Vzduchovka a puskohlad ?

Moderátor:Quickie
Uživatelský avatar
Jozef
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 912
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Trnava - SK

Vzduchovka a puskohlad ?

Příspěvek od Jozef » 02.09.2009 00:02

Zdravim vsetkych,
Prosim vas, oplati sa k lepsej vzduchovke puskohlad (optika) ? Alebo je to len frajerinka, ktora skor prekaza pri strelbe ?
Dakujem za vase rady a nazory.
Ford Focus II TREND kombi 1,6 TDCi 66 kW, 2007, Moondust Silver

Obrázek

Uživatelský avatar
madbugie
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1637
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: SK - Trnava

Re: Vzduchovka a puskohlad ?

Příspěvek od madbugie » 02.09.2009 06:33

jozeeeeeeeeeeeeeef co si nic nepovedal... kua sak sa opytam ne...

k dobrej vzduchovke je dobrý puškohlad nutnosť (cca platí pravidlo čo dáš za vzduchovku toľko dáš aj za puškohlad a montáž...) (z jednoducheho dovodu, pevne mieridla su dost hrube a ludske oko nedokaze zaostrit na musku a cielnik ktore su 40 a 80 cm od oka a zaroven aj na predmet ktory je dalej ako 15 - 20 metrov...

a čo je to dobra vzduchovka... ?

hod sem co mas v merku nech ti to zhodnotim, pripadne poradim... ide o to na čo chceš strielat a ako presne lebo vzduchovku kúpiš za 100 € aj 2000 € a puškohlady made in china 10 € až 1000 €

v pripade potreby poradim aj takto http://forum.gunshop.cz/viewforum.php?f=13

velmi dobre forum o vsetkych moznych vzduchovkach, kde ti urcite aj poradime...

ja som si minuly rok pořidil CZ Slaviu 634 4,5 mm kaliber s puskohladom Delta 4x32 AO a ocelovou montazov Kozap, a dnes uz by som volil nieco trosku drahsie z nemeckej alebo anglickej produkcie... najme puskohlad je limitujuci pri tercovej strelbe na presnost... chcelo by to pevne sklo napr. MTC Viper 10x44,...

Slavka neni spatna a spomienky z detstva nepustia aj ked toto uz je riadna kopajuca mrcha, nie ako tie flusatka kedysi... ale je to take dorob si doma sam, ale mna to zasa neskutocne bavi... ladit to... a mozem povedat ze presnost uz celkom slusna...
------ ===== < as mad as possible > ===== ------
modrá je dobrá ale iba ako farba auta :-) + 100 fordích koníkov
Obrázek
Obrázek

TripleJay
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4196
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Levice (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchovka a puskohlad ?

Příspěvek od TripleJay » 02.09.2009 08:20

A aky je ucel takejto vzduchovky s dalekohladom? Strelba na terc ako konicek ci proti skodcom ci co? Hlavne pri tych cenach co pise madbugie...
(nerypem, len sa so zaujmom pytam :wink: )

Uživatelský avatar
madbugie
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1637
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: SK - Trnava

Re: Vzduchovka a puskohlad ?

Příspěvek od madbugie » 02.09.2009 08:47

ja osobne strielam terče pre radost zo sebazlepsovania a zdokonalovania "zbrane"...

aj ked povodne som si vzduchovecku kupil na vrabce lebo tie mrchy rozbili minuly rok lastovickam hniezdo a zabili im 4 mlade a nakoniec mam aj dve hniezda vrabcov a veselo si tam stebocu a vtaciky radsej fotim... :D :D :D (inac samcek vrabca je celkom pekny co sa farebnosti tyka...)

aj ked priznam sa nakoniec som jedneho ziveho tvora aj zabil... proste mi na terc sadla mucha tak som neodolal... :D zostaly len rozprsknute nozicky :D :D :D

s dobrou pružinovou vzduchovkou (okolo 300€) sa da na 30 m urobit 1 cm sustrel
s dobrou plynovou vzduchovkou (vetrovka) (okolo 600 - 800 €) sa da na 50 m urobit 1 cm sustrel

(za optimalnych podmienok samozrejme a chce to nejaky puskohlad v cene okolo 300 € s 15 az 20 nasobnym zvacsenim...)

slavia 634 (skratena hlaven kvoli presnosti na 35 cm este skratim asi na 30 cm)
Obrázek

nejake tie fotecky ftacikov... :D :D :D

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) madbugie dne 02.09.2009 08:52, celkem upraveno 1 x.
------ ===== < as mad as possible > ===== ------
modrá je dobrá ale iba ako farba auta :-) + 100 fordích koníkov
Obrázek
Obrázek

TripleJay
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4196
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Levice (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchovka a puskohlad ?

Příspěvek od TripleJay » 02.09.2009 08:50

To mas na nej este aj tlmic ci co to je? 8O :oops:
Inak ja mam vrabce rad (samozrejme ak nicili lastovicky, tiez by som mu jednu fukol), volakedy ich bolo vela ale posledne roky aspon u nas v LV hrozne posli, vidiet tu vrabca je rarita 8O

A hlaven sa skracuje kvoli presnosti? Som bol v tom ze praveze cim dlhsia hlaven tym je presnejsia a cim kratsia tym je to "udernejsie" a silnejsie na kratsie vzdialenosti.
Inac strielat by som chcel vediet (skor ale kratke rucne zbrane), akurat doma sa to nestretava s pochopenim :roll:

Uživatelský avatar
madbugie
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1637
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: SK - Trnava

Re: Vzduchovka a puskohlad ?

Příspěvek od madbugie » 02.09.2009 09:05

to mam len nadstavec, kvoli predlzeniu, lebo povodna hlaven mala 45 cm a sluzi aj na natahovanie, kedze je to lamacia vzduchovka a takto by to bolo kratke... v podstate je to duta trubka... aj ked vyzera ako tlmic (mimochodom zakonom zakazany doplnok akejkolvek strelnej zbrane)

preto su lepsie co sa presnosti tyka piestovky ktore maju pevnu hlaven a natahuju sa pakou pod nou alebo naboku

napr. Weihrauch HW97K alebo Air Arms Pro Sport (ktora je v orechovej pazbe jedna z najkrajsich pruzinoviek a aj z najpresnejsich)

ono u pružinovych - piestovych vzduchoviek je dlha hlaven na škodu lebo naraz piestu na dno hlaven rozkmita este ked je diabolka vo vnutri... špičkové piestovky majú hlaven 25 - 30 cm dlhu

u vetroviek - plynoviek zasa plati ze dlhsia hlaven je lepsia z pohladu predania energie nakolko medium je stlaceny vzduch alebo CO2 a tomu chvylu trva kym sa rozpyna... plus nie su tam ziadne otrasy cize hlavne byvaju 40 az 60 cm dlhe

PS kratke rucne pistolky su dobre na hranie a na plechovky nad 10 m uz je presnost tatam... samozrejme najde sa aj tu presne naradie ale aj patricne stoji vela penazi...

PS2 hlavne ziadnu CINU... Lider, Super Germany Sniper, QB 3 a pod. na aukre casto sa vyskytujuce skvosty tu ide doslova o zivot a minimalne o prsty a oci...
------ ===== < as mad as possible > ===== ------
modrá je dobrá ale iba ako farba auta :-) + 100 fordích koníkov
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
misoo
Test driver
Test driver
Příspěvky: 14839
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Bratislava SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchovka a puskohlad ?

Příspěvek od misoo » 02.09.2009 09:15

vyzera to ako brutal sniperovka, a ono to pritom len pluje broky... :lol:
inac pekne fotky, mali by ste sa spojit s Kasim, on foti buchty, ty zas vtakov :mrgreen:

Uživatelský avatar
misoo
Test driver
Test driver
Příspěvky: 14839
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Bratislava SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchovka a puskohlad ?

Příspěvek od misoo » 02.09.2009 09:18

madbugie píše:...aj ked priznam sa nakoniec som jedneho ziveho tvora aj zabil... proste mi na terc sadla mucha tak som neodolal... :D zostaly len rozprsknute nozicky :D :D :D
slabota, my sme muchy pouzivali namiesto brokov, strielali sme ich do steny... vyzeralo to potom ako keby sme mali brokovnicu a nie vzduchovku :lol:

Uživatelský avatar
silverwolf
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5701
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchovka a puskohlad ?

Příspěvek od silverwolf » 02.09.2009 09:27

misoo píše:inac pekne fotky, mali by ste sa spojit s Kasim, on foti buchty, ty zas vtakov :mrgreen:
:D :D :D
jinak si myslím, že na vzduchovku si kupovat puškohled je zbytečné vyhazování peněz. Bohatě stačí na těch pár metrů dioptr :wink:
Podle toho kolik máš peněz, tak bych šel spíš do tohodle (větrovka): http://www.demyan.info/eng/t4-kb.html
Naposledy upravil(a) silverwolf dne 02.09.2009 09:35, celkem upraveno 1 x.
Ford Focus II, 1,6 Trend, Red Tango, r.v.2006.
Suzuki Samurai 1,3 MPi r.v.neznámý - černobílý lesní dělník
Obrázek

Uživatelský avatar
madbugie
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1637
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: SK - Trnava

Re: Vzduchovka a puskohlad ?

Příspěvek od madbugie » 02.09.2009 09:34

silver a strielal si s dioptrom na 50 metrov... ked ne tak vyskusaj... diopter je dobry na tercovu strelbu okolo 10 az 20 metrov

ono na taky plinking by bol dobry aj kolimator,... cele to zavisi od toho co chce jozef riesit... ci chce na 20 m trafit krisu alebo jej chce amputovat prstek na nozicke, alebo mu staci plechovka od piva...

a este taka drobnost ze kolko by to malo stat penazi... :D :D :D
------ ===== < as mad as possible > ===== ------
modrá je dobrá ale iba ako farba auta :-) + 100 fordích koníkov
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
madbugie
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1637
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: SK - Trnava

Re: Vzduchovka a puskohlad ?

Příspěvek od madbugie » 02.09.2009 13:27

k tomu demyanu... par odvazlivcov z CR uz zakupilo par kuskov a zatial asi pozitivne... rusi a zbrane to ide dohromady... len musi byt dobra a stabilna kvalita lebo tie tlakove nadoby natlacene na 200 az 300 BAR nie su sranda... to ked prdne tak smytec...

zaujimava pre potreby Field Target Huntig je verzia Bull Pup na lepsi pohyb lesom, aj ked vzhladovo je exoticka a otazne je ako by to bolo s montazou puskohladu a pocitom pri strelbe, ked ti vedla ucha bude cvakat bubienok s diabolkami a prepustacim ventilom s pruzinkou...

v tomto smere som za klasiku... a rozhodne drevo, ziadne plastove brrrrrrr pazby...

a takisto nemam moc rad tie tzv. technoidne pazby v style AA EVO II alebo ten Demyan M2 FT... aj ked je to mozno nastavitelne vo vsetkych moznych smerok a vahach, na vzhlad je to bleeeeeeeee...

mat peniaze tak idem do jednej z tychto 3 (ale za to by uz boli nove 18ky kola :D :D :D ):

Obrázek

Obrázek

Obrázek
------ ===== < as mad as possible > ===== ------
modrá je dobrá ale iba ako farba auta :-) + 100 fordích koníkov
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Jozef
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 912
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Trnava - SK

Re: Vzduchovka a puskohlad ?

Příspěvek od Jozef » 02.09.2009 17:46

Vidim, ze Ta nielen strielanie, ale aj fotenie bavi ... ozaj pekne fotecky :wink: Napadlo ma, ci toto tiez nie je Tvoje dielo ...

Obrázek

... a teda ci sa nahodou neozves :D

PS: Len dufam, ze si ju vtedy nemal nabitu :mrgreen:
K tej presnosnosti v strelbe je potrebne mat asi aj poriadne broky, si myslim ...
Doma mam starucku Slaviu 630 kal.4,5 mm, z ktorej ked chcem vystrelit, musim poriadne "potriast", aby z nej nieco "vypadlo" :lol:
A chcem nieco na hubenie/strasenie skodcov, nieco o kal. 5,5 mm.
No a puskohlad, ten som rozmyslal jeden z trojice:
1. Walther 4x32 Compact - s clonou (strieskou) proti slnku
2. Walther 6x42
3. Puškohľad Walther 4-12x50 CI - so zoomom 4 az 12 krat

Len som vahal, ci na vzduchovke predsa len ten puskohlad nie je zbytocnost. Aj ked na druhej strane ak budem, tak budem tych skodcov strasit z vacsej vzdialenosti.
Ford Focus II TREND kombi 1,6 TDCi 66 kW, 2007, Moondust Silver

Obrázek

Uživatelský avatar
madbugie
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1637
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: SK - Trnava

Re: Vzduchovka a puskohlad ?

Příspěvek od madbugie » 02.09.2009 20:58

jozef ty encyklopedia... co ty si nepamatas... ale vies co to dalo roboty nastelovat stolik s podlozenou flintou na mokrej trave tak aby to slo na ziarovku... som inac nadaval... a zatym bol fotak o 90 stupnov otoceny na stative... ale zadarilo sa, skoda ze hlasov bolo malo... no nic to...

ja ti dam ze nabita... (nabitej pruzinovke ak sa hned nestriela ale zabudne sa natiahnuta tyzden v puzdre sa skracuje pruzina - "starne" cize, nabit zacielit a bac...) ale na tych 20 metrov by to ten plastovy svetlomet asi neprezil...

ono plastova pazba na "robotnickej" vzduchovke nie je na skodu,... menej nachylna na buchance a skrabance...

5,5 kaliber ma lepsie vyzitie energie cca o 20% ako 4,5 takze nebude davat take kopance... bude sice mat kvoli vahe diabolky 1 gram horsiu balisticku krivku (ale do 30 m je to zanedbatelne), ale zasa vacsiu dopadovu energiu co sa pri skodnej zide... :D :D :D

k tej slavke 630 pekne rozobrat vycistit kupit novu pruzinu a tesnenie za par korun, prebrusit a naolejovat pazbu pripadne zaciernit kov ak je zahrdzavely a mas doma krasny kusok historie pre mladsie generacie a 7,5 J na tercovu strelbu na 10 az 15 m je postacujuce...

na kopajuce pružinovky je všeobecne lepšie kupovat pevne sklo, tieto lacne variably moc nevydrzia... a casto menia bod nastrelu pri zoomovani... lepsia volba ako duplex kriz je mil-dot ktory umoznuje bez preklikavania stredu premierovat na rozne vzdialenosti... (to si preberieme neskor) ja som uvazoval o tom 6x42 ale tu este skusime volaco poriesit... tu sa mozes preluskat xxx prispevkami o optikach...
http://forum.gunshop.cz/viewforum.php?f ... =0&start=0
bohuzial lacne a dobre riesenie neexistuje, ale toho variabla mozes skusit a ked sa rozsype tak ho reklamujes a skoncis u delty ako ja lebo to je zatial jedna z mala optik za danu cenu ktora vydrzi na silno kopajucich vzduchovkach... alebo kupis nieco drahsie... (sak pockaj ked ta to chyti...)

no strelivo je v podstate najdolezitejsie (najslabsi clanok nakolko ide o pidi nabojceky...) dobre su levicke standard tercove diabolky taka zlta hranata krabicka cena cca 4€ pouzivam na nastrelovanie a pod., ale ak chces strielat presne tak jednoznacna volba ceske JSB Exact a ich rozne lahsie ci tazsie mutacie, rucne preberane diabolky velmi presne robene vo velostiach 5,48 az 5,53 po stotinkach podla toho co chuti hlavni najlepsie ja kupujem 4,51 a 4,52 cena cca 6€ a presnost neskutocna...

k tej udavanej rychlosti na nete cca 16 J pri 5,5 kalibri a vahe 1 g zodpoveda rychlost 170 m.s-1 tych 220 byva original v spanielsku ale tu sa dava bud ina pruzina alebo sa vrta piest... bolo by to mimo zakon a v pripade nejakej "nehody" nedovolene ozbrojovanie a potom uz to nie je sranda...
------ ===== < as mad as possible > ===== ------
modrá je dobrá ale iba ako farba auta :-) + 100 fordích koníkov
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Jozef
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 912
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Trnava - SK

Re: Vzduchovka a puskohlad ?

Příspěvek od Jozef » 02.09.2009 21:07

Hm, vidim, ze som natrafil na odbornika, parada :D
OK, mam co na premyslanie a pozeranie a pokecame on line :wink:
Ford Focus II TREND kombi 1,6 TDCi 66 kW, 2007, Moondust Silver

Obrázek

Uživatelský avatar
madbugie
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1637
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: SK - Trnava

Re: Vzduchovka a puskohlad ?

Příspěvek od madbugie » 03.09.2009 06:30

no "odbornik"... na lamacie vzduchovky aj celkom ano a na ostatne som "encyklopedia" ved nemusi clovek vsetko vediet, podstatne je ze vie kde si ma informacie najst a odfiltrovat "plevel" od " zrna"

strelivo:

http://www.schulzdiabolo.cz/cz/produkty/

na menej vykonne (tym myslim v zakonnom limite) vzduchovky v kalibri 0.22 su asi najvhodnejsie tietoka tutoka su o 10% lahsie ako klasicke a tym padom budu o nieco rychlejsie a mat o nieco plochejsiu balisticku krivku, ale stale dostatocnu hmotnost na impact... :D :D :D

DIABOLO EXACT JUMBO EXPRESS cal .22

exacty maju peknu polgulatu hlavicku cim sa zlepsuje aerodynamika a aj prieraznost materialov oproti plochym tercovkam (aj ked tie maju zasa na blizku vzdialenost vacsi devastacny ucinok kvoli plochej hlavicke ale mensiu prieraznost)...

a nakolko jozef potrebuje riesyt potkany je to jedno hlavne ze padne... resp. ak sa trafi trosku menej dobre tak spravi take metrove salto a az potom padne :D :D :D
------ ===== < as mad as possible > ===== ------
modrá je dobrá ale iba ako farba auta :-) + 100 fordích koníkov
Obrázek
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „.. aneb co nelze nikam zařadit“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů