Prodejce - Auto Re - stočené vozy (některé) :-)

Odpovědět
Uživatelský avatar
Wolodyjowsski
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1257
Registrován: 29.10.2010 20:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodejce - Auto Re - stočené vozy (některé) :-)

Příspěvek od Wolodyjowsski » 18.12.2015 11:48

Tak Global Brno, dobře, nevěděli, netušili a tak.
Zajímavé je, že stejné auto bylo cca před měsícem nabízeno též v Hradci Králové.

http://webcache.googleusercontent.com/s ... clnk&gl=cz

fofok
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4774
Registrován: 16.10.2009 19:27
Bydliště: střední čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodejce - Auto Re - stočené vozy (některé) :-)

Příspěvek od fofok » 18.12.2015 11:58

Zase jsem omylem zabrousil na jejich nabídku a ty falešný servisky u těch Fordů asi patřej taky někomu jinýmu :puke_r:
Byl Focus II kombi 2011 1,6 16v
Obrázek
Je VW Golf VII ME 1,0 TSI 2019

Uživatelský avatar
DAveDOG
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 513
Registrován: 16.07.2012 16:52
Bydliště: Austerlitz
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodejce - Auto Re - stočené vozy (některé) :-)

Příspěvek od DAveDOG » 18.12.2015 20:47

Ty jsou všechny určitě od aut z komise, a oni chudáci za nic nemůžou.
Je: Mazda 3 BM 2.0 88kW Red Soul
Byl: Ford Focus 1.6 74kW 2008 Modrá Vision

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12833
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: Prodejce - Auto Re - stočené vozy (některé) :-)

Příspěvek od stano. » 18.12.2015 20:55

Mozno by sa zislo napisat/zavolat do Global-Brno, ci tam toho panacika poznaju, a aj ci to on napisal :mrgreen:

Uživatelský avatar
Wolodyjowsski
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1257
Registrován: 29.10.2010 20:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodejce - Auto Re - stočené vozy (některé) :-)

Příspěvek od Wolodyjowsski » 19.12.2015 00:07

Panáčik je ozaistný ...ale nevím, proč by to mělo vůbec někoho zajímat.

Uživatelský avatar
pzi
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2223
Registrován: 31.10.2009 20:39
Bydliště: Hluboká nad Vltavou

Re: Prodejce - Auto Re - stočené vozy (některé) :-)

Příspěvek od pzi » 19.12.2015 00:36

Mám od nich maxe, vše ok, době koupě 4 maxe na place, 2 ok 2 opravované, když jsem se zeptal tak potrvzeno, problem je, že tam má lidi které platí a ty se snaží zakaždou cenu prodat aby měli výdělek, pak to i vypadá,i v německu je problem, že prodejci udávají nepravdivé informace, takže co vůz to jiná pravda, čím vic aut na place tím větší riziko, že se najdou nepravdivé údaje.
C max 1.8 flexifuel titanium
Fiesta 1.4 Ghia
Škoda Rapid spaceback 1.0tsi 81kw
Bol Ff1 combi St 170
Bol Ff1 combi tddi colorado
Bol Ff1 sedan

Uživatelský avatar
Wolodyjowsski
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1257
Registrován: 29.10.2010 20:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodejce - Auto Re - stočené vozy (některé) :-)

Příspěvek od Wolodyjowsski » 19.12.2015 16:03

Jezdíme tam kupovat taky.
I proto, že mají poměrně širokou nabídku zejména Fordů. Podobně jako u Gořalíka v Bystřici pod H. předem počítáme s tím, že auto může mít opraveno nějaké předchozí poškození a tomu podřizujeme i celou proceduru při prohlídce.

Náhledem na první stranu velkého TP vozidla oné Octavie (dostupno na netu) lze zjistit, že vozidlo bylo od prosince 14 do června 15 dočasně vyřazeno z provozu a firma (OSVČ) která auto odkoupila od prvního vlastníka se zabývá výkupem havarovaných vozidel.
Následně od firmy vykupující bouračky auto v polovině roku koupilo eseročko Global Brno - je tedy možné, že ti opravdu nevěděli, co kupují...Nicméně červík pochybnosti hlodá a podsunuje otázku "a proč auto tak brzo prodáváte?" - porovnejte si třeba uváděný nájezd v bazaru HK a současný - obojí lze dohledat (Google archiv)

Poučení z celé kauzy- je třeba před koupí vidět a zkoumat i český TP nejen na počet majitelů, ale včetně doplňkových záznamů, neboť tady je už z TP zjevné, o co šlo.

Je též pravdou, že bazar auta do komisního prodeje příliš nezkoumá, ale to už zase jinde jsme...

Pobaví též internetové debaty o tom, jak se v bazarech auta nemají vůbec kupovat a podobně. Autobazary jsou tady prostě od toho a kdo někdy kupoval auto od "priváta" či nedejbože auto sám prodával mi dá za pravdu, že je to mnohdy podstatně složitější, než přes bazar. Začíná to už neschopností auto solidně zainzerovat (viz např. "otočené" obrázky z mobilu na S-autu), páčením VINu či dokumentace od majitele, domluvou prohlídky (já mám celý tento týden na směny),procedurou přehlášení vozu atakdále atakdále...

Uživatelský avatar
DAveDOG
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 513
Registrován: 16.07.2012 16:52
Bydliště: Austerlitz
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodejce - Auto Re - stočené vozy (některé) :-)

Příspěvek od DAveDOG » 19.12.2015 18:02

Dvakrát jsem kupoval auto od fyzické osoby a vždy jsem byl spokojený. Ať už se stavem vozidla a nebo s jednáním. Je pravda že to byly auta původem z ČR, s nízkým počtem km a v záruce a taky tomu odpovídala i cena. Dokud budou chtít lidí za každou cenu ušetřit a kupovat extra výhodné věci, tak budou existovat prodejci kteří se jim budou snažit vyhovět.
Je: Mazda 3 BM 2.0 88kW Red Soul
Byl: Ford Focus 1.6 74kW 2008 Modrá Vision

Uživatelský avatar
Wolodyjowsski
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1257
Registrován: 29.10.2010 20:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodejce - Auto Re - stočené vozy (některé) :-)

Příspěvek od Wolodyjowsski » 19.12.2015 23:19

Moje zkušenosti jak s prodejem, tak především s nákupem jsou skoro opačné.
Nikdy bych svoje ojeté auto neprodával mimo bazar a 95 % nákupů s klienty realizujeme prostřednictvím bazarů.
Je pravdou, že nechodíme kamkoliv a jsou místa, kam doslova "ani omylem" :D a auta do 100 000 Kč velmi omezeně...

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodejce - Auto Re - stočené vozy (některé) :-)

Příspěvek od foki » 20.12.2015 09:06

Wolodyjowsski píše: Následně od firmy vykupující bouračky auto v polovině roku koupilo eseročko Global Brno - je tedy možné, že ti opravdu nevěděli, co kupují...
Petr simanku nic neopravuje , zkupuje pojistovny , drazi ale nic neopravuje , bud to od nej koupila uvedena firma nebo to koupil nekdo jiny opravil , nainzeroval za nejakou vyhodnou cenu toho se chytil globalbrno a koupil to defacto primo od simanka a petr to odhlasoval rovnou na ne .
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

Uživatelský avatar
Wolodyjowsski
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1257
Registrován: 29.10.2010 20:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodejce - Auto Re - stočené vozy (některé) :-)

Příspěvek od Wolodyjowsski » 20.12.2015 10:21

To je zajímavá informace.
Nicméně auto je ve 12/14 odhlášeno na zmíněného vykupovače, pak značky v depozitu a přihlášeno na Global Brno o půl roku později...Zajímavé je, že ten poslední v řetězci auto po krátké době od přihlášení již delší dobu prodává (již přes druhý bazar) a "nic netuší" :D

Černý Petr zůstal nakonec v ruce Auto RE (aniž bych se někoho zastával, lidem do hlavy nevidíte)

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodejce - Auto Re - stočené vozy (některé) :-)

Příspěvek od foki » 20.12.2015 12:42

Driv zustavali v mezikolonce ale od doby kdy se musi hned dohlasovat tak to vsichni berou na sebe a hned to davaji so depozita , taky resim ted pred koncem roku hrozici zaniky ale je to slozite protoze znamy koupil 2 veterany od nekoho z brna tam byly znacky v depozitu ale nez to stihl nejak prevezt tak ten dotycny zemrel . A ted nikdo nevi co s tim aby mu to uplne nezrusili .

Me by zajimalo jestli to kupoval global brno tak jestli to kupoval primo ve stepanovicich nebo od nekoho jineho .
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

pafaa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 24.04.2016 09:24

Re: Prodejce - Auto Re - stočené vozy (některé) :-)

Příspěvek od pafaa » 03.05.2016 19:38

Moje zkušenost s Auto RE - nepříliš dobrá.

Minulý týden jsem si tam zamluvil k prohlídce Focus, nemaje možnost se do Bylan snadno dopravit, využil jsem služeb firmy "nehody.net" a nechal si auto proklepnout. Stav vozidla byl plus mínus ok a nakonec jsme se dohodli i na ceně. Bezva.

Psal jsem do tedy bazaru, že vůz beru, že si pro něj můžu přijet v sobotu (tj za týden od domluvy) a že bych rád platil v plné výši převodem. Bylo mi řečeno "ok, pošlete peníze a za týden nashle". Přišlo mi dost divné posílat nějakých 180,000 jen na základě ústní dohody, tak jsem to taky podal a bylo mi řečeno "ok, pošleme zálohovou fakturu". V pondělí přišel email "v příloze máte fakturu", ale faktura nikde - nepřiložena. Večer jsem ještě mluvil s někým z bazaru (ani jméno nevím - do telefonu ani do emailu se nepředstavují), ten říká "aha, kolega to nepřiložil, posílám znovu". Nepřišlo nic.

Takže další urgence a dnes ráno přišla konečně faktura. Bohužel za hodinu poté telefon z bazaru, a borec říká "no, my už jsme to auto prodali, tak nic neposílejte". Chápu, že z jejich pohledu o moc nejde, a za mě je to taky ztráta pár tisíc, což skoro ani nestojí za rozčilování, ale do háje stejně mi to přijde nesolidní marnit takhle můj čas (jak neschopností poslat email s přílohou, tak hrou na dvě strany).

Sice se tam teď objevil v podstatě identický Focus, který by byl potenciálně náhrada, ale po téhle zkušenosti - nasrat.

Uživatelský avatar
enjoy
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5329
Registrován: 05.02.2013 18:38
Bydliště: Praha

Re: Prodejce - Auto Re - stočené vozy (některé) :-)

Příspěvek od enjoy » 03.05.2016 20:10

A víš čím to je? Ty jsi na to třeba zrovna doplatil, protože si to fakt dotáhnout do konce chtěl, ale takových co řekli beru a já přijedu za týden, nebo co vymýšleli různé blbosti a oni pak přišli o 3 jisté kupce například, tak takových zkušeností má prodejce čehokoliv dost a dost. A tak prostě platí pouze jsem tu a tady mám peníze. U aut, která ztrácí na hodnotě každým dnem to je ještě horší.
Nicméně, já bych si u Auto-Re nekoupil nic, i když ty auta vypadají líp, než když sjely z linky.
Ford Mondeo MK4 Kombi 2008, 2.0i
Ford Ranger, 2008, 2.5 TDCi

Ma.rt
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2851
Registrován: 25.04.2008 19:25
Bydliště: Praha

Re: Prodejce - Auto Re - stočené vozy (některé) :-)

Příspěvek od Ma.rt » 04.05.2016 21:33

jo, naprosto souhlasim. Lidi, kteri naslibuji a pak se ani neozvou, je hafo, to clovek nemuze mit za zle, ze to bazar streli...aspon, ze dali vedet. Ja kdysi nechal zalohu v Auto-RE asi 5000 s tim, ze mi pockaji asi 4 dny a bylo to bez problemu. Auto uz nemam, mel jsem jej 8 let. I kdyz vim, ze maji i malery, tak ja si stezovat nemuzu. Prodaval jsem ho dal v hodne nadprumernem stavu.
Ford Mondeo Turnier, 2.0 107kW, 2010 FL
no start&stop, no TPMS, no shift advisor, no FAP, no turbo, no direct injection, no intelligent charging = no features getting you down

Dříve: Ford Mondeo Turnier, 1.8 92kW, 2001

Odpovědět

Zpět na „recenze prodejců a autobazarů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti