Řešení pokut....!!!

Moderátor:Quickie
Odpovědět
Uživatelský avatar
vykys
Junior
Junior
Příspěvky: 250
Registrován: 29.12.2012 21:33
Bydliště: Prahahaha

Re: Řešení pokut....!!!

Příspěvek od vykys » 04.04.2013 21:46

... souhlas s hal9000, mne treba i vadi, kdyz lidi volaj do radia, ze tamhle stojej certi s mikrovlnkou (uz jen ta mira vtipnosti) nebo s dejchatkem a at jedou jinudy nebo pribrzdej. az takovemu telefonistovi nekdo prejede dite tak se bude rozcilovat jak je mozny, ze ten vrah ridil opilej. stejne tak vsichni nadavame na rozbity silnice, ale dost casto slycham, ze tamhle maj flojdi mobilni vahu, at to kamionaci radsi objedou. proste tomu vubec nerozumim...
fofo II HB 2006, 1,8 ffv, 92kW
felda diesel
citroen BX diesel

Uživatelský avatar
Maria.Vaic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 177
Registrován: 02.07.2012 19:06
Bydliště: Anzio(It), Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Řešení pokut....!!!

Příspěvek od Maria.Vaic » 04.04.2013 21:49

Hal9000 :palec_nahoru:
Já jen zírám, že neustále vznikají další firmy nabízející tuto službu. Už to nabízejí i bazarbuzny:

http://www.mojepokuta.cz/index.php?p=kontakt :dih:

Uživatelský avatar
lucky.jack
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8442
Registrován: 12.03.2011 21:18
Bydliště: v Hradci Královým

Re: Řešení pokut....!!!

Příspěvek od lucky.jack » 29.05.2013 22:03

Máme to v baráku na nástěnce v tištěné verzi(nevím kde k tomu přišli), ale nestačil jsem zírat :wallbash:
http://www.12bodu.cz/bodove-prestupky.php
http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/exkluzi ... ebnik.html
>Galerie< - Focus II combi 10/2007 Collection(mezifacelift), 1.6 TDCi 66 kW/214Nm - chip 81kW/245Nm
Obrázek

Uživatelský avatar
FatBoySlim
Junior
Junior
Příspěvky: 382
Registrován: 18.06.2011 22:23
Bydliště: Děčín

Re: Řešení pokut....!!!

Příspěvek od FatBoySlim » 30.05.2013 00:31

Kdyby se ti pindici z dopravky misto kazdorocniho meneni obsahu lekarnicky zamysleli nad dumyslnejsimi a propracovanejsimi zakony o silnicnim provozu,nemuselo by se to tu vubec resit.Tot muj nazor.Jestli jsou diry v zakonu a je ta moznost jich vyuzit,nevidim problem,uz jde jen o to kdo ji bude vyuzivat.Tuto sluzbu bych videl vhodnou pro profesionalni ridice,pro ktere je ridicsky prukaz to co jim splaci pujcky,hypoteky,obleka deti a obstarava stravu ;-) Pac u nich je asi vetsi moznost ze o nej prijdou kvuli hovadinam. :beer:
The Northwest Crew© AUTOcombi 1.6 i 74 kW r.v. 2ooo Obrázek

Dříve: Ford Focus kombi MKI 1.8 TDDi r.v.: 2000 - modrá R8

Uživatelský avatar
Thorrko
Junior
Junior
Příspěvky: 273
Registrován: 24.03.2012 19:45
Bydliště: Ostrava

Re: Řešení pokut....!!!

Příspěvek od Thorrko » 06.11.2013 20:17

Přidám taky trochu svoje do mlýna ...

už cca půl roku mám pojištění pokut, ale nikdy jsem i nikom konkrétně neslyšel komu by něco vyřešili....

Ale to se brzy změní, přišlo mi totiž oznámení od úřadu ....



Přišlo mi domů správní řízení a světe div se, ač jsem si myslel, že jsou policisté poctiví, tak ejhle, není to úplně tak pravda (hlavně tedy MP, ať nehaníme ostatní normální policisty).
Přesně kvůli tomuhle jsem si pojištění pokut sjednal a uvidíme jak se to vyřeší....níže popíši situaci, která se stala....

V červenci jsem měl normální pracovní den a na příjezdové cestě k jedné firmě probíhali práce na cestě a byl tam zákaz vjezdu, kromě vozidel stavby. , kde jezdíme pravidelně. Pro představu je to cesta z kopce a na jejím konci se pracovala, ale značka byla už na začátku kopce (cca 200m od stavby). Už od zákazu bylo vidět, že dole stojí strážníci MP Ostrava. Zastavil jsem za značkou (ano projel jsem zákazem) ale to hlavně z důvodu bezpečnosti, aby to do mě nikdo nenapálil zezadu. Vypl jsem motor, vystoupil a ŠEL PĚŠKY (důležitý poznatek) zeptat se, jak se k areálu dostanu jinudy. Jako v grotesce byli dva ,jeden zlý a jeden hodný. Hodný mi poradil cestu a řekl mi i kdy stavba končí ať vím. Já poděkoval otočil se a chtěl odejít směrem k autu a v tom ten druhý důrazně pronesl: "Předložte mi řidičský průkaz a doklady od vozidla". Pousmál jsem se a šli jsme společně k autu.Bylo mi jasné kam už se to bude ubírat a mlčel jsem, po chvíli se mě zeptal jestli jsem si vědom přestupku. Ano, když budeme moralisté hrozně jsem pochybil a měl zaplatit pokutu, poděkovat a odjet. Ale tím, že mám pojištění ohradil jsem se, že si vědom nejsem. Policajt mi řekl, že mi teda píše oznámení na úřad, pousmál jsem se a nechal ho cítit se důležitě. Druhý policista mezitím odstoupil opodál a nevyjadřoval se (asi si o tom taky myslel svoje). Po asi 10min (asi to psal přes písmenkovou šablonku) chtěl po mě vyjádření, postupoval jsem v souladu se smlouvou, kde se nesmí vyjadřovat ani podepisovat a nevyjádřil jsem se. Poté chtěl podpis a to byl oheň na střeše, když jsem mu řekl, že nic podepisovat nebudu. Když už byl hezky vytočený, tak jsem ho poprosil, jestli by mi mohl proškrtnou kolonku pro mé vyjádření, napoprvé to nepobral, takže když jsme se asi na popáté pochopili, tak to udělal.
Nasedl jsem do auta, oni mezitím odešli, a odjel jsem.

Čekal jsem, že ani oznámení domů nepřijde a oni ho vyhodí (jak už se mi stalo jednou v Opavě za údajné telefonování za jízdy). Ale světe div se a dopis mi opravdu přišel.

A teď začnou absurdity, které jsem nepobral a jsem moc rád, že to pojištění mám a bude to i fungovat.

Přišlo mi totiž, že jsem hned uznán vinným a moje vyjádření ani nechtějí, protože mají dostatek důkazů (papír od toho nevyrovnaného maníka), tak jsem si řekl, že si snad dělaj srandu ze mě.
Ale to nebylo všechno, když jsem se dočetl, za co všechno je vyměřena pokuta, tak jsem nevěřil svým očím. První důvod byl zákaz vjezdu ( pochopitelně), ale jako druhý důvod je, že jsem neměl zapnutý bezpečnostní pás. To jsem šel do kolen a na jediné co jsem se zmohl byl úsměv, protože to byl důkaz, že příslušník MP asi nezvládá své nervy na uzdě a léčí si mindráky.
Ještě ten den jsem to naskenoval, poslal do Prahy a obratem mi poslali plnou moc, kterou jsem podepsal a od té doby se o případ starají oni.
bylo podáno odvolání a ústní jednání na magistrátě, kde mě bude zastupovat advokát z pojišťovny bude 8.11.2013, takže po tomto datu bych měl vědět, jaký bude další postup.

Takže se uvidí, jestli tedy toto pojištění skutečně funguje nebo je to jen podvod.

Komu nestačilo moje sáhodlouhé psaní, přikládám 3 stránky od úřadu v PDF i s odůvodněním mojeho přestupku.
Thorrko1.pdf
(203.57 KiB) Staženo 145 x
Thorrko2.pdf
(154.89 KiB) Staženo 184 x
Thorrko3.pdf
(136.63 KiB) Staženo 158 x
Naposledy upravil(a) Thorrko dne 06.11.2013 23:16, celkem upraveno 4 x.
Ford Mondeo MK5 2.0TDCi 132kw

Uživatelský avatar
tym
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3746
Registrován: 20.05.2011 21:49
Bydliště: Pilsner Urquell

Re: Řešení pokut....!!!

Příspěvek od tym » 06.11.2013 20:39

A ten pas jsi mel? Podle me melo nasledovat klasicke predvolani do spravniho rizeni. A z pohledu mestaku, mohl jsi tam vjet normalne, spatrit mestaky, zastavit a hrat komedii, ze ses sel jako zeptat... po pravde nevim jak te z toho nejakej pravnik vyseka, kdyz sam rikas zes v tom zakazu byl.

Uživatelský avatar
Thorrko
Junior
Junior
Příspěvky: 273
Registrován: 24.03.2012 19:45
Bydliště: Ostrava

Re: Řešení pokut....!!!

Příspěvek od Thorrko » 06.11.2013 20:44

Jo ten pas jsem měl, a oni mě ani jet v autě neviděli, přišel jsem k nim pěšky se zeptat na cestu a já odjížděl, až když ode mě odešli ... ;) No to pojištění co mám umí prej obhájit vše krom alkoholu, drog a doravní nehody. Umí dálniční známky, stk, folie, stopky, modré majáky apod, takže pokud je to pravda, tohle by neměl být problém....
Ford Mondeo MK5 2.0TDCi 132kw

Uživatelský avatar
tym
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3746
Registrován: 20.05.2011 21:49
Bydliště: Pilsner Urquell

Re: Řešení pokut....!!!

Příspěvek od tym » 06.11.2013 20:47

Pak dej vedet vysledek jsem zvedavej :palec_nahoru: .

Uživatelský avatar
lucky.jack
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8442
Registrován: 12.03.2011 21:18
Bydliště: v Hradci Královým

Re: Řešení pokut....!!!

Příspěvek od lucky.jack » 06.11.2013 20:55

Trochu OT, ale už vím za co má ten úřednít to Mgr. Protože tohle sepsat fakt dá zabrat :dih:
>Galerie< - Focus II combi 10/2007 Collection(mezifacelift), 1.6 TDCi 66 kW/214Nm - chip 81kW/245Nm
Obrázek

Uživatelský avatar
FatBoySlim
Junior
Junior
Příspěvky: 382
Registrován: 18.06.2011 22:23
Bydliště: Děčín

Re: Řešení pokut....!!!

Příspěvek od FatBoySlim » 06.11.2013 21:35

Podle me jediny co pojistova a jeji pravnici udelaj je,ze budou zdrzovat odesilanim absurdnich vymluv proc se nemohli dostavit k soudu ci predvolani.A jelikoz na reseni prestupku maji organy pouze jeden rok od spachani,tak se to promlci a nebude z toho nic ne? Aspon tak si to predstavuju :)
The Northwest Crew© AUTOcombi 1.6 i 74 kW r.v. 2ooo Obrázek

Dříve: Ford Focus kombi MKI 1.8 TDDi r.v.: 2000 - modrá R8

Uživatelský avatar
Road
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 769
Registrován: 04.11.2010 18:32
Bydliště: Přerov

Re: Řešení pokut....!!!

Příspěvek od Road » 06.11.2013 21:59

No, jsem zvĕdavej jak ti to dopadne.
Subaru XV 2.0i AWD 110Kw
Ford Grand C-Max 1.6 Ti-Vct 77kW Gallery - prodáno
bylo Ford Focus II 1.6 Ti-Vct 85kw Gallery - prodáno
Obrázek

Uživatelský avatar
Thorrko
Junior
Junior
Příspěvky: 273
Registrován: 24.03.2012 19:45
Bydliště: Ostrava

Re: Řešení pokut....!!!

Příspěvek od Thorrko » 06.11.2013 22:09

No, to vznikla anti-reklama. Takhle to oni neřeší, osobně se účastní jednání. Mě odepsali, že budou osobně přítomni na jednání a podle toho co se tam dozví budou postupovat dále. Někde na netu psali, že na obhajobu stopky prý chodí se spisem co má 30 stran :mrgreen: :mrgreen:

Půjdu se tam osobně podívat jestli tam někdo za mě šel nebo se to nekonalo a pak napíšu co a jak ...
Ford Mondeo MK5 2.0TDCi 132kw

Uživatelský avatar
Lunaris
Nováček
Nováček
Příspěvky: 189
Registrován: 01.03.2013 23:45
Bydliště: Čisovice <--> Praha

Re: Řešení pokut....!!!

Příspěvek od Lunaris » 06.11.2013 22:36

Jestli měšťáci sami řeknou, že jsi do toho zákazu vjel, respektive že tě viděli vozidlo řídit, tak by měl správní orgán spíš věřit jim a dát ti pokutu. Věřit jim proto, protože jsou to zkrátka policajti, u kterých se předpokládá trochu větší morální zásadovost než u nějakého vykuka v Citroenu (nemyslím to nijak hanlivě, ale měl by tak uvažovat ten úředník). Pokud to tvoje auto měšťáci vyfotili, tak by udělali ještě lépe.
Každopádně zákon jsi porušil, vjel jsi do zákazu vjezdu, a z pohledu zákona je úplně jedno, jestli jsi před tím zákazem nechtěl někomu překážet nebo co. Ona si pořád spousta lidí neuvědomuje, že úředník, potažmo policajt, se tím zákonem musí řídit doslova a nějaké proč to nebo ono nešlo ho z podstaty věci vůbec nesmí zajímat. Maximálně ti pak může dát nižší pokutu, když v rámci správního uvážení tvé důvody pro vjetí do toho zákazu pochopí.
No a pokud bude tvoje argumentace stát na tom, že tě nemohli vidět tam vjet, tak to není žádná novinka. Podobně se to snaží okecat spousta řidičů.

h4rr0d
.
.
Příspěvky: 418
Registrován: 16.07.2012 13:50
Bydliště: Brno

Re: Řešení pokut....!!!

Příspěvek od h4rr0d » 06.11.2013 22:42

odstraněna zbytečná citace M21

Hele, pokud nemaji video, jak tam vjel a kde je jasne videt, ze neni 'vozidlo stavby' tak je ti pravnici roznesou v zubech. Takhle by si mohli vycucat z prstu cokoliv. In dubio pro reo a takovy veci snad proboha i v nasem bananistanu stale plati. A jako nezaujatost (a tudiz duveryhodnost) MPika, kterej ma za pokuty cerveny puntiky je znacne diskutabilni a podle me by se klidne dala napadnout.

Edit: A to uz vubec nemluvim o materialnim aspektu prestupku, ktery by zrovna v tomto pripade mohl byt taky docela dobra munice na rozstrileni statni masinerie.
Naposledy upravil(a) h4rr0d dne 06.11.2013 22:48, celkem upraveno 1 x.
2010 Focus ST 5d

Uživatelský avatar
FatBoySlim
Junior
Junior
Příspěvky: 382
Registrován: 18.06.2011 22:23
Bydliště: Děčín

Re: Řešení pokut....!!!

Příspěvek od FatBoySlim » 06.11.2013 22:48

Hele me tak napadlo ti fíci stali v tom zakazu? :D
The Northwest Crew© AUTOcombi 1.6 i 74 kW r.v. 2ooo Obrázek

Dříve: Ford Focus kombi MKI 1.8 TDDi r.v.: 2000 - modrá R8

Odpovědět

Zpět na „.. aneb co nelze nikam zařadit“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů