Recenze: FOKI = FOrd KIng

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12833
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: Recenze: FOKI = FOrd KIng

Příspěvek od stano. » 28.03.2017 23:42

Ja som mal doteraz s fokim dobre skusenosti.
Servis spojky na mojom aute ok.
S kamaratom sme boli po biele kombi 1.8, spokojny. Auto jazdi 3 roky bez problemov.
Pred necelymi 2 mesiacmi som si bol po Grand Cmaxa 2012. Auto malo byt bez problemov a v poriadku. No nie je. Niektore veci som prekusol, lebo na kazdom aute je nieco. Ale niektore som zistil az neskor. Asi ma zaslepili tie predchadzajuce pozitivne skusenosti. Netvrdim, ze som kupil vrak ako z AAA. No stale plati: Preveruj, kontroluj, nedoveruj.

Uživatelský avatar
Wolodyjowsski
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1257
Registrován: 29.10.2010 20:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Recenze: FOKI = FOrd KIng

Příspěvek od Wolodyjowsski » 29.03.2017 19:38

Čo sa nepáčilo? :D
1,6 TDCI mi nesmí ke klientovi, jen přes mojí mrtvolu...

Uživatelský avatar
tommula
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1689
Registrován: 05.11.2013 13:28
Bydliště: Zlín

Re: Recenze: FOKI = FOrd KIng

Příspěvek od tommula » 29.03.2017 20:01

No znam par lidi co jsou s notorizaci spokojeni a pry u 2011> uz to neni takovy problem......takze................ :nixw:
Naše -Tommulovo- přibližovadlo FF3 RedCa
Naše rodinné stříbrné přibližovadlo FF 2 1,6 Kombi - prodáno

Klvys
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2561
Registrován: 20.01.2011 18:14
Bydliště: Opatovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Recenze: FOKI = FOrd KIng

Příspěvek od Klvys » 29.03.2017 20:40

Takže další nespokojeny zakazník :-D
My jsme koupili 2 auta od něho a uspěšnost nic moc :-D
Jedno auto buhví co stím kdo předtím dělal nema smysl rozebírat :)
A druhy auto rodičů- auto jezdí ale už od koupě nefungoval vyhřev pulky okna,zadní narazník nastříkan jen aby to naoko vypadalo pěkně, jinak auto skoro v dobrém stavu krom toho chcípaní při startu to taky děla od koupě...takže tehle koupi bych dal tak 75% :-)

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12833
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: Recenze: FOKI = FOrd KIng

Příspěvek od stano. » 12.04.2017 22:09

Po sukromnej komunikacii s viacerymi ludmi, ktori mi pisali, nie som ojedinely nespokojny.
Aj vzhladom na varovania, ze kritika je potlacovana a mazana (vzhladom na majetkove vztahy tohto fora), to tu dalej nebudem riesit. Ked ma niekto zaujem, mozem sukromne napisat.

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Recenze: FOKI = FOrd KIng

Příspěvek od foki » 13.04.2017 11:06

Klvys píše:Takže další nespokojeny zakazník :-D
My jsme koupili 2 auta od něho a uspěšnost nic moc :-D
Jedno auto buhví co stím kdo předtím dělal nema smysl rozebírat :)
A druhy auto rodičů- auto jezdí ale už od koupě nefungoval vyhřev pulky okna,zadní narazník nastříkan jen aby to naoko vypadalo pěkně, jinak auto skoro v dobrém stavu krom toho chcípaní při startu to taky děla od koupě...takže tehle koupi bych dal tak 75% :-)
jak v lete vyzkousis vyhrev ? jak vis ze nefungoval od koupe ?
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Recenze: FOKI = FOrd KIng

Příspěvek od foki » 13.04.2017 11:21

stano. píše:Ja som mal doteraz s fokim dobre skusenosti.
Servis spojky na mojom aute ok.
S kamaratom sme boli po biele kombi 1.8, spokojny. Auto jazdi 3 roky bez problemov.
Pred necelymi 2 mesiacmi som si bol po Grand Cmaxa 2012. Auto malo byt bez problemov a v poriadku. No nie je. Niektore veci som prekusol, lebo na kazdom aute je nieco. Ale niektore som zistil az neskor. Asi ma zaslepili tie predchadzajuce pozitivne skusenosti. Netvrdim, ze som kupil vrak ako z AAA. No stale plati: Preveruj, kontroluj, nedoveruj.
resil jsi ze nejdou zvednout zadni sedacky ktere byly na fotkach v bazaru zvednute , dale jsi resil ze tam neni roleta /plato kdyz byly zvedle sedacky , dale ti vadili drobne skrabance na celnim a zadnim okne + na laku , to by jsi si musel asi dojit koupit nove , aby tohle tam nebylo a to ja nedokazu ovlivnit .
dale ti vadily odrene hagusy , ktere jsem objednaval v polsku a byl jsem rad ze vubec nejake byly .
na prasklinu na boku jsi dostal 100euro slevu . kola na aute byly plechy , kupoval jsem alu a pak nasledne jsem dokupoval zimaky aby jsi s tim mohl odjet . dale se ti nelibilo ze jsou po cca 40t sjete brzdy , nevim kolik vydrzi ale myslim si ze 40tkm se da pocitat ze budou desticky na vymenu .
dale se ti nelibili titanium sedacky a budiky i kdyz jsem ti psal ze jsem si to behem prodeje dovybavil . , vyhrev sedacek , BT , sony radio . pokud se ti to nelibi muzu to uvest do puvodniho stavu .
automaticka svetla jsou v BCMII ne v budikach a povoluje se to pres diag .
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

Ma.rt
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2851
Registrován: 25.04.2008 19:25
Bydliště: Praha

Re: Recenze: FOKI = FOrd KIng

Příspěvek od Ma.rt » 13.04.2017 13:21

Já teda jsem velmi spokojený zákazník. Před návštěvou mi byly poslány všechny informace, o které jsem měl zájem. Auto jsem si na místě mohl prolézt, jak jsem chtěl. Při projížďce se mi nezdála geometrie, geometrie udělána tentýž den. Věděl jsem, jaký díl byl přelakovaný, sám bych to nepoznal. Pak mi odešel drát k sahaře (častá závada na Mondeích), opraveno po domluvě hned následující víkend - velký benefit pro mě, že jsem si nemusel brát další dovolenou. Ještě mi bylo nabídnuto auto k zapůjčení po dobu opravy, ať si sjedeme někam na výlet. Na auto jsem dostal pojištění za super podmínek. Auto jezdí 15 měsíců naprosto bez problémů. Mám všechny papíry od auta, je jasná historie, koupil bych si zde auto určitě s klidným svědomím znovu.

Tak auto mam uz pres 4 roky, najeto od koupe pres 60 tis.km a krome praskleho dratu v sedacce (nahradni za mirny poplatek sehnal ZaQik :-) ) a vymeny kladky napinaku a rovnou i remenu (nezdal se mi zvuk, ale to uz jsme taky resili pri koupi, ze to vyhledove bude na vymenu) jsem neresil nic. Jen jezdim, jednou za 10 tis.km si udelam pekne dopoledne s vymenou oleje a filtru, jednou svicky a kdyz vezmu celkem provozni naklady na km, rekl bych, ze jsem na tom lepe nez kdejaky diesel. Za me :palec_nahoru:
Naposledy upravil(a) Ma.rt dne 18.02.2020 08:54, celkem upraveno 2 x.
Ford Mondeo Turnier, 2.0 107kW, 2010 FL
no start&stop, no TPMS, no shift advisor, no FAP, no turbo, no direct injection, no intelligent charging = no features getting you down

Dříve: Ford Mondeo Turnier, 1.8 92kW, 2001

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12833
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: Recenze: FOKI = FOrd KIng

Příspěvek od stano. » 13.04.2017 20:35

Ked uz, tak vypis vsetko. A z toho, co spomenies, nepootacaj vo svoj prospech.

Ma.rt
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2851
Registrován: 25.04.2008 19:25
Bydliště: Praha

Re: Recenze: FOKI = FOrd KIng

Příspěvek od Ma.rt » 13.04.2017 21:36

Tak to jsem nějak nepochopil. Narozdíl od Tebe tu píšu konkrétní zkušenost a ne nějaké obecné kydy..sorry
Ford Mondeo Turnier, 2.0 107kW, 2010 FL
no start&stop, no TPMS, no shift advisor, no FAP, no turbo, no direct injection, no intelligent charging = no features getting you down

Dříve: Ford Mondeo Turnier, 1.8 92kW, 2001

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12833
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: Recenze: FOKI = FOrd KIng

Příspěvek od stano. » 13.04.2017 21:41

To pisem fokimu. Nie tebe.

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Recenze: FOKI = FOrd KIng

Příspěvek od foki » 14.04.2017 10:16

Co jsem zapomel ? ze jsi chtel slevit 500euro ? ze jsi nabidl jeste o 10000 min nez to bylo v bazaru ale ze chces k tomu hagusy ktere staly nove 11000 (sehnal jsem je z polska za 5300 s tím jsi souhlasil ) a ze jsi potreboval zimni kola ? ktere staly dalsich 8000 nebo 9000 ? a to vse v cene ?
to obracim ve svuj prospech ?

navic jsi nechtel aby jsem auto nejak cistil ze nechces aby bylo umyte a nakokpitovane . a jestli ma nejake oderky , tak opravdu se s tim jezdilo , nestalo v garazi .
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12833
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: Recenze: FOKI = FOrd KIng

Příspěvek od stano. » 15.04.2017 11:05

Ok. Budeme to riesit verejne.
Tie zlavy si si neviem kde vymyslel. Boli to uplne ine cisla. A bolo to preto, ze niektore chyby som si vsimol este vtedy.
Tak v prvom rade si mi ponukal auto s 2 sadami kolies. Mna nezaujima, ze si ich dokupoval. Ja som za ne zaplatil a uz su v kontajneri. Lebo boli v takom stave...
To iste s hagusmi. Mal som poziadavku, aby bolo auto s hagusmi. Povedal si, ze ok, doobjednas, ci chcem za taky priplatok. Po prve, su cele doskrabane, hnusne. To na auto nedam. A po druhe, mam si ich namontovat sam.
Sedacky su z ineho auta. Nech aj titanium. Ale pri 35t km nemozu byt v takom stave. Ze boli menene kvoli vyhrevu? A to nie je jednoduchsie prehodit vyhrevne decky? Ponukal si auto s vyhrievanymi sedackami a 35t km. Lenze si nespomenul, ze sedacky maju "trosku" viac. Nesedi ani farba spodnych plastov (viditelne na slnku alebo za dobreho svetla. V case preberania bolo zamracene a sychravo. Bohuzial, nevsimol som si.) Bedrova opierka u sofera ma volu, v zakrutach v nej lupe a hybe sa. Pri preberani sme isli len po meste, tam som si to nevsimol.
Jeden klb poloosi trocha trasie. Pravdepodobne pravy vonkajsi.
Rezerve chyba vypln a drziak. Ano, sedacky v 3. rade sa vyklopit dali, ked rezerva bola hodena uplne nakrivo a sedacky sa silou vyrvali hore, rezerva sa tam zasprajcovala. A to teda bolo treba ju posunut na jednu stranu, aby to vobec islo. Ked som rezervu uchytil na svoje miesto, lava sedacka nesla absolutne. Bodaj by aj isla, ked koleso tam malo byt uplne ine.
Dalej chyba roletka v kufri. Od vyroby tam urcite bola. Ze potom zavadzia pri sedeni v 3. rade je pravda. Ale vyrobca ju tam daval. A ked zavadzia, ma sa vylozit von. To ma napadlo az pri hraniciach. Kedze v kufri boli hodene kolesa, chybajucu roletku som si nevsimol.
Lavy bok bol opravovany. Prasknuty lak na zadnom blatniku som si ja musel vsimnut. Ano zlava tam bola. Ale dalsia chyba. Ze ste pri oprave tam nechali lavu hmlovku s ulomenym drziakom tiez svedci o kvalite prace. To ani tu ste nemohli dat druhu?
Potom jemne skrabance v celnom skle viditelne na slnku alebo pod poulicnymi lampami. Bohuzial, vzhladom na spominane pocasie v ten den to nebolo vidiet. A navyse je doskrabane okno 5. dveri.
Pred prebranim som ti volal, aby si auto ZVNUTRA nevonavkoval a netepoval, lebo zene to vadi. Lenze auto nebolo umyte ani zvonka. Ze by preto, aby som si nevsimol jemne skrabance na laku po celom aute? Plus obuchnute spolujazdcove dvere? Viem, ze to nie je nove auto. Ani necakam od neho bezchybny lak. Lenze toto je horsie ako moj 18 rocny Focus. 4 rocne ma horsi stav laku ako 18 rocne. Normalne? Podla mna nie.
Zodrane predne brzdy na vymenu som si vsimol. Ze pri 35t km? No dajme tomu. Moze byt...
Zoslahane, znicene a oskakane zimne pneu som spominal. Tie musia ist nove. Krive plechace tiez. Ze si ich kupoval zvlast ma netrapi, kupoval som auto s 2 sadami kolies. Platil som za nieco, co islo do kontajnera. Ze som ich potreboval na prevoz cez Rakusko som hovoril, ale to v tom zmysle, aby na aute boli namontovane zimaky. Prvotna ponuka bola od teba. Letne som teda preberal v kufri. V pneuservise mi pri vyvazovani hned ukazovali, ze jeden disk je krivy a pneu tiez. Vraj to tebe nerobilo. Ako je to mozne? Co som ich poohybal v kufri???
Dalej neviem preco bolo s motorom bolo hybane. Aky bol dovod? Zeby prehodeny z ineho auta? Alebo na nom snaha o opravu toho, ze niekedy pri 2000 otackach silno trha a trasie. Nie jemne trha, ale tak, ze ide urvat dvojhmotu a zaves motora. Tiez v poriadku, nie? Ze vytlaca mierku oleja je len taky "detail".
Dalsim otaznikom je povod auta. Auto si pisal, ze je z Rakuska. V starom inzerate autobazaru som nasiel D. A podla VIN zas FR. Takisto brozura v aute bola po francuzsky.
Plus dalsie detaily s ktorymi ratam, kedze auto nie je nove, ale jazdene.

Tvrdil si, ze auto je uplne v poriadku. No ja si auto uplne v poriadku predstavujem inak. Okrem optickych vad, to ma vady aj funkcne. Ci uz tie kolesa, alebo motor, alebo sedacky.
Niektore veci som so nevsimol. Niektore boli zakryte, zatajene alebo neotestovatelne. Nespravne som sa spoliehal na dobre recenzie. Mal som pristupovat ku kupe ako u bars akeho ineho autobazaru. Skoda.

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12833
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: Recenze: FOKI = FOrd KIng

Příspěvek od stano. » 15.04.2017 11:59

Ked pises sumy, tak napis aj Eura alebo koruny.
Keby som aj chcel zlavu 500€, tak co? Co chces povedat tym, ze v bazare to bolo za viacej? Ze ste na tom nezarobili a dokonca to dotovali pre mna?
Zlavu som chcel 100€ za ten blatnik. Nakoniec sme sa dohodli na 3.5l oleja, olejovy filter a vzduchovy filter plus ta radicka. A este sa mi nepacilo platit za hagusy v takom stave. O pneu som vtedy nevedel. A teda ani o chybach v motore...
Neviem kde vymyslas tie sumy.
Ze si ponukal zimaky pri prvom telefonate som si na 100% isty. Este som si to pozeral na papieri, kde som si to zapisoval. Aj napriklad tie roletky atd.

Recenziu by som uzavrel takto: Co som mal moznost stat pri nom ako pri servisakovi, tak zatial som lepsieho nevidel. Na servis auto k nemu. Aj tie spominane filtre a olej vymenil, nezafejkoval to, aj ked mohol.
Na kupu auta by som ja po mojej skusenosti isiel inde. Auta su za premiovu cenu, mal by byt aj taky stav. Kedze postoj k chybam je typu "to je dobry", mala by podla toho byt aj (nizsia) cena.

Klvys
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2561
Registrován: 20.01.2011 18:14
Bydliště: Opatovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Recenze: FOKI = FOrd KIng

Příspěvek od Klvys » 15.04.2017 13:36

Asi to nema smysl více řešit. Přiznejme si,že Foki je taky jen překupník aut,akorat v tom že ma svuj vlastní servis pod zaštitou Ford, tak je ochoten to vždycky nějak opravit...

Odpovědět

Zpět na „recenze prodejců a autobazarů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti