Focus na LPG a vhodné motorizace?

Moderátor:phofy
Odpovědět
mari1300
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 20.01.2012 20:58

Focus na LPG a vhodné motorizace?

Příspěvek od mari1300 » 20.01.2012 21:20

Zdravím,
čeká mě koupě nového auta(ojetiny/kombi)v objemu do 1800cm3 a z výběru mi vyšel nejlépe F.Mondeo od r.2004 a vzhledem k dostupnosti dílů a servisnímu zázemí také některá ze Škodovek(Fábia,Oktávka) .
Vzhledem k tomu, že jsem ale zjistil u Mondea (v motorizaci kterou jsem měl vyhlídlou a to některou z variant 1.8 Duratec), že jsou k provozu na LPG doslova nevhodné (nelze nastavit ventilové vůle a netvrzená ventilová sedla), tak jsem se rozhodl zaměřit na menší, ale pořád dobře vycházející ve smyslu - cena/užitná hodnota/výkon/spolehlivost - F.Focuse a potřeboval bych u jeho motorů zjistit nějaké informace...

Mohl by mě někdo zasvětit do motorizací u Focuse(vím, že se používají 1.4, 1.6 - 74 a85Kw a 1.8 zetec) konkrétně bych potřeboval zjistit, které z motorů montovaných do Focuse mají hydroštely,tvrzená ventilová sedla a zda má některý z nich řetězem poháněné rozvody...

Rovnou mi můžete napsat, jaký z motorizací by se podle vás na provoz LPG hodil a který vysloveně nehodil..

děkuji

PS: kdyby měl někdo přehled v motorizacích u Škodovek, tak bych se za doporučení, kterou motorizaci zvloit,nezlobil:-)

WGeorge
Nováček
Nováček
Příspěvky: 58
Registrován: 31.07.2011 22:35
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Focus na LPG a vhodné motorizace?

Příspěvek od WGeorge » 23.01.2012 20:21

Ahoj
o nevhodné motorizace se neboj, pokud budeš dělat pravidelnou údržbu, tak se ti nemůže nic stát. Pro klid duše můžeš nechat namontovat Flashlube (Ford ho oficiálně doporučuje), i když o jeho funkčnosti se vedou sáhodlouhé debaty. Hydroštely nemá ani 1.6, ale pokud budeš pravidelně kontrolovat vůle tak se ti nic nestane. Motor zvol hlavně dle potřeby - raději se vyhni 1.4 to je hodně slabý. Hodně lidí, včetně mě, tu má focuse 1.6 16V na plyn.

Hlavní je se nebát a obzvláště, pokud najezdíš hodně km tak si s plynem bezproblémů ušetříš na nějakou případnou opravu a ještě ti mnoho zbude.

To se týče Škody, tak to co maj tu 1.6 tak do té se montuje lpg již ve výrobě, takže tam bych taky problém nehledal.

Každopádně mnohem důležitější než výběr motorizace je výběr kvalitní montážní dílny, která ti lpg bude zabudovávat a preferovat kvalitu a dobré reference před cenou.
FoFo I combi po FL r.v. 11/2003 1.6 16V - LPG AC Stag 4 Plus

Uživatelský avatar
MedWed
Nováček
Nováček
Příspěvky: 130
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Hana
Kontaktovat uživatele:

Re: Focus na LPG a vhodné motorizace?

Příspěvek od MedWed » 23.01.2012 20:25

OT
copak, na Busu neni pocasi? :D
konec OT

jinak s benzinem neporadim, udajne jsou nevhodne flexifuely, ale v posledni dobe se tu vyrojilo nekolik podobnych threadu, tak se po nich koukni :)
1, Ford Focus Combi, r.v. 2007, 1,6TDCi, "Sulfid Combi", DPF off, motor 80@94kW, 244@281Nm
2, Ford Focus Combi, r.v. 1999, 1,8TDDi, "Silver Combi" Ghia

WGeorge
Nováček
Nováček
Příspěvky: 58
Registrován: 31.07.2011 22:35
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Focus na LPG a vhodné motorizace?

Příspěvek od WGeorge » 23.01.2012 20:40

:!: flexifuel je od slova flexibilní palivo, takže tyto motory jsou obzvláště vhodné na lpg - mají tvrzená sedla ventilů. Ale tyto motory jsou až u novějších aut než má tazatel v úmyslu koupit a je to dle mě zbytečný luxus.


Asi by toto téma chtělo sloučit s těmi podobnými zde - nevšiml jsem si, že zde tazatel dal stejný dotaz 2x
FoFo I combi po FL r.v. 11/2003 1.6 16V - LPG AC Stag 4 Plus

Uživatelský avatar
VH123
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1214
Registrován: 09.04.2009 09:37
Bydliště: Lovosice

Re: Focus na LPG a vhodné motorizace?

Příspěvek od VH123 » 26.01.2012 10:37

Zase jsem začal řešit otázku LPG a mám následující plán:
Montáž LPG Elpigaz do Fiesty (r.v. 1998, motor 1.25 Zetec 55 kW, najeto 150 tkm), kde bych s ním měl s ročním nájezdem 15 tkm odjezdit minimálně cca 3 roky - z velké většiny 2x30 km okreska/město. Až začne zlobit (jako že by neměla, motoricky je cajk a objektivně je na ty roky ve velice slušném stavu), plánuji celý systém nechat přemontovat do Focuse (1.6 Zetec 74 kW, najeto cca 100 tkm), kde by sloužil s podobným nájezdem zase aspoň 3 roky.
Má ten plán nějakou slabinu kterou jsem přehlédl? Snažím se vybrat LPG systém s dobrými referencemi zde na fóru, který bude vhodný pro oba motory, doufám že jsem se trefil. Na Fiestě nijak nelpím, takže neplánuji ani přimazávání Flashlube.
Případně jestli mi někdo poradí jinou značku. Poslední kapka bylo když jsem projížděl kolem Shellky s naftou přes 40, pravda byla to nějaká prémiová, ale nebude dlouho trvat a bude tolik stát i N95.
Vojta
__________________
Ford Focus 1.6 16V 74 kW TrendoGhia 2003 LPG Stag 4 Rust In Pieces
Ford Capri Mk2 2.3 V6 X-pack 1977
Mazda 5 CW 2.5 2012

WGeorge
Nováček
Nováček
Příspěvky: 58
Registrován: 31.07.2011 22:35
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Focus na LPG a vhodné motorizace?

Příspěvek od WGeorge » 26.01.2012 19:21

Háček tam může být v tom, že do fiesty musíš dát dostatečně výkonej reduktor aby jsi ho posléze mohl použít do focuse - to se ale dá řešit zadáním při montáži. Další investice je o tom, že přendání lpg do jiného vozu něco stojí (nevím kolik, ale tak kolem 10000kč to bude), tak si propočítej aby se ti za ty 3 roky všechno zaplatilo a vyplatilo. Při krátkých cestách nezapomeň na to, že vždy po nastartování se studeným motorem ujedeš vždy něco na benzín s nemalou spotřebou. Jina víc než použitej systém si najdi firmu, která bude mít dobré reference a dej na jejich doporučení a zkušenosti.
FoFo I combi po FL r.v. 11/2003 1.6 16V - LPG AC Stag 4 Plus

Odpovědět

Zpět na „Pohonné hmoty, benzin, nafta...“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host