Projekt dřevostavby - půdorys str. 4

Moderátor:Quickie
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Projekt dřevostavby - půdorys str. 4

Příspěvek od Kóťa » 19.05.2013 21:02

Máte někdo zkušenost, praktickou, nejlépe kladnou s nějakým ateliérem v Praze a okolí na zpracování projektové dokumentace ke stavebnímu povolení. Já jsem ze Slaného, tudíž např. východ od Prahy už je celkem daleko na nějaké dojíždění na společná sezení.

Prolistoval jsem několik katalogů s typovými projekty, ale ke každému domu máme nějaké výhrady. Dotazoval jsem se na výslednou cenu od Gservisu...Individuál, skladba stěn na dřevostavbu, usazení na pozemek(to chápu jako situačku), plot, kryté stání.... cca 60 000kč.
K tomu pak ještě další srandy jako energ.štítek, radon atd.

Jsem elektrikář a několikrát jsme tahali pro firmu, která dřevostavby dělá. Asi se rozhodneme pro ně a oni nám doporučili atelier Náš Dům
http://www.nasdum.cz/nase-sluzby/indivi ... nneho-domu
Projektovka vypadá dost komplexně, včetně požadované statiky. Ale to už jsme téměř na 70 000kč a ještě to vše o něco poroste. Přehled v cenách nemám. Můžete mi na to napsat Váš názor, případně doporučit jiný ateliér?

Předem díky forďáci! :wink:
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

Eidž
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2224
Registrován: 20.02.2010 09:39
Bydliště: Hradec Králové/Pardubice

Re: Projekt pro stavební povolení - dřevostavba

Příspěvek od Eidž » 19.05.2013 21:51

No, asi klíčové je, kdo to bude stavět.
Jestli někdo, kdo má zkušenost, tak drobné potíže v projektu vyřeší. A pak by to šlo udělat typovým a drobné změny nahlásit až ke kolaudaci, jako drobné změny. Ale nesmíš tuším změnit půdorys, zvýšit výšku atd.
Jestli bude stavět někdo, kdo bude nejlevnější, tak potřebuješ kvalitní projekt, protože pak je budeš buzerovat, že to udělali jinak.

Cena myslím OK, prostě to tak je.

Seat Altea XL-prodáno
Ford Focus kombi, 1,8 TDCi, 85 kW, Ghia(+tempomat,+DRL), RV 05/2002-prodáno
Honda Jazz, 1,4 GD1 61 kW, automat(+DRL), RV 03/2003
Škoda Forman 135, LPG, 43 kW, GLX, RV 12/1992, model 1993-prodáno


Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt pro stavební povolení - dřevostavba

Příspěvek od Kóťa » 20.05.2013 07:45

Stavět to bude určitě člověk , který ví co dělá. Dřevostavby jsou prý krapet složitější. Ovšem i on mě upozorňoval, že je dobré mít kvalitní a komplexní projekt. Jinak on pak musí dodělávat věci dle svých zkušeností, bere si tu odpovědnost na sebe...tu by měl mít projektant. Rozumím mu. Neorientuji se ale v cenách těch projektů. Když slyším, že někdo má PD za 25 000 kč včetně vyběhání stavebního povolení, tak nechápu co to obsahuje :?
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

Uživatelský avatar
valášek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 68
Registrován: 17.08.2009 08:34
Bydliště: Liberec

Re: Projekt pro stavební povolení - dřevostavba

Příspěvek od valášek » 20.05.2013 15:33

Ahoj, uplně přesně Ti to neřeknu, protože dělám jen statiku a nejsem v Praze, ale taky dost záleží, jak složitý je dům a co všechno bude v projektu. Jestli nějakej melouchář projektuje obyčejnej obdélník z cihel, rozmístí okna a dveře, spočítá jednu krokev, strop najde v tabulkách a je hotovo, tak se možná dostane na těch 25tis. Na stavební povolení to stačí. Ale jestli chceš projekt dřevostavby, podle kterýho se bude stavět bez dalšího projektu pro provedení stavby, tak by těch 70 tis. bylo asi odpovídajících.
Zas to vem tak, že pokud se tomu bude někdo pořádně věnovat (ale nechá si to zaplatit), tak zas něco ušetříš, např proto, že nad 5-ti metrovej obývák dá jiný stropní trámy než nad 1,5m záchod.
Je: FoFoIII kombi, 2018, benzin 1,6 Ti-VCT, Deep Impact Blue
Byl: FoFoI kombi, 2004, benzin 1,6, tmavě modrá

Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt pro stavební povolení - dřevostavba

Příspěvek od Kóťa » 20.05.2013 16:44

Díky za reakci, naprosto souhlasím. Já nechci ušetřit za každou cenu, rád si za kvalitu zaplatím. Vím, že to co investuji teď se mi do budoucna vrátí v pohodové stavbě. Jen nedokážu cenové hladiny tak jednoduše porovnat jako třeba při nákupu pneumatik :wink:
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt pro stavební povolení - dřevostavba

Příspěvek od foki » 20.05.2013 20:53

u zdeneho PD cca 19000 (typovy domek ) + 10000 osazeni do terenu mistnim projektantem a dalsich10000 za upravu projektu pri neschaleni stav. uradem do schvalitelneho stavu (uprava sklonu a pridelani oken do obvodových sten - takze skoro vse znovu )
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

Eidž
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2224
Registrován: 20.02.2010 09:39
Bydliště: Hradec Králové/Pardubice

Re: Projekt pro stavební povolení - dřevostavba

Příspěvek od Eidž » 21.05.2013 06:41

Projekt na typové domky stojí kolem 20 - 25 tis. Kč.
Ale jde jen o typový projekt. Musíš jej usadit do terénu a pokud změníš něco na vnějším vzhledu, tak je to problém. Třeba posunutí okna atd.
Protože účastníci řízení se vyjádřili k projekty, který je schválený a pak si to uděláš jinak a je problém.

Pokud kreslíš domek od začátku, tak to nemáš za týden hotové. Když to jde rychle, tak 2 - 3 měsíce, ale i půl roku není hrozná doba. Jde totiž o nejdůležitější fázi výstavby. :-)
Kromě dispozic místností, které budete třeba 2x předělávat :mrgreen: , tak řešíš i detaily, jak vývody vody, kde zásuvky, atd. Tj. už musíš mít vizi, jak s nábytkem a tak.

Pak do toho přijdou featury, které by se Ti líbili (kolektory na vytápění, centrální vysavač). A pak přijdou finanční potíže, a budou stačit radiátory. :mrgreen:

A pak přijdou vychytávky, jako třeba špajz, vymyslet dislokaci tak, aby ložnice nebyla vedle koupelny a tak. Protože pokud máš teď malé děti, tak za chvilku budou děti velké a budou mít svůj rytmus dne. A svoje potřeby. :-)

A narvi do projektu i terasu, suché stání atd. Já teď chci dodělat suché stání, protože jsem při stavbě neměl love, že to pak dodělám. Teď mám love, ale nemám souhlas souseda, kterého se*e, že mu můj dům cloní. Takže mě souhlas s další stavbou nedá, protože prý pak už neuvidí nic.

Podle teď platného zákona, cokoliv nad 25 m2 do 50 m2 musí mít souhlas všech vlastníků okolních parcel. A pokud je stavba blíž, jak 2 m od hrany.

Seat Altea XL-prodáno
Ford Focus kombi, 1,8 TDCi, 85 kW, Ghia(+tempomat,+DRL), RV 05/2002-prodáno
Honda Jazz, 1,4 GD1 61 kW, automat(+DRL), RV 03/2003
Škoda Forman 135, LPG, 43 kW, GLX, RV 12/1992, model 1993-prodáno


Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt pro stavební povolení - dřevostavba

Příspěvek od Kóťa » 21.05.2013 11:27

Foki díky, neschválení by snad být nemělo. Něco jako vyjadřovačku od města máme (jakou máme možnost zastavět plochu, max.výška je dvě obytný podlaží + podkroví a nesmí to být roubenka či srub).

Já těch typových prošel spoustu, ale žádný nebyl takový, který by mě praštil do očí a já změnu viděl pouze v posunutí příčky. Bohužel... Prošel jsem Gservis, euroline, canaba atp.
Od známého jsem dostal informaci, že na typovém ušetřím cca 10 000kč, ale nebudu mít to pohodlí, že to bude podle mě.
Jen si mě Eidži zarazil s tou dobou zpracování. Čekal bych tak měsíc. Gservis garantuje individuál do 22 dnů. Je mi jasný, že pokud se chci aktivně podílet,tak musím spolupracovat a na hvízdnutí být na schůzce k dořešení.

To co jsi vypisoval, tak do projektu taky dodáme (kryté stání atp.)

Jen pořád ještě nemám jasno, jestli se pouštět do studny. Ten průzkum s projektem je cca 8 tisíc, ale parcela je na kopci nad městem, ve vesnici ve stejné úrovni mají studnu vrtanou do hloubky 30metrů. To už mi přijde dost, jestli pak není lepší zainvestovat větší podzemní nádrž na dešťovku...

Mám do projektu hlásit taky např. přípravu na tep.čerpadlo? Jako technickou místnost nadimenzovat to jo,ale jestli mám říkat i tyhle detaily....(kabel a trubky). To snad pak stačí se domluvit s tím, kdo bude dělat vodu a topení,že?
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

Uživatelský avatar
tym
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3746
Registrován: 20.05.2011 21:49
Bydliště: Pilsner Urquell

Re: Projekt pro stavební povolení - dřevostavba

Příspěvek od tym » 21.05.2013 11:43

No já bych vyloženě detaily neřešil (pro stavební povolení) a udělal jen nezbytně nutné, protože stejně vždy před každou etapou zjistíš, že někde je třeba něco např. při rozvodu vody a kanaldy posunout, to ladíš pak na místě s vodákama apod., a vidět to v finálním stavu nebude. Elektrika, to samé, když to přeženu potřeboval jsem jen vědět kam dát domovní rozvaděč a jak silný přívodní kabel a pak je to jen orientačně, protože stejně to na místě poladíš s elektrikářema, co jak efektivně kam roztahat. Všechny možný prováděcí projekty apod., jsou vyhozený peníze, jak jsem zjistil. Pochopitelně pokud to nebude komplet dělat na klíč fa, ta pak tyhle blbosti chce, já to dělal svépomocí a jen na něco si najímal melouchaře a s nima vždy vše řešil na místě.
Topení - měl jsem naprosto zbytečnej projekt na topení, protože jsem to nakonec udělal podle sebe komplet včetně položení podlahovky a vše funguje na jedničku. Kdybych to dělal podle projektu, mám v obýváku zbytečný radiátory a pod oknama ještě zbytečnější podlahový konvertory... (protože pane, pane, jen ta podlahovka vám to nemůže vytopit, tady jsem to spočítal... KECY).
Studnu bych dnes dělal, protože není nad to mít vlastní vodu, jednou jí bude málo :mrgreen: . Mám podzemní betonovou nádrž na dešťovku, 5,5 kubíku a když neprší, za týden je vyčerpáno na zahradu. Když neprší 14 dní, týden dotuju městskou vodou. Máme pozemek 820 m2, z toho asi 550 zahradu.
A ve finále mně ta sranda vyšla asi na třicet a za tu cenu bych snad měl vrt... :dih:
Projekt jsme dělali individuál, a trval asi půl roku. Nemáme složitej barák, jen prostě se to řešilo za pochodu, já v zahraničí atd. a nebyl čas rychle reagovat na změny. Byl dražší, než typový projekt, na druhou stranu jsem měl v ceně "odborné vedení stavby", takže jsem pak nemusel shánět za úplatu někoho, kdo mě orazítkuje při kolaudaci stavbyvedoucího, protože jsem stavěl svépomoc.

Uživatelský avatar
hunger
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 966
Registrován: 02.03.2013 18:08
Bydliště: Praha

Re: Projekt pro stavební povolení - dřevostavba

Příspěvek od hunger » 21.05.2013 14:04

Jak tu nekdo psal na jakoukoli změnu vnějšího vzhledu potřebuješ povolení a souhlas okolních majitelů, pokud máš barák dal od sousedů, tak pouze jejich vyjádření a připomínky. Do tiho spada i výměna oken zA okna o 2cm větší... je to kocourkov...

Jo a dřevostavby jsou opravdu geniální, u nás zadna firna neumi udekat poradnou stavbu, Zdena nedokonalosti snese, ale dřevostavba ne... to co se s nimi děje je neskutecne, hlavne uspora na drevostavbe 8x7 s patrem je asi 100k ... no když nam řekli za dřevostavbu 900k, tak uz si stavíme z lambdy a sami... projekt nestál nic.. matka dela na stavebním a ja s cadem.. kdyby jsi něco potrebal ohledně povolení, tak sz
Focus mk2 1.6 Zetec-S
Ford Mondeo MK3 1.8

Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt pro stavební povolení - dřevostavba

Příspěvek od Kóťa » 21.05.2013 14:48

To jsi mě Tyme docela nahlodal s tou studnou. Já bych určitě nechtěl krmit zahradu z vodovodního řádu, ale je fakt, že když se podívám na cenu nějaké nádrže na dešťovku na klíč, včetně čerpadla nutno podotknout, tak jsem na ceně vrtu... Pak se dá udělat do objektu dvojí přívod a nějakým způsobem v případě potřeby přepínat zdroj vody studna x vodovodní řád?

S dřevostavbou je mi to jasný. Stavebně by ten projekt měl být dotaženější než pro zděný, základovka s menší odchylkou... Myslím si,že dřevostavby hlavně na klíč jsou stejně drahé jako zděné domy. Výhodu mají jistě v rychlosti výstavby... Ale mě se líbí i její tepelně izolační vlastnosti, dřevo mám rád. Tu firmu kterou máme vybranou tomu jistě rozumí. Na pár stavbách jsem se s nimi jako elektrikář setkal a už tehdy jsem z jejich práce byl nadšený. Snad to nebyla jen náhoda... Představa je taková, že je necháme udělat hrubou, zkrátka dům zavřít a řemesla už si poptáme sami díky instalačním předstěnám...

Zeptám se tedy k tomu obepisování sousedů... Mám vložit do obálky pohledy, situačku, ofrankovanou a nadepsanou obálku a poslat s žádostí o odsouhlasení stavby? Co když je sousední pozemek psaný na manžele a každý má jinou adresu? Poslat dvakrát nebo stačí jeden podpis?
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

Uživatelský avatar
hunger
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 966
Registrován: 02.03.2013 18:08
Bydliště: Praha

Re: Projekt pro stavební povolení - dřevostavba

Příspěvek od hunger » 21.05.2013 18:36

Koto ty to budeš stavět na ohlášení anebo na povolení,? Jestli na povolení jak jsem to pochopil Já, tak sousedům nic neposilas, to zaridi úřad, pokud na ohlášení, tak to si je holt obesles, ted presne nevím jak. .. zeptam se ti. ..
Focus mk2 1.6 Zetec-S
Ford Mondeo MK3 1.8

Uživatelský avatar
tym
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3746
Registrován: 20.05.2011 21:49
Bydliště: Pilsner Urquell

Re: Projekt pro stavební povolení - dřevostavba

Příspěvek od tym » 21.05.2013 18:55

Hele jestli chceš opravdu dřevostavbu a jsi o tom vnitřně přesvědčený, jdi do toho. Já bych do toho nešel, důvody tu psát nebudu, jen bysme se posunuli někam jinam :D .
Co se týká toho problému studna a přívod do domu a přepínání s vodovodním řadem, tím si nejsem jistý že je to vůbec povolený, mám za to že se to ofiko nesmí, z důvodu hrozby kontaminace městské vody z studny, ale možná se pletu a je to nějak vymyšlený, nezjišťoval jsem to detailně. Každopádně mám do domu skrz základy přivedenu další vodovodní hadici, kdyby náhodou...

Uživatelský avatar
ZaQik
Admin
Admin
Příspěvky: 23373
Registrován: 30.05.2010 17:33
Bydliště: exit 82 na D0

Re: Projekt pro stavební povolení - dřevostavba

Příspěvek od ZaQik » 21.05.2013 19:07

Kóťa píše:Pak se dá udělat do objektu dvojí přívod a nějakým způsobem v případě potřeby přepínat zdroj vody studna x vodovodní řád?
ano jde to - ale odpadni vody (stocne) musis platit, tzn. ze bud nainstalujes merak odpadnich vod nebo merak vody z vrtu do domu nebo budes platit podle odhadu dodavatele vody, ktery to dela podle odberu sousedu ... navic doporucuji mit smerem na zahradu taky merak (neplatis pak stocne za vodu, kterou si nalejes na zahradu)
Kóťa píše:Mám vložit do obálky pohledy, situačku, ofrankovanou a nadepsanou obálku a poslat s žádostí o odsouhlasení stavby? Co když je sousední pozemek psaný na manžele a každý má jinou adresu? Poslat dvakrát nebo stačí jeden podpis?
lepsi je je obejit (jde-li to), jinak jak pises ... u manzelu bych obeslal oba dva, nikdy nevis, zda se nehadaji a pak na to doplatis
Ford Focus mk3 combi 1.6 Ti-VCT, r.v.2018 + Ford Fiesta mk7 3D 1.25, r.v.2014
byl Ford Focus mk2 combi 1.6, r.v.2009 + Ford Fiesta mk6 1.4 TDCi r.v. 2004
Nejsem poradna, encyklopedie ani hotline spolecnosti Ford - ptejte se na foru, od toho je.

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt pro stavební povolení - dřevostavba

Příspěvek od foki » 21.05.2013 21:12

moje zkusenosti - nemusi sedet u tebe

na urade mi rekli ze nesmi byt vicepodlazni cili nizky typ , objednal jsem typovy ktery nam vyhovoval (euroline ) nechal osadit a vyrazil na urad , tam mi rekli ze sice nemel byt vicepodlazni ale min sklon 35* (u euroline s timto sklonem vse podlazni ) tak se zadalo euroline o souhlas se zmenou sklonu a s pridelanim oken v obvodu . tim vzniklo predelavani projektu . po zahajeni stavby jsme zjistili ze okno pokojicku bude sousedovi do zahrady a okno od koupelny do lesa . tak se zrcadlove upravoval vnitni pudorys , aby malej mel okna do lesa a k sousedovi okno z koupelny .
vodak si vodu natahal jak potreboval jediny problem byl ze manzelka kazdy tyden menila polohu vany a skoro nam nevysel jeden odpad , jen diky 12mm tluste dlazbe se to schovalo .
elektrikar to same - rozvodna skrin byla v predsini , presunula se do kotelny , zasuvky se upravovaly podle toho jak bylo dispozicne potreba , kde nebylo jasne jestli televize bude v tom nebo v tom rohu tak se davalo vse dvakrat .
vytapeni je podlahovka , ale vzhledem k tomu ze tam neni plyn tak jedeme na elektrokotel .

uz ted vim ze bych dodal jeste osvetleni na chodbu v noci a nejakou mistnost na bordel a sezonni veci .

ted se delaji terasy , musim k nim nejak zakomponovat jimku protoze mame zakaz vypoustet vodu do kanalizace tak aspon bude na zalevani . akorat kdyz jsem cetl tymuv prispevek tak jsem pocital s nejakou 4-5m3 ale cenove to vychazi se vsim taky kolem 30t a mozna i vic .

garazove stani je take zamitnute protoze jsme v pamatkove zone , tak se daji jen zatravnovacky a je to vyresene .
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

Odpovědět

Zpět na „.. aneb co nelze nikam zařadit“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů