Recenze: FOKI = FOrd KIng

Klvys
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2561
Registrován: 20.01.2011 18:14
Bydliště: Opatovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Recenze: FOKI = FOrd KIng

Příspěvek od Klvys » 08.02.2018 13:43

Žádné chyby to nepíše, takže není co mazat, klapky čistící ve Fordu v novém Jičíně a nepomohlo, daly se nové originál svíčky taky nic

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Recenze: FOKI = FOrd KIng

Příspěvek od foki » 08.02.2018 17:44

Klvys píše:Žádné chyby to nepíše, takže není co mazat,

a hlavne cist , ja jsem psal smazat naucene hodnoty volnobehu a davkovani paliva . to neni mazat chyby
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

Uživatelský avatar
Ondrej1
Junior
Junior
Příspěvky: 273
Registrován: 08.02.2010 11:27
Bydliště: Praha

Re: Recenze: FOKI = FOrd KIng

Příspěvek od Ondrej1 » 08.02.2018 21:04

Pokud máte po koupi použité věci něco k reklamaci, tak podle občanského zákoníku máte právo v zákonné lhůtě 24 měsíců (Teda pokud nebylo ve smlouvě zkráceno na 12 měsíců) i použitou věc reklamovat. Takže pokud máte nějaké i nesrovnalosti na které jste nebyli upozorněni tak máte právo buď na opravu, nebo slevu. Výměna zboží je u použitého auta těžká.
Předpokládám že Foki auta prodává jako podnikatel a tak bere veškeré vady na sebe a to i když mu je zatajil předchozí majitel. Jako prodejce, který se prodejem aut živý by měl být profesionál a takovéto vady odhalit a kupujícího na vady upozornit a to nejlépe písemně.
Reklamace se samozřejmě nevztahuje na vady způsobené opotřebením užívání věci. Navíc prokazování zda vada na věci nebyla před prodejem je na straně prodávajícího.
Jeden případ. 4 roky starý VW 2.0 biturbo s úbytkem oleje, po soudním sporu končil výměnou motoru za zcela nový polomotor plus cca 20t za soudní výdaje a servisní úkony.
S-MAX 2.0i, Octavia 4x4 TDi
Obrázek Obrázek Obrázek

Klvys
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2561
Registrován: 20.01.2011 18:14
Bydliště: Opatovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Recenze: FOKI = FOrd KIng

Příspěvek od Klvys » 08.02.2018 21:51

To jsem měl udělat ja, u mě měl ručit ale ja blbec chtěl mít hnedka rychle opravené auto. Vada co vznikla na autě nebyla opotřebením vozů ale nějakou neodbornou opravou co se kdy dělala na autě... to,že se autu rozsvítily kontrolky až když auto skoro zastavilo(za to ja nemohu) kdyby po jízdě cca 1km se něco rozsvítílo tak hned zastavím,ale byla tma,mrholilo a ja měl auto sotva měsíc. Ale jak říkám moje blbost a i zkušenost(jak říkám,neříkám že za to muže Foki,ale jako prodejce měl ručit,protože tohle nebyla vada opotřebením.) Ale co už je to 3 roky stara historie já prodělal na autě 100 tisíc za 9 měsíců.

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12833
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: Recenze: FOKI = FOrd KIng

Příspěvek od stano. » 09.02.2018 00:22

Ondrej1:
Bol som blby, ze som suhlasil s tym, ze na kupnej zmluve je ina suma, aku som platil.
Do skoncenia sudneho sporu by som nemohol auto pouzivat.
Sudny spor CR-SR by bol na roky.
Na vela tvrdeni nemam priame dokazy (nahravky, texty). Ze to nepovedal tu ani nepoprel, pisal vyhovorky na nieco ine. Ale pred sudom by to uz bolo samozrejme inak a ja by som to tazko dokazoval.
On to dobre vie a preto na rozdiel od klvysa sa v mojom pripade od zaciatku ani nesnazil cokolvek riesit.
Mozno uradna kontrola by aspon nieco napravila.

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Recenze: FOKI = FOrd KIng

Příspěvek od foki » 11.02.2018 16:26

to ondrej1 : a pak se kazdy divi , ze ma v predavacim protokolu ze kupuje vrak , protoze opravdu nikdo neni schopen zjistit jak se k tomu predchozi majitel choval a co tam kdy menil . a to ze se clovek venuje jedne znacce ( nevim teda jak to resi ostatni prodejci kteří delaji vsechno ) neznamena , ze kdyz se auto koupi tak se dukladnou prohlidkou zjisti veci ktere nejsou videt a zjistily by se az kdyz by se auto kompletne rozebralo . na to neni kapacita ,ani cas a ani prostor na miste . a to ze se po nejake dobe provozu smekne nebo praskne hadice , tak za to snad prodejce nemuze , protoze kdyby to bylo v dobe prodeje tak by s tim clovek nedojel ani natankovat . to same se stanom s geometrii , delala se protokol k tomu byl a ted je otazka jestli se to rozhodilo tim ze se treba vjelo do nejake diry nebo na obrubnik (nevim cim jeste by se mohla rozhodit ) nebo to bylo opravdu tim ze jim merila spatne . ale kdyz dojedu na geometrii tak predpokladam ze oni to maji zkalibrovane , protoze kdo zaplati treba 2x mereni abych se presvedcil ze to provni je dobre ? a co kdyz to druhe bude spatne a bude to horsi nez lepsi ? kazdy chce vse co nejlevneji a podle toho to vypada .
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12833
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: Recenze: FOKI = FOrd KIng

Příspěvek od stano. » 11.02.2018 17:34

Auta, ktore predavas, nie su najlacnejsie. AJ ja som si priplatil za to, ze (som aspon dufal) budem mat bezproblemove auto. Bez klasickych bazarnickych odrbavaciek, vyhovoriek a klamania.

Keby je to jedna vec, ok. Keby je to len geometria. Ked uz prilozis papier, ze je robena, tak nech je poriadne. Ja som sa na to spolahol a stalo ma to minimalne 2 pneu. A laskavo to nezhadzuj na mna, ze ja som si ju rozhasil. Zaujimave, ze na druhom aute ju nepokazim, ani ked jazdim po ovela horsich cestach. Radsej keby priznas, ze bud nemaju skalibrovanu stolicu, alebo to spravili zle. Ale ty si NIC NEPRIZNAL. Ty mas LEN VYHOVORKY.
Je toho tolko, ze som si mohol auto kupit v bazare za podstatne nizsiu cenu.

Geometria a z toho zoslahane pneu, deravy intercooler, buchnute vpredu do klimakompresora, poskrabany lak, poskrabane skla, trhanie motora, zimne pneu s diskami hodne do kontajnera, letne pneu krive, doskrabane hagusy, sedacky prehodene za vysuchane, poloos, hybane s motorom.... to vsetko sa spravilo same, ty o tom nevies, ty muzikant.

Aj s tou znicenou poloosou si isiel s nim do Chorvatska, ako si mi tvrdil, ze? A nevedel si o tom.

Alebo povod auta:
Odkial je auto?
Dovezl jsem ho z Rakouska.
Ale podla VIN a papierov v aute je z Francuzska.
Nooo, to ja neviiim. Koupil jsem ho v Rakousku.
--V tomto mas pravdu. To si neklamal. To je len klasicke bazarnicke odrbavanie.

Nebudem dalej stracat cas. Ty sa takymto pristupom zivis a nezmenis ho. Ja som sa bohuzial nechal oklamat a sudny spor by ma vysiel este drahsie. Vyriesim si to inak.
Ostatni si mozu spravit nazor sami.

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Recenze: FOKI = FOrd KIng

Příspěvek od foki » 12.02.2018 09:59

stano. píše: Keby je to jedna vec, ok. Keby je to len geometria. Ked uz prilozis papier, ze je robena, tak nech je poriadne. Ja som sa na to spolahol a stalo ma to minimalne 2 pneu. A laskavo to nezhadzuj na mna, ze ja som si ju rozhasil. Zaujimave, ze na druhom aute ju nepokazim, ani ked jazdim po ovela horsich cestach. Radsej keby priznas, ze bud nemaju skalibrovanu stolicu, alebo to spravili zle. Ale ty si NIC NEPRIZNAL. Ty mas LEN VYHOVORKY.
to nejsou vymluvy , jak muzu priznat to co nevim , jak muzu vedet ze neco maji spatne ? jak muzu vedet ze to mohli udelat spatne ? jezdim na jedno misto 10let a nikdy problem nebyl , mas problem jen ty .


deravy intercooler, ten byl v dobe prodeje ? pokud ano tak by to asi hned hodilo do nouzaku
poskrabany lak, bylo to pouzivane
poskrabane skla, co na tohle mam rict
zimne pneu s diskami hodne do kontajnera, ty jsem vezl z vrakoviste aby jsi mohl odjet kdyz se ti nelibili tak jsi si je brat nemusel , to same hagusy
letne pneu krive, ty byly puvodne na aute je mozne ze se vymetl nejaky kanal ,
doskrabane hagusy, nabizel jsem ti nove vs. jete , byly jedine na alegru a byl jsem rad ze jsem je sehnal
sedacky prehodene za vysuchane, puvodni sedacky nemely vytop , proto jsem daval titanium
poloos, vymenil jsem ji kdyz jsi zjistil ze třepe


Aj s tou znicenou poloosou si isiel s nim do Chorvatska, ako si mi tvrdil, ze? A nevedel si o tom. pri ceste do croa nic netrepalo , to bych asi poznal


Dovezl jsem ho z Rakouska. ano bylo dovezene z rakouska
Ale podla VIN a papierov v aute je z Francuzska. doklady byly rakouske
Nooo, to ja neviiim. Koupil jsem ho v Rakousku.
--V tomto mas pravdu. To si neklamal. To je len klasicke bazarnicke odrbavanie. myslis ? rekl jsem ti kde jsem kupoval a to ze bylo treba jako nove dovezene do rakouska je problem ?

Nebudem dalej stracat cas. Ty sa takymto pristupom zivis a nezmenis ho. Ja som sa bohuzial nechal oklamat a sudny spor by ma vysiel este drahsie. Vyriesim si to inak.
Ostatni si mozu spravit nazor sami. ano ze mas problem zrovna ty
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12833
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: Recenze: FOKI = FOrd KIng

Příspěvek od stano. » 12.02.2018 12:14

Problem mam ja a kopu dalsich.
Zaujimave, ze do Chorvatska ti to netrepalo. Ale pri testovacej jazde stacilo ist 50km/h a trepalo to ako dive.
Pneu na prevezenie auta za 6000Kc a potom do kontajnera je teda luxus.
Intercooler bol deravy od zaciatku. Pretoze este ked bolo auto na zdvihaku pod nim bolo trosku oleja. Nejaku vahu som tomu (bohuzial) neprikladal. Dalej sa to len zhorsovalo, teraz uz kvapkal olej aj na zem. Po vymontovania fuknuti pod vodou to bolo ako bublifuk. Na prekvapenie chybu ani nudzak to nehadzalo.

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Recenze: FOKI = FOrd KIng

Příspěvek od foki » 13.02.2018 08:36

tak pokud unika tlak tak to nouzak hodit musi
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12833
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: Recenze: FOKI = FOrd KIng

Příspěvek od stano. » 13.02.2018 09:08

Poviem mu, ze musi.

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Recenze: FOKI = FOrd KIng

Příspěvek od foki » 13.02.2018 09:35

stano. píše:Poviem mu, ze musi.
vidis a ty chces takhle o necem diskutovat kdyz tvoje odpovedi jsou typu ze jsi vsude byl vsechno znas a zbytek si najdes na gůglu ?

odpovez mi jeste kdyz na te geometrii delaji x ukonu denne , a nikdo si nestezuje tak proc u tebe to tak neni ? nebo proc bych mel rikat ze jim to meri spatne kdyz tam problemy nejsou ? i kdyz az tam pojedu tak mu to reknu a napisu ti co mi rekl
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12833
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: Recenze: FOKI = FOrd KIng

Příspěvek od stano. » 13.02.2018 10:31

Toto poznam. Musi padnut do nudzaku a musi. Ti vravim, chod to mu to povedat.
Presvedcuj ma, ked mi auto neslo do nudzaku. Pod intercoolerom vsetko zasvinene od oleja. Vytiahol som intercooler, ponoril vacsinu do vody, jednu prirubu zapchal rukou a do druhej fukol ustami. Ziadny tlak z kompresora. Vo vode perlickovy kupel. Nie ze trosku bubliny, v ustach som ani necitil nejaky protitlak.
Co trepes s guglom. Mam to v garazi a nie na gugli. Ma presvedcuj, lebo ty to vies od monitora lepsie.

Taketo reci beriem ako ubohu zavist. Ze netravim cas sedenim v krcme alebo pred TV, ale sa niecomu venujem, tak mam potom sirsi rozhlad a dobre si pamatam veci aj roky dozadu.
Ze ti to pripada ako narychlo precitane na gugli je tvoj problem.

tojejedno
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 12.06.2010 23:15

Re: Recenze: FOKI = FOrd KIng

Příspěvek od tojejedno » 20.04.2018 15:34

Vzhledem k tomu, že se blíží plánovaný konec životnosti S-Maxe v naší rodině, tak myslím, že po osmi letech užívání mohu dát zasvěcenou recenzi na Fokiho.

Stručně řečeno, auto jezdí se standardním servisem a spotřebákem bez jiných nároků a skrytých vad, takže naprostá spokojenost. Kvalita, jako bych ty první tři roky odjezdil také sám.

V delší verzi. Na začátku jsem se sebestudiem připravil na jednání s bazary a tyto moudra aplikoval na Fokiho. Takže v kombinaci s mojí "bazarnickou" předpojatostí a Fokiho "dělám to pořádně" přístupem komunikace trochu skřípala:
Já:"to pravé okénko má jiné datum výroby, to bylo bouchlé", F: "Asi jo, ale auto je v pořádku"
Já:"je tam přetrhlý kabel ke klaksonu, proč?" F: "Nevím, ale auto je v pořádku"
Já:"nelícuje pravý blatník". F: "dneska už nelícuje skoro nic, auto je v pořádku"

(je to osm let a vzpomínám na to s úsměvem, snad to bylo tak nějak:))

Takže tady může dle mne docházet k nedorozumění, ale proto si asi čtete tyto recenze a je potřeba se oprostit od obecných bazarnických předsudků a pouček.

Příští rok zavolám Fokimu, že chci S-Maxe v automatu a benzínu. A až mi zavolá, že ho má, tak si přijedu pro auto s klíčky výměnou za papírky a nebudu nic dalšího řešit:)
Naposledy upravil(a) tojejedno dne 24.04.2018 13:45, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
tommula
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1689
Registrován: 05.11.2013 13:28
Bydliště: Zlín

Re: Recenze: FOKI = FOrd KIng

Příspěvek od tommula » 20.04.2018 20:38

No..hodne stesti :perfect:
Naše -Tommulovo- přibližovadlo FF3 RedCa
Naše rodinné stříbrné přibližovadlo FF 2 1,6 Kombi - prodáno

Odpovědět

Zpět na „recenze prodejců a autobazarů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti