za 3litry" mi nepripada velmi presvedcive :) - to na margo toho videa :)
Toyota Highlander 2.5h
Small CX3
Ford Focus 2010, 1.6i 74kW

Odpovědět

Zpět na „Pohonné hmoty, benzin, nafta...“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů