Vlákno pro členy kteří už nevlastní Focuse

Odpovědět
fofok
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4779
Registrován: 16.10.2009 19:27
Bydliště: střední čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlákno pro členy kteří už nevlastní Focuse

Příspěvek od fofok » 27.01.2014 22:03

Jo jsem rád,že mi zůstaly všechny plomby na svým místě a překvapilo mě jak za takovej low end můžou chtít tolik peněz.Co si budem nalhávat je to konkurent dacie na podvozku malýho auta co největší prostor ale !!!!.
Byl Focus II kombi 2011 1,6 16v
Obrázek
Je VW Golf VII ME 1,0 TSI 2019

medvedvhimalaich
Nováček
Nováček
Příspěvky: 135
Registrován: 31.03.2012 14:31
Bydliště: Kraj Plzeňský

Re: Vlákno pro členy kteří už nevlastní Focuse

Příspěvek od medvedvhimalaich » 27.01.2014 22:14

aha takže v Dacii jsi nejel ... tedy ani já v ní nejel, tak nebudu porovnávat to co neznám.
Ehm někdo to má rád tvrdé někdo ne
šířka Rapidu je menší to je pravda, ale pro dva s děckem to stačí

fofok
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4779
Registrován: 16.10.2009 19:27
Bydliště: střední čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlákno pro členy kteří už nevlastní Focuse

Příspěvek od fofok » 27.01.2014 22:39

V dacii jsem jel v sanderu a loganu.To je hovínko blátíčko na ježdění kolem komína,ale na nic jinýho si to nehraje.Kdežto rapid je to samí,ale novináři s toho dělaj bůh ví co,ale je to v podstatě to samí akorát mi přijde ta cena a třída vejš než je to ve skutečnosti.Za ty prachy ne.Kdyby rapid byl plošněji o 50 000,- levnější neřeknu ani popel.
Byl Focus II kombi 2011 1,6 16v
Obrázek
Je VW Golf VII ME 1,0 TSI 2019

medvedvhimalaich
Nováček
Nováček
Příspěvky: 135
Registrován: 31.03.2012 14:31
Bydliště: Kraj Plzeňský

Re: Vlákno pro členy kteří už nevlastní Focuse

Příspěvek od medvedvhimalaich » 28.01.2014 16:16

Nerozumím ti...nejdřív plomby potom hovínko to mě nejde dohromady. Napiš tedy, co ti na rapidu spaceback konkrétně vadí a na co si podle tebe hraje. Cena není malá a záleží na každém, zda ji akceptuje. Novináři jsou všichni hrozný lháři, když chválí Rapida a jsou zaplaceni od škoda auto.

fofok
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4779
Registrován: 16.10.2009 19:27
Bydliště: střední čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlákno pro členy kteří už nevlastní Focuse

Příspěvek od fofok » 28.01.2014 16:22

Dacia je blátíčko a hovínko.
Byl Focus II kombi 2011 1,6 16v
Obrázek
Je VW Golf VII ME 1,0 TSI 2019

medvedvhimalaich
Nováček
Nováček
Příspěvky: 135
Registrován: 31.03.2012 14:31
Bydliště: Kraj Plzeňský

Re: Vlákno pro členy kteří už nevlastní Focuse

Příspěvek od medvedvhimalaich » 28.01.2014 16:42

"Kdežto rapid je to samí" :roll:

fofok
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4779
Registrován: 16.10.2009 19:27
Bydliště: střední čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlákno pro členy kteří už nevlastní Focuse

Příspěvek od fofok » 28.01.2014 19:58

Myslím pojetím a ne jízdně.Dacia je měkká a rapid zase tvrdej.Proč si prodal focuse,měl si s ním nějakej problém?Vždyť oproti rapidu je to o level vejš.
Byl Focus II kombi 2011 1,6 16v
Obrázek
Je VW Golf VII ME 1,0 TSI 2019

medvedvhimalaich
Nováček
Nováček
Příspěvky: 135
Registrován: 31.03.2012 14:31
Bydliště: Kraj Plzeňský

Re: Vlákno pro členy kteří už nevlastní Focuse

Příspěvek od medvedvhimalaich » 28.01.2014 21:37

Ne není s ním žádný problém jen to, že je r.v. 08. Protiúčet slušný a tak koupit si nové (možná jednou dvakrát za život) snad není hřích. Pokud je podle tebe Rapid o "level" níž tak dělam velkou chybu. Jenže já si to nemyslím jinak bych do toho nešel :beer:

Uživatelský avatar
321910336
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1071
Registrován: 20.01.2012 23:10
Bydliště: Přerov

Re: Vlákno pro členy kteří už nevlastní Focuse

Příspěvek od 321910336 » 28.01.2014 23:03

proč ne třeba golf nebo leon? to už sou dospělá auta za podobnou cenu. ten rapid je přeci jenom taková fabia combi z dílů co zrovna zbyly. neber to jako nějaký útok, je mi jedno čím kdo jezdí, ale opravdu mě to zajímá
Ford Focus 2018 1.0 92 kw Titanium Obrázek
Ford Focus 2007 1.6 74 kW Trend LPG

Eidž
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2224
Registrován: 20.02.2010 09:39
Bydliště: Hradec Králové/Pardubice

Re: Vlákno pro členy kteří už nevlastní Focuse

Příspěvek od Eidž » 29.01.2014 07:11

Život je o změně.
V ČR je značka Škoda velmi ceněná. Těžko říct, čím to. Novinářskou prací? Obrovským skokem vpřed v kvalitě, od doby, kdy jsme státní podnik prodali Němcům?
Faktem je, že Škoda nevyrábí auta v nepsaném segmentu, ale mezi segmenty, tj. kupující má pocit, že si v případě středního vozu kupuje střední vůz s prvky velkého vozu atd. A Škoda si za to nechá moc dobře zaplatit. V základní výbavě, za akční cenu, je naštěstí volant a 4 kola. Jakmile ale začnete trochu konfigurovat, najednou jste s cenou skoro 2x tak výš, než je ta akční. A i tak to lidi kupují - buď holátko nebo ultra plná palba. Já na to prostě mám a sousedi ať čučí.

K záruce jen dodám, že pokud si nový majitel myslí, že mu věc vymění zdarma, když výrobce předepisuje její výměnu po X tis. km, tak bude asi zklamaný. To by se musela ta věc porouchat, aby výměna byla bezplatná. Nebo sjeté gumy taky vyreklamuješ?

K protiúčtu - pokud jsi dostal, kolik jsi dostal, běž se podívat, za kolik teď to auto prodávají. A věř, že kdyby jsi tuto cena dal v soukromé inzerci, že to bude prodejné. Protiúčet je daň za to, že chceš auto HNED prodat a ne třeba za měsíc. Oni vědí, že to prodají, třeba za půl roku, ale prodají a pořád to budou mít v zisku. Jinak by to nevzali. Tomu věř.

Uvedená výměna má přec ale klady:
- obnova vozu za nový, bezpečnější (což při přepravě dětí je těžko vyčíslitelná cena)
- auto rozhodně nebude stočené, kradené či před závažnou opravou v ceně vozu (to pochopí Ti, co v nadšení koupili normální auto a pak zjistili, že i oni naletěli)
- auto nebude po bouračce, navíc neodborně opravené

Jestli je to Škoda nebo Dacia nebo Ford nebo cokoliv jiného - to je spíš na marketing a vývoj automobilky, aby si udělala statistiku, kolik vozů se prodalo a v čem to bude.

Já třeba škrabku vozím v dveřní kapse už od doby, co jsem měl první auto a škrabka jinde pro mě není argument pro změnu. A škrabku jsem používal jen ve Formanu, v dalším autě bylo vyhřívané sklo a v dalším PTC heater (jeho obdoba) a opět potřeba škrábat sklo jaxi není. Ale nic proti simply clever a škrabce ve víčku nádrže. My not simply clever prostě nepotřebujeme škrabku ve víčku nádrže, protože máme auta, které poslali škrabku do automobilového muzea. :mrgreen:

Seat Altea XL-prodáno
Ford Focus kombi, 1,8 TDCi, 85 kW, Ghia(+tempomat,+DRL), RV 05/2002-prodáno
Honda Jazz, 1,4 GD1 61 kW, automat(+DRL), RV 03/2003
Škoda Forman 135, LPG, 43 kW, GLX, RV 12/1992, model 1993-prodáno


Uživatelský avatar
321910336
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1071
Registrován: 20.01.2012 23:10
Bydliště: Přerov

Re: Vlákno pro členy kteří už nevlastní Focuse

Příspěvek od 321910336 » 29.01.2014 12:16

mezi segmenty podle mě nevyrábí, všechno má adekvátní konkurenci a pokud by oktávka měla být ve střední třídě tak by tam pak musela být půlka nižší střední taky, jsou i větší auta, superb to stejné, velikostně srovnatelné s passatem nebo mondeem. rapid lift má taky přímou konkurenci a hatch v podstatě není hatch, ale takové jakési polokombi a konkurenci nikdy mít nebude, protože většina automobilek hatch verzi nabízí a prodávat to stejné akorát menší a za podobnou cenu je nesmysl. lidi sou prostě zblblý, když sem vybíral auto a zaměřil se na focuse tak se mě bratr zeptal proč si radši nekoupím fabii, když sem mu řekl že je to malé tak že si mám koupit kombi :bebng:, když sem napsal kamarádovi co jezdil v jedničkové fabii že mám focuse tak mi trvdil že jsou ty auta stejně velká.
proč sou ty auta tak ceněná je mi záhada, ale znám lidi co prostě šli koupit auto s tím, že chcou škodovku a na nic jiného se nepodívali ani do ceníku. myslel jsem že když je teď golf levnější než oktávka, tak se bude docela dobře prodávat a ono prd
jinak srovnávat škodovku s dačií je řekl bych trošku mimo, přeci jenom to už je úplněj lowend pro východní trhy, ale slyšel sem chlapíka co má ve firmě oktávku a dustera jak si ten rumunskej pekáč pochvaluje a známej když vybíral auto a byl se na to podívat tak to prý byla hrůza už od pohledu. je to tedy o osobních preferencích a ono vlastně pokud chce někdo malé auto od škodovky, tak jinou možnost než rapida nemá když fabie vypadá tak jak vypadá :lol:
Ford Focus 2018 1.0 92 kw Titanium Obrázek
Ford Focus 2007 1.6 74 kW Trend LPG

Uživatelský avatar
pkadecka
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4753
Registrován: 18.08.2009 12:39
Bydliště: Kostelec nad Labem

Re: Vlákno pro členy kteří už nevlastní Focuse

Příspěvek od pkadecka » 29.01.2014 12:27

Co se ti nelíbí na fabii?

Obrázek
Pavel Kadečka
Mazda 6, 2.0i, 2004
Citroën Xsara, 1.4i, 2004
Ford Focus Turnier, 1.6i, 2002

Uživatelský avatar
321910336
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1071
Registrován: 20.01.2012 23:10
Bydliště: Přerov

Re: Vlákno pro členy kteří už nevlastní Focuse

Příspěvek od 321910336 » 29.01.2014 12:40

disproporční. v tomhle konfigu sem to viděl tak jednou :lol: vrcholem hnusu sou firmní kombi v bíle barvě na plecháčích, to je o zrak :wallbash:
Ford Focus 2018 1.0 92 kw Titanium Obrázek
Ford Focus 2007 1.6 74 kW Trend LPG

Uživatelský avatar
Nonid
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 5279
Registrován: 05.12.2012 21:07
Bydliště: Práááha - Vyšehrad!

Re: Vlákno pro členy kteří už nevlastní Focuse

Příspěvek od Nonid » 29.01.2014 13:17

Zakladni Fobie moc pekna neni. Posledni FL toho teda docela dost opravil a uz vypada celkem k svetu, porad ma ale takovou titernou prid a mohutne pusobici zadek :bebng: Ale co me na Fobii fakt sere, tak je misto vevnitr. U prvni generace byl problem pro dva chlapky moji velikosti(1,89m, 88kg, celkem siroky ramena diky baseballu) si sednout na predni sedadla, protoze jsme se prakticky dotykali ramenama. Druha rada uz je lepsi, porad to ale neni uplne oukej. Co se tyce motorizaci, tak Hovno To Pojede je tragedie a mel jsem moznost ozkouset 1,4 16V a oproti starymu FoFo se stejnym objemem je to tragicky.
Ta cerno-cervene je verze Monte Carlo, nadhernej pocin!
Uprimne receno, nechapu ten hejt proti Skodovce. To narizeni o podvozku z VW vykurvilo komplet oktavky, coz je smutny, ale i tak je to porad vic nez dobry rodinny auto. Teda pro rodinu, ktera nevyzaduje luxus Superbu/Mondea apod. Passat do toho zarazovat nebudu, ten uz potrebuje zmenu. Ceny jsou tam, kde jsou, diky medialni masazi plus tomu, ze se Skodovky prodavaj. Uprimne receno, ceny doplatkovy vybavy jsou sileny napric celym koncernem a videl bych jako vinika zas VW.
Nevim jak ty, 321910336, ja ale mam celkem bohaty zkusenosti s Octou II po FL i s jednickou pred FL a oboji byly velice dobry auta stredni tridy ve svoji dobe. A, uprimne receno, pokud mam rodinu, tak za 440k Kč(priplatkova klima a podobny sracky) mi tezko Ford nabidne tak dobry, bezpecny a komfortni svezeni, jako Octavia II poFL s 1.6TDI... ve svy dobe. Protoze Focus, ac velice dobrej co se tyce jizdnich vlastnosti, dynamiky atd., tak jeho I. a II. generace NIKDY nebyla rodinny auto. Nota bene na dlouhy cesty.
Ukamenujte me!
Ford Focus ST170, 2002, 5dv, Panther Black, 2016-
Bylo:
Peugeot 205 1.4, bažiňák
Ford Focus 1.6 16V, hatchback, aquamarine blue
Ford Focus 1.8 16V, 2003, 5dv, Černá Panther, 2013-2017

medvedvhimalaich
Nováček
Nováček
Příspěvky: 135
Registrován: 31.03.2012 14:31
Bydliště: Kraj Plzeňský

Re: Vlákno pro členy kteří už nevlastní Focuse

Příspěvek od medvedvhimalaich » 29.01.2014 14:07

Eidž: věř, že vím na co je záruka co jiného ti na to mám říct :nixw:
škrabka ve víčku byla samozřejmě nadsázka
protiúčet jsem jíž absolvoval několikrát. Jistě že se podívam za kolik ho budou prodávat budu o tom informovat.

Odpovědět

Zpět na „Vlákno pro členy, kteří už nevlastní forda“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti