Kupuji kameru - mám v hledáčku - prosím váš názor a radu

Moderátor:Quickie
Uživatelský avatar
Mira
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2618
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Třebichovice
Kontaktovat uživatele:

Kupuji kameru - mám v hledáčku - prosím váš názor a radu

Příspěvek od Mira » 07.06.2008 22:13

Nadešel čas výměny mé analogové kamery (JVC GR SX202) za digitální. Mám zaměřeno na tento typ:
Panasonic NV GS 230

Finanční strop jsem si stanovil 10tis. Využití pouze pro domácí video. Digi kameru jsem nikdy v ruce nedržel a tak se vás ptám jaké máte zkušenosti Vy. Jak využíváte funkcí, které vám kamera nabízí?
Cituji z http://www.zive.cz: "V amatérské třídě a u dlaňových kamer obzvláště však rozhodně neplatí, že tříčipová kamera je lepší než jednočipová. Různí výrobci nabízejí zkrátka různá řešení, přičemž dobře zpracovaný jednočipový systém může jednoduchý tříčipový strčit do kapsy. Je proto třeba vždy posuzovat v první řadě kvalitu obrazu, a ne technologii."

Takže tuto 3CCD klidně nahradím jinou s 1CCD.
Díky za reakce a tipy k tématu.
Byl: FFI 11/2002 Galerie Byl: FFII 12/2008 LPG Galerie - prodán s 340tis. km na tachu
Je FFIII 9/2017 Galeriea opět jedeme na LPG

TripleJay
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4196
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Levice (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kupuji kameru - mám v hledáčku - prosím váš názor a radu

Příspěvek od TripleJay » 07.06.2008 23:04

A nad HD kamerou, s HDD resp. DVD si neuvazoval? Tam by bola kvalitu obrazu asi lepsia... Nemam v tom prehlad, budu asi ale vo vyssej hladine ako 10.000,- Kc :(

Uživatelský avatar
cage
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 763
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Opava

Re: Kupuji kameru - mám v hledáčku - prosím váš názor a radu

Příspěvek od cage » 08.06.2008 15:34

Kameru s HDD bych nedoporučoval, mluvím o těch nejlevnějších,protože ten obraz oproti záznamu na miniDV je podstatně horší. :wink:
Ford Transit Connect Long a Ford Tourneo Courier

Uživatelský avatar
vcedula
.
.
Příspěvky: 4065
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Bratislava

Re: Kupuji kameru - mám v hledáčku - prosím váš názor a radu

Příspěvek od vcedula » 08.06.2008 18:02

moja rec, takisto preferujem MiniDV pred kompresiou na DVD a podobne. Je s tym sice viac roboty, ale neprides o kvalitu.

Ked to chces len na rodinne akcie, tak potom asi hladaj DVD. Napalis to a odlozis, nemas s tym robotu. Ale ked budes chciet od toho viac, tak s DVD to budes mat tazke. Zaznam na miniDV je sice najkvalitnejsi ale zaroven vyzaduje najviac casu na dalsie spracovanie. Lebo asi to nebudes nechavat na tej miniDV paske, je totizto strane draha, ta sa pouziva na opakovane nahravanie. Najlepsie medium na archiv videa je jednoznacne DVD a ked s tym nechces mat vela roboty, tak si zozen DVD kameru.

Ked prides domov s DVD kamerou, tak vytiahnes DVD-cko a odlozis ho do archivu. Ked prides s miniDV, tak si musis sadnut za pocitac, pretocit pasku, prehrat ju na pocitac (cas taky isty ako je dlzka nahraneho videa), potom musis nahrane video skomprimovat (pripadne aj zostrihat) (cas je vacsinou vacsi ako je dlzka videa), potom to napalis na DVD a odlozis do archivu.

Ja skor preferujem co najmensiu vybavu kamery (nechcem vselijake strihy a efekty) ale chcem radsej co najvyssiu kvalitu objektivu, chipu a este co najmensiu kompresiu zaznamu. Ale to sme v inej cenovej urovni...
Ford Focus II 2.5T Duratec ST 166kW/320 Nm Electric Orange
bol: Ford Focus II 2.0 Duratec 110 kW/194 Nm Panther Black + 60mm throttle body

Uživatelský avatar
cage
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 763
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Opava

Re: Kupuji kameru - mám v hledáčku - prosím váš názor a radu

Příspěvek od cage » 08.06.2008 20:18

Já to dělám tak,že když na to mám čas tak si s tím pohraju v počítači,ale většinou to nahrávám přímo na HDD do videorekordéru,prostříhám a vypálím(rekordér to vypálí za 6min.)
Těď (předtím 2x Sony) mám panasonica miniDV NV-GS90,je to sice základní model,ale na běžné točení super :wink:
Ford Transit Connect Long a Ford Tourneo Courier

Uživatelský avatar
Kobrlik
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1427
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Hradec Králové

Re: Kupuji kameru - mám v hledáčku - prosím váš názor a radu

Příspěvek od Kobrlik » 09.06.2008 08:32

osobně doporučuji tuto: http://www.centrumobchodu.cz/index.php? ... item=13920
koupil si jí brácha a je to opravdu bomba :!: :lol:
Ford Focus 1.8 16v Hatchback metal zelená VITRO r.v.duben 2003
Ford Mondeo ST220

swm
Junior
Junior
Příspěvky: 335
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Ostrava, Bílovec

Re: Kupuji kameru - mám v hledáčku - prosím váš názor a radu

Příspěvek od swm » 09.06.2008 12:28

DVD kamere se vyhni. Osobne bych nekupoval po internetu, ale sel vyzkouset do obchodu, nejlip i pripojit k TV (barevne podani na lcd nemusi odpovidat). HDD je o pohodli, vubec se toho neboj 8) . Jinak bych se poohlidl po HD kamerach, uz jsou cenove dostupne a kameru nekupujes na dva roky ( snad :D).
Ford Focus 1.8, combi, panther black, '03

Uživatelský avatar
Kobrlik
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1427
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Hradec Králové

Re: Kupuji kameru - mám v hledáčku - prosím váš názor a radu

Příspěvek od Kobrlik » 09.06.2008 12:35

No ta to je jasný že né po netu :idea: jen sem chtěl ukázat model 8)
Ford Focus 1.8 16v Hatchback metal zelená VITRO r.v.duben 2003
Ford Mondeo ST220

Uživatelský avatar
hide
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 872
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Šumperk

Re: Kupuji kameru - mám v hledáčku - prosím váš názor a radu

Příspěvek od hide » 09.06.2008 13:47

Tu mám. PANASONIC GS - 230. Jsem s ní spokojenej. Za ty prachy. Hlavně tady jde o způsob záznamu a ten je nekomprimovaný v AVI (hodina 13 GB) na rozdíl od hardiskových a DVD, tam je kodek MPEG2 a tudíž nejde stříhat po políčku. Takže podle mého názoru je pořád DV kamera lepší než hard disk, nebo DVD. Hlavně je tříčipová a má věrný barvy.

Uživatelský avatar
Mira
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2618
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Třebichovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kupuji kameru - mám v hledáčku - prosím váš názor a radu

Příspěvek od Mira » 09.06.2008 18:05

díky za rady a tipy, ještě to pro mě bude oříšek rozhodnout se k jakému typu kamery. je pravda, že spíš pořád jenom čtu a čtu na netu. budu muset vyrazit do obchodu, ale nerad bych narazil na prodavače, který stůj co stůj potřebuje prodat zrovna to co má vystavený.
původní kameru mám už více než 6 let, takže nová snad bude taky dlouho.
Byl: FFI 11/2002 Galerie Byl: FFII 12/2008 LPG Galerie - prodán s 340tis. km na tachu
Je FFIII 9/2017 Galeriea opět jedeme na LPG

swm
Junior
Junior
Příspěvky: 335
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Ostrava, Bílovec

Re: Kupuji kameru - mám v hledáčku - prosím váš názor a radu

Příspěvek od swm » 09.06.2008 20:20

hide píše:ten je nekomprimovaný v AVI (hodina 13 GB) na rozdíl od hardiskových a DVD, tam je kodek MPEG2 a tudíž nejde stříhat po políčku.
MPEG2 jde strihat po framech i ve Virtualdubu (tj. zadarmo). Nejmensi komprese mpeg2 napr. u JVC je kolem 8500kbps (napr. DVBT kolem 5mbps, DVD video asi 5-10mbps).
Ford Focus 1.8, combi, panther black, '03

Uživatelský avatar
deekay
Junior
Junior
Příspěvky: 319
Registrován: 21.04.2008 22:06

Re: Kupuji kameru - mám v hledáčku - prosím váš názor a radu

Příspěvek od deekay » 09.06.2008 20:33

mam Panasonic GS320, jsem naprosto spokojen, preferoval jsem MiniDV, pac vsechny veci co vylezou z kamery striham a v dobe nakupu jeste nebylo kamer s AVCHD moc a strihove softy mely s tim problemy. Kameru co nataci do PALu a uklada na DVD nebo HDD v MPEG2 bych nechtel, je tam znas pak rekomprese a rozdil je znat hlavne v rychlych scenach.
Ford Focus Futura, 5-door, 00/01, 1.6 Zetec-S, light sapphire blue, KN, KONI...
Obrázek

Uživatelský avatar
hide
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 872
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Šumperk

Re: Kupuji kameru - mám v hledáčku - prosím váš názor a radu

Příspěvek od hide » 09.06.2008 22:11

to swm:
Pro přesný střih v každém snímku (frame) by bylo nutno vytvořit MPEG 2 datový videosoubor obsahující pouze I- snímky což s sebou nese značný nárůst datového toku a objemu dat. :lol:

Uživatelský avatar
Mira
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2618
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Třebichovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kupuji kameru - mám v hledáčku - prosím váš názor a radu

Příspěvek od Mira » 09.06.2008 22:35

no tak ty 3 příspěvky nademnou asi nejsou pro mě tím správným jazykem. 8O
tím že nemám možnost vyzkoušet různé typy těchto kamer, asi se přeci jen přikloním k miniDV a jak píše deekay něco málo prostříhám a ...... těžký se rozhodnout. ještě budu sledovat, ale doufám, že na Křivonosku už pojedu s kamerou :)
Byl: FFI 11/2002 Galerie Byl: FFII 12/2008 LPG Galerie - prodán s 340tis. km na tachu
Je FFIII 9/2017 Galeriea opět jedeme na LPG

swm
Junior
Junior
Příspěvky: 335
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Ostrava, Bílovec

Re: Kupuji kameru - mám v hledáčku - prosím váš názor a radu

Příspěvek od swm » 09.06.2008 22:36

hide píše:Pro přesný střih v každém snímku (frame) by bylo nutno vytvořit MPEG 2 datový videosoubor obsahující pouze I- snímky což s sebou nese značný nárůst datového toku a objemu dat. :lol:
Strih mimo I snimek se dopocte. Klic. snimek je cca co 0,5 s, takze v nejhorsim pripade mas v miste strihu dopoctenou pul vterinu. Bezne nenatacim ze stativu a za tak perfektnich svetelnych podminkach, abych na TV poznal 0,5s dopocteny strih :lol: HDD/SD ma pro me vyhodu v pameti (nemusim se starat o pasky, tocim co chci), v rychlosti (kamera je mass storage, takze prekopcit zaznamy je otazka minut) a dostupnosti (neni problem pripojit kameru v kavarne/u znamych ke kompu a zkopcit/vypalit/poslat). Je to jako digital (jpg) a klasicky fotak, neco na ukor neceho.
Ford Focus 1.8, combi, panther black, '03

Odpovědět

Zpět na „.. aneb co nelze nikam zařadit“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů