AAA Auto

Odpovědět
Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ford Focus III 1.6 TDCI 85kw combi - nejde do otáček

Příspěvek od foki » 25.03.2019 20:56

Staci zavolat 608050009 vypis z IDS
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

zezmen
Nováček
Nováček
Příspěvky: 96
Registrován: 10.03.2019 08:51
Bydliště: Tábor

Re: Ford Focus III 1.6 TDCI 85kw combi - nejde do otáček

Příspěvek od zezmen » 25.03.2019 21:43

Děkuji, dopoledne zavolám.
Ford Focus MK2 HB 1.6 TDCi 66kW r.v. 2005
Ford Focus MK3 Kombi 1.5 TDCi 77kW r.v. 2015

Uživatelský avatar
zdenek34
Junior
Junior
Příspěvky: 218
Registrován: 14.03.2010 16:27
Bydliště: Jeseník

Re: AAA Auto

Příspěvek od zdenek34 » 25.03.2019 23:10

To, že nedostane ani peníze, ani auto, není pravda... Pokud se na nic nepřijde, auto mu normálně vrátí.
Je - S-Max 2.0 TDCi, 120 kW, 2/2011 Ice White
Byl - S-Max 1.8 TDCi, 92 kW, 2/2009 Black Panther Obrázek
Bylo - Mondeo 2.0 TDCI kombi, 96 kW, 6/2005 Obrázek

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: AAA Auto

Příspěvek od foki » 26.03.2019 00:08

zdenek34 píše:To, že nedostane ani peníze, ani auto, není pravda... Pokud se na nic nepřijde, auto mu normálně vrátí.
Pokud je auto v patrani tak nekomu chybi . Takze pokud ho ten clovek nemel pojistene tak bude rad ze se naslo . Pokud bylo pojistene tak je sance ze ho vrati ale musi to pozehnat pojistovna ze ho nebude chtit zpet .ted se neco podobneho resilo se zahranicni pojistovnou ktera nakonec auto nezadala zpet.

Asi bych se nejdriv zeptal nejakeho dobreho pravnika
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

Uživatelský avatar
zdenek34
Junior
Junior
Příspěvky: 218
Registrován: 14.03.2010 16:27
Bydliště: Jeseník

Re: AAA Auto

Příspěvek od zdenek34 » 26.03.2019 07:57

Já to pochopil tak, že v pátrání je pouze VIN ŘJ, takže by nebyl problém auto vrátit (bez řídící jednotky. A i v případě, že by auto bylo kradené, původní majitel by auto neměl pojištěné, tak je možnost, že by auto zůstalo "novemu" majiteli. Ale o tom by musel rozhodnout soud. Sám jsem takhle vydával zajištěné odcizené auto a původnímu majiteli zůstali oči pro pláč, on zůstal vlastě jako jediný poškozený. Nový majitel u soudu prokázal, že auto koupil v dobré víře (což v případě koupě z bazaru není takový problém) a soud mu dal zapravdu. Dokonce v tomto případě bylo přeraženo VIN karoserie, kdy bylo při šetření metalografií zničeno a nový majitel si musel úředním postupem přes MěÚ nechat vyrazit VIN znovu. A nebyl to ojedinělý případ. Je ale pravda, že bude vždy záležet na konkrétních okolnostech případu a vždy je to nepříjemnost.
Je - S-Max 2.0 TDCi, 120 kW, 2/2011 Ice White
Byl - S-Max 1.8 TDCi, 92 kW, 2/2009 Black Panther Obrázek
Bylo - Mondeo 2.0 TDCI kombi, 96 kW, 6/2005 Obrázek

zezmen
Nováček
Nováček
Příspěvky: 96
Registrován: 10.03.2019 08:51
Bydliště: Tábor

Re: Ford Focus III 1.6 TDCI 85kw combi - nejde do otáček

Příspěvek od zezmen » 26.03.2019 17:21

Děkuji Fokimu za vysvětlení a možnosti.

Nyní byla sepsána reklamace v áčkách s tím, že budeme požadovat jiný vůz.
Bude se čekat na rozhodnutí z Prahy, mají na to 30 dní, ale prý to bude mnohem dříve.

Bral bych toto téma jako ukončené.

Děkiji všem
Ford Focus MK2 HB 1.6 TDCi 66kW r.v. 2005
Ford Focus MK3 Kombi 1.5 TDCi 77kW r.v. 2015

zezmen
Nováček
Nováček
Příspěvky: 96
Registrován: 10.03.2019 08:51
Bydliště: Tábor

Re: AAA Auto

Příspěvek od zezmen » 27.03.2019 11:22

Další poznatek z dnešního jednání.
Pokud budete brát jiné auto, tak jej budete muset odvézt na pobočku, kde jste si jej přebíral a mi bychom vám tam jiné auto dovezli.

Tak jim říkám, že je auto skoro v nepojízdném stavu a 164 km rozhodně neujede :-)

Hned jsem jim řekl, že by se auto vezlo odtahovkou a cestu bych rozhodně neplatil .....
Jednoduše jsem jim to spočítal 164 * 2 = 328 * 20kč/km = 6560,-

Tak zase otočil a že by to určitě šlo, ale neví.
Tak zase jsem mu naznačil, že když umí převážet auta mezi pobočkami, tak to určitě zvládnou, ale že lituji toho, kdo s tím pojede ;-)

Mám i nahrané rozhovory z áček při koupi auta, to by byl mazec to zveřejnit.

Oni totiž až po podepsání smlouvy a uhrazení peněz za auto mi vrazili do ruky papír o testovací jízdě, kde bylo uveden stav auta, že mi prodejce nabízel prohlídku auta na zvedáku (nenabízel), že mne seznámil s tím, že je auto v nesouladu se stavem najetých kilometrů (neounámil) .....
Samozřejmě jsem jim to nepodepsal, řekl jsem rovnou, že to mělo být v kupní smlouvě a po podpisu mne nic jiného nezajímá.

Mám i nahrané, že mají uchovaný výtažek z diagnostiky.
Auto bylo diagnostikované při odkupu od původního majitele.

Už tenkrát jsem jim dal najevo, že se mnou bude těžké pořízení :-)

Dál zase napíšu, až budu něco vědět, nebo s nekým jednat.

Nové auto si prověřím na místě dle VINka i řídící jednotky přes cardetect.cz + kontrolatachometru.cz .....

Až získám nové auto a bude v pořádku, tak zveřejním SPZ i VINka s upozorněním na pokus o podvod.

No uvidíme, peníze mi vracet nemusejí, vím, že se jim peníze vracet opravdu nechce, proto jsem navrhl výměnu.
Ford Focus MK2 HB 1.6 TDCi 66kW r.v. 2005
Ford Focus MK3 Kombi 1.5 TDCi 77kW r.v. 2015

Uživatelský avatar
hunger
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 966
Registrován: 02.03.2013 18:08
Bydliště: Praha

Re: AAA Auto

Příspěvek od hunger » 27.03.2019 13:58

Náklady reklamace nese prodejce. Tohle je podstatné porušení smlouvy, nárok na vrácení peněz máš a do 30 dnů ti je musí vrátit, první půlrok od koupě je důkazní břemeno na straně prodejce. Fokiho názory že jim to nedokážeš a že ti nezaplatěj jsou zbytečně defenzivní.

Nejjednodušší je spojit se s právníkem hned začnou jednat jinak, protože vědí že to nevyhrají. Auto ti policie kvůli kradené řídící jednotce za 4000 opravdu zabavit nemohou, pokud ano zase prodejce ti prodal věc s právními vadami a podle nového občana za to plně zoodpovídá a musí ti vrátit peníze.
Focus mk2 1.6 Zetec-S
Ford Mondeo MK3 1.8

zezmen
Nováček
Nováček
Příspěvky: 96
Registrován: 10.03.2019 08:51
Bydliště: Tábor

Re: AAA Auto

Příspěvek od zezmen » 27.03.2019 14:10

Děkuji za radu,
cca. za hodinu jedu na pčr , kde si vše nafotí.
Volal mi přímo z aaa jejich odškoditel a nechce ani slyšet o rychlejším jednání než za 30 dní atd...
Další ztráty z toho plynoucí se budou řešit asi dál.
Ford Focus MK2 HB 1.6 TDCi 66kW r.v. 2005
Ford Focus MK3 Kombi 1.5 TDCi 77kW r.v. 2015

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12833
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: AAA Auto

Příspěvek od stano. » 27.03.2019 18:03

Mozno "jemna" medializacia by nezaskodila.

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: AAA Auto

Příspěvek od foki » 27.03.2019 21:19

hunger píše:Náklady reklamace nese prodejce. Tohle je podstatné porušení smlouvy, nárok na vrácení peněz máš a do 30 dnů ti je musí vrátit, první půlrok od koupě je důkazní břemeno na straně prodejce. Fokiho názory že jim to nedokážeš a že ti nezaplatěj jsou zbytečně defenzivní.

Nejjednodušší je spojit se s právníkem hned začnou jednat jinak, protože vědí že to nevyhrají. Auto ti policie kvůli kradené řídící jednotce za 4000 opravdu zabavit nemohou, pokud ano zase prodejce ti prodal věc s právními vadami a podle nového občana za to plně zoodpovídá a musí ti vrátit peníze.
ano dukazni bremeno je na prodajci ale myslis ze aaa nebudou mit ty nejlepsi pravniky ? navic jak pise dostal papir jako nejaky protokol kde bylo vse popsane a bylo to jinak . predpokladam ze je ten protokol podepsany.

to hunger: dam jen priklad , uzavres s kupujicim smlouvu o smlouve budouci a ten kupujici nakonec auto nekoupi . jaka je tvoje predstava co bude nasledovat ?

reknu ti jako to dopadlo v aaa . v jedne kancelari jsme podepsali smlouvu o smlouve budouci (vykup za urcitou castku ) presli jsme do vedlejsi kancelare , kde na nas vyhoukli cenu o 50t min . s usmevem jsem jim rekl ze mam smlouvu a ze by ji meli dodrzet , na to prisel nejaky pan predstavil se jako pravnik pobocky a rekl ze pokud jim to neprodame , tak to klidne muzeme dat k soudu . volal jsem hned memu pravnikovi a ten rekl ze s nejvetsi pravdepodobnosti by se to vyhralo ( nejake procento na neuspech potvrdil ze necetl smlouvu ) ale ....... s autem se nesmi nakladat , muze to trvat roky , a kdyz to nainzeruju tak budu mit penize do par tydnu a muzu je dale otocit . takhle bude auto stat a penize taky nikde .


zabavit ho mohou protoze dle vin v jednotce pochazi z trestne cinnosti , myslim ze nekdo musi zjistit , jestli tam nejsou dalsi veci z toho auta a jesti treba neni jen upravene vin na doklady ktere ma kupujici . a tohle asi na ulici nidko nezjisti .
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

Gossip
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 1116
Registrován: 11.12.2018 23:36

Re: AAA Auto

Příspěvek od Gossip » 27.03.2019 21:51

Snad to nebude OT.
Moje prvni auto jsem kupoval z bazaru někde z teplic.
V bazaru byla policejní kontrola a moje auto u nich mělo nejaky vroubky (bylo dotažené z de). Auto mi bylo zabaveno a policie ho mela pul roku. Nakonec mi auto vrátily s tim ze bylo vse v pořádku ale musel sem podepsat ze po nich nebudu nic chtít. Auto melo všechny kotouče a baterku KO.
Takze s pcr pozor.

Uživatelský avatar
hunger
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 966
Registrován: 02.03.2013 18:08
Bydliště: Praha

Re: AAA Auto

Příspěvek od hunger » 27.03.2019 23:35

foki píše:
ano dukazni bremeno je na prodajci ale myslis ze aaa nebudou mit ty nejlepsi pravniky ? navic jak pise dostal papir jako nejaky protokol kde bylo vse popsane a bylo to jinak . predpokladam ze je ten protokol podepsany.
Foki ano budou mít dobré právníky :) takže v 99% případů dají na jejich radu a celá věc skončí smírem už při doručení předžalobní výzvy, případně u prvního líčení soudu, protože nejsou tak hloupý aby pak platili náklady soudního řízení a náklady protistrany, který mohou snadno přesáhnout cenu auta. V těhle jednoznačně vyhratelných případech tě budou navíc moc rádi "zadarmo" zastupovat stejně dobří právníci, jenom za ty tisícový náhrady za každý úkon.
Jinak předávací protokol podepsaný nemají, alespoň podle toho co Zezen psal.

Jinak strategie těhle společností je zastrašovat, vykládat pohádky o tom jak dlouho bude trvat soud atd to funguje na 90 % lidí kteří sklapnou podpatky a jdou domů a lidem kteří přesto prudí dál radši vyjdou vstříc radši tomu procentu v tichosti vrátí peníze, než aby se soudili, protože každý takovýhle a navíc prohraný soud je negativní publicita a o tu nikdo nestojí.

Foki samozřejmě zákon na ochranu spotřebitele tě jako podnikatele nechrání, co se podepsání smlouvy o smoulvě budoucí týče, tak se přiznám že to co by mělo následovat netuším, novýho občana jsem v tomhle hledisku nestudoval, protože jsem přebral filozofii prof. Tošnera, že je lepší člověku co po vás chce podepsat směnku rozbít hubu, protože se spíš dostanete z toho napadení než z podepsání směnky (já jsem si to tedy ještě doplnil o tu smlouvu o smlouvě)

Zezene zpátky k tobě pokud by se to vzalo jako klasická reklamace, tak v prním půlroce máš jako spotřebitel nárok na výběr jakým způsobem chceš vrácení peněz, nový kus nebo oprava, Prostě jim řekneš, že chceš odstoupit od kupní smlouvy.

Jinak pokud jsi to zakoupil u nás na cetrále Áček v Praze 8, tak má foki částečně pravdu, ale krapet z jinýho důvodů, bohužel máme na osmičce celkem dost úplatný soudce :puke_r:
Focus mk2 1.6 Zetec-S
Ford Mondeo MK3 1.8

zezmen
Nováček
Nováček
Příspěvky: 96
Registrován: 10.03.2019 08:51
Bydliště: Tábor

Re: AAA Auto

Příspěvek od zezmen » 28.03.2019 09:09

Ahoj všem.
Omlouvám se za odmlku, včera jsem se trochu opivnil a setřásl stres.
V Praze to nebylo (pobočku napíšu až po vyřešení).
Co se týče policajtů, tak mi hned první řekl, abych se na to vykašlal, že to může trvat dlouho.
Auto jsem dovezl na plaťáku, není schopné vyjet na silnici :-)
MPZ je z Lucemburska a bylo ukradeno v české republice v roce 2013 !!!
Zadní světla jsou totiž přelakované (ne folie) a tady by určitě hrozila pokuta.
Nicméně se udělal menší záznam a auto bude v hledáčku.
Přehrál jsem jim celou komunikaci při koupi auta a je tam hooodně nesrovnalostí, nekalých praktik apod.
Tzn. až budu vědět kam ho mám odvézt, na jakou pobočku, tak tak jim mám dát avízo.
Nechtějí mne poškodit, chápou situaci, kdy si člověk šetří 2 roky na auto a takhle dopadne.
Právníky do toho tahat nechci, ale budu je kontaktovat každý den.
Stejně jako v reklamě "už? ..., ještě ne Pavlíku" , tak já "už to bude?"

Teď sedím u PC a začal jsem psát aplikaci pro android na ověření VIN (kradené/nekradené) + stav kilometrů podle STK + výbava dle toho, jak to vyjelo z továrny.
Vydám asi verzi pro Windows.

Rád bych sem poté umístil odkazy ke stažení, nebo zaslal k publikaci adminovi.

Zjištění v Androidu to sebere max. 800kb dat.
Ford Focus MK2 HB 1.6 TDCi 66kW r.v. 2005
Ford Focus MK3 Kombi 1.5 TDCi 77kW r.v. 2015

zezmen
Nováček
Nováček
Příspěvky: 96
Registrován: 10.03.2019 08:51
Bydliště: Tábor

Re: AAA Auto

Příspěvek od zezmen » 12.04.2019 05:57

Ahoj všem.
Po dlouhých tahanicích jsem vybral, řádně otestoval a prohlédl jiný vůz k výměně.
Bylo mi umožněno i odjet za automechanikem, který opravuje auta v rodině.
Pořádně jsem nového Focuse protáhl.
Menší závady tam jsou, jako je mírně zvlněné přední brzd. kotouče a pomalu nabíhající stav paliva v nádrži.
Jinak je auto v pořádku a ověřené :-D
Byl i zádrhel v dovozu auta až z moravy, trvalo to 5 dní.
Samozřejmě jsem si vyslechl i průpovídky o tom, jak mi ve všem vycházejí vstříc .....
Nebral jsem si servítky ani před zákazníky a s úsměvem odpověděl jak jsem rád za jejich vstříctnost a že strašně děkuji za více jak měsíc bez auta a se součástkami z kradeného auta .....

Takže nyní budu auto testovat a rozhodně ho nebudu šetřit.

Byl podán i podnět čoi včetně doložených podkladů.

Co se týče VIN auta a VIN řídící jednotky, tak ty budu publikovat někde anonymně.

Co budou teď dělat s autem nevím, ale myslím si, že budou po původním majiteli vrátit všechny peníze a auto mu vrátí.

Vše zatím vyřešeno.

Děkuji vše za diskuze.
Ford Focus MK2 HB 1.6 TDCi 66kW r.v. 2005
Ford Focus MK3 Kombi 1.5 TDCi 77kW r.v. 2015

Odpovědět

Zpět na „recenze prodejců a autobazarů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host