Auto Lašák

Uživatelský avatar
B.F.G.
Nováček
Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: 07.12.2010 08:37

Auto Lašák

Příspěvek od B.F.G. » 05.01.2011 15:42

Moje zkušenost se zmíněným autobazarem, rozhodně nedoporučuji, viz moje korespondence, chtěl jsem tam koupit jiné auto a nechat protiúčtem své, nakonec nic z toho nedopadlo, auto ještě dnes nabízeli na cars.cz, i když ho mají prý 10 dnů prodané. Majitel bazaru má chování pivovarského psa. Zbytek si udělejte obrázek sami, je to seřazeno vzestupně tak prosím číst odspodu :). Auto co jsem tam chtěl nechat je FoFo II 1,6 TDCI rv. 2006 s 94tkm. Koupil jsem ho před třemi týdny za 165tKč.

Lašák: trotle ...zabij se

Já z mobilu: Jste blb, tak se naucte aspon psat, kdyz se neumite chovat.

Lašák: bordel máte akorát vy ale v makovci...a takové ty co chodí jak po
> vietnamské tržnici a honí slevy takových je hodně...o vačše doporučení
> opravdu nukdo nestojí...klidně si tu vaší popelnici prodejte i za 200tkč
> taky o ní nikdo nestojí se divím že ji ještě máte...a vola jak to tady čtu
> z vás opravdu ale opravdu dělat nemusím....s pánem bohem ve vší úctě k
> vám....

Já: Aha, já volal asi před týdnem a auto prodané nebylo a ani na něj nebyla
> blokace, to mi bylo řečeno do telefonu. Tak nevím, asi tam máte pěkný
> bordel? Pokud nevěříte co Vám píšu, tak můžete zavolat do Famko Brno,
> tam mi takové auto nabízí, nebo verzi Sportium, která má vyšší stupeň
> výbavy za 320tisíc(panorama, komplet elektrika, kůže volant páka,
> autoklima, 7míst...), ale to je fuk. Možná by Vám neuškodilo být méně drzý
> k potencionálním zákazníkům, protože s Vaším přístupem Vás určitě nikde
> doporučovat nebudu a ani si u Vás nic nekoupím. Nabídli jste mi ve výkupu
> za auto 100 tisíc a přitom se obdobné auto běžně v bazarech prodává za
> 150-170. Tak ze mě nedělejte vola.

Lašák: dodrej
> > nový vůz vám asi nenabízí za 290 ale tak asi za 350 možná 320 ale to je
> > jedno .autičko je prodané asi 10dní. potřeboval bych jich 10
> > dalších....musíte na vietnamskou tržnici tam se určitě domluvít s panem
> > bohem ve vší úctě k vám.....

Já:
> > Dobrý den, nabízím 225000 hotově. Pokud máte zájem, tak není problém se
> > dohodnout. Nový vůz mi aktuálně nabízí za 290t, 250 je podle mě
> > nereálných, za dnes už 2 roky starý použitý vůz.

S pozdravem...

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto Lašák

Příspěvek od foki » 05.01.2011 17:33

nejvetsi hlaska

Lašák: trotle ...zabij se



:huraa: :huraa: :huraa: :huraa: :huraa: :hhura: :hhura: :hhura: :hhura: :huraa: :huraa: :huraa: :huraa:
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

Uživatelský avatar
LamB_17
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 568
Registrován: 24.07.2010 22:59
Bydliště: skoro BRNO

Re: Auto Lašák

Příspěvek od LamB_17 » 05.01.2011 18:20

moc nechapu vo co tam slo, bo me prijde ze je to vytrzeny z kontekstu, ale i tak musim uznat ze ja byt podnikatel (to je jedno v jakym byznysu) tak pisu vzdy slusne i kdyz jednam trebas s blbcem

ovsem posledni hlaska je vazne brutalni :mrgreen:

to BFG: to si chtel na tom prodeji vydelat? proc si to auto koupil kdyz si ho za tri tydny chtel vymenit???
Ford Focus kombi, 1.6 benzín, rv. 2004, černá panther, dotaženo z NDR :) , fólie SunTek HP15 (už jen vzadu)

Obrázek

Uživatelský avatar
B.F.G.
Nováček
Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: 07.12.2010 08:37

Re: Auto Lašák

Příspěvek od B.F.G. » 05.01.2011 19:02

Nene, trochu to uvedu na pravou míru, on prodával 308SW za 250, nový se stejno uvýbavou a motorem mi opravdu nabídli v Brně za 290. Nabídli mi že vykoupí moje auto pokud si koupím toho Peugeota, tzn. moje FoFo II, za částku přibližně 100 tisíc (koupil jsem ho před necelým měsícem za 165). Protože mám hotovost, tak jsem jim udělal nabídku 225 tisíc za Peugeot a toto byla reakce majitele bazaru. Pokud chtěli vykoupit moje auto za 100, tak za kolik by ho asi prodali? Naproti tomu u auta za dvojnásobek měli marži 10-20 tisíc? Jestli se jim moje nabídka nelíbila, tak to mohli napsat slušně, myslet si můžou co chtějí.

fofok
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4774
Registrován: 16.10.2009 19:27
Bydliště: střední čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto Lašák

Příspěvek od fofok » 05.01.2011 19:10

Se mi tam libí tenhle hippies Trabi.Za ty pachy,kdybych to věděl tak si ho nechám a teď bych ho se ziskem 150% za patnáct let prodal :lol: .Jen jestli nejni stočenej.http://sauto.cz/detail-inzeratu/osobni/ ... 1s/7717232
Byl Focus II kombi 2011 1,6 16v
Obrázek
Je VW Golf VII ME 1,0 TSI 2019

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto Lašák

Příspěvek od foki » 05.01.2011 22:58

B.F.G. píše:u auta za dvojnásobek měli marži 10-20 tisíc.

sice je neznam ale trochu se jich musim zastat , je doba kdy to opravdu clovek dela pro 10 a kdyz se postesti dobre koupit (a nesmi se nic posrat ) tak az 20t , kdezto lidi si mysli ze na tom kazdej ma 100t a neni problem treba 70t slevit ( nedavno se mi to stalo ) . tak mas pravdu ze to mohl rict slusne nicmene vim ze lidi kteří jsou v teto branži jsou z takových lidí a nabidek znechucení a kazdej to dava najevo jinak . ja tohle posloucham denne . kazde auto nebo kazda vec ma svoji cenu , a kdyz jsem se treba nedavno zeptal jednoho cloveka na co pozaduje slevu jestli zjistil nejake nesrovnalosti ve vinku nebo v servisce , tak mi rekl ze nevi proc chce slevu ze mu to rekly v praci ze se bezne slevuje az 50t kc . takze nejaka sleva se da vzdy dohodnout ale ani v nemecku ti neslevi 1000euro , tam je to tak 200-300euro coz je 5-7t takze rekneme do 10t je to realne ale 25 si myslim ze je docela dost . me jednou dokonce slevily jen 40euro , a na me bylo jestli chci nebo ne .
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

KUTY

Re: Auto Lašák

Příspěvek od KUTY » 06.01.2011 10:15

tak aby bol zakaznik spokojny, dame cenu auta o cca 30tis viac (k tomu co zanho pozadujeme) a ak pride, dame zlavu 30tis...a vlastne dostaneme to, co sme za auto chceli...treba to tak praktizovat pretoze ludia to inak nepochopia...kazdy si mysli, ze v CZ bazare to je bezne tak to bude skusat kde sa da

Uživatelský avatar
B.F.G.
Nováček
Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: 07.12.2010 08:37

Re: Auto Lašák

Příspěvek od B.F.G. » 06.01.2011 11:15

To ale nevysvětluje toto:
Ode mě koupí za 100 a prodá za kolik? já to auto koupil za 165, on ho prodá za 110? to dost pochybuju! Pořád se taková auta prodávají v průměru za 160... někde teda lítá tak 50-60 tisíc.
On to auto prodá za 250 a koupil za 240? takže na něm má 10? Nevím jestli ho vykoupil, nebo měl v komisi. Pokud ho ale vykoupil, tak podle mě neriskoval kvůli 10 tisícům, i když chápu, že takové auto se dá celkem dobře prodávat. 10 dní ho nabízí i když ho nemá? To není moc profesionální...

Já sám pracoval roky v prodeji i jako vedoucí maloobchodní prodejny a prakticky každý druhý člověk k nám přišel a už ve dveřích se místo pozdravu ptal "a kolik mi dáte slevu?" Poslat je všechny dopr..., tak to můžeme za měsíc zavřít... Takové chování bych si jakožto prodávající nikdy nedovolil, i když by mě ten kupující sebevíc vadil.

Uživatelský avatar
B.F.G.
Nováček
Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: 07.12.2010 08:37

Re: Auto Lašák

Příspěvek od B.F.G. » 06.01.2011 11:18

KUTY píše:tak aby bol zakaznik spokojny, dame cenu auta o cca 30tis viac (k tomu co zanho pozadujeme) a ak pride, dame zlavu 30tis...a vlastne dostaneme to, co sme za auto chceli...treba to tak praktizovat pretoze ludia to inak nepochopia...kazdy si mysli, ze v CZ bazare to je bezne tak to bude skusat kde sa da
Minimálně v elektro branži to takto funguje v Česku na 150%. Druhá věc je, jak jsou rozložené marže, rozdíl mezi východní a západní Evropou je bohužel pořád patrný. Ovšem názor, že v BAZARU se nesmlouvá neberu.

KUTY

Re: Auto Lašák

Příspěvek od KUTY » 06.01.2011 12:10

B.F.G.
no ved ja som napisal, ze v bazare to je bezne, preto ludia skusaju aj u sukromnych predajcov...a ako pise foki: treba toto skusit v DE a clovek hned zisti ako je to so zlavami...tam ti nema dovod ubrat z ceny 50EUR, nieto este 500EUR

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto Lašák

Příspěvek od foki » 06.01.2011 15:49

B.F.G. píše:Ovšem názor, že v BAZARU se nesmlouvá neberu.
pojem sleva
Rabat v obchodě může znamenat:

* Pravidelnou obchodní srážku čili rozdíl mezi maloobchodní a velkoobchodní cenou.
* Množstevní slevu při nákupu velkého množství, která může být buď v penězích, anebo ve zboží (ke dvěma kusům dostanete třetí zdarma).
* Příležitostnou slevu při sezónním nebo jiném výprodeji.
* Reklamní slevu v podobě "zaváděcí ceny", při otevření obchodu a podobně.
* Věrnostní slevu pro stálé zákazníky.
* Slevu na kazové nebo částečně upotřebené zboží (například rozbalené, vystavované na veletrhu, předváděčce, vrácené zákazníkem) a podobně.

a myslim ze ani jedno nebyl tvuj pripad .
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

Uživatelský avatar
LamB_17
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 568
Registrován: 24.07.2010 22:59
Bydliště: skoro BRNO

Re: Auto Lašák

Příspěvek od LamB_17 » 06.01.2011 18:12

je uplne jasne ze slusne to rict mohl, s lidima se proste jedna slusne a to i mimo praci

chapu ze te to trebas nastvalo, ale vsechno je jen obchod, kdyz bazarnik nechce tvoje auto koupit, tak na nej nemuzes byt nastvany, a ze te tlacil s cenou dolu pac na tom chtel vydelat majlant to je hold kapitalismus, navic u ojetych aut by me to nijak nevadilo bo bazaru je u nas jak safranu, takze mas moznost jit jinam...
Ford Focus kombi, 1.6 benzín, rv. 2004, černá panther, dotaženo z NDR :) , fólie SunTek HP15 (už jen vzadu)

Obrázek

Uživatelský avatar
B.F.G.
Nováček
Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: 07.12.2010 08:37

Re: Auto Lašák

Příspěvek od B.F.G. » 06.01.2011 20:23

Hele mě je to auto ukradený, já to sem dal kvůli jednání prodejce. Aut je všude dost, nemusím mít zrovna tohle. :)

Foki, smlouvání nemá s tím co ty tady jmenuješ nic společného. Zboží, jak jistě víš se občas prodává s velkou marží, občas pod cenou. Bazar není typický maloobchod, zboží se zde vykupuje a následně prodává se ziskem, člověku, který takové zboží hledá. Pokud se takový člověk nenajde, tak se opět zboží většinou prodá pod cenou, protože jinak bazarníkovi zůstane nadosmrti - auto zvlášť. Nic proti tobě, ale osobně si myslím, že neexituje úplně slušný bazarník, a sviní za pultem v bazaru jsou mraky a za tím si stojím. Nejraději mám výmluvy stylu, to sem někdo tak dal, to nevím a podobně, i když to laik, který se auty neživí vidí na první pohled. Ještě bych dodal, že jsem třeba včera jen tak vlezl do prodejny Renault, optal se na auto, zeptal se na výbavu a nakonec jsem se normálně zeptal " a kolik by takové auto tedy stálo?" Prodejce vytáhl ceník, který je mimochodem všude stejný, ceny jsou takové i na internetu a povídá "z téhle ceny rovnou odečteme 10% a když na to tak koukám, tak bychom se jistě ještě na nějaké slevě dohodli. Neřekl jsem o slevě sám ani slovo. Divný, žejo. :) Bazarník by měl s rabatem podle mě počítat vždy.

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto Lašák

Příspěvek od foki » 06.01.2011 21:19

B.F.G. píše: nakonec jsem se normálně zeptal " a kolik by takové auto tedy stálo?" Prodejce vytáhl ceník, který je mimochodem všude stejný, ceny jsou takové i na internetu a povídá "z téhle ceny rovnou odečteme 10% a když na to tak koukám, tak bychom se jistě ještě na nějaké slevě dohodli. Neřekl jsem o slevě sám ani slovo. Divný, žejo. :) Bazarník by měl s rabatem podle mě počítat vždy.

to jo já taky prodavam RS , chci za nej 750t , dam na nej 825000 . nekdo zavola a ja mu reknu pane pokud mate zajem dam vam 10% slevu platí ? a ten clovek zije s tim jak se mnou vydrbal ze hned dostal 10% a ja mu na cestu dam jeste slevu 10000 aby mel na benzin a ten odjizdi spokojenej a blazenej . a ja jsem taky . tak nejak jsi si predstavoval slevy ?
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

Uživatelský avatar
B.F.G.
Nováček
Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: 07.12.2010 08:37

Re: Auto Lašák

Příspěvek od B.F.G. » 07.01.2011 08:02

Já si nepředstavoval slevu! Já prostě nabídl maximální částku, kterou jsem ochoten za to auto dát. Jestli na něm měl 200tisíc nebo 10, mě to bylo jedno. Roky se zabývám jinou oblastí než auta, a za ty roky jsem v této oblasti koupil i nekoupil desítky věcí. Vždy je nabídka a poptávka a v určitém rozpětí se kříží. Vždy jsem měl představu za kterou použitou věc koupím, buď byla podobná, jako měl prodávající, když se mi cena zdála přiměřená, tak jsem bez ceknutí koupil, pokud ne, tak jsem nabídl svoji představu. Ani u prodejce nového auta si nepředstavuju slevu, mám svoji představu a oceně, a buď se do ní obchodník vleze, nebo ne. Navíc u koupě nové věci neriskuju tak, jako u koupě použité. Bazarníci se v drtivé většině stejně vyzují ze všech případných reklamací (formou smlouvy, předmětem a garancemi ve smlouvě), podnikání bez rizika a s jistou marží by se mi sice taky líbilo, ale podílet se slepě na něm jako ovečka snad nemusím. Bazar pro mě není překupník, tak jak si to bazarník ovšem představuje. To si můžu jít koupit auto do Makra... :)

Odpovědět

Zpět na „recenze prodejců a autobazarů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů