Projekt dřevostavby - půdorys str. 4

Moderátor:Quickie
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt dřevostavby - půdorys str. 4

Příspěvek od Kóťa » 31.03.2014 13:21

Co dnes není o penězích :D Mě právě přijde, že za ty peníze nevyužiju tu inteligenci na plno... Světelnou scénu si nastavím v obýváku sám, použiji 2ks stmívačů. Dekorativní LED osvětlení má tk malou spotřebuj, že může svítit pořád pokud jsme doma...
žaluzie se dají také zapojit tak,aby fungovaly na jedno centrální tlačítko u vchodu. Pak mi jde jen o domácí síť s nějakým centrálním úložištěm... Některé funkce jako pohon brány atp. provážu se zabezpečovačkou... U té inteligentní elektroinstalace to není jen o aktivních prvcích,ale i o kabeláži práci, protože se tahá trochu jinak co klasika... Nebo se v něčem mýlím? Jsem rád za jakýkoliv názor...
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

Uživatelský avatar
Skodax
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 542
Registrován: 02.12.2012 22:01
Bydliště: Plzeň

Re: Projekt dřevostavby - půdorys str. 4

Příspěvek od Skodax » 31.03.2014 13:36

S těma LED a malou spotřebou si moc nefandi. Teď jsem zapojoval LED svícení a byla k tomu potřeba zdrojů s 1,5 kW :D
Obecně máš 2 rozdělení inteligentního domu: Multimedia a řízení. Oboje může fungovat zvlášť i dohromady s jednou až dvěma řídícími jednotkami. Výhodou inteligence je, že to nebudeš muset dělat ty bude to centralizované a vždycky u ruky. Pokud si dáš všude tlačítka a řekneš si že to všechno oběháš a pořešíš tak to potom vlastně ani nechceš inteligentní řízení :D

Jestli to chceš probrat a poradit tak SZ ;)
Obrázek
Je: Ford B-Max 1.4 66kW
Byl: Ford Ka 1.2 2013 51kW
Byl: Ford Focus Bordeaux 2.0 16V Duratec HE 107kW

Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt dřevostavby - půdorys str. 4

Příspěvek od Kóťa » 31.03.2014 14:07

Na 1,5kW, nestavím zámek hele :mrgreen: :wink: Bavil jsem se několikrát s týpkama od inelsu, co mi ta inteligence přinese,ale kromě řízení žaluzií, řízení topení (viessman si to řídí sám) a řízení nějakých světelných scén, které si k velikosti domu dokážu představit stejně jen v obýváku, jsem se nic jiného nedozvěděl. Buď slabé přesvědčující argumenty nebo je to opravdu jen pro větší domy a lidi, kterým to zvedne prestiž... Ale je to jen můj dojem a názor
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

Uživatelský avatar
vitut
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 3068
Registrován: 25.06.2008 13:03
Bydliště: Milovice(NB), Štoky(HB)
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt dřevostavby - půdorys str. 4

Příspěvek od vitut » 31.03.2014 20:38

Tak ja mam multimedia vcelku jednoduse - predem vybrane misto v obyvaku na HTPC, odtud 4 tenke krky podlahou na reprobedny a 3 silne krky obvodovou zdi nahoru do podkrovi. Jeden z krku vychazi stropem uprostred mistnosti (projektor + router + datove uloziste), ostatni krky libovolne spojuji v podkrovi, abych dostal urcity kabel tam, kam potrebuju. Pri zarizovani elektrorozvodu byla snad nejvetsi metraz u polozky "husi krky". Vedou minimalne dvakrat z podkrovi do kazde mistnosti (protilehle rohy). Ted neni problem neco natahat, dodelat. Udelal jsem to takhle uz podruhe a vzdycky se mi to osvedcilo ...
S-Max, 2.0 TDCi, 103 kW, 2009, modrá Blazer
FoFo1 combi, 2.0 16V, 127 kW, 2003, modrá Imperial
C-Max mk1, 1.8 16V, 88 kW, 2004

byl: FoFo1 combi, 1.8 TDCi, 85 kW, 2002, šedá

Obrázek

Eidž
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2224
Registrován: 20.02.2010 09:39
Bydliště: Hradec Králové/Pardubice

Re: Projekt dřevostavby - půdorys str. 4

Příspěvek od Eidž » 17.04.2014 11:06

Otázkou je, kam všude si udělat přípravu formou husího krku.
To máte:
- teoretický rozvod TV (anténa),
- příprava na telku na zdi (230V, HDMI, audio, LAN, TV),
- příprava na audio,
- příprava na zabezpečovací zařízení (čidla IR, okna, dveře),
- příprava na případné venkovní rolety,
- příprava na ovládání topení v jednotlivých místnostech,
- příprava na snímání teploty v jednotlivých místnostech,
- příprava na ovládání světel v jednotlivých místnostech (+1 drát, který to ovládá - zabezpečovačka, multifunkce domu),
- příprava na zásuvky 230V tam, kde budeš chtít lampičky, sedět (NB potřebuje občas taky dobít, tablet taky a potřebuješ tady adaptér někam strčit),
- někam dát Wi-Fi routery, aby jsi měl dobrý signál a přehlušil vysílání souseda.

No - a pak za rok přijde věc, se kterou jsi nepočítal a zjistíš, že bez ni nemůžeš žít.

Když pominu specifickou věc, jako jsou audio bedny, IR čidla, které prostě musí být tam, kde musí být a těžko uděláš univerzální přípravu. Navíc změnou rozmístění nábytku můžeš být v situaci, že příprava je jaxi na dvě věci, tak bych šel do toho, že každou místnost (včetně WC, koupelny, chodby), bych měl husím krkem spojenou s jednou centrální pozicí, kam vedou všechny husí krky. Pak teoreticky přivedeš LAN i na WC nebo 2 dráty k teplotnímu čidlu v ložnici, které jsi původně neplánoval a musíš jej přemístit. Vyústění u 230 V zásuvky - jsou na to rámečky a krytky a vypadá to k světu.

Nebo řešit všechny rozvody v husím krku a pak dokážeš přidat i 1 drát k vypinači, ke světlu, případně vyměnit elektroinstalaci...

Protože např. zabezpečovačka má i funkci, že v případě alarmu sepne relé, a tím můžeš rozsvítit světla. Pokud ovšem k nim máš přivedený kablík, že ano. :palec_nahoru: A ono při poplachu rozsvítit barák (plus venkovní světla) není špatná věc.

Seat Altea XL-prodáno
Ford Focus kombi, 1,8 TDCi, 85 kW, Ghia(+tempomat,+DRL), RV 05/2002-prodáno
Honda Jazz, 1,4 GD1 61 kW, automat(+DRL), RV 03/2003
Škoda Forman 135, LPG, 43 kW, GLX, RV 12/1992, model 1993-prodáno


Uživatelský avatar
Infinter
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1643
Registrován: 14.10.2009 11:53
Bydliště: Pardubice

Re: Projekt dřevostavby - půdorys str. 4

Příspěvek od Infinter » 18.04.2014 06:27

A nebo si místo hrubé stavby postavíš hrubé husí krky. Pak jich bude dost :ble2: :totlsmile:
FORD Focus kombi 1.6 74KW 2002 --> Fofík by INFINTER
Obrázek Obrázek Obrázek
Dodržuji stejný počet zanoření a vynoření!

Odpovědět

Zpět na „.. aneb co nelze nikam zařadit“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů