Řešení dopravní situace ?

Moderátor:Quickie
Odpovědět

Kdo má přednost ???

1. Modrý automobil
16
21%
2. červený automobil
59
79%
 
Celkem hlasů: 75

Uživatelský avatar
panther7
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2265
Registrován: 15.04.2008 20:50
Bydliště: PRAHA

Re: Řešení dopravní situace ?

Příspěvek od panther7 » 25.07.2008 15:58

zewl píše:no proste kdyz tam jedu, tak v podstate si davam hodne majzla, jestli tam cerveny stoji, pokud ano, tak jedu co to da, pokud by se rozjizdel, tak to objedu pres zebru :mrgreen:
A já sem si říkal, proč tam stále stojí policajti a měří u Globusu a oni čekají na Zewla-protože ho znají :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: přes zebru šmarjaaaaaa
Ford Focus 1,8TDCi 85kW, Trend Celebration 6/2008 Combi
Obrázek fotogalerie
Obrázek

Uživatelský avatar
zewl
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8645
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Řešení dopravní situace ?

Příspěvek od zewl » 25.07.2008 16:04

no vis jak, ber to s nadsazkou :wink: Pockame na toho dopravaka :wink:
Ford Focus combi 1.8 TDDi, 90 PS, narozen 12/2002
Obrázek

Uživatelský avatar
panther7
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2265
Registrován: 15.04.2008 20:50
Bydliště: PRAHA

Re: Řešení dopravní situace ?

Příspěvek od panther7 » 25.07.2008 16:08

zewl píše:no vis jak, ber to s nadsazkou :wink: Pockame na toho dopravaka :wink:
Jasně tak sem zvědav - dopraváku objev se a mluv :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ford Focus 1,8TDCi 85kW, Trend Celebration 6/2008 Combi
Obrázek fotogalerie
Obrázek

Radek 1.8 16V
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2651
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha 4

Re: Řešení dopravní situace ?

Příspěvek od Radek 1.8 16V » 25.07.2008 16:46

Souhlas s Pantherem,že má přednost červený před modrým, protože modrý mění směr a přejíždí z pruhu do pruhu. Značka je tam podle mě proto, že se dává před kruháč vždycky. Teda pokud se nejedná o výjimku :P , ale to už se snad u nás ani nevidí.
Ford Focus 1.8i 16V Combi, r.v.00, Smoke Stone
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
jenda
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 940
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: JC

Re: Řešení dopravní situace ?

Příspěvek od jenda » 25.07.2008 17:18

Proč jsou značky dej přednost v jízdě před každým vjezdem na kruhový objezd?

- kdyby tam nebyli, platí chování jako na klasické křižovatce - přednost pravidla pravé ruky => museli by jste dávat přednost každému autu, cyklistovi, pojezdu a nebo útvaru, které chce vjet na kruhový objezd.



K tomu obrázku červeného auta a modrého auta.

Zkuste si ten kruhový objezd narovnat na dvouproudou silnici (třeba i dálnici) s odbočkou doprava. Auto které jede ve vnitřním pruhu začne najednou odbočovat na odbočku po pravé straně a auto jedoucí ve vnějším pruhu na podobné úrovni to do něj každopádně musí nahulit, proto platí chování na kruhovém objezdu jako na dálnici nebo dvouproudé rychlostní komunikaci, že auto jedoucí po vnitřním obvodu (pruhu) které chce odbočovat musí dát přednost vozidlu jedoucí po vnějším obvodu (pruhu) a nebo se za něj zařadit a posléze odbočit. Ještě jinak, kdo z vás by z dálničního "rychlého" pruhu najednou odbočil bez zařazení do pomalejšího pruhu? - no jedině sebevrah.

Takhle mi to vysvětloval instruktor na podnikovém školení řidičů, protože mě se v Mladé Boleslavi stal podobný případ - auto najednou odbočilo z vnitřního pruhu směrem do města.


Každopádně mi furt vychází - nikam se necpat a nechat to vyhnít, ono to nějak dopadne :lol: :wink:
ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
zewl
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8645
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Řešení dopravní situace ?

Příspěvek od zewl » 25.07.2008 17:21

jenda píše:Proč jsou značky dej přednost v jízdě před každým vjezdem na kruhový objezd?

- kdyby tam nebyli, platí chování jako na klasické křižovatce - přednost pravidla pravé ruky => museli by jste dávat přednost každému autu, cyklistovi, pojezdu a nebo útvaru, které chce vjet na kruhový objezd.....
neni nahodou tohle uz zrusene? Cosi se mi zda, ze to tak puvodne bylo, ale ted uz je to tak, ze auta jedouci po kruhovem objezdu maji automaticky prednost i bez znacky Dej prednost v jizde pri vjezdu. Ale vsude jsou stejne znacky, takze neni co resit.
Ford Focus combi 1.8 TDDi, 90 PS, narozen 12/2002
Obrázek

Uživatelský avatar
jenda
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 940
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: JC

Re: Řešení dopravní situace ?

Příspěvek od jenda » 25.07.2008 17:23

To víš, jak jsi napsal, není co řešit. Oni furt novelujou novelizace, dodávají dodatky dodatků - no prase aby se v tom vyznalo. :lol: :lol: :lol: :lol:
ObrázekObrázek

KUTY

Re: Řešení dopravní situace ?

Příspěvek od KUTY » 25.07.2008 18:01

Modre auto nema pravo odbocovat cez 2 pruhy t.j. najprv sa musi zaradit do praveho a az
z neho odbocit. V tomto sa vyzivam na kruhaci pred PVA Letnany ked ti v lavom pruhu predbiehaju a potom sa "cpe" a chce odbocit...velmi rad ho vytrubim debila...
To je to iste, ako ked idete v dvojprudovke v lavom pruhu a chcete odbocit na vedlajsiu t.j. vpravo.

Uživatelský avatar
miro
Junior
Junior
Příspěvky: 454
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Řešení dopravní situace ?

Příspěvek od miro » 25.07.2008 18:10

podla mna modry lebo je v kruhovom objazde a mal by mat prednost
co ak by sa stalo ze teoreticky po tom pripajacom pruhu isli stale auta? zostane stat cely kruhovy objazd?
Ford FOCUS II 1.6 16v Duratec Ti - VCT ghia (115 k) 2006 K&N Air Filter
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Mira
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2618
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Třebichovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Řešení dopravní situace ?

Příspěvek od Mira » 25.07.2008 18:17

přednost má samozřejmě to stříbrnýýýýýý čajdo :wink:
.... když odmyslím, že to stříbrný tam nebude, tak má přednost červené před modrým. Mě se tam nějak nelíbí ta zebra (ale má smysl pro ty co hned odbočují) dej přednost v jízdě tam asi bude pro případ, že červené místo hned do prava pojede doleva musí dát přednost v jízdě a podle obrázku se klidně může stát, že bude na kruháči stát, protože bude dávat přednost těm co na něm pojedou ..... ty značky mi tam taky vadí ale budou tam proto aby to modré mělo přednost ...... prostě guláš .... kdo dřív přijede ten dřív odjede, když přijedou současně tak se nabourají nebo pojede první ten drzejší.
Byl: FFI 11/2002 Galerie Byl: FFII 12/2008 LPG Galerie - prodán s 340tis. km na tachu
Je FFIII 9/2017 Galeriea opět jedeme na LPG

Uživatelský avatar
jarysek
Junior
Junior
Příspěvky: 402
Registrován: 24.05.2008 10:45
Bydliště: Přelouč

Re: Řešení dopravní situace ?

Příspěvek od jarysek » 25.07.2008 18:31

Zdravím vás kolegové,sice nejsem dopravní policajt,ale v tomto případě si myslím,že v situaci,jak je nakreslena,má jednoznačně přednost červené auto,pak pojede modré a nakonec stříbrňák.Všichni tři jsou v daný moment na kruhovém objezdu a v jednotlivých pruzích,takže tu platí ať už třeba přednost zprava nebo povinnost dát přednost vozidlům v pruhu,kam přejíždím.A modré vozidlo v žádném případě NENÍ v průběžném pruhu.A jestli se v mém názoru mýlím,nechť mi to néjaký fundovaný dopravák vysvětlí.Něco podobného i s následným ťukancem jsem před několika lety zažil ve Francii a tamní policajti měli cca stejné vysvětlení jako tady prezentuji já.
Jarýskův krásnej Fofík---Ford Focus 1.6 16V 74kw,r.v.1999---Der blaue Teufel Obrázek Lepší je usouložit se k smrti než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy

čajda
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3565
Registrován: 02.02.2008 03:18

Re: Řešení dopravní situace ?

Příspěvek od čajda » 25.07.2008 19:23

vite co si taky myslím, kdyby modré auto ktere sjíždí z kruháče a chce vyjet ven kde zrovna (podle mě) v připojovacím pruhu jede auto červené by muselo dát přednost červenemu, tak se muže stát situace kdy v pruhu kde jede červené auto (připojovací pruh) pojede 200 aut za sebou na kruháč se dostane dalších x aut tak se přece kruháč totalně zablokuje a zratil by vyznam proč tam ten kruháč je ???

a ještě něco podobného a přitom je tam ta přednost uplně jasná ne?
Přílohy
cesta.JPG

čajda
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3565
Registrován: 02.02.2008 03:18

Re: Řešení dopravní situace ?

Příspěvek od čajda » 25.07.2008 19:25

KUTAC píše:Modre auto nema pravo odbocovat cez 2 pruhy t.j. najprv sa musi zaradit do praveho a az
z neho odbocit. V tomto sa vyzivam na kruhaci pred PVA Letnany ked ti v lavom pruhu predbiehaju a potom sa "cpe" a chce odbocit...velmi rad ho vytrubim debila...
To je to iste, ako ked idete v dvojprudovke v lavom pruhu a chcete odbocit na vedlajsiu t.j. vpravo.
Ale on nepřejíždí dva pruhy ale vybočuje do pruhu odbočovacího, kdyby jel střibrný je jasne že je to debil ( SQ si to nebude brat osobně !!! :lol: )

čajda
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3565
Registrován: 02.02.2008 03:18

Re: Řešení dopravní situace ?

Příspěvek od čajda » 25.07.2008 19:25

miro píše:podla mna modry lebo je v kruhovom objazde a mal by mat prednost
co ak by sa stalo ze teoreticky po tom pripajacom pruhu isli stale auta? zostane stat cely kruhovy objazd?
Miro to je přesně to co jsem myslel :idea: :wink:

čajda
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3565
Registrován: 02.02.2008 03:18

Re: Řešení dopravní situace ?

Příspěvek od čajda » 25.07.2008 19:26

Asi napišu na minmisterstvo dopravy nebo na policajty :lol:

Odpovědět

Zpět na „.. aneb co nelze nikam zařadit“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů