Shell FuelSave Diesel

Moderátor:phofy
Uživatelský avatar
pbjun
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5869
Registrován: 02.02.2008 03:18

Re: Shell FuelSave Diesel

Příspěvek od pbjun » 31.07.2011 08:14

Nacpal sem to do firemni fabky - idealni auto na pokusy :D A tam mi zase prislo ze byl motor pruznejsi a tissi (ale muze to byt subjektivni protoze jsem pred tim tankoval na unicornu), kazdopadne jel sem trasu ostrava - zlin s prazdnym autem a naftou unicorn (hodne svizna jizda, prumer 98km/h) za 7,8l/100km a zpet sem jel s autem nalozenym tak ze lezelo na dorazech (taky hodne rychle, prumer 88km/H) za 6,4l/100km, stejna trasa, plyn na podlaze... Ale jak rikam srovnavam s unicorni naftou takze to neni moc objektivni jelikoz kdyz tam mam unicorn tak auto nejede a nechce se mu ani startovat...

Uživatelský avatar
Dryha
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 10.01.2011 17:26
Bydliště: Hradec Králové

Re: Shell FuelSave Diesel

Příspěvek od Dryha » 05.08.2011 09:26

tak ja na ni najezdil uz asi 2500km, chod a hlucnost motoru normalni, obcas mam akorat pocit ze je mirne linejsi odspodu, spotreba oproti drive brane Verve je o min. 0,5litru nizzsi 8O jezdim denne HK-PCE tam a zpet, neco po okoli - beru po vicko a driv spotreba kolem 6,2, ted mam spotrebu 5,7 a dnes pred dovolenou budu tankovat a predbezny odhad je ze jsem najel jeste asi o 60km vic tzn. ze bych byl na 5,5 rekneme coz se mi libi, a jezdim tak kolem 100-110km/h mimo mesto :)
dalnice jezdim 2x mesicne do Teplic a spotreba driv 6,6, s tou shellkou 6,2 - pri rychlostech 140max.
jsem spokojen ... ale ta brutalni cena mi leze krkem ... 35,50 me fakt vytaci ... premyslim zkusit na dovcu po CR ten Globusacky Ultradiesel, v pernikove ho maji za 33,5 coz je o 2kc ...
FoFik I combi, r.2001, 1.8TDDI - 66kW, stříbrňák moondust
... aktuálně MotoMyslivec Vícebarevný - 100kg laň spáchala sebevraždu :(

Uživatelský avatar
Hampy
Junior
Junior
Příspěvky: 349
Registrován: 30.07.2010 09:40
Bydliště: Teplice

Re: Shell FuelSave Diesel

Příspěvek od Hampy » 15.08.2011 08:10

Ahoj, tak na Shelláckou naftu FuelSave jsem teď vyjezdil pátou nádrž a průměrná spotřeba je něco pod 6,0 litru/100km. Jezdíme město/okresky/dálnice dá se říct na třetiny. Včera jsme se vrátili z vody - jeli jsme Vltavu, takže ve středu Teplice-Vyšší Brod (v autě 5 lidí a kufr narván po střechu), pak kvůli přemisťování aut z kempu do kempu projeta dvakrát trasa Vyšák-Boršov a včera večer cesta zpět do Teplic. Cesta je tak půl napůl dálnice/okresky - po okreskách jsme jeli kolem 100/120 a dálnice 130/150 (Ten 17km úsek po D3 jsme dokonce hnali kolem 170/180) a vypočtená spotřeba je rovných 6 litrů (ujeto lehce přes 800 km a ještě nesvítí rezerva). Takže podle mě bomba výsledek, brácha s Merglem B180 v benzinu jel za 10 litrů...

Ještě taková perlička, z Lovosic jsme jeli v šesti, aby se nemuselo jedno auto vracet, a v Teplicích nás samozřejmě ve 23.45 v neděli stavěli benga :D :D :D No naštěstí byla tma jak v pr... takže si ani čtyř lidí vzadu nevšimli, ale musím říct že těch pár minut než mě prolustrovali mě docela ponaučilo, že příště na jízdu v šesti kašlu :bebng:
Snad brzy bude: Ford S-max :-)
Je: Octavia kombi 1,6 TDI 4x4, rok 2011 + Octavia liftback 1,6 TDI, rok 2015
Byl: Ford Focus I kombi Finesse, 1.8 TDCi, 74kW, v provozu od 30.12.2002.

Uživatelský avatar
Milano
Nováček
Nováček
Příspěvky: 166
Registrován: 01.01.2009 13:19
Bydliště: 2J9

Re: Shell FuelSave Diesel

Příspěvek od Milano » 18.08.2011 20:41

hmm, já tam liju klasickou naftu a Vif a na tuto spotřebu se dostanu taky a to i když zrovna Vif nedám. Když natankuju třeba u Glóbusu klasickou naftu a jezdím okrsky do 120 a dálnice 130, tak úplně v poho mám průměrnou 5,5 l/100.
Takže pánové fakt nevím, při jízdě po dálnici ve Švédsku ustálenou rychlostí 110km/hod - dle navigace, s plně naloženým autem spotřeba 4,8 l. A takovou spotřebu bych v poho měl i s českou naftou, ale v Čr nemám tu trpělivost se takhle plazit. Hlavně musí být auto v cajku, mám nyní na vstřikách 263 t. a furt origo a tankoval jsem hodněkrát třeba i u Ona nebo Unicornu, ale s Vifem...
Neříkám, že vyšší cetanový číslo není good, ale dle mě jen u modernějších motorů, než je ten můj, já jsem nikdy na spotřebě nepoznal rozdíl mezi Vervou, Aral Ultimate, Shell a jinou naftou. Takže se musím pousmát i nad půl litrovými rozdíly jistejch jedinců... Dle mě je to vždycky a jen o noze a hlavě. Kdyby aspoň někdo jel stejnou trasu ve stejným počasí i větru (protivětru) na tempomat někde po dálnici a měl tam rozdíl, tak tomu pak věřím, jinak ne.
A pro rýpaly, znova podotýkám verzi motoru, neřeším 2. či 3. generaci comon railu, která je na cetan. číslo mnohem citlivější :wink:
Focus sport 3D 2003 1.8 TDci 85 kw, xenony, vyhř. čelní okno, zrcátka i sedačky Recaro, el. nastavitelná sedačka řidiče + zrcátka, palubní počítač, digi klima, egr off, kat off, černá perlet'

Uživatelský avatar
Milano
Nováček
Nováček
Příspěvky: 166
Registrován: 01.01.2009 13:19
Bydliště: 2J9

Re: Shell FuelSave Diesel

Příspěvek od Milano » 18.08.2011 21:48

A ještě jsem zapomněl, to vše na letních gumách o šířce 215, na zimákách jdu skoro o půl litru dolů, to užívám pouze 185ky...
Focus sport 3D 2003 1.8 TDci 85 kw, xenony, vyhř. čelní okno, zrcátka i sedačky Recaro, el. nastavitelná sedačka řidiče + zrcátka, palubní počítač, digi klima, egr off, kat off, černá perlet'

Mike78
Příspěvky: 1
Registrován: 02.01.2013 22:05

Re: Shell FuelSave Diesel

Příspěvek od Mike78 » 03.01.2013 09:31

Mel jsem v nadrzi cca 3 litry, pak jsem vzal bohuzel plnou Shell diesel fuelsave a motor (2.0 TDCi 103kW Mondeo) nejde tak pekne za plynem jako predtim, je hlucnejsi-chrochta, dychavicnejsi a dokonce pri vyjezdu na Cínovec při 80km/hod a 4. stupni prevodu mi zacal skubat motor (poprve v zivote) a mam najeto jen 55 tis. km. Proto toto palivo uz nikdy nekoupim a co nejdrive namycham s jinym vyrobcem. Doufam, ze neni problem nekde v motoru. Ujel jsem s tim pak 100km a nic neskubalo, nicmene projev motoru stale hlucny.

Odpovědět

Zpět na „Pohonné hmoty, benzin, nafta...“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti