couvací kamera

Moderátor:phofy
Odpovědět
durden
Nováček
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 05.04.2010 18:09

couvací kamera

Příspěvek od durden » 29.03.2019 10:57

Ahoj, hledal jsem, ale nenašel. Při zařazení zpátečky mi problikává kamera. Někdy je obraz vteřinu, dvě, někdy to furt bliká a např. po delší jízdě je to v pohodě. V servisu říkali, že by to mohlo být i starou baterkou, protože se chovala divně, tak jsem koupil novou,ale problém zůstal. Je někdo, komu se to stalo taky? Případně jak to řešit? V servisu moc nevěděli a já to měnit celý najednou nechci, když může bejt trabl třeba někde v konektoru. Jen nevím, jak na ně.
Ford Mondeo combi MKIV, 2.0 TDCi, 120 kW čip na 138kW, Titanium, 2012

Uživatelský avatar
vitut
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 3068
Registrován: 25.06.2008 13:03
Bydliště: Milovice(NB), Štoky(HB)
Kontaktovat uživatele:

Re: couvací kamera

Příspěvek od vitut » 29.03.2019 11:43

Spojovaci konektor v 5. dverich. Je kousek od kamery a trpi na vlhkost.
S-Max, 2.0 TDCi, 103 kW, 2009, modrá Blazer
FoFo1 combi, 2.0 16V, 127 kW, 2003, modrá Imperial
C-Max mk1, 1.8 16V, 88 kW, 2004

byl: FoFo1 combi, 1.8 TDCi, 85 kW, 2002, šedá

Obrázek

durden
Nováček
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 05.04.2010 18:09

Re: couvací kamera

Příspěvek od durden » 29.03.2019 15:49

díky, vyzkouším. jen musím najít návod, jak se k němu dostat
Ford Mondeo combi MKIV, 2.0 TDCi, 120 kW čip na 138kW, Titanium, 2012

Uživatelský avatar
vitut
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 3068
Registrován: 25.06.2008 13:03
Bydliště: Milovice(NB), Štoky(HB)
Kontaktovat uživatele:

Re: couvací kamera

Příspěvek od vitut » 29.03.2019 16:26

S-Max, 2.0 TDCi, 103 kW, 2009, modrá Blazer
FoFo1 combi, 2.0 16V, 127 kW, 2003, modrá Imperial
C-Max mk1, 1.8 16V, 88 kW, 2004

byl: FoFo1 combi, 1.8 TDCi, 85 kW, 2002, šedá

Obrázek

durden
Nováček
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 05.04.2010 18:09

Re: couvací kamera

Příspěvek od durden » 30.03.2019 11:37

super, díky moc za odkaz. a ještě se zeptám. foto nebo video návod, jak sundat ze zadních dveří tapecírunk někde není?
Ford Mondeo combi MKIV, 2.0 TDCi, 120 kW čip na 138kW, Titanium, 2012

xkendy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 111
Registrován: 31.08.2013 23:00

Re: couvací kamera

Příspěvek od xkendy » 04.12.2022 20:03

Mam take couvaci kameru, ktera funguje naprosto normalne, kdyz auto stoji v garazi, kde je stabilnich 16stupnu.
Kdyz vyjedu ven a stojim v zime treba 4hodiny, tak nastartuju, zacouvam, kamera zobrazuje obraz normalne, ale jakmile vyradim do neutralu a tudiz mi zhasne obraz z kamery na display (objevi se treba ovladani radia), tak se mi zobrazi okenko temer pres cely display, ze kamera neni dostupna -> viz prilozeny soubor.
Nasimulovat to pak hned znovu neni problem, staci zvednout krouzek na radicce a naklopit paku doleva (auto si mysli ze radim zpatecku) a ihned pustit, hlaska se zobrazi znovu.
Vetsinou se to deje, kdyz auto stoji v mrazu, nebo se mi to 2x stalo v lete naopak pri extremnich vedrech.

Tady by mohl byt problem v tom konektoru v 5tych dverich, tj trpi na to i MK5 mondea ?
Pokud ano, mate nekdo postup jak se k tomu dostat, abych ho procistil ?

Diky
Přílohy
kamera-mondeo-hlaska.png
Mondeo MK5 Combi 2.0 TDCi 2017
FF MK3 Combi 1.6 VTi-CT 2013
FF MK3 Hatch 1.6 VTi-CT 2011
FF MK1 Hatch 1.8i Zetec 2000

xkendy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 111
Registrován: 31.08.2013 23:00

Re: couvací kamera

Příspěvek od xkendy » 18.03.2023 18:16

Rozebral jsem tapecirung -> plastovy kryt (nebo jak se tomu spravne rika) na 5tych dverich a nasel tam jak od kamery vede kabel, a druhy od tlacitka + osvetleni spz. Ty dva kabely vedou do dvou konektoru co jsou vedle sebe a pak jsou od tech konektoru kabely dale do auta...
Tak jsem ten konektor prostriknul, kamera kameruje, avsak hlaska se obcas objevuje dale.
Vic jsem to zatim nerozdelaval, protoze na to nebylo moc casu, co jsem pochopil (nemam zadnej navod) ze musim sejmout obe zadni svetla, abych se mohl dostat k te liste, kde je osvetleni, kamera a spinac na otevirani dveri...

Vedel by nekdo, zda ta kamera ma kabel vyvedeny primo z tela kamery, nebo tam je jeste jeden konektor ? Tj zda ma k sobe cca 40cm kabel co je pichly na jedne strane do konektoru kamery a na strane druhe do toho konektoru ?
Mondeo MK5 Combi 2.0 TDCi 2017
FF MK3 Combi 1.6 VTi-CT 2013
FF MK3 Hatch 1.6 VTi-CT 2011
FF MK1 Hatch 1.8i Zetec 2000

Uživatelský avatar
ZaQik
Admin
Admin
Příspěvky: 23373
Registrován: 30.05.2010 17:33
Bydliště: exit 82 na D0

Re: couvací kamera

Příspěvek od ZaQik » 18.03.2023 21:04

na kamere je konektor
Ford Focus mk3 combi 1.6 Ti-VCT, r.v.2018 + Ford Fiesta mk7 3D 1.25, r.v.2014
byl Ford Focus mk2 combi 1.6, r.v.2009 + Ford Fiesta mk6 1.4 TDCi r.v. 2004
Nejsem poradna, encyklopedie ani hotline spolecnosti Ford - ptejte se na foru, od toho je.

xkendy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 111
Registrován: 31.08.2013 23:00

Re: couvací kamera

Příspěvek od xkendy » 21.05.2023 17:43

Jedna se o Mondeo MK5 (combi) 2017

Takze udelal jsem si pokracovani.
Tapecirung jsem rozdelal tak, ze jsem z obou madel na zavirani kufru vyloupl obe plastove krytky.
Nasledne 4x srouby, maji 7mm orisek, pozor na ty protikusy -> "matky", jsou to jen kusy plechu zacvakle v karoserii a jeden mi vypadl, a skoro odcestoval sloupkem do vnitrku 5tych dverin, nastesti se mi ji podarilo rukou vyndat. Pak vyndani tapecirungu jsou jen nacvakavaci plastove "caply", zacal jsem od bileho plastu, nejdrive jeho delsi cast smerem do stredu dveri, pak jeho mensi cast smerem dolu. Na obou stranach.
Pak uz jen ty caply na velkem sedem plastu.
Aby se dalo dostat ke kamere, je treba sundat zadni svetla. Nejdrive je treba sundat plastove krytky zboku dveri co prekryvaji svetla, staci vycvaknout ty dva plastove "caply" a ten prekryvny plast pak jde lehounce dolu. Pak je pristup ke 2 matkam venku dveri a jedna vevnitr. Vsechny jsou na 11klic, vnitrni lze pomoci klasiky napr racna plus orisek, a vnejsi pomoci stranoveho nebo ockoveho klice, kvuli vzpere patych dveri. Pozor pak pri utahovani na silu, je treba pouzit stejnou jakou slo povolovani -> nebylo to moc extra utazeny. Nasledne odcvaknout kostky konektoru, jdou lehounce jednou rukou. Pak jdou svetla ven, uplne lehce, ci pripadne staci sroubovakem zatlacit zespod na ty srouby.
Nasleduje lista ve ktere je umistena kamera. Drzi na 6 ti matkach, myslim, ze to byl 10 (nebo 8) mm orisek, je treba mit dostatecne prodlouzeni k racne. Nedivit se, ty srouby jsou nasouvaci, takze od prvniho povoleni se budou vrklat.
Nasleduji 2 ks bilych silonovych caplu, ktere jdou hur. Resil jsem tak, ze jsem si opatrne nacpal hadr (sroubovak jsem nepouzival, abych to 1. nezlomil, za 2. neposkrabal) mezi listu s kamerou a dvere. Tim hadrem jsem docilil toho, ze lista byla napruzena a snazila se odskocit od dveri. Je treba u toho pouzivat hlavu, tj nervat to, abych to nezlomil, je to jen plast. Hadr jen kvuli tomu, ze mi v tom nikdo nepomahal a ruce jsem mel uvnitr dveri.
Pak je treba nejakyma klestema (to je ta horsi cast, je treba tam strcit ruce dovnitr dveri) zmacknout ty bily caply, aby prosly tou dirou.
No a mame listu venku, je tam dostatecne dlouhy kabel, takze pujde odtahnout od dveri a otocit vzhuru. Opet podlozit hadrem v cele delce, aby nedoslo k poskrabani laku dveri.
Zbyva posledni cast a tim je kus dlouheho plastu prekryvajici kameru, osvetleni spz a tlacitka na 5te dvere.
Opatrne sundat obe osvetleni SPZ tak, ze na boku jsou ty kovove spony, ke kterym staci zasunout sroubovak a vytlacit je ven.
Na tom dlouhem plastu v blizkosti kamery jsou dva kusy zacvaknutych kusu, lze je velmi opatrne sroubovakem nadzvednout a prstem zatlacit, jeden a pak druhy. No a zbyvaji naboku dlouheho plastu zacvakavaci kusy, staci vycvaknout jeden a druhy pak uz pujde tim, ze dlouhy plast je vlastne vycvaknutim jednoho uz prakticky volny. Zvolil jsem vycvaknuti strany, kde neni kabelaz.

Kamera ma konektor, ktery nejde moc dobre sundat (v porovnani oproti konektorum ke zadnim svetlum), ale neni to nic co by neslo, je tam mala zapadka, kterou je treba stlacit a pak opatrne vykyvat konektor. Samotna kamera pak jde vyndat pomoci uzkeho sroubovaku, kde se vyhne (fakt hodne opatrne) plast ve kterem drzi a jde pak kolmo nahoru.

Prostredi okolo kamery je silne znecistene od prachu, celkove je tam tak 0.5mm tlusta vrstva prachu, je to proste vne auta, sice pod listou, ale ta netesni.
Vzal jsem kus smirklu a opatrne ocistil kontakty na kamere, je treba dat pozor na ty kontakty, aby zustaly rovny a nebyly uhnuty. Pak prostrikat WD40 oba kusy konektoru. Vysusit zbytek WD hadrem, at to pak nevyteka ven a tim by byly zablity paty dvere. Pak jsem namazal samici konektoru (ty dirky kam se zasouvaji samotne kontakty konektoru samce kamery) vazelinou -> s tou to neprehanet -> decentne, at tam neni pak priste velky humus. Vazelina proto, aby pokud mozno ucpala diry, kudy muze prijit vlhkost/prach.

Pak sborka presne v opacnem poradi. Jen pozor na kabelaz v te liste, vede vlevo pod tim jednim zacvakavacim plastem dlouhe listy (doporucuji nafotit stav pred rozborkou).
Bile silonove caply jdou pak zacvaknout velmi lehce.

Nasleduji svetla, utahovat velmi s rozvahou, jsou to vsechno plasty, i ty matky jsou plast.

Tapecirung nejdrive velka seda deska, pekne to zapada do der a ve finale opet ty bile plasty, u nich je treba si dat pozor, at ty bile siroke vodici caply se nedeformuji, a ty cerne kulate je treba lehce sroubovakem nasmerovat do jejich diry, ale neni to o moc jen cca 1.5mm, jakmile zapadnou, tak celej bilej plast si o tech ca 1.5 mm sedne dolu presne na sve misto.

Kamera funguje, sice zatim jen jedna jizda po vycisteni, ale hlaseni o nedostupnosti kamery zatim zadne.
Mondeo MK5 Combi 2.0 TDCi 2017
FF MK3 Combi 1.6 VTi-CT 2013
FF MK3 Hatch 1.6 VTi-CT 2011
FF MK1 Hatch 1.8i Zetec 2000

Odpovědět

Zpět na „Karoserie - Mondeo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů