Akumulátor

Moderátor:phofy
Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Akumulátor

Příspěvek od Kóťa » 04.11.2009 20:03

Jak se dobíjí akumulátor?Připojený na elektroinstalaci...To zřejmě způsobovalo můj problém s kontrolkama brzd v kombinaci s xenonama.Prostě jsem jí dal zabrat.Po 1000km se kontrolky asi po 15 zapnutí xenonů nerozsvítily.Už nemám origo,ale od koupě mám novou baterku starline.Bohužel na etiketu není vidět,ale podle rozměru má 70 nebo 74 Ah.Origo byla 72Ah,že?Asi se potřebovala dobít.Možná bych jí tedy ještě dal cucnout z dobíječky,jen nevím jestli může být připojená.Nechci potom zase učit ŘJ.Nikdy jsem to nedělal,tak se radši ptám...
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

Uživatelský avatar
j.pajinek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: 10.09.2009 18:48

Re: Akumulátor

Příspěvek od j.pajinek » 04.11.2009 21:43

Zdárek,tak já mám také už druhou ale je to opět originál MOTORCRAFT a je 80 Ah 700A Silver Calcium a je na ní záruka 3.roky,,,s tim nabíjením budeš muset odpojit baterku od sítě v autě hrozí tam ke zblbnutí řídící jednotky protože tam bude višší napětí z nabíjení... :? ...a učení řídící jednotky není žádná hrůza dokonce to může pomoci protože se ti resetnou všechny funkce v autě a pokud tam byly nějaké drobné chyby tak se odstraní...učení ŘJ je popsaná v manualu který je tady ke stáhnutí na foru.
Ford Mondeo 2.0 DuraTorg-DI 16V 85kW

Wolf2

Re: Akumulátor

Příspěvek od Wolf2 » 04.11.2009 22:24

j.pajinek píše:,s tim nabíjením budeš muset odpojit baterku od sítě v autě hrozí tam ke zblbnutí řídící jednotky protože tam bude višší napětí z nabíjení..
Není potřeba odpojovat baterku od kabeláže :wink:

Uživatelský avatar
jama
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 544
Registrován: 12.12.2008 19:37
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Akumulátor

Příspěvek od jama » 04.11.2009 22:54

ja len tak trocha off topic : kota, co mas na mysli tym ucením RJ ???? ja som mal baterku odpojenu 2 dni a okrem okien som nic neprogramoval :roll: :roll: :roll:
FORD Mondeo KOMBI, 2.0 TDCi , 96Kw, 6-ti kvalt, GHIA X, 2005
Obrázek
Obrázek

Wolf2

Re: Akumulátor

Příspěvek od Wolf2 » 04.11.2009 23:45

jama píše:ja len tak trocha off topic : kota, co mas na mysli tym ucením RJ ???? ja som mal baterku odpojenu 2 dni a okrem okien som nic neprogramoval :roll: :roll: :roll:
pokud odpojíš baterku cca na 15 a více minut ,tak by jsi měl udělat jistou procedůru po opětovném připojení . To jest nastartovat a nechat běžet motor 3 minuty na volnoběh a pak 2 minuty na 1200 ot/min a pak bez vypnutí motoru absolvovat cca 20km ,tím vším se dá ŘJ do základního nastavení :wink: . Pokud to neuděláš tak auto sice bude jezdit ,ale může haprovat volnoběh a td.

Uživatelský avatar
jama
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 544
Registrován: 12.12.2008 19:37
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Akumulátor

Příspěvek od jama » 05.11.2009 01:24

8O hmm...tak take nieco som nevedel, a ani v servise nic nespominal, ked po dvoch dnoch odpojenej baterie startoval auto :roll: proste tam pripojil laptop a startol, inak nic... a ked som doma mal odpojenu baterku 2 dni tak potom mi z vyfuku siel husty biely stiplavy dym, tak som vypol kluc, a startol znova a uz bolo vsetko o.k. .... ked som sa pytal u forda povedal ze chvilku po prvom starte si motor nastavy vstreky a ze potom bezi normalne...
FORD Mondeo KOMBI, 2.0 TDCi , 96Kw, 6-ti kvalt, GHIA X, 2005
Obrázek
Obrázek

Wolf2

Re: Akumulátor

Příspěvek od Wolf2 » 05.11.2009 14:03

Informace mám z Fordu :wink:

Uživatelský avatar
ghostx5844
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 867
Registrován: 30.10.2008 22:34
Bydliště: Trenčianske Teplice, okr.TN

Re: Akumulátor

Příspěvek od ghostx5844 » 06.11.2009 20:00

Chlapci pisete tu riadne koniny.

Baterku dobijat jedine odpojenu od siete auta. Inak si mozete lahko zarobit na novu RJ.

A ziadnu uciacu jazdu ani nic podobne nemusite robit. Mozes, len tym urychlis cely proces. Ale ked nie, nic sa nedeje. RJ sa to nauci sama, len to bude trvat dlhsie. A ziadne problemy s volnobehom ani nicim inym nebudu.

A este treba vediet, ze ak kupujes novu baterku, mala by byt urcena pre fordy. Inak byva zivotnost nefordovych bateriek cca 1rok a bude KO. Cital som uz o vela takych pripadov.
Ford Mondeo, 2.0TDCi 85kW, M6, 2004, Liftback, Magnum Grey, Titanium S Limited Edition 1/1

Uživatelský avatar
Boban
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8641
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Havl. Brod (CZ)
Kontaktovat uživatele:

Re: Akumulátor

Příspěvek od Boban » 06.11.2009 20:09

a pod to se podepíšu i já :idea: neorigo baterka = zbytečná investice

HmerX
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4306
Registrován: 24.10.2008 20:08
Bydliště: Letovice

Re: Akumulátor

Příspěvek od HmerX » 06.11.2009 20:12

Mám teda neorigo baterku, už rok, a zatim uplně v pohodě :) , tak nevim ...
Ford Focus 2005 2,0 TDCi

Uživatelský avatar
Boban
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8641
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Havl. Brod (CZ)
Kontaktovat uživatele:

Re: Akumulátor

Příspěvek od Boban » 06.11.2009 20:18

ono půjde taky kolik km za ten rok najezdíš, ale už sem slyšel od moc lidí že ty fordí calcium prý snáší lepší fordí proudíky :idea: :wink:

Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Akumulátor

Příspěvek od Kóťa » 06.11.2009 20:51

Tak to,že by do fordů spolehlivě šla jen motorcraft moc nechápu,ale budiž.Já spíš myslím,že je to o nějaké péči k ní.Ostatně jako se vším.Otec právě vždy nabíjí připojenou a moc se mi to nezdá.Tak jí budu odpojovat.Já si bohužel tu starline nevybral.Prostě tam byla...Minuou zimu zvládla v pohodě i po týdenním stání na horách.Jen jsem jí dal zabrat těma xenama bez nastartování...
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

Wolf2

Re: Akumulátor

Příspěvek od Wolf2 » 06.11.2009 20:52

ghostx5844 píše:Chlapci pisete tu riadne koniny.

Baterku dobijat jedine odpojenu od siete auta. Inak si mozete lahko zarobit na novu RJ.

A ziadnu uciacu jazdu ani nic podobne nemusite robit. Mozes, len tym urychlis cely proces. Ale ked nie, nic sa nedeje. RJ sa to nauci sama, len to bude trvat dlhsie. A ziadne problemy s volnobehom ani nicim inym nebudu.
- a na to jsi přišel sám,nebo ti musel někdo pomáhat ???? :roll: :roll: :roll: :roll:
- ale ,abych ti nekřivdil ,tak s tou baterkou máš pravdu ,protože Ford používá baterky calcium /calcium ,protože klasická baterka nemá ráda přebíjení . Většinou, co altík dává je 14,2V ,až 15,2V a to se klasickým baterkám moc nezamlouvá :wink:
- a ohledně ŘJ ,nemusíš ji ničemu učit,ona se naučí sama ,ale trvá jí to cca 100 - 200km :wink: ,tak co je lepší ,5 minut něco dělat a pak máš klid ,nebo ... :wink: :wink:

Uživatelský avatar
ghostx5844
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 867
Registrován: 30.10.2008 22:34
Bydliště: Trenčianske Teplice, okr.TN

Re: Akumulátor

Příspěvek od ghostx5844 » 06.11.2009 22:01

Nato som prisiel uplne sam. Dobre co?

Pocuj Wolf, asi by si sa cudoval kolko ludi nevie ze ma po odpojeni baterky ucit svoju RJ. Tipnem ze viac ako 80% majitelov. A to som povedal mozno malo. Auto sluzi mne, nie ja jemu aby som sa s nim po pripojeni baterky ucil. Nauci sa to samo, tak naco? Ale netvrdim ze to je zle, hned sa naucit. Len to neni az take dolezite.

A k tomu dobijaniu len tolko, radsej odpojit a predist tak zbytocnym problemom. Ale su to vase auta, takze veselo do toho. Jedno auto to moze zniest dobre, ale druhe uz nemusi. Aloha
Ford Mondeo, 2.0TDCi 85kW, M6, 2004, Liftback, Magnum Grey, Titanium S Limited Edition 1/1

Wolf2

Re: Akumulátor

Příspěvek od Wolf2 » 06.11.2009 22:12

ohledně ŘJ - ano 90% majitelů Fordů neví ,že má udělat nějakou procedůru po odpojení a znovu připojení baterie ,samozřejmě ,že ani manuál o tom nepíše . Je tam napsáno tak možná ,že po odpojení a připojení baterie ,může auto vykazovat anomálie ,ale po nějaké době se to upraví . :wink: A proto tady píšu jednoduchý manuál ,co dělat, po odpojení a připojení baterie a není to o tom jestli si nebo nejsi otrok svého auta . :wink: A záleží na každém ,jestli se bude něčím řídit ,či ne. :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
A ohledně nabíjení autobaterie je tady vlákno ,kde se to řeší :wink: :wink:

Odpovědět

Zpět na „Motor - Mondeo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů